Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Набързо до Париж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Набързо до Париж

    Дойдохме с Катя до Париж пак а няколко дни. Толкова обичаме и двамата този град, че сериозно изоставаме заради него с туристическата си програма. Всъщност сме видели изключително малко европейски градове по вина на Париж.

    Та и сега сме тук за няколко дни. Тя на конференция, аз - на размотаване.

    Първите няколко дни, преди да започне конференцията, спахме в апартамента на едни приятели - намира се на булевард Монпарнас. Ето съвсем малко снимки от тази част на Париж.

    Силно препоръчван адрес за ядене. Малък френски ресторант с местна кухня и строго разписание. След 14:30 няма да ти дадат да обядваш в никакъв случай, вечер също има ограничение, май беше 22:30.



    Малко по-надолу по булеварда пък е този "бар за стриди". Него не сме го пробвали, но всели път се изкушавам, като ги гледам през прозорците как си похапват сладко вътре.



    Ресторант Le Dоme, доста известен, много политици и писатели са минали през него през годините. Висока класа ресторант с доста помпозен вътрешен дизайн - май Art Dеco, от 30-те години е.



    Друго много известно място - кафене Select. Хемингуей е провисял много време там и пише доста за него във "Фиеста". Тогава мисля, че кафенето е било открито скоро и доста модерно.



    Църквата на булевард Montparnasse, не е далече от гара Montparnasse. Не знам нищо повече за нея, даже не знам и как се казва.



    Кулата Montparnasse. На последния й етаж има доста хубав и доста скъп ресторант. Има, разбира се, и страхотен изглед към Париж от покрива На първия етаж е местният мол Galeries Lafayette.



    Ето и един от обитателите на квартала:



    И накрая - църквата Saint Germain Des Prеs. Тя, разбора се, не е в Монпарнас, а в още по страхотния и важен квартал, който носи същото име - Сен Жермен де Пре.



    Айде, тръгвам да снимам още.
    Последно редактирано от Андрей Боянов; 19-10-10, 08:21. Причина: Поправка на неработещи ударения
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Набързо до Париж

    Сен Жермен е чуден квартал. Пълно е с кафенета и хубави ресторанти, където много време са утрепали всякакви хора на изкуството от различни периоди.

    Ето го пък кафето, което аз посещавам от време на време, когато съм в Париж



    Тоя ден имах задача да отида до AUF (каквото и да е това), за които работех на времето. Трябваше да си взема фотоапарата, който беше артисал две вечери по рано у един от колегите от AUF. Основното забележително на AUF е, че се намира на площада на Сорбоната. За съжаление са ми малко малко снимките от това място, нещо не съм се вдъхновил достатъчно. Всъщност са само две и те не показват почти нищо нито от площада, нито от самата Сорбона.





    Може би не съм имал достатъчно време, защото Катя свърши с шопинга неочаквано рано и тръгнахме да се разхождаме с нея.

    В дъното на тая уличка имало много хубав театър. Той се вижда малко на снимката.



    Площад Конкорд...



    Парижката Опера...







    И пак на Монпарнас...





    Преместихме се в един хотел близо до Шанз-Елизе, където Катя беше резервирала, за да е близо до мястото на конференцията, в която трябваше да участва вторник и сряда. Вечерта излязохме да се разходим и да видим изложбата на Моне в Гран Пале. През деня се оказа невъзможно - чакаше се 2 часа и половина на опашка за влизане. Пък и вътре кой знае каква навалица е било...

    Уличките около Шанз-Елизе вечер са си доста приятни, макар и да нямат тоя чар на Париж от другата страна на реката или около Бастилията, да речем.









    Изложбата на Моне беше страхотна!

    След нея - папкане във Философите в квартала Маре и обратно с метрото към хотела.







    То пък метрото неясно защо спря по средата и каза, че няма да продължава натам. Та пак се поразходихме...







    И така...
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #3
      От: Набързо до Париж

      Чудесен пътепис и прекрасни снимки!Чакам продължение.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Набързо до Париж

        Благодаря за разказа с картинки! Искам и аз набързо до Парижжжж.
        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
        LZ1YBB

        Коментар


        • #5
          От: Набързо до Париж

          Ето още няколко снимки от тази разходка.

          Хотелът ни беше много хубав - досега в Париж в толкова хубав не съм спал. (Все пак струваше 240 евро на вечер, без да се брои закуската - по 12 евро на човек ).

          Имаше хубаво аварийно стълбище...


          И снимки на крака и ръце навсякъде (май на една и съща мадама).


          Докато Катя беше на конференция, аз се размотавах, разбира се. Много ме кефят строителните им фургони, насред улицата.


          Ето и малко етюди на тема "Триумфалната арка - как да не включим японци в кадъра":











          И една църква до нашия хотел...


          И близкото до хотела кафе (казваше се по същия начин, както и хотела)...


          И накрая - на летището и айде...






          Малко снимки и много хубаво прекарване. Пропускам разказите за кръчмите, виното и патешкото магре...
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #6
            От: Набързо до Париж

            Много хубави снимки. Все едно, че и аз се поразходих из Париж. Благодаря!
            Женя Вълчанова 0888272565

            Коментар


            • #7
              От: Набързо до Париж

              Пак ли не стигна до Лувъра ?
              На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

              Коментар


              • #8
                От: Набързо до Париж

                Първоначално публикуван от Пламен Петров Преглед на мнение
                Пак ли не стигна до Лувъра ?
                Аха Май ще трябва най-накрая...
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X