Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътешествие из Аляска с LR Discovery I

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Yaro
    Момчета , в случая "идеалния" за мене джип го карам почти пет години (напоследък рядко) и вярно, сравнително по-рядко се среща в България, но определено не е машина за неограничени финанси.. А пък и спрямо разбиранията на масата си е доста грозен, непрактичен, с кусури, но на мен ми харесва много.. Нали знаете - "мойто си гардже..."



    Прерових нета, но по-подходяща задна броня от на този ЛР няма. Изглежда ми реализируема за българските условия. Трябва само някаде да се огунат малко тръби, малко заварки... Уви сайта го няма в стария му вид, а статията имаше още доста снимки.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Насов
      Прерових нета, но по-подходяща задна броня от на този ЛР няма. Изглежда ми реализируема за българските условия. Трябва само някаде да се огунат малко тръби, малко заварки... Уви сайта го няма в стария му вид, а статията имаше още доста снимки.
      Бронята на това Диско и на мен ми харесва. Проста, и ефективна. Имам всичките снимки (от бившия вече сайт) на това Диско, ще ги кача в моето ftp и ще ти дам линк тук.

      Коментар


      • #18
        10x, you are a True Enthusiast

        P.s. Това е 1 от най-добре подготвените които съм виждал, собственика си е мераклия, освен, че и пари има.

        Коментар


        • #19
          Свободни хора в свободна държава Май не ги е срах да преспят на открито. Трябва да им внесеме малко цигански босове и самоковски картофи,че малко смут да им създадем. Между другото техния джип е 97 год. което за техните стандарти май-май е старо. Повечето пари и време са дадени за тунига. Навит съм накой да ми даде тунинга пък аз ще си купя джипа.
          LZ1VMH

          Коментар


          • #20
            yaro, правилно си се хванал за шапката. Дръж я яко да не вземе да духне някой ветрец и да полети към държавата с много звезди.
            LZ1VMH

            Коментар


            • #21
              И тук отдавна не сме се разхождали. Някоя неделя може да отскочиме. Колко му е до Аляска и обратно.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #22
                Не можах да се стърпя да не взема отношение по темата .......сигурно ще го сънувам това Дискавъри страшно ми хареса , аз имах една Ферозка по едно време но случих на "нареден" автомобил и не можах да усетя тръпката даже и в софт вариант , но както се споменава по-горе искам като "порасна" и аз да карам такъв джип, че и отпуската им да мога да си позволя на тия "обикновенни хорица ", пожелавам го на всички !
                подпис : Драги ми смехурко;))

                Коментар


                • #23
                  Много хубава историа. Тиа представя моиата идея за оф роуд. За сужелениа, и със много завист разбирам че аз скоро нямя да мога да со позвола такава разходка, но пук си запазвам правото да се представям и сънувам за неиа. ха ха ха.
                  Много готина историа. де да имаще овше такива.
                  Хаиде със здраве.
                  CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                  http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                  http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                  Коментар


                  • #24
                    Това е точно и моята представа и влечение по офроуда.. Нека да е софт, разходки и не-знам-си-кво-си.. Без да противопоставям, всичко си има хубавите страни, но няколко дневно пътуване ме привлича далеч повече отколкото много тежък траял на 23км. от София.

                    Първоначално публикуван от sharkko
                    За съжаление, и с много завист разбирам, че аз скоро няма да мога да си позволя такава разходка, но пък си запазвам правото да си представям и сънувам за нея...
                    Ако имаш възможност да 'прелетиш' до България това лято, ще имаш тази възможност, прочети тук :

                    Пътешествието на 2006: Рила-Пирин- Родопите- Странджа-морето

                    и тук :

                    Обсъждане на прехода Рила-Пирин- Родопите -Странджа 2006

                    Коментар


                    • #25
                      хеи яро, мерси. Това е много хубава идея. Радвам се че в БГ организират такова нещо.
                      И се надявам всички да са ме разбрали правилно когато казах че завиждам. Имам в предвит Благородно.
                      Интересно яе ще предлагат автомобили оборудвани под наем.
                      Това е хубава идея.
                      За мене е невъзможно да пътувам до БГ тази година.
                      Аз се сгодих на валантаинс и юни ще ходя до мексико да се срещна със маиката на моиата годеница.
                      След това има и световно, пук да не говорим че едно пътуване до БГ ми коства $5000. Пък трябва да събера $10,000 за сватба догодина.
                      И ваканциа не ми е останала да използвам шото трябва да забазя малко за догодина за сватба, такаче за мене ниама вече живот ха ха ха.
                      Приатно искарване на всички там. Вярвам че ше си искарате много добре.
                      CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                      http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                      http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от sharrko
                        хеи яро, мерси. Това е много хубава идея. Радвам се че в БГ организират такова нещо.
                        И се надявам всички да са ме разбрали правилно когато казах че завиждам. Имам в предвит Благородно.
                        Интересно яе ще предлагат автомобили оборудвани под наем.
                        Това е хубава идея.
                        За мене е невъзможно да пътувам до БГ тази година.
                        Аз се сгодих на валантаинс и юни ще ходя до мексико да се срещна със маиката на моиата годеница.
                        След това има и световно, пук да не говорим че едно пътуване до БГ ми коства $5000. Пък трябва да събера $10,000 за сватба догодина.
                        И ваканциа не ми е останала да използвам шото трябва да забазя малко за догодина за сватба, такаче за мене ниама вече живот ха ха ха.
                        Приатно искарване на всички там. Вярвам че ше си искарате много
                        .
                        Хм ,скъпи се очертават при вас сватбите.!0000 $.За тия пари тук -сватба ,развод ,некой 4х4 секънд, други екстри ..........и най важно, НИКОГА няма да видиш тъщата
                        B+

                        Коментар


                        • #27
                          До: Пътешествие из Аляска с LR Discovery I

                          От доста време членувам във форума, но до вчера не бях видял тази тема
                          Винаги съм мислил, че LR Discoveri е един от най-добрите вариянти за
                          компромис между офроуд и комфорт.След филмите за Camel Trophy още
                          повече се убедих в това.Тази година няма да си купя джип(сигурно и
                          другата), но когато си купя и реша да го тунинговам ще покажа снимките
                          от тази тема в съответният сервиз.
                          Експедицията на това семейство много ме впечатли.А подготовката на
                          Дискаварито ме накара да мечтая,мечтая...

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Пътешествие из Аляска с LR Discovery I

                            Чак сега виждам темата. Това, което хората са направили е свръх яко! Точно за преживявания от сорта ми е нужна джипка. Имах. ЛР Диско 2, но претърпя безвъзвратно произшествие. Беше НАЙ-ХУБАВАТА ДЖИПКА, както всяка от ваще за собственика си :-)
                            Странно е, като чета коментарите, нещата как са се променили за 10-тина г и как някакви работи, които тогава са се стрували безумно скъпи на хората, сега са доста по-достъпни....
                            Сега чакам да се появи пак прекрасно Диско 2, фейслифт, за предпочитане автоматик :-) и разбира се, появата му да се съчетае с финансова възможност :-) :-)
                            Блокажа на раздатката е добре дошъл, но не ми е никак задължителен. Убедих се, че да имаш джипка за офроуд и градска кола едновременно е като да искаш с танк да влизаш в центъра и да гори малко..... Диското ми е екстра, защото търся точно това - експедиционен автомобил. Мойто беше '99-та, на пружини. При взимането смених всички течности и набухах препоръчани добавки навсякъде. Смених кабела към компа, който го омаслява (не знам как се казва, но хората с Дискавъри знаят :-) ) и май беше това. Разбира се, гуми, подгряващи свещи... За трите години взаимно щастие смених заден мост (бях го купил с крив в следствие удар), биалети предни, заден десен лагер на главина (то е комплект, де) и....нещо по предницата имаше...щангите с накрайниците, дето единия се сменя, но струва колкото цяла щанга, а другия не се :-)
                            Аа и още в началото 4 диска + накладки и съединител с демпфер и помпи.
                            Мисля си, че за кола на толкова години и на 230 000 (на таблото, иначе никой не знае) това не е нищо изключително. Мотора работеше великолепно, не гореше масло, не пушеше...абе часовник. Скоростите бяха също екстра. Претапицирах тавана, кожените неща около скорости и ръчна смених...и стана приказка :-) За жалост се наложи да се разделим. От декември до сега гледах какво ли не - Санта Фе (стари и нови), Тусон, Теракан, Туарег, Рейндж...... Ми не! искам си Диското :-) И ще си намеря пак :-) Пак най-хубавото, разбира се! :-) :-) После малко регенерация, добавяне на нещо, ако се наложи, палатка на покрива (но от тези, дето са като кутии, съответно са с харт топ), тента отстрани, резервоар за вода..... и така.... :-)
                            Размечтах се :-) :-) :-) Но...ще стане!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X