Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офроуд приключения от Копривщица.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Офроуд приключения от Копривщица.

    От доста време се каня да пусна подобна тема но или все не остава време или няма снимки или групата е прекалено скромна само една машина и така и не я пусках,но вече и доиде времето след като си заформихме група за сега от две машини и много ентусиасти доиде времето да псуна подобна тема в която да ви представяме нашите офроуд преживявания.Темата я пускам в общия форума защото разходките са с различен характер почти винаги и незнам как да ги определя за това вие предценте сами.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Офроуд приключения от Копривщица.

    Rainforest Koprivshtica
    И така историята започва почти банално,седим си групичката в заведението което най-често обитаваме и от което обикновенно тръгват повечето ни разходки,допиваме кои кафе,кои лимонада.Дъжда си вали спокоино,и изведнъж в галвите ни навлизат едни идеи за дъждовна хард разходка,и кво като вали нали сме офорудъри ще се справим.Решено направено за 30 мин всичко е организирано колите са заредени с горива,нужните пособия и екипажи и газ към един стар римски път по които не бяхме минавали преди.Той пътя е бил римски някога сега си се оказа хард заигравка
    и още след навлизането по него се наложи да прибегнем до помоща на инженерни съоражения(кирка и лопата) за да променим релефа му така че да няма претърколени 4Х4 машини в дерето.


    Еи големо ход съм му докарал на скаклеца:


    Нагоре по пътя заигравките не свършват


    На този страничен наклон по някъкъв начин Мишо успя да скъса винтила и както се очаква гумата спадна:



    Терена не позволяваше ползването на какъв и да е крик варината да се върне колата на зад или напред не бе добър от гледна точка на това че би се съсипала я гума я джанта и техническия гении на щатния механик Николчо стигна до извода че ако успее Мишо леко да постави Витарата на кантар ще сменим гумата без да се налага да рискува по сериозни щети.Оказа се че има шанс за подобна маневра и с помоща на същите пособия от по горе кирка и лопата веднага бе организиран инпровизиран природен крик:




    Приключенито си продължи опъваха се и лебетки:



    Мишо неотлъчно водеше групата:





    Разбира се въореки че имах проблем с тоците още от сбирката на Плана и аз не се отказвах от заигравки.


    Човек като Мишо винаги си тежи на мястото:





    Тук злата Витара набра свръх звукова скорост фотографа някак си е успял да заснеме този момент



    Братя по оръжие тоест по съдба:



    Тоците които си правеха каквото си поискат почнаха да ми лазят по нервите и въпреки дъжда решихме да пробваме да накараме Спиро да се съживи.Къде ми е механика бе алоооо:
    Много важно е механика да има шапка с трикольор и да е захапал фас,иначе нищо няма да тръгне



    Въпреки относителния неуспех които имахме със Спиро той тръгна криво ляво все пак козата си сака пръч и няма начин с подръчни средства да се подменят кабели и свещи.Но все пак разходката си продължи имахме цел връх Богдан където бях оставил акумулатора на Спиро на един UPS той вече беше ненужен горе а аз имах нужда от него така че трябваше да го взема.По пътя ни налетяхме на съкровище:



    Главния готвач на групата познат като Цеко Майстора каза ох какава салатка за следващото офороуд парти ще ви спретна и разбира се находката бе събрана с най-голямо внимание от него.



    Този ден така се случи че разучавахме нови места и пътища а Витарата все търсеше къде да се заигре хареса и явно:



    Кадър като от състезание:



    Разходката я завършихме с прекрасните гледки които се откриват когато дъжда спре и времето се оправи уникално:








    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #3
      До: Офроуд приключения от Копривщица.

      Браво ,момчета! Ходихте ли скоро към Богдан ?Защото мислим да покараме там.Как е пътя и към Бунтовна?Другата седмица ако искате заповядайте!Може да се срещнем на Бялата вода и да покараме заедно.
      Последно редактирано от lyubo73; 31-05-09, 22:16.
      0887 526 564/ 0897 933 755 /

      Коментар


      • #4
        До: Офроуд приключения от Копривщица.

        До Богдан заради служебни задължения последни месец ходих 15 пъти като само за един ден три пъти се качвах и слизах пътя до там е проходим за всякакви машини последното ми ходене като не броим това от вчера беше с Пежо 4007 или каакто там се казваше техния вседеходоподобен звер.До Бунтовна пътищата също са добре ,благодаря за поканата но на мен ми е краино време да съм в бокса че имам нензам колко неща да сменям евентуално ако не е ангажиран Мишо може да ни отсрами.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          До: Офроуд приключения от Копривщица.

          Давайте по-подробни данни за нас , от провинцията. Къде е това място .
          Е - ако не е тайна , естествено !

          Коментар


          • #6
            До: Офроуд приключения от Копривщица.

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Давайте по-подробни данни за нас , от провинцията. Къде е това място .
            Е - ако не е тайна , естествено !
            За кое място става въпрос?
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #7
              До: Офроуд приключения от Копривщица.

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Давайте по-подробни данни за нас , от провинцията. Къде е това място .
              Е - ако не е тайна , естествено !
              Май става въпрос за гъбите...
              0887 526 564/ 0897 933 755 /

              Коментар


              • #8
                До: Офроуд приключения от Копривщица.

                Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                Май става въпрос за гъбите...
                Знаете вие .... знаете . Ама ще пробвам и терена !
                Това дето са набрали момчетата май е кладница ?
                Да ви е вкусна - много е вкусна !
                Очуди ме само това , че расте на БУК . Така ли е ?
                За първи път я виждам на БУК.

                Коментар


                • #9
                  До: Офроуд приключения от Копривщица.

                  Да кладник е пролетен едните ги брахме на бук а другите на един стар кавак.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: Офроуд приключения от Копривщица.

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Знаете вие .... знаете . Ама ще пробвам и терена !
                    Това дето са набрали момчетата май е кладница ?
                    Да ви е вкусна - много е вкусна !
                    Очуди ме само това , че расте на БУК . Така ли е ?
                    За първи път я виждам на БУК.
                    Миналата есен съм набрал два чувала от тези на бук ,обаче са доста по добри.Имам още няколко буркана,есента ще те водя ако искаш.
                    0887 526 564/ 0897 933 755 /

                    Коментар


                    • #11
                      До: Офроуд приключения от Копривщица.

                      Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                      Миналата есен съм набрал два чувала от тези на бук ,обаче са доста по добри.Имам още няколко буркана,есента ще те водя ако искаш.

                      За Гъби - винаги готов ! Ако сме живи и здрави - ще приема поканата ! Благодаря !
                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      Да кладник е пролетен едните ги брахме на бук а другите на един стар кавак.
                      Оспамих ви темата - Да са ви вкусни ! Извинявайте !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Офроуд приключения от Копривщица.

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        За Гъби - винаги готов ! Ако сме живи и здрави - ще приема поканата ! Благодаря !

                        Оспамих ви темата - Да са ви вкусни ! Извинявайте !
                        Колега, днес се разходих и обходих маршрутите за хард разходката в събота на 06.06.2009 г. и подсигурих салатата.

                        Ето виж!
                        Прикачени файлове
                        0887 526 564/ 0897 933 755 /

                        Коментар


                        • #13
                          До: Офроуд приключения от Копривщица.

                          Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                          Колега, днес се разходих и обходих маршрутите за хард разходката в събота на 06.06.2009 г. и подсигурих салатата.

                          Ето виж!
                          Завидях ти истински !
                          Може ли утре и ние ( със жената ) да обходим този маршрут - да го видим става ли за разходка ?
                          Кажи къде е ?
                          Нива от там минава ли ?
                          На бук не бях виждал , ама вашите гъби трябва с въже да ги берете ! Много на високо растат .
                          Нашите са си кротки .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Офроуд приключения от Копривщица.

                            Спамъри, пишете в другата тема за разходката в Пирдоп. Че от Вас лигите ми потекоха за маринована кладница с чесън.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Офроуд приключения от Копривщица.

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              Спамъри, пишете в другата тема за разходката в Пирдоп. Че от Вас лигите ми потекоха за маринована кладница с чесън.
                              Колегата е прав.
                              Да си открием друга тема - гледам много обичаме да ядем и да берем гъби .
                              Как да я кръстим ?
                              Пуснах я в лов и риболов ...?
                              Последно редактирано от bgbul; 02-06-09, 11:25.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X