Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Големите наклони - снимки и цифри

    За колегите от Пловдив .
    На 17 км от Пловдив - посока Пещера се намира с.Ново село.
    Карате само по Пещерско шосе. Без отклонения- след Стамболииски следвате посока Пещера.
    Точно след Ново село се вижда една голяма , камениста и гола планина - хълмове - както и да ги наречете - няма да сгрешите.
    Километри голи склонове . Километри покорени терени . Много непреминати и диви , но голи маршрути .
    Много различни наклони - и леки , и големи и .... опасни.
    Единствен недостатък - гола местност - НЯМА сянка.
    Та - на този терен може да се правят прекрасни заигравания .
    Дори да е сам човек ( което НИКОГА не съм го препоръчвал ) пак може да си направи безопасно кефа.
    Ако се организира групово посещение - ще може да се опознаят и опасните наклони .
    Посетете го - дори само за да го видите и да си създадете мнение за това място .
    И вместо да спорим - дали автора на темата е глупав и неразумен - да си доставяме удоволствие с хобито което сме избрали .
    Поздрави и успех на всички !
    ( снимките са от GSM и не са добри .... но не бях подготвен за този терен )
    Всеки път го подминавах - бързайки по работа и го отлагах .
    Темата ( колко са опасни дългите наклони ) ме накара да го пробвам .
    Благодаря на всички колеги - имало е полза от всичките спорове - вече е по-интересно и забелязвам много терени , които съм подминавал .
    И темата - за 5-6 дни 100 мнения си е интересна за доста колеги .
    Все пак - погледнете други теми - всеки с джип си ходи на разходки , превзема си терени и наклони и споделя впечатленията с нас . Похвално !
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Големите наклони - снимки и цифри

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      Те, подобни затревени и "Благи" байри са Най-страшните. На подобно място - въобще без път се заизкачвах веднъж в Стара планина и като започнаха да въртят всички колела а колата да се носи баничко но неуправляемо надолу, Задна газ и Мноооооооого страх, че не ставаше да се обърна (освен по таван).
      Въобще тези дълги баирчета дето няма какво да те спре 200-700 метра извикват ужас в душата ми, само като си представа с каква скорост ще се въргалям в края му ако се обърна и ми става страшничко - а такива места у нас под път и над път - колкото искаш
      Напълно си прав,аз поне го преживях лично,знам за какво става въпрос.
      Като тръгне да се търкаля и започваш да се питаш кога ще спре.

      Моята препоръка:

      НЕ СИ ПРАВЕТЕ ОПИТИ С НЕПОДГОТВЕНИ МАШИНИ,НЕ ГИ ПРАВЕТЕ КОГАТО СТЕ САМИ И НАЙ-ВЕЧЕ АКО НЯМАТЕ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО ОПИТ.
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • До: Големите наклони - снимки и цифри

        За хълмовете след с.Ново село са интересни но и опасни че по-голяма час от тях са каменисти и джипа постоянно подскача.

        Трябва някой път да се организиреме и да се поразходим до тях,там има и много стремни наклони ,които ще са интересни за качване.

        За разхлаждане е близко и р.Въча там има места да газиш спокойно до праговете.Снимката на аватара
        [SIGPIC][/SIGPIC]
        RR Classic

        Коментар


        • До: Големите наклони - снимки и цифри

          хълма на Ново село сме го качвали и има снимки в форума на връщане от Велинград

          Коментар


          • До: Големите наклони - снимки и цифри

            Напред и само напред За къде си тръгнал ако се плашишПа като се връщаме загиналите ще ги вържеме на лафета на оръдиятаГероиАко оцелееме ниеТа нали ако не се качиме там къде никой не се е качил значи не сме ние а некви леви резбиНекои ора си им требва казармата
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • До: Големите наклони - снимки и цифри

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Та нали ако не се качиме там къде никой не се е качил значи не сме ние а некви леви резбиНекои ора си им требва казармата
              Това ми хареса!
              Напоследък манията по безопасността така е превзела света...
              То не са нитрати в доматите, не са външни въздушни възглавници на колите, не са разните модерни вариации на грипа...
              Да се чудиш как са оцелявали преди 50-100 години.
              Това беше извън темата, но не можах да се сдържа.
              По темата-всеки разумен човек си знае прага на възможностите, и не би се пробвал на терен явно превишаващ с много уменията му. Това ако е сам. В група е съвсем различно.
              И не е ли именно тръпката да преодолееш непреодолимото на пръв поглед препятствие, това което ни усъвършенства?
              Като пример мога да дам опита ми с бъгито(щото нямам все още истинска офроуд машина). В началото някои изкачвания и спускания ми се струваха невъзможни, а сега ми се вижда игра да ги преодолявам, и ми доставя голямо удовоствие. Даже вече се пробвам на наклони на които знам, че няма да мога да се кача, просто да видя докъде мога да се кача. Но това овързан с коланите, и знаещ възможностите си, и тези на машината. Както казах-в началото не смеех, а сега си позволявам доскоро немислими рискове. И се оглеждам за още по-трудни терени.
              И още един пример-един доста стръмен склон го качвам без замисляне, а синът-не кара зле за 16 годишен се отказа даже и да опита. А си е малко откачен. Като го попитах-Защо не се пробва? Отговора беше-Ами, уплаших се...
              Така, че всеки си има собствено чувство за самосъхранение, и няма място за притеснения, че можело да се подлъжат, и да стане белята...
              Освен, ако не са много, ама много луди глави. Ама ако са такива, риска е навсякъде около тях, по всяко време.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                За колегите от Пловдив .
                На 17 км от Пловдив - посока Пещера се намира с.Ново село.
                Карате само по Пещерско шосе. Без отклонения- след Стамболииски следвате посока Пещера.
                Точно след Ново село се вижда една голяма , камениста и гола планина - хълмове - както и да ги наречете - няма да сгрешите.
                Километри голи склонове . Километри покорени терени . Много непреминати и диви , но голи маршрути .
                Много различни наклони - и леки , и големи и .... опасни.
                Единствен недостатък - гола местност - НЯМА сянка.
                Та - на този терен може да се правят прекрасни заигравания .
                Дори да е сам човек ( което НИКОГА не съм го препоръчвал ) пак може да си направи безопасно кефа.
                Ако се организира групово посещение - ще може да се опознаят и опасните наклони .
                Посетете го - дори само за да го видите и да си създадете мнение за това място .
                И вместо да спорим - дали автора на темата е глупав и неразумен - да си доставяме удоволствие с хобито което сме избрали .
                Поздрави и успех на всички !
                ( снимките са от GSM и не са добри .... но не бях подготвен за този терен )
                Всеки път го подминавах - бързайки по работа и го отлагах .
                Темата ( колко са опасни дългите наклони ) ме накара да го пробвам .
                Благодаря на всички колеги - имало е полза от всичките спорове - вече е по-интересно и забелязвам много терени , които съм подминавал .
                И темата - за 5-6 дни 100 мнения си е интересна за доста колеги .
                Все пак - погледнете други теми - всеки с джип си ходи на разходки , превзема си терени и наклони и споделя впечатленията с нас . Похвално !
                ...Е,тези хълмове сме ги качвали,но не ги намирам за екстремални,просто си бяхме група...и си се кефихме...
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от chrichri; 05-08-09, 02:06.

                Коментар


                • До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Всъщност много интересна тема стана, не знам защо толкова много хора се конфронтираха срещу колегата bgbul.

                  Коментар


                  • До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Това ми хареса!
                    Напоследък манията по безопасността така е превзела света...
                    То не са нитрати в доматите, не са външни въздушни възглавници на колите, не са разните модерни вариации на грипа...
                    Да се чудиш как са оцелявали преди 50-100 години.
                    Това беше извън темата, но не можах да се сдържа.
                    По темата-всеки разумен човек си знае прага на възможностите, и не би се пробвал на терен явно превишаващ с много уменията му. Това ако е сам. В група е съвсем различно.
                    И не е ли именно тръпката да преодолееш непреодолимото на пръв поглед препятствие, това което ни усъвършенства?
                    Като пример мога да дам опита ми с бъгито(щото нямам все още истинска офроуд машина). В началото някои изкачвания и спускания ми се струваха невъзможни, а сега ми се вижда игра да ги преодолявам, и ми доставя голямо удовоствие. Даже вече се пробвам на наклони на които знам, че няма да мога да се кача, просто да видя докъде мога да се кача. Но това овързан с коланите, и знаещ възможностите си, и тези на машината. Както казах-в началото не смеех, а сега си позволявам доскоро немислими рискове. И се оглеждам за още по-трудни терени.
                    И още един пример-един доста стръмен склон го качвам без замисляне, а синът-не кара зле за 16 годишен се отказа даже и да опита. А си е малко откачен. Като го попитах-Защо не се пробва? Отговора беше-Ами, уплаших се...
                    Така, че всеки си има собствено чувство за самосъхранение, и няма място за притеснения, че можело да се подлъжат, и да стане белята...
                    Освен, ако не са много, ама много луди глави. Ама ако са такива, риска е навсякъде около тях, по всяко време.
                    От бъгито до джипа разликата е голяма,особено в разположението на центъра на тежестта,като при джипа обикновено е по-високо.

                    Така че сравнението не е много точно.
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • До: Големите наклони - снимки и цифри

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      ...Е,тези хълмове сме ги качвали,но не ги намирам за екстремални,просто си бяхме група...и си се кефихме...
                      Поздрави за вас !
                      Има и леки , и тежки и опасни наклони на тези хълмове - това съм писал
                      И това само като пример за всички възможности събрани накуп и близо до Пловдив - 17 км. И все са дълги над 200 м наклоните.( Бяла Черква е на 30 км ).
                      Вие сте качвали по пътя - по който са прекарвали материалите за кулата ( ретранслатора ).
                      Ако се събере група за екстремно качване - от южната страна "мисля" ще е доста .....хард качването ....( не съм пробвал - все бързам ...... и аз не знам за къде ...?)
                      Но - времето е пред нас.
                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Всъщност много интересна тема стана, не знам защо толкова много хора се конфронтираха срещу колегата bgbul.
                      Всеки има право на мнение и отношение , колега !
                      Благодаря за подкрепата - оценявам я !
                      И нещо важно за всеки - когато си в свои води - никой не може да те засегне или обиди .
                      Аз съм по черни пътища от 20 години - и с мотори и с коли .
                      Как да ми кажат кое е опасно и кое е безопасно ......като живота веднага ще им докаже обратното ......
                      Такива констатации- Опасно или Безопасно при 4х4 разходки е ....неправилно .
                      Има риск ВИНАГИ - въпрос на опит е да е умерен и преценен .
                      И темата наистина е интересна . Н мен дори ми е забавана - като си "пишем " - все едно още веднъж преживявам екшъна !
                      Последно редактирано от bgbul; 05-08-09, 09:06.

                      Коментар


                      • До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Това ми хареса!
                        Напоследък манията по безопасността така е превзела света...
                        То не са нитрати в доматите, не са външни въздушни възглавници на колите, не са разните модерни вариации на грипа...
                        Да се чудиш как са оцелявали преди 50-100 години.
                        Това беше извън темата, но не можах да се сдържа.
                        По темата-всеки разумен човек си знае прага на възможностите, и не би се пробвал на терен явно превишаващ с много уменията му. Това ако е сам. В група е съвсем различно.
                        И не е ли именно тръпката да преодолееш непреодолимото на пръв поглед препятствие, това което ни усъвършенства?
                        Като пример мога да дам опита ми с бъгито(щото нямам все още истинска офроуд машина). В началото някои изкачвания и спускания ми се струваха невъзможни, а сега ми се вижда игра да ги преодолявам, и ми доставя голямо удовоствие. Даже вече се пробвам на наклони на които знам, че няма да мога да се кача, просто да видя докъде мога да се кача. Но това овързан с коланите, и знаещ възможностите си, и тези на машината. Както казах-в началото не смеех, а сега си позволявам доскоро немислими рискове. И се оглеждам за още по-трудни терени.
                        И още един пример-един доста стръмен склон го качвам без замисляне, а синът-не кара зле за 16 годишен се отказа даже и да опита. А си е малко откачен. Като го попитах-Защо не се пробва? Отговора беше-Ами, уплаших се...
                        Така, че всеки си има собствено чувство за самосъхранение, и няма място за притеснения, че можело да се подлъжат, и да стане белята...
                        Освен, ако не са много, ама много луди глави. Ама ако са такива, риска е навсякъде около тях, по всяко време.
                        Аз се занимавам със скално катерене (не с джипки). През годините доста приятели и познати загинаха. Някои наистина в гонене на мечтите си, но повечето от глупост и надценяване... Когато човек насилва възможнтите си до пълния лимит, трябва да го знае много точно къде е. А това наистина става само със грешки, но те трябва да се правят в присъствието на по-опитни, които са обезопасили ситуацията. Иначе не е героично, а просто глупаво...
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • До: Големите наклони - снимки и цифри

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ... Ако се събере група за екстремно качване ...
                          Уауууууууу !!! Не е като обикновена разходкаджийска група за качване на една могилка ...

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ... Как да ми кажат кое е опасно и кое е безопасно ......като живота веднага ще им докаже обратното ......
                          Такива констатации- Опасно или Безопасно при 4х4 разходки е ....неправилно ...
                          Едно от опасните неща в офроуда е да се взимат на сериозно приказките и да се правят опити за прилагане на практика на теориите на форумни всичколози ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Големите наклони - снимки и цифри

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Уауууууууу !!! Не е като обикновена разходкаджийска група за качване на една могилка ...
                            Едно от опасните неща в офроуда е да се взимат на сериозно приказките и да се правят опити за прилагане на практика на теориите на форумни всичколози ...
                            Колега - аз чета и между редовете - споко !
                            Разбирам - ти си експерт ! Браво и поздравлвния !
                            Разбирам - има какво да кажеш на всички - добре .
                            Каквото казваш на мен - вече го разбрах - и повече не е интересно .Благодаря ти !
                            Все пак - покупката на 4х4 не се контролира от експертите .
                            Все пак - заигравките и доставянето на адреналин в повече е решение на всеки конкретно . Отново не се регулира и контролира от експерти .
                            Споделяне на приятни емоции и терени в този Форум е задължение на всеки ( колегиално задължение ). Пак не е под твой контрол - експертен.
                            И какво остана - само подигравките и думите ( написани ) са под твой контрол .
                            Само по тях може да те прецени всеки колега . И макар да си "старо куче " - не личи много . Лесно си готов да се подиграваш и обиждаш друг колега ( макар и непознат ). Жив и здрав да си !
                            И ти пожелавам само приятни емоции и успехи в 4х4 начинанията !
                            Като толкова искаш да учиш всички на безопасност - отвори една тема и там НИ научи - как се шофира 4х4 и как се катери наклон .
                            Кой наклон е по-опасен и кой наклон е ЛЕК.
                            Колко да рискуваме и как да се отказваме при трудности ( както ти си обърна при сипея и постъпи "разумно" при твоя пътепис или разходка - и премина по друг път ). Браво , че го сподели с мен ! Прочетох го - поздравления !
                            Въобще - ако пишеш в тази тема - нека е по темата - наклони и цифри .
                            Ако ще обръщаш темата на "безопасност "- сподели с нас и да сменяме заглавието . Как мислиш ?
                            А за подигравките - харесват ми ! Отдават ти се ! Продължавай все така !
                            Айде- сега ти дадох повод за БАН ....успех !

                            Коментар


                            • До: Големите наклони - снимки и цифри

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Въобще - ако пишеш в тази тема - нека е по темата - наклони и цифри .
                              Ако ще обръщаш темата на "безопасност "- сподели с нас и да сменяме заглавието . Как мислиш ?
                              А за какво всъщност е тази тема? Колеги ти дадоха видео материал как катерят наклони, казаха точното местоположение, ти отиде там и отсече, че не става за джипове... въпреки видео материалите на другите. Какво точно искаш всъщност? Католог на места, до които ти самия не смееш да припариш, но някой с по-буйна кръв и по-малко опит ще се подлъже и утрепе?
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Разбирам - ти си експерт ! Браво и поздравлвния ! ...
                                Аааа, нещо си в грешка! Нямам претенции да съм експерт. Аз съм обикновен разходкаджия, който ходи с джип в гората от едва 3 години. Де ще се меря с хората, дето 20 години са по черните пътища.

                                Да си ме видял някъде да се тупам в гърдите как се разтъпквам по 40-50-градусови наклони все едно съм си в хола? Да се перча, че няма кой да ми каже кое е опасно и кое безопасно? Не си и няма да видиш.
                                Виж, ако ти кажа, че съм бил някъде и съм направил нещо, то бъди уверен, че ще мога не само да ти го кажа, но и да ти докажа, че наистина е било така с фото, видео и (при всички положения) с GPS трак.

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                ... Споделяне на приятни емоции и терени в този Форум е задължение на всеки ( колегиално задължение ). Пак не е под твой контрол ...
                                И тук не позна! Напълно под мой контрол е да споделя своите емоции и опит с колегите във форума.
                                Моите споделяния са тук. Къде са твоите?


                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                И какво остана - само подигравките и думите ...
                                Я да видим една чисто хипотетична ситуация. В някакъв форум някакъв виртуален образ се хвали наляво-надясно как катери баири всякакви и напъва да прави национални атракции със суперекстремни наклони. Канят го реални хора на едно съвсем реална и прозаична могилка - да види, да пипне, да мери. За зла участ обаче се оказва, че точно в този ден човекът с многото опит е непреодолимо зает и не може в никакъв случай да отиде с хората. Вместо това отишъл сам, без свидетели, повъртял се малко и отсякъл "Те това нЕма качване с джип". Обаче - неприятност. Има го документирано, че качване има и още как.
                                Е, какво да си мисли човек за такъв?!?
                                а) Приема сериозно всяка написана от него дума или
                                б) сеща са се за духовитите думи на Немодный а.к.а Миндель Леонид Александрович

                                Знает о бездорожье и подготовке внедорожников всё. В кругах своих друзей (не джипперов ясное дело, друзей джиперов у него нет, потому что джиперы в лесу а он в интернете) считается непререкаемым авторитетом во всем что касаемо off road. Завсегдатай всех тематических конференций. Первым ответит на вопрос какой машин выбрать или какую лебедку поставить. С жаром спорит с корифеями и побеждает, потому как дочитывать до конца его длинные посты никому не под силу, гораздо проще оставить спор. В тех редких случая когда всё же выбирается на бездорожье старается косить под бывалого джипера, но не преуспевает. Вечером у костра перебивает бывалых, которые таскали его на хвосте весь день, фразами типа "это фигня, а вот мы на даче с Серёгой.." и начинает нести ахинею. Его вежливо слушают и не бьют, потому что джиперы по природе своей люди добрые и не злобливые.
                                Както се казва "Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна" ...

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                .. Въобще - ако пишеш в тази тема - нека е по темата - наклони и цифри .
                                Айде- сега ти дадох повод за БАН ....успех !
                                Пак си в грешка, приятел! Многознайството и воденето на спор с модератор по някоя тема все още не са сред основанията за бан, така че ядец - нямаш шанс да се пишеш АБПМТ (активен борец срещу модераторската тирания).

                                А по темата ...
                                То ясно, че национален каталог на екстремните баири е не особено смислено занятие, та май остава само да си мерим наклоните. Е, какво пък може и да се пробваме да си направим каталог. Всеки на "своите" си баирчета, ако че може и да не са достойни за национални атракции, дето да бият американските.
                                Виж, за цифрите ме хвана. Тъй като, както казах, съм обикновен разходкаджия, а не от групата за екстремно мерене, цифри нямам. Защото предпочитам баирите да ги карам, пък и си падам малко страхлив, та на най-върлите и през ум не ми минава да спирам да ги меря ...
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-08-09, 17:28.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X