Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

    Сайта на Лора и Евгени е този http://sharingiseverything.blogspot.com

    Тръгнали са на 12.08.2010 без конкретен маршрут на стоп. Не използват никакъв транспорт, дори градски. Имат желание да обиколят всички континенти. Движат се само на стоп и спят на палатка. В момента са в Африка. За около четири месеца са похарчили около 400 EUR, предимно за храна и вода. Аз лично се радвам на факта, че все повече мои сънародници пътуват около света и споделят преживяванията си.
    Някои от фотографиите на Лора взети от сайта им:







    ______2
    Е = MZ

  • #2
    От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

    Много добро попадение
    Все повече ми се ходи в Мароко.
    Благодаря, ще следя блога.

    Коментар


    • #3
      От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

      Страхотно! Почвам да ги следя. Колко се радвам, че все повече хора се чувстват свободни, пътуват нанякъде, дори без почти никакви пари. Ограниченията си ги поставяме сами.

      "...Не ни харесва забързания модел на живот в днешно време. Вечното съревнование кой има по-хубава кола, кой има по-доходна работа... и в тази надпревара понякога забравяме своята същност..."

      Благодарности за "споделеното", Димо.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #4
        От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

        Еха, този Евгени го познавам, запознах се с него работейки по еко проект във Влахи, после го срещнах случайно пак вдън Рила. Много готино начинание, евала
        Mitsubishi SpaceGear 2.4

        https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

        Коментар


        • #5
          От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

          Сенегал:

          "С голяма радост напуснахме Дакар и тръгнахме към делтата на река Салуум, запасени с храна и вода. Качи ни испанка със сенегалския си приятел, които отиваха към Гамбия. Заради закона за коли в Сенегал се наложило да регистрират колата си в Гамбия и сега трябва на всеки 40 дни да ходят до Гамбия. Оставиха ни в едно село на име Тубакута до река Салуум. Делтата представлява огромно пространство от вода и многобройни острови и островчета. За да я разгледаме трябваше да вземем лодка. Мислехме, че ще договорим някой рибар да ни разходи срещу 5-10 евро, но се оказа, че рибарите искат повече пари от организираните екскурзии в къмпингите наоколо. Срещнахме един французин, който каза, че е мениджър на еко къмпинг на един остров...."






          От сайта им : http://sharingiseverything.blogspot.com/2010/12/2.html

          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #6
            От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

            и аз така се пуля на смелоста им.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9669.jpg
Прегледи:1
Размер:46.0 КБ
ID:5244868

            Коментар


            • #7
              От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

              Да не е за всеки, но с удоволствие следя тяхния сайт!
              LZ1ZAH

              Коментар


              • #8
                От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

                Лора и Евгени са вече в Азия т.е. Непал. Стигнаха до Габон и не можаха да продължат по-нататък заради визови проблеми.
                LZ2NKM

                Коментар


                • #9
                  От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

                  Браво Димо ! Много добра инициатива на споделяне и грабващи снимки!

                  Сериозен кураж се иска за подобно начинание...и малко луда глава
                  Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

                    Поздравявам Лора и Евгени за смелото начинание.Невероятно африканско приключение с прекрасни снимки и супер истории.Успех и попътен вятър по-нататък

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

                      Това лято се осмелих да пътувам от Русе до Св.Влас на стоп и приключението и тръпката която изпитах беше най-силната през живота ми!Тръгнах в 19:00 от Русе и в 05:00 сутринта бях в Св.Влас (изключителен късмет!!!) Изключително съм благодарен на хората,които спряха и помогнаха няма да го забравя докато съм жив.И спомняйки си какво приключение беше за мен като прочетох тази тема разбрах всъщност колко нищожно е моето "пътешествие"
                      За да тръгне човек на такова приключение се иска особено състояние на духа и ..разбира се здрава физика.Винаги са ме радвали такива ентусиасти...и в края на краищата пак стигаме до истината,че...има ли желание има и начин
                      Желая им много попътен вятър и много много много хубави и добри хора по пътя!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

                        ГенатаJan 19, 2012 02:21 AM
                        Здравейте хора. Аз съм в България от 17ти Декември и след няколко дни тръгвам пак на пътешествие, но този път пеша. Мисля да извървя разстоянието от Черно море до Атлантическия океан през Стара планина и Алпите. Първия етап е северна Стара планина до Черна гора и Адриатическо море. После към Алпите и през северните Алпи до брега на Атлантическия океан във Франция. Това е първия етап. Живот и здраве от там мога да продължа...към Централна Америка с кораб, но това е в далечен план. Сега съм се съсредоточил върху маршрута и вървенето, като най-истинския и натурален начин да разгледам планетата и малките селца, понеже нямам нужда от път или каквито и да било пътеки. Сам ще ги прекарам. Защо се разделихте.
                        Ducati è nel mio cuore.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Споделянето е всичко" - Двама българи по света на стоп

                          Малко ъпдейт. Лора продължава сама след Индия и в момента е някъде в Тайланд. Евгени свърши парите и се върна в България и почти веднага започна друго пътуване. Ето как го описва в новия си блог: "...Прекосихме части от Европа, западна Африка и южна Азия. Последните месеци ме тормозеше мисълта, че не е толкова пълно изживяването да минавам бързо покрай места, без да имам време да ги видя и опозная. Тогава реших да вървя. Върнах се в България и подготвих пешеходната експедиция от Черно море до Атлантическия океан през всичките възможни планини по пътя. За мен планините са най-живописните късчета Земя и високо горе сред разредения въздух чувствам щастие, което не може да се опише )"

                          Ако пътуването на стоп и пеша му се е видяло "бързо" не знам какво да кажем ние мотористите. Както и да е, това, което пише е доста интересно: http://nattymove.blogspot.com/
                          Лора продължава да води другия блог...
                          LZ2NKM

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X