Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Retz - NiederÖsterreich - Австрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Retz - NiederÖsterreich - Австрия

    Retz, градчето което от почти година посещавам редовно (защо и как ... по-нататък)

    География:
    http://maps.google.at/maps?f=q&sourc...,0.077162&z=14

    Ретц се намира в Ниска-Австрия на 80км северно от Виена и на 1км от Чешката граница.
    Градчето е разположено на 45км² , 13 от които са гора
    Жителите на това малко райско кътче са едва около 4500 души ... от които 2/3 се занимават с лозарство и винарство.
    Най-голямата фирма за дървообработка в региона се намира точно до града.

    История на името:
    Името Ретц се появява в намерените документи още през 1180г. като „Rezze“ което на славянски (чешки) се изговаряло: речИца ... идващо от близката рекичка: Retzbach.

    Как точно се озовах там :
    Запознавайки се в университета с една българка , се оказа , че имаме много общи интереси и след няколко седмична разигравка , бях поканен на гости
    Техните се занимават с гравиране на надгробни плочи (Карбовски ги беше снимал по едно време )


    Забележителностти:
    Общо взето има 2 известни неща в града .... Винарската изба която е под целия град !!! и мелницата на върха над града.
    Първата още не съм имал възможност да посетя, но обещавам, че като видя за какво иде на реч , ще пиша!
    Иначе ето няколко снимки от Мелницата (има много готин ресторант с панорамна гледка!)


    Стари склуптури:






    И понеже най-близкия чешки град е на едва 5км .. често се виждат такива машини:


    Темата продължава ..... скоро (само да отида да снимам)
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Retz - NiederÖsterreich - Австрия

    Страхотно, супер, заинтересува ме винарската изба, ако имаш вече снимки от там покажи. разкажи по-подробно какви интересни места има в региона

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X