Обява

Свий
Няма добавени обяви.

9000 км в Африка с Фиат Панда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

    Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
    Венци, чудесно попадение.

    Хич не е толкова важно да отидеш в Африка с подготвен, експедиционен джип. Панда 4х4, както виждаш се справя чудесно и то в страни с доста лоши пътища, дори по африканските стандарти. Обаче тези момчета, много правилно са си направили плана за пътуването- само през сухия сезон. Завалят ли дъждовете се минава трудно дори и с хеликоптер.
    Западна Африка е трудна за пътуване заради визите, но ако може да слезете на Юг до Камерун и Габон, хич не се замисляйте.
    Аз се надявам, някой ден да пътувам по крайбрежието на Судан и Сомалия...
    Едно е 9000км(не че е малко) друго е 40 000+км.Предпочитам ТЛК80 пред Фиат Панда за целта.Повече от 2 години вече се подготвям за това пътуване.Надявам се тази година да потегля.Има изгледи и то сериозни да се случиКамерун и Габон са включени в маршрута(за сега силно пожелателен и не окончателен).
    П.П.Ако снощи са те сърбяли ушите,то е защото си говорихме за теб с Румбата и ЯроМалко да се затопли времето и ще намина да си поговорим по темата "Африка"

    Коментар


    • #17
      От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

      Не мога да намеря по-големи снимки, но ето ги над 50 "Панди" с покривни палатки на експедиция.
      Вярно - рекламна, но пак си е екшън.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:panda1.jpg
Прегледи:1
Размер:22.4 КБ
ID:5367116Натиснете снимката за да я уголемите

Име:panda2.jpg
Прегледи:1
Размер:9.9 КБ
ID:5367117

      Коментар


      • #18
        От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

        Аааа евала им правя на хората който обичат да пътешестват със любимия си автомобил, а не с кой ще им е по - така...
        Надявам се да видя Германец с Трабант на пътешествие, имаше едно такова Видео, но не мога да го намеря.
        Уча се , наблюдавам и скоро и аз заминавам....

        Коментар


        • #19
          От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

          Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
          Аааа евала им правя на хората който обичат да пътешестват със любимия си автомобил, а не с кой ще им е по - така...
          Надявам се да видя Германец с Трабант на пътешествие, имаше едно такова Видео, но не мога да го намеря.
          Уча се , наблюдавам и скоро и аз заминавам....
          Ето, само дето не са германци, а чехи:

          Коментар


          • #20
            От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            Ето, само дето не са германци, а чехи:

            E , това вече е извращение с младия набор !! В крайна сметка е добре да пътуваш с това което най-добре познаваш ...
            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
            WJ 4.7

            Коментар


            • #21
              От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

              Пандичката е велик автомобил, макар по размери да съперничи на мотоциклет с кош е много здрава и непретенциозна.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Пандичката е велик автомобил, макар по размери да съперничи на мотоциклет с кош е много здрава и непретенциозна.
                Ми, двигателя се вади и разпарчадосва "на кванти" от сам човек за няколко часа (не много). Кво да и е. Просто "зареждаш" отзад каквото евентуално може да даде проблем, и толкоз.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

                  Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                  Западна Африка е трудна за пътуване заради визите, но ако може да слезете на Юг до Камерун и Габон, хич не се замисляйте.
                  Аз се надявам, някой ден да пътувам по крайбрежието на Судан и Сомалия...
                  В Судан си купуваш двама роби от пазара ако закъса колата да дърпат. Преди пет години като проверявах за последно здрав мъж вървеше до 50 долара. Надали е мръднала цената особено. В Сомалия е малко проблем папото, ама местните така или иначе ядат месо два пъти годишно щото по-често било вредно...
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    На мен ми се върти една натрапчива идея - до Килиманджаро и назад, ама ще видим какво ще покаже сабята...

                    П.П. Лошото е, че идеалния маршрут включва преминаване през Судан, а там въобще не ми се стъпва без подкрепата на специални части и авиация...
                    И аз, точно като теб си мислех, че Судан е "некъф ужаст, некъф ат", пък то се оказа, че хич не било толкова лошо и опасно. Напротив- хората били съвсем читави, даже референдума за разделянето на страната мина мирно и тихо. Чисто новият път през Нубийската пустиня пък, може да изтръгне тежка въздишка от дълбоката пазва на министър Павлова и Републиканският Ленторез.
                    Пътеписа на Бойко и Мони е много добър и достоверен източник за тази част на Африка:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=103539
                    Гошко, един приятел си извади виза за Габон от посолството им в Париж без никакви ядове. Лошото е, че има ограничения по датите за влизане и излизане от страната и това ти поставя срокове за цялото пътуване. Не, че габонците са си го измислили- просто прилагат реципрочни мерки на европейските. Други пътешественици от България бяха писали, че не са успели да си извадят визи за Габон от Камерун- трябвало да си ги получат в Европа?! Аз съм вадил доста пъти виза за Габон в Лагос и там нямаше такива изисквания. Когато дойдеш "на муриету" се обади и ще отворим атласа и бирите- африканската тема е доста пивка.
                    @turtey Аз съм твърдо против робството! По-добре е да си наемеш някого, отколкото да живееш с мисълта, че си зарязал собствеността си някъде из Африка.
                    Ако предприема дълго пътуване из Африка, ще предпочета да си купя на място някое Пежо 504. Могат да го ремонтират навсякъде, части бол, а накрая може да се продаде за 10 минути.
                    Изобщо, вие белите хора сте много странна гледка с подготвените си джипове, гортексови гащи с много джобове и фланелки с UV фактор и други таквиз гевезелъци.
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • #25
                      От: 9000 км в Африка с Фиат Панда

                      Аз и гортекс
                      По тези места обикновено се подвизавам с пола и сандали.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X