Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спонтанна разходка до Бръно в Чехия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спонтанна разходка до Бръно в Чехия

    На 25.4.11 .... се бяхме уговорили да отскочим до Прага с на гаджето родителите.
    Да ама цяла сутрин се занимавахме със скъсани жици на странични огледала на нейния автомобил ... та се отказахме от златна Прага ... и избрахме Бръно като новата дестинация.

    Накачулихме се и след час бяхме там:
    http://maps.google.at/maps?f=d&sourc...62&ie=UTF8&z=9

    За самия град и неговата история немога да ви разкажа нищо ... знам само , че е втория по големина град в Чехия.
    Разходката ни там беше просто инцидентна и не се бяхме подготвили с нищо .. т.е. нито знаехме къде отиваме , нито какво ще правим там (тъпо нали?).

    Интересното беше , че в понеделника след Велик Ден , всички магазини работеха. Явно там са по-работливи от Австрииските им комшии, които като чуят "Почивен Ден" ... и правят ЗАКОНИ които забраняват работата ... хляб няма от къде да си купиш! А чехите, бачкат ли бачкат .... щом пред строителните магазини паркингите бяха пълни ... значи там кипеше яка търговия

    Още с влизането в града започнаха да ни настигат буреносни облаци ... и замириса на дъжд
    За сметка на това ... ето този пич ни посрещна ...

    Незнам каква му е точно моторетката ... но беше ефектен!

    От тук нататък се започна едно снимане:








    Интересно беше , че много от улиците имаха 2 имена:




    Имат си много яки трамвай:

    Бащата на приятелката ми , като видя тролейте в града ... веднага каза, че били като пловдивските ... тип Аквариум ... но чешка марка. (карал е 5години тролей в Пловдив)

    Нещо интересно:


    Ето какво е представлявал града ... по оНо време:

    Почна да се смрачарява ... и ние се инсталирахме в една църква:





    Аз бях ... омаян от старите сгради .... (то и във Виена си ги имаме, но не толкова сякаш)


    Имаше някакъв концерт ... или нещо от сорта ... интересното беше , че водещите бяха по анцузи ... а една от зрителките си носеше плъха ...




    Дъжда ни настигна ... и хоп в първото кафене ... където ми направи впечатление , че сервитьорките говорят адски тихо ... ние пък им говорихме на смесица от Български, Сръбски , Англииски и нотка Немски






    Някакво прасе беше спряно ...



    Голямата лула в дъното:




    На храбрите австрииски войни:




    Хванахме хубави цветове:

    Някой си поиграха с падналите цветове:



    Това е ...


    Обещавам друг път ще отида и ще знам какво да гледам и какво да търся. За сега , това си беше една проста разходка в един дъждовен понеделник

    Въпрос към разбиращите от снимки .... дали си заслужава да снимам пътешествието ми до Порто с този фотоапарат който съм ползвал за снимките по-горе ? Sony DSC-T2 ? Или да си купя нещо по-така ?
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Спонтанна разходка до Бръно в Чехия

    Благодаря за прекрасните снимки!
    УАЗ 31512 Мицубиши L 200

    Коментар


    • #3
      От: Спонтанна разходка до Бръно в Чехия

      Поздрави!
      П.П. Гледайки снимките в тази и подобни теми, примерно за Австрия, мисля си, колко красив град ще е София с кестените си, ако се изчисти и се реставрират очуканите фасади...

      Коментар


      • #4
        От: Спонтанна разходка до Бръно в Чехия

        Страхотни снимки , фотоапарата си е супер

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X