Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходчица - 12.11.2006

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходчица - 12.11.2006

    Първоначално публикуван от Kaishin
    разходка-траял тип "състезанията са леки тренировки"
    Мдааа, днес имаше някои моменти, навяващи подобни асоциации ...

    Разходката започна, както винаги досега, със закани "Чакаме 15 минути и тръгваме" и като се почна едно чакане и събиране ...

    Както и да е, в един момент все пак доживяхме да тръгнем. Уж с идеята през Плана да се занесем до Самоков, а оттам нататък след консултация с Маркан да се напъхаме в Рила.
    Но тъй като карането на джипове по асфалта е вредно, малко след Бистрица решихме да се махаме от него. И тъй като се оказа, че сме пропуснали някаква отбивка, Голди без да му мисли се метна надолу през храсталака. И ние след него ... Е, на 5-тата минута се наложи да вадя въже, щото водачът, извисен на голееемите си нови гуми, ни прекара през някакви остри бабуни, на една от които геометрията на дългата база си каза думата ...

    Тъкмо се измъкнахме на път и към нас се присъединиха колеги, които досега не бяха участвали на разходки, с "Патриот" и "Тойота".
    Колегата с "Патриота" - Jimy смело поведе колоната, докато не се заби с носа напред в една хубава кал
    На него снимки не успяхме да направим, но нататък се почна
    Първият, който се пробва след него постигна това:



    Другите колеги успяха да намерят траектория, която да им позволи да не заседнат. Голди обаче тръгна през най-голямата кал за да пробва новите си гуменетки.



    Гумите заприличаха на това:


    и се стигна до:


    Това на какво ви прилича?


    Междувременно, след като видях как "Патриот"-ът и Витарката се забиха в калта, аз реших, че за един паркетник това ще бъде прекалено и ще е по-добре да се потърси обходен път. Оправната ми навигаторка припна и бързо намери обходно трасе, по което "Галопер"-ът мина без никакви проблеми. Друг един паркетник последва примера ми но ...



    Нататък се понесохме "по долинам и по взгорям". Първо имаше едно хубаво изкачване (ако някой има снимки оттам - да дава) а после - по жиците на далекопровода.
    Пак на една остра чупка Галоперът реши да се прави на кантар и се наложи малко помощ от приятел


    След това обаче възникна предложение да се тръгне по част от трасето на състезанието (ама в обратната посока - надолу) и настана най-интересната част на разходката (поне докато аз участвах в нея).






























    Под диригентската палка на Кики всички джипки успешно преминаха интересното местенце. След което някои решиха да се пробват до колко ще могат да се изкатерят.





    Ето го! Шампионът по катерене. Соти с Чибуратора, известен още като "Лудата Киа"



    Малко не му стигна да издрапа до горе. На 10-на метра от ръба подаде команда "Я някой с лебедка да се качи и да ме издърпа отгоре!"

    Докато траеше операцията по свалянето на Соти от мястото, на което се беше изкатерил, групата предизвикваше жив интерес у преминаващите хора.
    Особено пък високата и много кална УАЗ-ка с големите гуми


    След това разходката продължи през Плана по посока Самоков (най-общо казано).
    Лудата Киа не пропусна да направи още малко шоу, а мойта навигаторка ставала и за фотограф



    Нататък вече се стъмни и снимки нямам.


    Ето тук съм метнал всички снимки (неподредени и дублиращи се).

    Видео - най-вероятно утре вечер по някое време.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Браво, за пореден път - страхотен "репортаж", все едно съм бил с вас
    Искаше ми се ама...На нищо друг път ще покараме.
    Готина разходка сте си направили, дайте маршрута, до къде стигнахте накрая, още снимки...

    Коментар


    • #3
      Тук ще бъде и видеото

      На това място ще сложа линкове към видео-то.
      Засега е готово само първото филмче.

      Тест на гуми - 51 МВ

      Eто го и второто:

      Гората ни е тясна - 58 МВ

      И третото вече тук:

      Пато е крив - 113 МВ
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от alex_markov
        Готина разходка сте си направили, дайте маршрута, до къде стигнахте накрая, още снимки...


        Това е маршрута дотам, докъдето аз участвах (махнал съм само асфалта до/от "входа" към дерето при Клисура). Най-интересната част обаче беше в района на Железница.
        Другото беше придвижване към Рила по офроуден маниер - т.е. по възможно най-заобиколен маршрут извън асфалта. Нямаше обаче нищо сложно.

        Мога да ти дам и трака. Ама, ако ще минаваш по трасето на състезанието през гората, с тези габарити може да ти трябва бригада помощници с моторни триони. Че дървета са по-дебелки от лещака

        П.П. За маршрута на продължението на разходката очаквам включване от колегите, които го направиха. Аз знам само, че влязоха през едно от деретата на Маркан. После виждам, че Мишко се е обадил в доста по-ранен час, отколкото аз бих очаквал.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Страшна изродия сте си направили, супер.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от V93
            ...Мога да ти дам и трака. Ама, ако ще минаваш по трасето на състезанието през гората, с тези габарити може да ти трябва бригада помощници с моторни триони. Че дървета са по-дебелки от лещака ...
            Ще съм ти благодарен да го изпратиш, Аз подобни тракове ги пращам и на Събин, за да попълва картата А за размерите, не ги мисли, аз съм си шубе и като стане напечено заобикалям

            Коментар


            • #7
              А за размерите, не ги мисли, аз съм си шубе и като стане напечено заобикалям
              Аз не съм много сигурен, че след като влезохме в гората имаше откъде да заобиколим за да избегнем теснотията на дърветата. Но поне не липсваха желаещи да ги отрежат!!!
              NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
              Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от mihailkurkiev
                А за размерите, не ги мисли, аз съм си шубе и като стане напечено заобикалям
                Аз не съм много сигурен, че след като влезохме в гората имаше откъде да заобиколим за да избегнем теснотията на дърветата. Но поне не липсваха желаещи да ги отрежат!!!
                До сега съм посадил 3 дървета и нито едно не съм изкоренил, ще се опитам да запазя баланса
                А сериозно Тойотата е Голяма, но до сега винаги е успявала да мине от където другите са минали или поне наблизо, знам че винаги има първи път, но каквото ни е писано

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от mihailkurkiev
                  А за размерите, не ги мисли, аз съм си шубе и като стане напечено заобикалям
                  Аз не съм много сигурен, че след като влезохме в гората имаше откъде да заобиколим за да избегнем теснотията на дърветата. Но поне не липсваха желаещи да ги отрежат!!!
                  Уважаеми колеги, не е особено достойно за който и да е офроудер да премине отнякъде след като е отрязъл дърво. Защото от отрязаното дърво до асфалтирания път разликата е никаква... А ако и ние ще сме съпричастни към унищожаването на природата по-добре да си стоим в къщи.

                  И нека не почва сега една дискусия за циганите, изсичането на горите и т.н. Всеки е длъжен да говори преди всичко за себе си и собствените си действия и отговорности. Защото когато организирахме садене на дръвчета нямаше много желаещи за участие а разбирам че желаещи за рязане много...

                  Поздрави за прекрасната разходка (защо ли съм съм сигурен в резултата щом е замесено лицето Владиан... ) и се надявам че това с рязането на дървета е само намерение а не резултат...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    Хей хора, никой нищо не е сякал и унищожавал на въпросната разходка. Всичко мина културно и само с развлекателна насоченост.
                    NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
                    Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

                    Коментар


                    • #11
                      За двете снимки на 3 гуми съм виновен аз Аз казах, че оттам може да се мине, Соти се усъмни, но все пак пробвахме и в крайна сметка успяхме
                      RB Patrol Team

                      Коментар


                      • #12
                        Ей, в дова дере беше страшен купон! Кики караше първи, а ние със Соти веднага след него! Калта беше 20-25 сантиметра, отгоре покрита с шума! Като видяхме какво е положението, Соти завари гЪзта в пода, и карахме до горе на прекъсвач И наистина беше орън! Останалите след нас, видяха доста зор (по добре преорана нива, трудно се кара ), но не се стигна до дърпане и лебетки! След качването на дерето, имаше малко ремнти по CJ - скъса водно съединение! Нагоре нямаше никави ядове, а снега се беше стопил. След като слезнхме в Самоков, минахме да видим как си прекарва времето Маркан! След подсилването, с по едно горещо шкембенце, се отправихме към мотопистата. За наше голямо съжаление тя беше абсолютно суха, и бе премината без никакви проблеми! Но сме се заканили, че ще отидем след дъжд! Ще бъде страшен купон - минаване няма да има . Имаше идеи, отново да не се прибираме по пътя, но този път разума надделя в нас (странно - НАЛИ ) и се прибрахме по пътя. Е ... да бъдем чесни - имаше съвсем малки забежки, но след като страничния наклон стана около 40 градуса, се върнахме и си продължихме по пътя.
                        _________________
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                          и се надявам че това с рязането на дървета е само намерение а не резултат...
                          Венци, никой нищо не е рязал. Както се пише "No trees were injured during the shooting of this movie"

                          "Рязането на дървета" беше в рамките майтапа "Ако някой се заклещи между дърветата - има моторен трион"

                          Но не можеше да не направи впечатления, че на интересните места имаше дървета, които бяха сериозно изпонарязани от въжета на лебедка. Това добре се вижда и на някои от горните снимки.
                          Явно далеч не всички състезатели в гоненето на време си дават труда да използват корозащитните ленти, които иначе сигурно имат.
                          А организаторите на състезанията явно не успяват да контролират това.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от alex_markov
                            Ще съм ти благодарен да го изпратиш, Аз подобни тракове ги пращам и на Събин, за да попълва картата
                            Това е тракът от картинката. Допълнително съм отбелязал мястото за тест на кални гуми (има го и обхода, който аз направих ), както и началото на участъка, в който се пуснахме по трасето на състезанието.
                            В онзи участък тракът е ужасен, защото явно приемането не е било добро, а имаше и доста престои. Поради това, около стоянките са се натрупали точки, които не ми се чистят. То няма и смисъл, защото участъкът, както и повечето от маршрута, го има на картата (маркиран с 4Н).

                            Вече съм пратил на Събин трак за едно пътче, което го няма на картата.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Къде ги правите тез разходчици , че и аз искам да дойда .
                              LZ1VMH

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X