Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

    А и още нещо пътя от св.Петка до ловната хижа е просто ужасен предпочитам да мина през Добростан отколкото през този път.
    Лично мое мнение!

    Коментар


    • #17
      До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

      Първоначално публикуван от joro_c Преглед на мнение
      Много добра идея. Защо не сработи?

      Смятам да нарежа един лист тънка ламарина на размери 16/33 см.
      Ще я боядисам сигнално с блажна боя. Надписите с фулмастер - най-вероятно за CD. Ще стане бързо, трайно и не скъпо. Слагам ги в жипа с няколко пирона и когато потрябват зачуквам и надписвам.

      Ако всеки от нас слага по една табела на излет, за 1-2 години гората ще е по-добре обозначена от Пловдив.
      Опитай без пирони. Да речем със свински опашки за закачане и само цвят. Таен, за съфорумци.
      Имам идея за един екстремен трип "Спускане от Марциганица до Бачково или Високата пещ".
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #18
        До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

        Първоначално публикуван от The Animal Преглед на мнение
        Колеги немога да проумея как не сте могли да намерите пътя към хижа Безово.Пътя е следния-от ловната хижа се слиза в дерето, а от там на ДЯСНО след около 4-500м има отбивка в дясно(неможе да я сбъркате)и пътя е горе долу прочистен тъй като март месец беше умрял човек на хижата та ходеше спасителен екип с трактор,но ако смятате да пазите боята на колата определено не ви е там мястото.Друго- пътя от червената стена го отпишете!Имайте в предвид, че идете ли до хижа Безово трябва да се върнете по същия път защото пътя е дотам после продължава, но до едни поляни.Хижата работи петък, събота и неделя(не че през другото време е заключена, но няма хижар) и нощувката струва 4лв, но няма ток защото са изкрали всичко ценно.
        Пак нещо не съм в час - от коя Ловна хижа се тръгва ?
        Аз пробвам през Добростан , но след селото и ...... НЯМА път от там .
        Качвам се чак след параклиса на билото, над селото( св. Илия ) - след него път не съм открил .Има доста пътища ....но не стигат до никъде .
        А съм ходил навсякъде ....... явно има и друго освен "навсякъде ".
        Къде е това друго ?

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Опитай без пирони. Да речем със свински опашки за закачане и само цвят. Таен, за съфорумци.
        Имам идея за един екстремен трип "Спускане от Марциганица до Бачково или Високата пещ".
        Казвай , казвай - че и без това стана скучно .Каква е идеята и от къде да се ..... забавляваме ?

        Коментар


        • #19
          До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

          Трябва да си закарам моторетката до Асеновград (от където съм всъщност) и да се впусна по идейния проект.
          Х. Марциганица, по Червената стена, но не по най-южния склкон в долната си част.
          За джиповете, нека да пробия, или... само хард ентусиасти с възможност за обратен завой на лебедка.
          Есента е дълга но за това пък мокра.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #20
            До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

            Значи като влезеш в Добростан стигаш едно малко площадче там в дясно от там само направо има отбивка на дясно от там скачат парапланеристи, но ти продължаваш направо и след това стигаш въпросната ловна хижа.Ако хванеш на дясно отиваш до друга хижа която е на дружинката от село Червен ако хванеш направо отиваш в света петка, а на дясно в куру дере- в превод на български значи сухото дере.

            Коментар


            • #21
              До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

              Първоначално публикуван от The Animal Преглед на мнение
              Значи като влезеш в Добростан стигаш едно малко площадче там в дясно от там само направо има отбивка на дясно от там скачат парапланеристи, но ти продължаваш направо и след това стигаш въпросната ловна хижа.Ако хванеш на дясно отиваш до друга хижа която е на дружинката от село Червен ако хванеш направо отиваш в света петка, а на дясно в куру дере- в превод на български значи сухото дере.
              Да, за сухото дере става на въпрос. Пътя го знам. Номера е с МПС.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #22
                Ако искате пък да се организираме и да се поразвартим из района.Само кажете кога(по възможност да не е почивните дни около 22 щото съм запланувал малко офроуд в Батак )

                Еми не мога да ти кажа тия дни 6те го проучвам на изровеното вече може да се мине това което е зад ресторант високата пещ под канала за веца, но може нагоре да има проблем и се надявам да мога в наи-скоро време да проверя за да не рискувате защото пътя е един и ако има мпроблем връщането е кофти.

                Коментар


                • #23
                  До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

                  Първоначално публикуван от The Animal Преглед на мнение
                  Значи като влезеш в Добростан стигаш едно малко площадче там в дясно от там само направо има отбивка на дясно от там скачат парапланеристи, но ти продължаваш направо и след това стигаш въпросната ловна хижа.Ако хванеш на дясно отиваш до друга хижа която е на дружинката от село Червен ако хванеш направо отиваш в света петка, а на дясно в куру дере- в превод на български значи сухото дере.
                  Вече разбрах . Аз все се качвам до най-високото и от там се оглеждам , а то явно още от селото се хваща .
                  Скоро ще пробвам . Ако знаех .... във вторник бях там ( в селото ).Имаще два парапланера - и на отиване и на връщане си бяха на високо още .
                  Имаше и два джипа ( единия - бял ) .... но бяха далече.
                  Ако са колеги от Форума - да се обадят . Да се поздравяваме като се видим .

                  Коментар


                  • #24
                    До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Трябва да си закарам моторетката до Асеновград (от където съм всъщност) и да се впусна по идейния проект.
                    Х. Марциганица, по Червената стена, но не по най-южния склкон в долната си част.
                    За джиповете, нека да пробия, или... само хард ентусиасти с възможност за обратен завой на лебедка.
                    Есента е дълга но за това пък мокра.
                    Ако имаш пред вид Червената стена ( резервата на Марциганица ) - от отгоре , от високото ми се вижда сложно .
                    Освен ако има някакво трасе , пътека или .... нещо подобно .
                    Ако имаш пред вид от Резиденцията в дясно и надолу - пътя и през двете възможности свършва .
                    Едната възможност - на ляво се слиза до дере . Имало е корита . Но сега се е свлякъл склона и няма даже и пътека ..... но ..... при по-сериозен напън може и да излезе нещо .
                    Втората възможност - под резиденцията на дясно стигнах до свлечен склон ( но има все пак рисков път ) . Проблем се оказа едно старо въже , стоманено ( дебело 4-5 см ). Стара въжена линия .
                    Това въже препречва пътя ( напряко) и няма как да го прескоча ( с джипа ). С мотори става .
                    За това се отказах да проучвам посоката към Бачково .
                    Та - може би този път имаш предвид ? Той върти по склона ..... но до където видях .....?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

                      Точно покрай бетонено-чугуненото чудвище, преди години съм слизал пеша по някакъв път който за около 4-5 часа ме закара до Високата пещ. По Червената стена от Бачково само съм се качвал, но бе пътека и за кола не става.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #26
                        До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

                        Тракче да бяхте пуснали, че аз съм пловдивчанин от скоро и не съм обикалял тия планини като малък.

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Точно покрай бетонено-чугуненото чудвище, преди години съм слизал пеша по някакъв път който за около 4-5 часа ме закара до Високата пещ. По Червената стена от Бачково само съм се качвал, но бе пътека и за кола не става.
                        Ако минеш през Пловдив звънни.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

                          Пак нещо не съм в час - от коя Ловна хижа се тръгва ?
                          Аз пробвам през Добростан , но след селото и ...... НЯМА път от там .
                          Качвам се чак след параклиса на билото, над селото( св. Илия ) - след него път не съм открил .Има доста пътища ....но не стигат до никъде .
                          А съм ходил навсякъде ....... явно има и друго освен "навсякъде ".
                          Къде е това друго ?
                          Айде с нас. Сега по празниците.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=60419&page=5

                          Коментар


                          • #28
                            До: Нова отсечка за пътя връх Безово край Асеновград.

                            Първоначално публикуван от joro_c Преглед на мнение
                            Айде с нас. Сега по празниците.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=60419&page=5
                            Чак сега виждам поканата . Извинения !
                            И благодаря за поканата .
                            При мен кофтито е , че аз всеки божи ден съм по баирите .
                            Когато бяхте на разходка - аз бях в с. Три могили .
                            Вчера бях по маршрута - Пловдив - Бяла Черква - Ситово - Лилково - Орехово - Пловдив . Леко се надцених и ....
                            Днес бях до с. Хвойна - х.Кабата .
                            Утре съм пак там .
                            И излизам сутрин рано , и се прибирам около 20.30 ч.
                            Дано остана по-свободен за някоя ваша разходка .
                            Ще се включа с удоволствие . Да видите и една Нива - стига само яки западняци сте се веселили ......
                            С уважение кън всички вас - Успех !

                            П.С. Ходих до Добростан . От площадчето хванах надясно и посока към Безово .
                            Всичко беше добре докато на едно място се отклоних наляво и хванах някаква просека ( доста каменлив и изровен път ). Полъгах се по пресните следи от колеги . Изкачване което не е за разходка , а повече е хард .Качих се на билоти и ...... пак се спуснах в селото Добростан .
                            Нямах сили за повече и за това отново не стигнах до Безово .
                            Следващия път ..... може и да стигна .....
                            Последно редактирано от bgbul; 23-09-09, 23:40.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X