Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

    Видях че колегата е започнал темата ,но мисля че правилното и място е в този раздел .Та затова я почвам тук и отначало!!!
    И такааа.....
    В неделя се събрахме скромно 5 джипки,като до последно не беше решено накъде ще се кара.Буквално минути преди тръгването се уговорихме да избием през Средна Гора някъде между с.Ягода и с.Шаново и да направим барбекюто там....а после да гледаме какви ще ги вършим.
    Незнайно защо,ама цялата група беше настроена да ме набутат аз да ги водя,и....нали съм добра душица... :"":
    Тръгнахме около 09.30ч. през Баритна мина в посока Змеево.На бенз. ОК...не успях да направя снимка на участниците,защото имаше около 50 ендурота,примамени от хубавото време,които се готвеха да подивеят по баирите.Така че първата снимка на групата е на мястото за включване на хъбовете.


    Тръгнахме да катерим склоновета на Средна Гора,ама....нямаше интрига....сухо и каменисто....


    И макар че на места снега още не се беше стопил,явно слънцето и наближаващата пролет си казваха своето...


    Стигайки Змеево,тайно се надявах да е кално на полянката над селото,което гарнирано с добрия наклон нагоре да ни разведри....но....уви....


    Там наистина имаше момент на доста буксуване,но....не и нещо което да ни впечатли особено....


    Скоро продължихме,а аз вече си мислех че заигравка ще трябва да търсим чак долу около р. Тунджа/все тиня си викам ще има някъде.... GF:" /
    Минахме покрай микро язовирчето над Змеево и продължихме по маршрута....




    Скоро се сетих че по този път на едно две места почти целогодишно има едни доста дълбоки локви,и си викам...."поне ще се омажем като малачета,ако не друго"....


    Скоро минахме и първата серия от въпросните водни препятствия....ама нещо не се впечатлихме....
    Особено Гошето с Паджерото взе да подпитва,..."абе нямали някаква заигравка нещо...".....
    И докато попита аз съзрях спасителното местенце......Точно в дясно от нас надолу в нивата се виждаше доста голямо водно петно,и аз лекичко го показах на групата....Давайте сега момчета да ви видя...нали искахте заигравка....
    Само че...заигравката беше за нас....да спасяваме и вадим закъсалите....
    Гошето първи демонстративно отби....но...на 5-тия метър легна на корем... O""




    Ванката с Тойотата естествено веднага реши да покаже как се минава....и тръгна...


    ...дори направи един доста голям заход в нивата....но на излизане подскочи в един улей и....предните колелета се забиха като бетонирани в калта.....


    Всякакви безплодни опити да се изкара Паджерото бяха неуспешни....а Гошето отнесе хиляди бъзици че ще нощува на къра...ама поне джипа няма кой да му го вземе... 258


    Ванката разбра че работата е сериозна и заложи на повдигане с Хай-Джака....и полагане на дървета под гумите на Тойотата....




    Някой ме беше питал за какво даваме пари за ей тия подложщи за джаковете.....е ако не беше подложката беше невъзможно да се използва крика въобще....


    Междувременно Живко с Патрола опитвайки се да издърпа Тойотата легна и той на дифовете си....


    Е сега си викам я втасахме....Патрол на мостове в калта....


    Добре че още като усетил че потъва Живко спрял да върти...че направо ми става страшно да си мисля.....
    В същото време докато се мъчехме да освободим Тойотата,при Паджерото се разиграваше доста голяма трагедия....
    Горския се опита да го дърпа,но освен че Митсубишито се окопа повече нищо друго не се случи....
    В последствие и аз с Патрола се опитах с удар...дори го поместих малко назад,но....колана не издържа на тягата и...с ужасно свистящ удар прелетя над покрива на Нисана.... O""
    Направо си изкарах акъла....добре че се скъса от другата страна където беше само ухо и нямаше метална кука....
    В крайна сметка....Митсубашника така хубаво се окопа,че легна не на корем...ами и корема му потъна в калта....








    В този момент се зададе и помощ..../е така си помислихме ние де/...В лицето на няколко ендураджий които караха към нас видяхме доста жива сила...и се зарадвахме... :A :A :A ...е малко предварително де...и...


    ....в крайна сметка ние се оказахме живата сила,която им притрябва в следващия момент на тях.....




    Както и да е....беше ястно че сами трябва да си свършим работата,като вълкът....нали затова му бил дебел врата....
    Скоро Тойотата успя да излезна ,с помоща на два дърпащи джипа наредени един след друг/пропуснах да спомена ча Горския успешно извади Нисана на Живко...явно не беше залепнал към тинята/...


    ...а аз и останалата група се насочихме към изваждане на Паджерото с единствената ни останала алтернатива.....лебедката!!!


    Поради факта че джипа не само беше окопан зверски,а беше се и вакумирал в калта с целия си корем,за да не товаря излишно единствената лебедка в групата реших ваденето да стане чрез използването на полиспаст....




    Макар че умишлено спрях с предните колелета Нисана в коловоза на пътя,съпротивлението беше толкова голямо че доста тежкия Патрол се пързаляше бавно към затъналото Паджеро....
    Наложи се двата Нисана да ги завържем един за друг ,за да противодействаме.....и така полека полека беше извадено успешно Митсубишито....




    Скоро продължихме по пътя си,че от спасителни операций...нещо огладняхме....Превалихме Средна Гора и започнахме да се спускаме към долината и р. Тунджа,която беше и целта ни за правене на обедното барбекю.
    Отсреща се виждаха върховете на Ст. Планина,които със своето величие и недостъпност ,поне у мен будеха много възхищение и страхопочитание.....за красотата няма да говоря....








    Минзухарите пък, бяха един много красив предвестник на пролетта.....






    Пътя отново беше сух и каменист,като за разнообразие тук таме имаше доста дълбочки коловози/на места бяха подпълвани с нарязани метровки дървета/,но...нищо което да ни затрудни или обезпокои....
    За сметка на това обаче....имахме среща с индивид от...третия вид....


    Два от символите на отминалите времена се бяха слели в едно...Командирска Уазка и Волга.....


    Спрях човека и го помолихме да разгледаме творението ,както и да го снимаме за спомен...Той се съгласи,дори поприказвахме и....скоро всеки пое по пътя си....


    Не след дълго,преминавайки по един доста осеян с големи и кални локви черен път достигнахме и р. Тунджа.
    Намерихме си невероятно равно и красиво местенце,където решихме да се установим за приготвяне на обедното барбекю,почивка и раздумка !!!



    След загряващата част от разходката,следва и истинския купон с много и горещи емоций!!!
    Само малко още търпение.....Следва продължение......
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

    И такааааа....част две....бих казал ...по-горещата...и по-лудата....
    Разпънахме барбекюто и започнахме да редим масите,а скоро и да разваляме въздуха наоколо...










    Седнахме,хапвахме пийвахме и си говорехме.....кротко ....


    ...обаче във въздуха витаеше някакво чувствоq че това е....затишие пред буря....
    Скоро всичко си дойде на мястото....Ванката пийна някоя биричка /добре че както той се изрази ..."няма ракийка".../ и.....последва дежурната фраза от негова страна...."Дали аз мога да мина от тук....????"...
    Под това тук, той имаше предвид заблатеното дере точно под нас ,което граничеше с реката....
    Беше доста обрасло с храсти...е докато Ванката не смля всичко с Тойотата...а ние не повторихме след него 050 050 050
    И така ,това което се таеше и витаеше във въздуха се отпуши.....




    Естествено че....Тойотника не можа да се върне обратно горе...Доста поизкопа Ванката,че и аз за по-сигурно че наистина НЕ може да излезе доста поизрових .....


    ...лопатата беше за успокоение ,че има още един/макар и безмислен вариант... 258 /....
    Последни опити....


    .....и хайде последния възможен вариант...въжето и назад и ...нагоре....


    Ей тука обаче стана тя една ...каквато стана...Докато боксувахме с Ванката в тинята ......


    ....от водата изкочи една....Русалка....
    Взе да ни се кара че шумим,че разкопаваме и разкалваме,но......в един момент като ни загледа....
    Всичките кални ,мръсни и нахъсени /а може и да и се видяхме хабни мотики,с които не можеш се разбра... 258 /,но поумекна....
    А ние веднага се спогледахме и решихме негласно, че ето това е дългоочаквания момент да направим Клуба още по-известен .....и на момента се заехме да подготвим рекламни материали за бъдеща пропаганда 047 047 047










    Постенно обаче се затвърди мнението ,че само заслужили джипки могат да бъдат включени във фотосесията/и съответно в рекламните материали след това /
    За това че който имаше мерак трябваше да се набута в тиняка и след това...на подиума....
    Хич и не чаках повече...ама хич.....
    Гас с Нисана и аре в киреча....Само дето така го разкопахме преди това че...просто нямах шанс....но....
    Първо заходих там където Ванката искаше да излезне....обаче това си беше тактическа грешка....




    Завързаха ме....и назад.....но....
    След издърпването откачиха въжето и аз пак ...гас в киреча.....


    Естествено....след 3-тия път се отказах....ама само за малко.... 050 050 050
    Реших и заходих през стръмното от другата страна.....Беше си доста вертикално...дори Ванката вися на задната ми броня да не се захлюпя.... 050 050 050






    Накрая бях долу...ама там...тиняк....и клонак....ни напред ни назад....


    Асистенция ...за сцепление.... 258


    Така или иначе с доста маневри и доста гас и ...доста късмет....успях да се измъкна и дори да изкача до половината стръмното баирче на изхода....Е....до там бях...при тази кал никакъв шанс....




    Въжето и аре навън....Само дето се наложи да ме дърпат два джипа....
    Малките изпалзвойки суматохата пък се забавляваха...е малко с риск да ги вадим от доста дълбоката вода де.....ама слава на Бога всичко мина без инциденти от този род.


    Естествено...бях си заслужил и аз вече участието в рекламата и фотосесийте......




    Нашата Русалка беше готова да се пребори с Голеееемия........Нисан де... 047 047 047




    Калта по Русалката не е бутафорна....съвсем истинска си е....Това вещество все пак съпътства нашия офроуд живот постоянно и нямаше как.... 047
    Ситуацията започна да става мнооого гореща....направо съдейки по себе си се запритеснявах Нисана да не прегрее и да пукне глава/знаете че мотора му е склонен на това o:: /




    Майко....... O""


    Къде сте бре бандааа.... 064 ....Май ми се струва че вече повечко от вас ще са ....все на линия неделен ден.... 047 047 047






    В този момент дойде Танко....


    Естествено....и той беше от мераклийте....и аре в тиняка....






    Тъкмо им разправях на останалите,че видиш ли на Танко с Витарника ще се измъкне от тиняка...и той взе че закъса.... O""


    Блатото вече беше впечатляващо.....


    Публиката отстрани нахъсваше отбора с викове..."давайййй Танко....."....


    ...обаче ....човека тръгнал неподготвен.....
    Оправда се че щели да го чакат на Загорската гара с бели маратонки...и изтъркани джинси.... 258 258 258




    И...беше закачен и извлечен на брега.....
    Русалката беше готова да обязди и Витарата,обаче .....аз не се стърпях....Викам тая работа тъй не може ....аз такива хвалби и ударих...пък то....
    И докато се разберат какво става/че и ключа беше на таблото/влезнах вътре и....гааааасссссс....аре пак в киреча....


    Бях решен на всичко....Ние толко да я режем да я повдигаме...а накрая никВа благодарност....
    С всичката гас прегази и клони и тиня и щурмувах баира.....
    Толко бях нахъсен, че по едно време си помислих че съм запалил съединителя....пушека беше като от сълзотворен гас.....


    За щастие в последствие се оказа че просто съм запали една от гумите в дърво.....
    Изкочих горе под бурните оваций на нашите хора и на събралите се в пиреметър 100 метра рибари....Паркирах Витарника и казах само едно...."...вече може да снимате..."


    Естествено ...загрялата вече Русалка нямаше спирка....Веднага пое наряда и се метна на Витарника.... 047




    От тук купона се отпуши....Тойтата с експириментатора зад волана се нахендечи в съседен трап и се окопа до ушите....




    Дори и със сериозната помощ от нашата приятелка....пущината не помръдваше.....






    Дори и с помоща от Горския пак не ставаше....


    Важното е че...експириментаторът беше супер доволен....

    Танко да не остане по-назад....щурмува съседната дупка...ама тя беше доста рокък пясък и неминумемо се стигна до....




    ....тук разбира се.....


    Двама хубавци.....Не са ли сладки а...???? 050 050 050


    Танко го издърпахме ,за да освободи място,че и аз ...няма да се цепя от колектива я.... 050




    Принципно едно от нещата което супер много ме кефи е доста добрите траялни възможности на Патрола....като се започне от доста големите му ходове,щатния 100% блокаж отзад и дизеловия агрегат който на бавните мърка на обороти по дупките....
    Бавно и...мощно.....


    Някой каза при следващата гледка...."аре до тука".....
    Той че хлътна в 80см. дупка с едното колело е вярно....


    ...жената се опита да помогне.....




    Аз ги успокоих обаче...."чакай те бре...ами нали за нов аватар го гласих....".....Ама те притеснени.... 050
    Децата и те съпричастни ..и те да помагат......


    Добра поза ...а?????


    Естествано за протокола просто съобщавам че клед фотосесията за аватар....Нисана/или иначе казано Коравата техника :L:L;; /....просто си излезе като момченце от дупката .
    Последва и последното за деня тестване на Витарата...само че завърши безуспешно.....
    Скачайки във въздуха с предните колела след това счупи преден диф.....


    Въпреки че тук изглежда че няма задно ляво колело...то си е там....ама пропаднало под ръба/наклона беше почти вертикален/,а Танката въпреки всичко беше ухилен до уши....










    Проверка дали не е излязла просто полуоската.....


    Но уви...проблема беше в дифа....
    И така времето напредна доста,полека ,полека прибрахме и доста уморени потеглихме по пътя към дома.
    И макар и слънцето да ни озари за последно с невероятния си залез,в душитени грееше от удоволствието и емоциите от лудорийте и приключенията които си сътворихме през този хубав ,слънчев и както се оказа доста "горещ" 047 ден!!!


    Това е!Наистина който не дойде този път изтърва купона,а за тия които се насладихме на всичкото това,пожелавам да имаме още много такива изпълнени с емоций разходки и да ги преживеем заедно!
    Поздрави!!!

    Lubashki777
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

      И едно уточнение.....
      Русалката е наистина едно съвсем непознато за нас момиче,което срещнахме съвсем случайно,и го поканихме да се снима ако иска до джипките ни!!!
      До един два дни ще постна и филмче с музика,че има невероятно видео,но ми е нужно малко време.
      Поздрави на всички!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

        Любашки, специална покана за вас и Русалката за лятната Сузуки сбирка
        Че с тези нейни снимки...трябва в някой друг раздел да ги пускаме
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

          Лубчо,тази русалка каде се преобличаше бе ,много ми е интересно?Добре сте се окаляли ,сигурно обиколихте целия град за автомивки които имат желание да ви измият

          Коментар


          • #6
            До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

            Любашки .... к'ви са тези жени с Вас бре .....

            Другия път без тях!!

            Я виж какви ....ммммм .... русалки имало по Змеевските гори .......
            Туй да не са на змея щерките ...
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

              Браво ... браво ... за русалката
              Грандоман WJ 3.1 QD

              Коментар


              • #8
                До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

                Момчета и при нас има кал и баири. И на джипки ще го докараме.
                Ама никъв път не сме намирали таквиз навити и убави моми по пътя !
                Нещо бартер ?
                Ние при вас, вие при нас ?
                Тез моми от де ги намирате ?

                Поздрави. Момичето направи темата уникална.

                Коментар


                • #9
                  До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

                  Не занам как е издържал нисана,тая кака направо му е вдигнала налягането на двигателя.
                  Другият път и аз с тойотника там,дано излезе русалката от реката
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

                    Прекрасна разходка.Евала на момците с джиповете,а за русалката съм без .Каквото и дакажа ще е без значение.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

                      Братлета....наистина се получи една невероятна разходка с много емоций.
                      Момата наистина беше случайна находка,а беше така да се каже вербувана за фотосесия поради факта че като се заровихме в тиняка да пробваме така да се каже ..."дали ша минем от тук...",събрахме на атракциона както вече ви писах всичкото наличен рибар на около 100 м. в диаметър.Русалката си имаше с нея и профи фотаджия,и....просто подхвърлихме че ще станат невероятни снимки на джипките и...купона се развихри в пълна сила!

                      CarTest™
                      Любашки .... к'ви са тези жени с Вас бре .....

                      Другия път без тях!!

                      Я виж какви ....ммммм .... русалки имало по Змеевските гори .......
                      Туй да не са на змея щерките ...
                      Брат....ти представяш ли си какво щях да обяснявам на жената/че и тя чете по форумите/,какви сме ги вършили....Каквото и да пише или кажа ще има да ме гледа съмнително и....
                      Направо си беше късмет че е с мен....някои от останалите помолиха да не поствам определени снимки,че....ще трябва да ги вземам у нас после...и то за неопределено време
                      Надявам се тази вечер и видеото да успея да кача.Има интересни моменти....офроуд де..
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

                        И аз останах учуден от разходката,ако знаех че ще се получи тоя фитнес,щях да участвам,ама си викам Любака пак по софт пътечките,мога да пропусна,беше планирана са софт-разходка
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

                          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                          Любашки, специална покана за вас и Русалката за лятната Сузуки сбирка
                          ...ако вие не можете.... само русалката!
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!

                            Ето и клип специално направен от Любо с цел да се усети максимално атмосферата.

                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #15
                              До: Уж лекичка разходка с барбекю,а то....!!!




                              Отивам да слагам тръбите под праговете, че като ме срещене и мен русалката няма да има къда да стъпи.

                              А отделно от шегата червената витара с какъв размер гуми е?
                              Последно редактирано от koi4a; 15-04-10, 14:54.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X