Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

    Отдавна исках да отида до Малта, да разгледам, да се видя с Емо (Lany) и Жоро, с който се сприятелихме наскоро покрай Ленд Ровър. Успях да навия Злати да отскочим дотам за трети март.

    Загубил съм дар слово напоследък (ако въобще съм го имал ) и затова аз ще представя моите впечатления от преживяното предимно в картинки. Злати обеща, че ще напише подробен пътепис и докато го чакам избързвам да споделя с вас няколко снимки. Този път са повече от няколко, така, че Венци Малкия едва ли ще има поводи за поредните критики....

    Летяхме натам и обратно през Мюнхен. Не съм бил в Мюнхен досега, стария град ми хареса много. Времето също беше много приятно. Успяхме да разгледаме в умерен тръс, а Златев бе строг и методичен като Нешка Робева - отброяваше ми минутите и секундите за снимане и разглеждане на всяко нещо. А в стария град има да се види много.





    Макет на стария град, на един площад в ... стария град




















    Немкините не са като българките, а по-приятната част от тях са с лек руски акцент.


    Обратно към летището и газ към Малта..




    Нещо старо, но класика, много се смях преди да замина:


    Следва...

  • #2
    От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

    Хм, странно- мюнхенските лъвове имат същата походка като софийските:-)
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


    • #3
      От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

      Малта. Land Rover Addict Country.
      Тука друго 4х4 няма. За 4 дни престои успях да видя един асвалтов Патрул Y60 и няколко Ленд Крузера 70. Всъщност има и 90 и 120 (къси), но това е толкова, колкото в София останаха москвичи 12-таци. Единствените, освен Ленд Ровър, които се подготвят тук са Сузуки Самурай. Видях няколко много добре направени, но не ги снимах...

      Solihull's finest са навсякъде, във всякаква модификация, състояние и вид.




      На излитане от София времето беше люто и валеше сняг. На кацане в Малта ми замириса на началото на май по морето..
      'Хибрида' на Жоро. Хибрид, щото е Серия 3, с мостове от Рейндж класик, дизел от Тойота, табло от Серия 2 и още...






      Следва...

      Коментар


      • #4
        От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
        Хм, странно- мюнхенските лъвове имат същата походка като софийските:-)
        И на мен това ми направи впечатление.

        Коментар


        • #5
          От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

          Чудесни снимки!Благодаря.
          Сега чакам разказа със още снимки.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

            И малко фото моменти от четирите дена.







            Елементите с коне са навсякъде.


























            Злати харесвал спортну Фиати










































            Катедралата Св. Йоан Кръстител.


            В пода на храма са били погребани рицари, над всеки един има надгробна плоча.
















            Следва...

            Коментар


            • #7
              От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

              Много и хубави снимки Браво.

              Коментар


              • #8
                От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

                Хубави снимки, чакам пътеписа на Злати.
                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

                  Браво,страхотни снимки НО......няма ли от деретата?Хайде чакаме.....
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

                    За мен едно от най-интересните неща в това пътуване беше да се запозная с местните момчета, приятели на Емо. Сериозни, скромни и земни весели пичове, чиито принцип е "I would rather play that talk or show about it..." Впечатлиха ме.

                    Две-три снимки тук а по-късно ще разкажем в подфорума на Ленд Ровър.





                    Коментар


                    • #11
                      От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

                      В Малта се снимат много филмови продукции (Троя например, и много други). Селцето на този кадър и било създадено пак с идеята за филмов декор.


                      Един приятен експеримент на един приятел със същия кадър на тема "tilt shift" обективи...

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

                        Тамън се канех да излизам тая сутрин на разходка из София и след тия кадри се чудя къде да се дяна....КРАСОТА.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

                          Малта ми направи впечатление като много спокойно място. За тези дни така и не видях Емо да си заключва джипа, напротив, стои си с вдигнат гюрук денeм и нощем, вътре крик, въже, гуми, инструмент и кво ли не до най-малките дреболии.








                          Джипката на Жоро е също правена с много любов и мерак. Основно е Серия 3.













                          Както писах по-горе Ленд Ровърите тук са навсякъде. Предимно къси Дифендъри, софт-топ или Station Wagon но без странични прозорци отзад (данъка е значително по-малко). Има и не малко Range Rover Classic, като всички не-пипани, които видях са 300tdi. В България знам 2-3 такива. Дискавъри не е на почит , карат ги само семейни чича за пазар, деца, багаж и т.н. и то се срещат много малко. По по-малките градове и селца изобилства от Серии. Карат се основно по-възрастни мъже, с типичен облик на английски фермер от онова време - тънка пура му виси от устата от миналия вторник, каскет, кариран пуловер...

                          Една Серия 2 в отлично здраве и форма. Просто красив автомобил.


                          Една друга, neglected Серия...


                          Нали знаете лафа, че Австралийците били разочаровани от Ленд Ровър, след като компанията заменила металната решетка отпред от Серия 2 с пластмасова при Серия 3. Ausie-тата вече нямало как да ползват предната решетка за скара...

                          Задните дворове на хората, занимаващи се с джипки изглеждат така.




                          Аспиринчета... 42-ки..


                          Момчетата имат изключително сериозна ремонтна база за Ленд Ровър, Злати ще разкаже повече за това. В България такава база не съм виждал за коя да е марка.


                          Редукторните мостове са на особена почит. Ползват се Унимог-ови и такива от Волво.


                          Други интересни неща от гаража на Емо


                          Като говорим за редукторни мостове, един от проектите, които ми направи най-силно впечатление:


                          Bobtailed Класик (всички са така), редуктори от Волво с блокировки в двата моста и предавателно число 5.7, гуми 39", Td5 с чип, позволяващ настройки на low revs.




                          Фоксове отзад, отпред е в проект за коиловери.




                          Две лебедки, и то Warn 8274, между другото там друга лебедка като марка и модел почти не видях. Сигурно има защо...


                          Втората е с възможност да пускане на въжето през задната врата, както и през ... тавана.


                          Някои от другите джипки. Дифендърите са стандартно с 35" Саймекс (там за Кайман не са чували ), клетка, брони, 2 лебедки, 2 ARB-та, crawler gears, Td5, като повечето насаждат версии от Дискавъри, като според тях двигателя се тунингова по-лесно.




                          Този Рейндж също беше много интересен. 300tdi, автомат.




                          Един друг много интересен проект - бъги на базата на Класик, 4.2 бензин, пипнат, пак със всичко. Звукът е мнооого хубав.


                          Имаше два много интересни проекта за бъгита, за които Злати ще разкаже и покаже повече снимки. Само ще вметна - пространсвени рами с по 3 лебедки, една задължително pto winch. Лудница...

                          И накрая няколко снимки от една среднощна разходка. Няколко са, защото НЕ снимането бе интересната част...






































                          Това е от мен. Очакваме подробности и детайли от Злати.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

                            ....немам думи ....

                            Коментар


                            • #15
                              От: 4 чудесни дни в Малта, март 2011г.

                              Благородна завист ме обвзема...
                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X