Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лека заигравка с участие на ГЗ !!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • лека заигравка с участие на ГЗ !!

    Всичко започна с една съвсем невинна разходчица до новостоящият се ДУНАВ МОСТ 2 .
    Излязохме две СУЗУКИТА за да тестваме новото ми окачване



    идеята беше да си запалим скарата в околностите на Видин в месноста къмпинга точно до ДУНАВ МОСТ 2

    и так намерихме място до едно дърво за лагер


    тук ''горския '' търси злато

    И от тука започна интересното
    В началото направихме няколко тегелчета покрай реката и в нея
    до като не стана лошооо
    В една нищо и никаква локва реших да спра и да се пробам да изляза само на заден мост ( тука има вина ''горския'' ) и последствията бяха непоправими .Бутнах лоста на заден мост и в момента в които дадах газ задницата направо се окопа -удариха на дефа

    тук не знам защо ''гората''се е озъбил така ,ма сигурно е за ова че не знаееше какво следва


    опитахме самурайчето да ме дръпне за да изляза ,но нещата придобиха ''груб селскостопански характер''
    колкото по се опитвахме да изкараме витарката тя толкова по се окопаваше



    в един момент от многото въртене и водата която хвърчеше навсякъде през импровизирания шнорхел витарата се нагълта с вода (но нишо сериозно )


    тука си личи защо се казват гумите 'каймани' -приличат на крокодилски гръб

    Горския прави отчаяни опити да изкара 'бегачката'


    последен отчаян опит да ме издърпа Бобката и той се оказа окопан в калта


    и тук започнаха обажданията за HELP по телефона !!!
    ...
    (но всичко с времето си )
    В интерес на истината за половин час пристигнаха четри джипа с идеята да ме имъкнат от калта
    Но уви - никакъв шанс .Даже от тях два се окопаха заедно с нас !!!



    Лошоо !!!! Започна да се стъмва и тук Бате Цеци (който бях викнал по идея на Киро Полицая да ме бутне ) влезе в действие !!!
    ОБАЖДАНЕ НА ТЕЛЕФОН 112
    Цеци Домата се обади за да дойде верижната машина на Гражданска Защита .В началото бях много скептично настроен в това да дойде такава машина заради нас ,но останах очарован от готовността на тази институция (ако мога така да я нарека )
    След 20 минути наистина се появи .Вече беше много тъмно и снимките за много лоши ,но важното е че всичко свърши благополучно !!!!






    Всичко свърши ОК !!!!
    Теста на Витарката мина успешно с малки изключения (при дърпането от верижния звяр излезе предната пружина.но това не е болка за умиране )
    Момчетата от гражданска защита бяха супер услужливи !!!
    Ако някой някога му се наложи (дано не му се налага )може спокойно да звани на телефон 112 без да се притеснява
    Искам да благодарая (тук вече наистина)на всички колеги които се отзоваха за да помагат !!!
    Тука са всички снимки от ''нападението ''-http://sivicar.snimka.bg/auto-racing/14-02-10-k-mpinga.473659



    Последно редактирано от Ясен; 14-02-10, 22:12.
    0878 943913

  • #2
    До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

    Светли, приятел в нужда се познава. Мислиш ли че някой от момчетата би отказал да помогне. Сам се убеди как зарязахме жените на празника и дойдохме да помагаме "макар с бутане" важното е че свърши всичко благополучно.

    Коментар


    • #3
      До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

      Тези от 112 са егати купонджиите. За последните два дни чета за някой който с триста зора се е е закопал някъде и е бил спасен. Почвам да се чуствам, чеееее.....бе дайте лост и опорна точка...
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #4
        До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        Тези от 112 са егати купонджиите. За последните два дни чета за някой който с триста зора се е е закопал някъде и е бил спасен. Почвам да се чуствам, чеееее.....бе дайте лост и опорна точка...
        Честно казано не очаквах да дойдат да ни теглят или поне си мислех че ще искат една ''капа пари ''.Хората дойдоха доста бързо (като се има в предвид с каква верижна машина)свършиха си работата ,а за пари не е и ставало на въпрос .
        Само едно нещо ми е чудно как такъв звяр като техния няма лебедка (без значение каква).Имаха само едно дебело стоманено въже.Все пак се намирахме на брега на Дунава и вероятността да окопаят машината не беше изключена .Ако се окопаят с какво ще се измъкнат ???? Можвха (ако имат лебедка ) да опънат въже от далече и да ме изтеглят без да се ризкува да се заглобят с онова многотонно животно !!!
        Абе те си знаят !!!!!!!!!!!
        0878 943913

        Коментар


        • #5
          До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

          Първоначално публикуван от sivicar Преглед на мнение
          .....Само едно нещо ми е чудно как такъв звяр като тези две сузукита няма лебедка (без значение каква).Имаха само едно дебело стоманено въже.Все пак се намирахме на брега на Дунава и вероятността да окопаят машината не беше изключена .Ако се окопаят с какво ще се измъкнат ???? Можвха (ако имат лебедка ) да опънат въже от далече и да ме изтеглят без да се ризкува да се заглобят с онова многотонно животно !
          Които го е страх от мечки не ходи в гората. Навряли сте се в л...та, ами стойте си там. 112 не е за да ни вади от калта когато доброволно сме се навряли там. Имаше ли за някой опасност за живота?, Май е нямало, дошли са колеги с вървящи джипки, можеше да се приберете на топло у вас и утре да си дойдете с един трактор платен от вас да си изкарате скрапа от л..ата.
          Нямам думи. Не сте платили защото за тая разходка на тая машина плащаме всички от джоба с отчисленията от нашите доходи

          Другия си запилял ключа и той там звъни, ами на мене ако не ми стане вечерта да им звънна ли да ми оправят жената или само да ми го вдигнат?

          Аре бегай....
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

            Сраммм.... как не вие е срам. Във форума се обсъжда как да помагаме на структури като 112, а вие се посирате. Толкова ли познавахте някой с лебедка да го извикате щеше да ви измъкне като пирони! И какво дойдоха 4 джипа и те не можаха да ви измъкнат е как става този номер? И 4те да са били Самурайки пак трябваше да се справят.

            Срам

            Коментар


            • #7
              До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

              Стига де, хайде да не ги овикваме чак толкова. Не са се сетили, затова са постъпили така. Следващият път ще знаят.

              Коментар


              • #8
                До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Които го е страх от мечки не ходи в гората. Навряли сте се в л...та, ами стойте си там. 112 не е за да ни вади от калта когато доброволно сме се навряли там.
                Другия си запилял ключа и той там звъни, ами на мене ако не ми стане вечерта да им звънна ли да ми оправят жената или само да ми го вдигнат?

                Аре бегай....
                Мисля, че тук леко смесваш два различни жанра. Разходка, в която N броя мъже сами са се наврели в лайната, е едно - и наистина мисля, че мъжкият вариант е да се оправяме сами в такива случаи. Случка на път в планината, в която съм сам с майка си (на близо 70, колкото и да е бодра), с младеж, който е тотално неподготвен за подобни изпълнения, и с две кучета в колата, едното от които със сигурност не може да издържи вътре живо до сутринта, на път, по който някой ще мине най-рано на следващия ден, е малко по-различно нещо (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=85784).
                След като младежът не можа да намери никой, който да дойде на помощ, а всичките мои комуникации (телефон, лаптоп, GSM-модем) седяха заключени в колата, в крайна сметка се оказа правилно решението на майка ми да се обади на 112 - въпреки че и аз тогава смятах, че не си струва да ги занимаваме с дреболии.

                Иначе си прав - ако за всяко окопаване почнем да викаме ГЗ, скоро ще вземат първо да питат да не сме от форума...
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #9
                  До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Които го е страх от мечки не ходи в гората. Навряли сте се в л...та, ами стойте си там. 112 не е за да ни вади от калта когато доброволно сме се навряли там. Имаше ли за някой опасност за живота?, Май е нямало, дошли са колеги с вървящи джипки, можеше да се приберете на топло у вас и утре да си дойдете с един трактор платен от вас да си изкарате скрапа от л..ата.
                  Нямам думи. Не сте платили защото за тая разходка на тая машина плащаме всички от джоба с отчисленията от нашите доходи

                  Другия си запилял ключа и той там звъни, ами на мене ако не ми стане вечерта да им звънна ли да ми оправят жената или само да ми го вдигнат?

                  Аре бегай....
                  Както вие, така и ние сме съвестни данъкоплатци, и имаме пълното право да се възползваме от услугите на ГЗ.

                  Коментар


                  • #10
                    До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

                    Първоначално публикуван от ceci7312 Преглед на мнение
                    Както вие, така и ние сме съвестни данъкоплатци, и имаме пълното право да се възползваме от услугите на ГЗ.
                    Ма така де, нали си плащате... що да ги не ползвате. Па колегите нека возат болни от селата до болниците, защото ГЗ не смогва, и не и е работа.

                    Ма така де, нали си плащате, що да ги не ползвате, нема да висят само я.
                    Don't hunt IF you can't kill
                    първо 0883 после 333 накрая 448

                    LZ1BGD

                    Коментар


                    • #11
                      До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

                      Май аз съм тъп.
                      Колко такива машини има в Русе? Идеята е, че докато се занимават с глупости някой може да има наистина нужда от тая машина.

                      Никога не бих се обадил на тоя телефон, ако ще джипа ми да го отнася водата, а само ако докато го отнася има хора вътре които няма как да бъдат извадени без опасност за живота им.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

                        Първоначално публикуван от ceci7312 Преглед на мнение
                        Както вие, така и ние сме съвестни данъкоплатци, и имаме пълното право да се възползваме от услугите на ГЗ.
                        Имате как да нямате право, сега отивам с опела на колегата да се навра в нивата зорлем и ще си ползвам правото да се обадя на 112. А през това време може твой роднина да бере душа в някое отдалечено село и да чака да ме дръпнат. А в другия случай на заключените ключове в джипката. Аз съм се заключвал поне 3 пъти в два от случаите чупих странични стъкла. Колко струва идването на ГЗ колко струва странично стъкло. Ама нали ГЗ идва "безплатно" защо да си трошим джама.

                        Май и аз съм тъп

                        Коментар


                        • #13
                          До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

                          Първоначално публикуван от ceci7312 Преглед на мнение
                          Както вие, така и ние сме съвестни данъкоплатци, и имаме пълното право да се възползваме от услугите на ГЗ.
                          Ето тук вече не съм съгласен. Нямаш право (поне морално) да викаш ГЗ за нещо, което би трябвало да свършиш с трактор или лебедка. Да не говорим, че тая "ситуация" може да се разреши и с highjack и торби с пясък. През времето, в което ти ги занимаваш, някъде може да стане пожар, срутване или нещо наистина сериозно и тогава този бронетранспортьор, който ти "занимаваш", няма да може да спаси човешки живот.
                          В крайна сметка (за да не ми извъртате думите), позицията ми е:
                          Да, направили са грешка, но не бива да ги правим на 2 стотинки за това. Всички грешат, дори и Господ.

                          Коментар


                          • #14
                            До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Май аз съм тъп.
                            Колко такива машини има в Русе? Идеята е, че докато се занимават с глупости някой може да има наистина нужда от тая машина.

                            Никога не бих се обадил на тоя телефон, ако ще джипа ми да го отнася водата, а само ако докато го отнася има хора вътре които няма как да бъдат извадени без опасност за живота им.
                            Това ми напомня на следната ситуация

                            Тогава джипът ми още нямаше шнорхел и направих воден удар. След това се изтеглих за едно дърво:



                            На следващия ден, не ГЗ, а Захари и чичо Ники (скучаещият милионер), се забавляваха доста докато ми вадеха джипа. нарочно го оставиха да поплува около половин час в Дунава, преди да го изтеглят. Вечерта бях толкова съкрушен, че отворих тема във форума:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showpost.php?p=717120
                            Последно редактирано от Димо; 15-02-10, 16:22.

                            Коментар


                            • #15
                              До: лека заигравка с участие на ГЗ !!

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              Имате как да нямате право, сега отивам с опела на колегата да се навра в нивата зорлем и ще си ползвам правото да се обадя на 112. А през това време може твой роднина да бере душа в някое отдалечено село и да чака да ме дръпнат. А в другия случай на заключените ключове в джипката. Аз съм се заключвал поне 3 пъти в два от случаите чупих странични стъкла. Колко струва идването на ГЗ колко струва странично стъкло. Ама нали ГЗ идва "безплатно" защо да си трошим джама.

                              Май и аз съм тъп
                              Яворе,

                              Опитвам се да обясня, че има лека разлика между спортуването с двигатели с вътрешно горене и реални ситуации от живота с участието на "цивилни" лица. Естествено, че трошенето на джам е вариант - но не и в случая, в който на следващия ден трябва да прибера майка си в София. А пътуване от 250 км. без прозорец посред зима не е това, което искам да й причиня. (Как и за колко дена се намира стъкло за рядък модел в провинцията го знам добре - играх го тоя филм в Ямбол през лятото, след ден и половина търсене се прибрах до столицата на проветриво.)

                              Закъсвал съм и съм се оправял достатъчно много пъти - както и повечето участници тук, предполагам. Ако съм сам или в подходящ състав, нямам никакъв проблем да направя едночасова разходка до овчарите за тел и отвертка, или да остана да нощувам при тях, ако всичко друго се проваля. Но когато си отговорен за близки хора, в един момент е по-смислено да си признаеш, че този път не си големият пич, който ще оправи положението, да си преглътнеш гордостта и да ги оставиш да повикат помощ - вместо да киснат с теб на студ и неизвестност.

                              Описал съм родопската история, не защото е повод за гордост, а защото има някакви изводи, които може би не е зле да се споделят - затова си пишем тука. За мен основната грешка е, че повярвах на третия участник и го оставих да се навре в дълбокото с буса, вместо да се вози при мене. Което отново ни връща към вредите от излишния бабаитлък.
                              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X