Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

    Темата произлиза от тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...257#post794257

    Ето, как пристигат спасителите. Долу в "кокпита" е моят джип.
    Аз само снимах и въобще не пробвах да се кача, да не усложнявам обстановката.








    Далеч по ефективното 4х4 идва да види; - Какво го е закъсала тая крава по баира, та реве така неистово ?





    Издрапа





    Трола, обаче е с Кобри. А те са се запълнили и са гладки като на F1.

    Кравата си мисли; - Дали да не им помогна на тия колеги ???































    Преповтор на упражнението !































































































    Как не се е обърнала.....????


    Последно редактирано от Nik Nikolov; 12-07-09, 22:28.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

    На снимките не се вижда дълбочината на дерето. Ако го испуснехме най- вероятно обръщанията щяха да бъдат около 10.
    Храстите нямаше да задържат летящият джип.
    На акцията предпочитах да съм с Уаза, но и Нисана се справи блестящо. Мощният двигател успя да развърти гумите, да ги почисти от калта и с няколко опита да достигне целта.
    След тази спасителна акция се отправихме за поредната в този ден, при това на друго място. Спарки, беше огледал положението и ни очакваше.
    Мястото беше в близост до тест полигона. С намирането нямах проблем. Закъсалия колега всъшност се беше катурнал и кротко лежеше в дерето по таван. Миризмата на бензин беше силна. Гледката на обърнато превозно средства е потресаваща. Сигорно никога няма да свикна. Виждаха се разхвърляни дрехи и какво ли не...
    Ситуацията там беше изпусната, но за радост в далеч по-плитко дере. Имаше доста храсталаци и щафетата я пое Трола (все пак съм със суфчето).
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

      Мога,да кажа само БРАВО ГОЛДИ.Кой каквото и да казва,за мен си човек с изявени лидерски качества,и всеотдайност.Гордея се че ви познавам.

      Коментар


      • #4
        До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Мога,да кажа само БРАВО ГОЛДИ.Кой каквото и да казва,за мен си човек с изявени лидерски качества,и всеотдайност.Гордея се че ви познавам.


        Определено съм само малка частица от добре припаснат механизъм.
        Всеки си знаеше мястото и всеки помагаше с каквото може. Инструкциите бяха кратки. Всеки разчиташе на човека до себе си.
        Нямаше викове, нямаше подмятания....Освен краткия хумор необходим в тежки ситуации .
        Всеки даваше неговото виждане, събирахме го, преценявахме го и след пълното съгласие на всички се започваха действията. Единството беше важно. Не трябваше да се действа в различни посоки и сили....
        LZ1VMH

        Коментар


        • #5
          До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

          Дано да не се изказвам неподготвен, но според мен ако го бяхте закачили отзад, волана на закъсаличт джип в пълен десен, един по-сърцат на волана, естествено вързан с колан, и джипа щеше да излезе по пътя по който се е озовал там. Но понеже знам, че на снимка въобще не става ясно за какво става въпрос, мисля, че сте направили каквото си е трябвало.
          Особено с оглед на дълбокото дере, и възможността за сериозни щети по машината ако нещо се обърка.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Дано да не се изказвам неподготвен, но според мен ако го бяхте закачили отзад, волана на закъсаличт джип в пълен десен, един по-сърцат на волана, естествено вързан с колан, и джипа щеше да излезе по пътя по който се е озовал там. Но понеже знам, че на снимка въобще не става ясно за какво става въпрос, мисля, че сте направили каквото си е трябвало.
            Особено с оглед на дълбокото дере, и възможността за сериозни щети по машината ако нещо се обърка.

            Вярвай ми екипа работеше по-максимално правилния начин, то друг просто нямаше. Нека да не влизаме в различни тълкувания на мястото и начина на спасяване.... (започнат ли търкания, ще затворя темата).
            Снимки имаше доста. Предполагам ще са интересни на всички.
            LZ1VMH

            Коментар


            • #7
              До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

              Момчета, поздравления на всички. Специално и на репортера НикНиколов който в подробности е заснел перфектното изпълнение.
              Впечетлен съм.
              Чакам с нетърпение репортажа за следващата спасителна акция.

              ПС. Всичко е добре когато завърши добре. Значи е првилно.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #8
                До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Дано да не се изказвам неподготвен, но според мен ако го бяхте закачили отзад, волана на закъсаличт джип в пълен десен, един по-сърцат на волана, естествено вързан с колан, и джипа щеше да излезе по пътя по който се е озовал там. Но понеже знам, че на снимка въобще не става ясно за какво става въпрос, мисля, че сте направили каквото си е трябвало.
                Особено с оглед на дълбокото дере, и възможността за сериозни щети по машината ако нещо се обърка.

                Ето колко е дълбоко дерето.
                Задното колело на джипа буквално висеше във въздуха.
                Джипа закачен само от една страна спокойно би се претъркулил 2,3 пъти. А човека вътре ?????

                Тука Голди се чуди, на какво се е държал този джип.
                Заключението бе , че поради пластмасовия хард топ и ресорното окачване, на джипа, при подхлъзването, центъра на тежеста се е оказал много ниско.
                Ако беше с пружини....аут !!!
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

                  Добре де а защо не си е карал по пътя а е завил на ляво към деретоКаква е причината .
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

                    Едва ли е завил нарочно! Вероятно се е хлъзнал. Браво на екипа, че сте го измъкнали невредим от тая ситуация!
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

                      По описание на колегата Търтей в подобно положение е бил и другият спасяван днес джип малко преди да се обърне. Но с пружинно окачване.

                      Поздравления за отличната работа и в двете акции!
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Едва ли е завил нарочно! Вероятно се е хлъзнал ...
                        Поне от снимката не се виждат следи от хлъзгане. Може да не е забелязал навреме лекото стеснение.

                        При всички положения колегата е извадил голям късмет, че колата се е задържала и не е полетяла надолу ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

                          Те и следи от гуми не се виждат. Вероятно заради факта че е пренощувал там, а през цялото време е и валяло.

                          ПП:Някой ако ще пуска или е пуснал тема за другата акция - да даде линкче.
                          Последно редактирано от sparkybg; 12-07-09, 22:48.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

                            Човека си е завъртел лев там къде не трябва защо не знам
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #15
                              До: Изваждане на Хард закъсал джип над Железница.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ПП:Някой ако ще пуска или е пуснал тема за другата акция - да даде линкче.
                              За това ли става въпрос?
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...615#post794615
                              Пия бира
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X