Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По света с Mерцедес 123

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: По света с мерцесес 123

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Аз сьм имал само 2 такива,единия 240,другия 300 дизел.Специялно петака се води най-добрия мотор правен някога и поставян на лека кола.Спокойно без напьване дьржи милион километри.Тежки неща не сьм дьрпал,но 3 години го карах с педал в ламарината и не гькна гадината.

    Малко ме е яд,че е намерил екземпляр на никакви километри и ще му разкаже играта,НО поне Мерцедеса ще види свят и ще направи кефа на собственика си.По-добре от това да изгние някьде.



    Да ви прави впечатление,че колата е автоматик?Няма ел.стькла обачеСРАМ,да се излага така в пустинята.Моя имаше круиз,автомат,клима,люк,централно,ел.стькла...........година 77 на малко под 500 000 мили го продадох и още ме е яд.
    След 300D имах и 240D. Не е същия, няма душата на 300, макар да не мога да се оплача и от него. Същия мотор петаак на 300D съм го виждал на пура 126 с петстепенна ръчна кутия/само че не знам от какво/ и вървеше повече от задоволително. Беше ми мечта на времето.

    Коментар


    • #17
      До: По света с мерцесес 123

      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
      След 300D имах и 240D. Не е същия, няма душата на 300, макар да не мога да се оплача и от него. Същия мотор петаак на 300D съм го виждал на пура 126 с петстепенна ръчна кутия/само че не знам от какво/ и вървеше повече от задоволително. Беше ми мечта на времето.

      От здравината на 240 няма как да се оплача сьщо и не само аз,ОБАЧЕ като му натоваря малко неща в багажника,седнем двама вьтре и му пусна климатика и баира го катери на втора автомат.Влизане в магистралата голям зор,газ до ламарината и пак влизам с половината скорост от тая на трафика,ще ме отнесе някой.И го смених с резачката 300Д,той поне като му набиеш шута и вьрви сравнително добре.

      За мотора няма какво да се каже,пусни една ьрсачка из нета mercedes 617 swap и гледай майтап,само на совалка не го присаждат тоя мотор.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        До: По света с мерцесес 123

        Ммда.Добри мотори (и не само те)Имал съм една 123 три 124 една 190 4 буса и една Г класа (Все дизелаци)Навъртял съм им сигурно общо един милион км.е точната дума е ...свалям им шапка.

        Коментар


        • #19
          До: По света с мерцесес 123

          Шапка му свалям на човека. Разби всички представи за експедиционна машина. Радвах се като гледах първите снимки на колата в як офроуд, ама като видях, че е с автоматична скоростна кутия направо онемях. Нямам и представа как се минават такива пътища без хилядите блокажи, специално окачване и още куп все специални неща, които се кичат по джиповете. А че Мерцедеса е наистина добър спор няма, ама все пак си е лек автомобил.

          Коментар


          • #20
            До: По света с мерцесес 123

            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
            Шапка му свалям на човека. Разби всички представи за експедиционна машина. Радвах се като гледах първите снимки на колата в як офроуд, ама като видях, че е с автоматична скоростна кутия направо онемях. Нямам и представа как се минават такива пътища без хилядите блокажи, специално окачване и още куп все специални неща, които се кичат по джиповете. А че Мерцедеса е наистина добър спор няма, ама все пак си е лек автомобил.

            А те така само му викат,ако му сложиш едно орьдие на предния капак и ще те вземат отцепка в Ирак

            Скивай само как пердаши сьс зимния Мишелин,ония на квардратите дето ми беше любима гума едно време из снега



            Тежка задница еле комбито еле натоварен.Бавен,немощна машина,дьлги скорости,ЯК,филтьра му високо и дьрпа над решетката.............дано пусне още снимки пича.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              До: По света с Mерцедес 123

              Снимките ги има в сайта му- даден е по горе

              Коментар


              • #22
                До: По света с Mерцедес 123

                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                Снимките ги има в сайта му- даден е по горе

                Мисьлта ми беше от други пьтувания,а иначе тие сегашните им се любувам цяла сутрин.

                ИДИЛИЯ

                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  До: По света с Mерцедес 123

                  Аз му разгледах почти всички пътувания.Това което ми направи впечатление ,че описва смените на масло на колата и от 80000 директно скача на 120000

                  Коментар


                  • #24
                    До: По света с Mерцедес 123

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    Аз му разгледах почти всички пътувания.Това което ми направи впечатление ,че описва смените на масло на колата и от 80000 директно скача на 120000

                    Кьде го намираш това?Казва ли какво масло кара и сменя ли филтри между смените на маслото?

                    Мойто го сменях на 5000,да не вземе да се повреди машинатаЕ тия долу и те така сменят сигурно,на всеки 20 чувала товар по една смяна масло.

                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      До: По света с Mерцедес 123

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      Аз му разгледах почти всички пътувания.Това което ми направи впечатление ,че описва смените на масло на колата и от 80000 директно скача на 120000
                      Да не иде реч за смяна на масло на автомата...?
                      Щото,ако иде реч за моторно масло ще съсипе тъкмо разработения мотор!
                      Абе ще издържи машината да обиколи още веднъж света и,ако двиг.масло се сменява на 40 000км.,ама що да е така...?!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #26
                        До: По света с Mерцедес 123

                        13-oct-2005 58911km – I bought the car in Nurnburg

                        14-oct-2005 59584km – Start driving Vegetable oil.

                        17-oct-2005 60000km – Check Summary: – Nothing to mention

                        28-jan-2006 64835km – Anti-Corrosion Dinitrol treatment

                        25-feb-2006 67235km – SVO Conversion, installation Waterheater (Webasto)

                        11-mrt-2006 69923km - Changed engine and gearbox oil and all filters, did checkup eg. checked brakes, eventual leakages, and so on.

                        09-apr-2006 76515km – First failure of the car during my posession: some short circuit in the starter relais. Fixed in Turkey, near Marmaris (Fethiye) in the night. built bypass with manual switch of relais.
                        08-may-2006 85320km – Changed engine oil
                        13-nov-2006 125315km – Changed engine oil, added ceramic and engine cleaners
                        20-oct-2007 154485km – Changed oil and filter


                        http://300td.org/maintenance-history/

                        Коментар


                        • #27
                          До: По света с Mерцедес 123

                          Ако го жули сьс синтетика / да бе да / и сменя филтри нищо му няма.Ако има голям филтьр и сменя филтри на по 15 000 може и да издьржи още 6-700 000 километра.Ако не е го де е Африканския БалканСтар,ще му сковат един нов.

                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            До: По света с Mерцедес 123

                            М да бе,пьрва смяна през 15 000,после кога му кефне явно,но да е под 50.Тя ще издьржи ма дето вика Бенци Що да е така.


                            ПОПРАВКА


                            Ето защо,на кило ги има.

                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              До: По света с Mерцедес 123

                              Уникално, много смел човек ! Евала на Бенц-а !

                              Коментар


                              • #30
                                До: По света с Mерцедес 123

                                Братко, да си жив и здрав дето си пуснал темата. Да са живи и здрави героите в приключението - двукраките и четириколесното . 123-ката е детската ми мечта, а и май още не спирам да си мечтая за едно такова 300Д. MB W123 е уникален автомобил без аналог, адски здрав, безотказен, вози меко и е много приятен за каране. Преди няколко години тук намерих един 240Д, бял с бежова кожа и 4 ел. стъкла. Договорихме се за цената, аз идвам вкъщи да взема пари и когато отидох да подписваме оня травестит се отказа да продава . Ейииииииииии, пукнах се от яд и що псуване беше по пътя, а там на място го нарекох както се сетих и то пред жена му и децата му, които недоумяваха какво става. *ахти цървула, развали ми детската мечта .
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X