Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хард - разходки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
    Първоначално публикуван от ninja_1
    Добре,казвайте откъде да идвам да ви вадя...
    Мале, пак ли ти!
    Мдаааа,аз си фигурирам тук(виж предишните стр. ),нищо че си нямам лебедка на колата... Нали съм с връзки...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от ninja_1
      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
      Първоначално публикуван от ninja_1
      Добре,казвайте откъде да идвам да ви вадя...
      Мале, пак ли ти!
      Мдаааа,аз си фигурирам тук(виж предишните стр. ),нищо че си нямам лебедка на колата...
      Ми ако може си сложи лебедка - помага да знаеш особено в "Хард" условия

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от JC
        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
        Въстановявам малко позабравената тема за ХАРД-РАЗходки и въвеждам като задължителни налични пособия:

        Лебедка.
        Колани с достатъчна дължина и здравина.
        Хай-джек.
        Подготвен екипаж.
        Живото спасяващи медикаменти ( изброени в тема МСС)

        Темата подлежи на допълване. Пусне ли се предложение в тази тема моля да се дискутира само от почитатели на Хард -разходките , които имат и нужната подготовка. Не желая да ходя с неподготвени джипове при обявена тежка разходка и да разчитам на неподготвени хора да ми помагат...
        Влади, напълно съм съгласен с теб, но за хард разходки мисля че най-важното е обезопасяването на автомобилите, говоря за кафез, колани и каски.
        Лично аз започвам да се замислям.....
        Няма да ходя на състезание, а на по тежки мероприятия и походи.
        Затова каската отпада като изискване.
        LZ1VMH

        Коментар


        • #49
          Ей,Алекс,аз не те ли спазарих за помощна(и без това ти беше станало навик да ме вадиш...)
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #50
            Няма да ходя на състезание, а на по тежки мероприятия и походи.
            Затова каската отпада като изискване.
            Това трябва да се запомни,да го пускам ли в ''блясъци''?
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от samuraj
              Искам и аз. Квото кажете - изпити, проби и квото там дойде. Слагам копачките и почвам.
              Ти си се доказал. Печелиш Офроуд-екстрим лепенка.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #52
                Май ще се затварят теми !
                LZ1VMH

                Коментар


                • #53
                  Колеги,

                  Мненията, касаещи организацията на новия клуб "BG Off-Road Extreme" ги преместих в нова тема (както се разбрахме с Влади) тук:
                  Организация на клуб "BG Off-road Extreme"

                  Моля, пишете всички свързано с новия клуб в темата, посочена по-горе, нека тази тема запази тематиката си - хард - разходки

                  Коментар


                  • #54
                    Ние със Слави наистина сме начинаещи що се отнася до джипове ( караме офроуд с джип от малко повече от година).
                    Така, че ние сме кандидати за клуба на начинаещите- BG OFFROAD EXTREME

                    П.П. Май Слави няма нужда от изпит. Голди да каже.
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #55
                      Чавдаре, твоите мнения на моменти и мойте, които са свързани с това да научиме хората да не разчитат само на чужда помощ, да имат една елементарна подготовка и да могат да разчитат сами на себе си, върви към провал. Хората им е все-таз. Те смятат , че постоянната група която си ходи е длъжна на всякакви жертви в името на тях. Да ама не!!
                      Омръзна ми да чакам с часове. Жизнен човек съм и няма нещо което да ме дразни повече от стоенето с часове.
                      Другият вариант е да се заплащат всичките тези организирани екскурзии , но тогава нещата стоят по друг начин. Нали?

                      Тук възниква и друго нещо което ме притеснява. При преминаването на дадени места може да възникне ситуация при която мястото не дава възможност дори и на хората с опит да помогнат. Тази граница е много малка!!!!!! Хора, внимавайте. Аз искам да ви помогна и затова пиша тези неща. Аз самият искам компанията да се разраства и затова предлагам на преминалите нормалното ежедневно каране да пробват от другата страна... Вярвайте ми веднъж пробвали ще ви е трудно да се върнете на хасфалта.
                      Предлагам освен отговорник на групата, които да знае кои къде се намира в всеки момент , да има и отговорник на хората които идват за първи път. Този човек ще отговаря директно за даден джип, ще му дава съвети и ако трябва ще се хвърли в спасяването му.
                      Пак искам да ме разберете правилно. Нямам желание да оставям човек или машина в бедствено положение насред гората и винаги може да се разчита на моята лоялност и дори саможертвеност, НО САМО КОГАТО ТОВА НАИСТИНА СЕ НАЛАГА!!!
                      Не тогава когато някои не си копува гуми, ей-тъй на, всъшност тогава се дразня.
                      Дано не съм бил груб...
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                        Чавдаре, твоите мнения на моменти и мойте, които са свързани с това да научиме хората да не разчитат само на чужда помощ, да имат една елементарна подготовка и да могат да разчитат сами на себе си, върви към провал. Хората им е все-таз. ...
                        Ами то има една приказка за неволята ... Ако някой закъса и, по причина необорудваност и липса на спасители наоколо, му се наложи да изтепа няколко километра пеша за да вика помощ и после си плати за нея, току-виж че или се отказал да влиза в гората, или му светнала лампичката, че тая работа не е като оная и койо си требе, оно си сака ...

                        В другата тема Джими е прав, че "постоянната група" си е виновна. Вариантите са 2: Или разходките се договарят извън форума и се провеждат с малка група оборудвани джипки, или се обявява ясен регламент за участие (максимален брой участници, наличие на задължителен минимум от оборудване и спазване на определени правила за движение и поведение) и се спазва без компромиси.
                        Ако някой пък покани хора с явно неподготвени за маршрута коли, то те му се зачисляват по опис и оттам нататък той си има грижата да ги вади като закъсат, без да стоварва последствията от "добрината" си на другите.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X