Обява

Свий
Няма добавени обяви.

изненадваща разходка 25.11.06

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • изненадваща разходка 25.11.06

    тръгване в 11.00 от бензиностанция OMV на околовръстния и бул.България до ШЕЛ,посока-близо до София
    Сузуки Самурай-старт от скрапа
    0885192667

  • #2
    Мда,за момента сме Миро,Аз,Кики,Йори,Чавдар.Толкоз знам.МАРКАНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,АРЕ ИДВАЙ!!!
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      Много поздрави на Кики и да му кажете че има много зверска лебедка.
      Предната кука ми поддаде. Направо почнала да разкъсва около болтовете.
      Вече сложих две усилени.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от ninja_1
        Мда,за момента сме Миро,Аз,Кики,Йори,Чавдар.Толкоз знам.МАРКАНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,АРЕ ИДВАЙ!!!
        Да дойда ама съм на Банско в събота.

        Коментар


        • #5
          Както си му е редът, следва кратък отчет:

          Съвсем НЕизненадващо, "изненадващата" разходка не започна в 11, а доста по-късно. Явно по традиция обявеният час се смята за начало на събиране на групата, което трае поне час.
          След бърза консултация се взе решение да се катерим по Лозен и Вождът поведе колоната.

          Маршрутчето беше късичко, но съдържателно:


          Двата дъждовни дни си бяха казали думата и теренът беше лекичко кален. А калчицата беше хубава и много лепкава. Усетих това по моите АТ-та още от самото начало. Бързичко се замазаха и такова танцуване не бях правил и на снега. Нищо чудно, при така изглеждащи гумета ...









          Горе-долу се оправях, докато не стигнахме до най-големия баир, където стръмният наклон, в комбина със замазаните гуми и едри камъни ме спряха.



          Опитите на Кики да ме дръпне - първо с Паджерото, а после и с лебедката не помогнаха.




          Поради което трябваше да направя тактическо отстъпление.

          След спускане от връО, стигнахме до една къщичка, при която престояхме повечко. Хората ни посрещнаха много приветливо, похвалиха се с много проходимите си Газ-69-ки и ни осведомиха от къде може и откъде не може да се мине.

          Както си му е редът, когато му казаха къде ще затъне, детското у Нинджата моментално заговори и той със засилка се метна в долчинката, в която били затъвали ЗиЛ-131 и фадрома. Съвсем предсказуемо, на втората минута Киа-та вече беше затънала до ушите, което наложи доста продължителна операция по ваденето й.




          След като червеният Самурай строши ресор при опит за дърпане, а лебедката на Ивайло Върбанов сви номер, се наложи в ролята на спасителнаслужба да влезе отново Паджерото на Кики.


          Работата се усложняваше доста от наклона и калта, заради които при пускане на лебедката в един момент вместо Киа-та да излиза, Паджерото и подсигуряващата го Тойота на Иво тръгнаха да се свличат към нея.
          В крайна сметка Чибураторът беше измъкнат, като загуби (за пореден път) предната си броня




          Междувременно, Вождът беше предизвикан от местните хора да се пробва на пътче, пресичащо същата долчинка. Резултатът:




          Той обаче бе бързо извлечен от подстрекателите


          След приключване на спасителните операции разходката продължи по посока паметникът на Списаревски. Както се похвалиха хората, то си било пътека, ама те го направили проходимо за джипове.
          Вярно, че беше проходимо, ама на моменти идеше малце тесничко за някои от нас.
          Тесните проходи между дърветата, съчетани с неколкократно преодоляване на малко водно препятствие с разкаляни стръмни брегове и доста големи камъни хич не ни оставиха да скучаем. Мене - най-малко







          Точно преди паметника малко нещо позакъсах по-сериозно за втори път. Не се наложи да ме теглят, но падна доста маневриране доде издрапам ...


          За част от групата разходката приключи след катерене по стръмен баир след Д. Пасарел





          За съжаление, след този скок Тракерът на Вожда се контузи доста сериозно. Май отиде предният диф ...

          Та това е. Кратък маршрут, но на няколко пъти ме изпоти здраво.
          Освен това ме накара да стигна до някои изводи.

          №1 - Май все пак ще сложа кални гуми.
          №2 - Кой каквото ще да ми разправя, но степенките отстрани са полезно нещо. Днес те за пореден път ми отърваха вратите от поражения при преминаване на неприятни места.
          Само ще трябва да се заменят с по-подходяща за офроуд конструкция ...

          Тук са намятани снимките, които имам

          А тук е видеото 155 МВ е. Голямко, но не ми се играе много да редактирам и монтирам.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            Както винаги е едно чудесно пътепис-че Дали към края на годината да не ги събереш в едно и да ги публикуваш
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              В този район по това време на годината е такава гадна кал, че почти всеки може да затъне ако не внимава, позабавлявали сте се
              Е и ние тръгваме да видим до къде ще стигнем

              Коментар


              • #8
                този наклон случаино да не прави един завои на ляво и после завива на дясно и да води към върха

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от kraz
                  този наклон случаино да не прави един завои на ляво и после завива на дясно и да води към върха
                  Точно така. Левият завой се вижда и на тази снимка, а след това следва десен.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    значи него съм го катерил с ладуната

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от kraz
                      значи него съм го катерил с ладуната
                      Изкатери ли го?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        да

                        Коментар


                        • #13
                          леле голяма веселба е паднала :-)
                          Соти защо изобщо си монтираш предна броня ?
                          аз моята замалко да я изкърта преди 1 седмица и окончателно съм решил да я махна :-)
                          само пречи пък и не е кой знае колко красива
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от redair
                            Соти защо изобщо си монтираш предна броня ?
                            E и аз това му разправям. Да вземе да си спретне нещо, което да не е много по-широко от основата на щатната броня.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от V93

                              Маршрутчето беше късичко, но съдържателно:
                              На мен това ми е почти единствения маршрут по който се калям. Горе долу посредата на вашия трак има отбивка по един път, който продължава да Нови Хан. Така маршрута става по-дълъг и много по-труден
                              Nissan Patrol Y61

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X