Обява

Свий
Няма добавени обяви.

o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

    Абе ей, вие сте по-зле от жена ми! Тя ме следи през седмица, вие ме ловите през ден. Да не отида на работа човек...!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

      Ти се радвай, че са спрели webcam-ерата на марината

      Коментар


      • #18
        От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

        Венци, тука вали тропически класически порой! Тая камера бая зор ще види...
        Не съм се прибирал 2 месеца и нещо. Снимки правят момчетата. Аз каквото щтракна с телефона... Ще им прибера апаратите за да кача малко снимки като се прибера в нас. Не чакайте снимки като горните. Ние сме на бачкане и каквото успеем, това щтракаме. И вместо статив си носим гумени ботушки...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

          Туристическата част е ясна- коралови атоли, диви плажове, палми, екзотика...Обаче, когато отговаряш за безопастността на екипажа и лодката, сигурно не е голям кеф да плаваш между хиляди коралови рифове.
          Ники, кажи как е навигацията в този район, кои карти (електронни или класически) използваш и достоверни ли са?
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • #20
            От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

            Братче, мразя рифове! Само на снимки са готини.
            Ползваме Navionics качени на IPad. Тръгнахме от Хавай- там ясно, картите точни. Американска Самоа- където пише, че са точни, грешка няма. Ама на много места направо са си го написали- не достатъчно добре проверен участък, карай с едно на ум. Фиджи-същата работа. Около Сува, заради пристанището, картите са ОК, ама малко настрани- "скали, дълбочина неуточнена...". Седиш и псуваш...
            Сутринта на пресичане на рифа на Нова Каледония... Блъска мъртвак 6 метра и върху него ветрова още 3-4. От два дни се целя да пристигна час след изгрев на висок прилив. По пълнолуние... Подпря ни време, като я засиля и ми дава пресичане на рифа по тъмно на пълен отлив. Оставих я на носна кърпичка- напълни си кокпита с вода. Голямо блъскане, голямо нещо. Някрая на онче-бонче я вкарахме. От дясно баир с плиткач, от ляво голям бял кораб на рифа. И картата подстача по екрана като хванала Паркинсон. Равносметката- грота ще го шием утре, щангите на щурвала ще се притягат в други ден а ние сме на 3та бутилка. Даже не знам какво празнуваме /абе май няма значение.../
            с 2 думи- колкото по-красиво и диво, толкова по-голям зора с навигацията. Incomplete surveys and no sounding data. Това го сънувам вече.
            По тия рифове е пълно с лодки. Ама не са по готините снимки. Нямало го е фотографа /или е нямал време.../.
            Последно редактирано от Венци- малкия; 05-05-12, 10:25. Причина: Поправка на шрифт
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

              Надявам се, че вече сте напреднали с броя на бутилките. Иначе си пиете по най-стария повод по който пият моряците- за благополучното пристигане в още едно пристанище.
              За картите- положението е без изменения (как беше това на френски?). То аслъ- кой ще картографира точно, район колкото СССР, фрашкан с рифове и острови, които отгоре на всичко не стоят мирни- потъват, изникват, нарастват и се рушат.
              Да се клатиш около рифовете в дебела, объркана вълна с напращял щормови стаксел и два метра кил под корпуса, сигурно не е пример за романтиката на ветроходството. Сега иди обяснявай, че нямаш сетра и че това всъщност е трудна и отговорна работа. От друга страна, лодките изглеждат много красиво, когато са цопнали желязото в "моту" на някой атол, точно пред дивият плаж с кокосовите палми. Аз обаче съм извратеняк и на такива снимки виждам изпотеният задник на шкипера.
              Наздраве и fair winds
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • #22
                От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

                Натискат кьм Брисбейн и от там по топки се свалят кьм Сидней.Аз снощи се прибрах от Мексиканско и ми мислят още 3-4 броя ма аз сьм си отвратителен и ги плаша с цени вече,че то не се издьржа.Стрелям прогнози на поразия,след 24 часа ще им завьрти и се надявам да я свалят под Брисбейн следващите 3 дни преди да натисне времето.
                Лодката е скапан Хьнтьр който как и да го спретнеш пак си остава такьв.Стискайте палци да задьржи времето и прогнозата да е на парите,че от сега ме сьрби гьзь еле ако завьрти срещу тях 35 вьзла преди да са се скрили.

                Иначе ги чака веселата част на пьтуването - Брисбейн до Сидней,внимават с крокодилите,гледат да не се мотат голи по плажовете и аз да не оплета прогнозите.В открито море много за снимане няма,но там ще има какво да се види и прави до оправяне на времето.Остават им някакви мизерни 2-3 000 километра и са там.

                Пьк аз........аз пьк да ви кажа.Имам една шапка сьс снимки от Флорида до Нюпорт,но чакам да ми ги пратят и като остане време тия месеци ще почвам малко по малко да ви ги пускам.Ако ли не Ноември ще ви го наснимам на обратно до Панама.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

                  Ам....хади де!

                  Коментар


                  • #24
                    От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    ...от Флорида до Нюпорт...
                    Нюпорт,Род Айлънд?....ММММММ,Божествено готино островче.Ще се поразровя днес в мойта шапка със снимки да ти позацапам темичката малко

                    Коментар


                    • #25
                      От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

                      Да,там на коневрьза я оставих и сьбирам части,че след месец отивам да си я поправя и да се помотаме малко из околията.

                      К'ви раци имат а?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Да,там на коневрьза я оставих и сьбирам части,че след месец отивам да си я поправя и да се помотаме малко из околията.

                        К'ви раци имат а?
                        Ако имаш възможност повози се по "Оушън драйв"в Нюпорт.Цялата обиколка е около 30 минути с кола.Не се описва с думи!....А раците също ги бива,но има две места ,на които са по-добри.Едното естествено е Меката на раците Мериленд,а другото не е много далече от Нюпорт. "Лобстър пот" в Провинстаун,Масачузетс(Кейп Код).На по-малко от час с кола от Нюпорт.
                        П.П.И май е излишно да ти кавам точно на теб да понаминеш ако имаш възможност след като си в "махалата" през островите "Мартас винярд" и "Нантъкет саунд"
                        Последно редактирано от goshko-loshko; 09-05-12, 08:00.

                        Коментар


                        • #27
                          От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

                          Кейп Код е прекрасно място, имам позната там...

                          Коментар


                          • #28
                            От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

                            Лелеееееее Тишо,направо се просълзих брат!...Прекарал съм 3 лета в Провинстаун,МА.Незабравими и прекрасни спомени.В дясно(на снимката) се вижда част от магазина на един евреин(Шелдън).Продава зимни кожени якета на поразия посред лятоГоляма хиена е! А "Лобстер пот" имат собствени капани за Омари на метри от заведението.Задния вход е на брега на океана и ги карат до там директно с лодка.Клиентите на външната тераса буквално виждат как вадят омарите,които след минути им сервират.Абе нямам думи

                            Коментар


                            • #29
                              От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

                              http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g41778-d500036-Reviews-Lobster_Pot-Provincetown_Cape_Cod_Massachusetts.html



                              Коментар


                              • #30
                                От: o. Фиджи или къде излови СПОТ-а NIKSD

                                Околията около Нюпорт я изорах вече,но по работа,че имах лодка да стягам.След месец сьм пак там и освен по брега / е тоя пьт няма да е джуган,ще си наема кабрио да има да зяпам /ще има и кратка десетдневна разходка из заливите там.Брата поема щафетата Юли месец за да оплакне окото и той.
                                Аз имам списьк кое да гледам и кьде да ходя та идеи приемам всякакви.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X