Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За 13.01.08г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: За 13.01.08г.

    Първоначално публикуван от Lany Преглед на мнение
    Не съм карал на сняг и за това да попитам,на колко ви бяха(атмосвери) гумите.Аз карам 35" на 1,1 на кал-мисля си че на снега ша стане,нямам си напредстава,та за това питам
    Различно. Маркан беше свалил неговите на 0.5 или 0.6, на Виктор бяха май около 1.8 - 2. Моите си стояха на 1.5 още от предишната снежна разходка. По едно време мислех да ги сваля още надолу, но отчасти ме домързя, отчасти не бях убеден, че дори и да ги сваля на 1 (както съм правил миналата зима на Галопера) Патрулът с неговите 2,1 тона ще може да се задържи достатъчно отгоре, та да си струва повишения риск от разбордиране.

    Че миналата зима при гума, свалена на около 1, стана това:

    Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-08-17, 12:51.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      До: За 13.01.08г.

      В интерес на истината въпросите ми възникват вследствие на ситуациите по пътищата на Родината преди 20 на дена. Какви са възможностите да се излезе от такава ситуация минавайки през полето при положение че напред е станало задръстване.
      Един път преди години ми се случи подобна ситуация и тогава минавах през полето но беше за 200 м и имаше направена утъпкана пъртина.Сложих веригите и издрапах с VW Т4 .

      Коментар


      • #78
        До: За 13.01.08г.

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        В интерес на истината въпросите ми възникват вследствие на ситуациите по пътищата на Родината преди 20 на дена. Какви са възможностите да се излезе от такава ситуация минавайки през полето при положение че напред е станало задръстване.
        Един път преди години ми се случи подобна ситуация и тогава минавах през полето но беше за 200 м и имаше направена утъпкана пъртина.Сложих веригите и издрапах с VW Т4 .
        Най-добре питай колегата Пърси, който ми разказа как е разпъвал лебедка насред селото приди около две седмици.

        Коментар


        • #79
          До: За 13.01.08г.

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          Какви са възможностите да се излезе от такава ситуация минавайки през полето при положение че напред е станало задръстване.
          Зависи от конкретната ситуация. При по-малко сняг и при условие, че теренът позволява - да. Ама при по-сериозни снегонавявания, аз не бих си правил самостоятелни експерименти, че закъсването е много лесно и ако няма кой да ти помогне става страшно.

          Онази вечер най-много сняг имаше на откритото, та на едно място се забих и ни напред, ни назад. Можах да пробия преспите само на лебедка - на 2 пъти, с презакачане. Добре, че мъничкото борче, за което Асен ме върза втория път, устиска на напъна. Ама имах и резервен вариант - колегите бяха отзад и щяха да ме издърпат, ако се наложи. А ако си сам ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #80
            До: За 13.01.08г.

            Неслучайно правилото е да не се ходи сам на разходка.
            Не е хубаво човек сам да си яде пържолите - за това са приятелите.

            Коментар


            • #81
              До: За 13.01.08г.

              Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
              С коя програма се гледат.

              Коментар


              • #82
                До: За 13.01.08г.

                Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                С коя програма се гледат.
                Quicktime Player

                Можеш да ги гледаш и през браузър. Примерно за Firefox трябва да имаш съответната добавка (plug-in) - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:7
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #83
                  До: За 13.01.08г.

                  Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                  Неслучайно правилото е да не се ходи сам на разходка.
                  ...................................
                  Каква разходка. Де да беше разходка. Отивах си в къщи след работа и един познат ме помоли да го закарам до селския магазин. Случи се на 50 метра от гаража ми. Пряспата бе се скрила много подло. И моя вездеход проби 2-2,50 линейни метра и бодро легна на моста. И за първи път опънах лебедка в населено място.
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • #84
                    До: За 13.01.08г.

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    Колеги ,браво на Вас много мъжки сте се борили с преспите.Кефът е бил пълен.
                    Гледайки снимките и четейки коментарите ,се замислих как би изглеждало положението,ако машините имаха вериги. Влади към коментара на една снимка е написал че "гумите се въртят търсейки замръзнала почва" .Въпросът ми е чисто практически.
                    Филми.
                    http://htftp.offroad-bulgaria.com/Goldy/Razh...7/P1170865.MOV

                    http://htftp.offroad-bulgaria.com/Goldy/Razh...7/P1170868.MOV

                    Снега беше такъв, ако си отворил филмите ще видиш.
                    Джиповете вървяха върху малки замръзнали топчета и след минаването на машината оставаше следа пълна с мека и силно лабилна повърхност през която трудно се вървеше. На самите филми е Уазката вървяща през ужким утъпкано място. Стигнеше ли неутъпкано място Уазика започваше да плува и от време на време да зацепва в почвата правеше двадесетина сантиметра и отново заплуваше в нищото.
                    В никакъв случай не препоръчвам на машини по ниски от висок Унимог да излизат от пътя и да рискуват в дълбокият сняг.
                    Най- вероятно дори и Унимога ще закъса лесно в снега в бедстващите региони където има навят сняг.
                    Решението е ясно. Широки вериги. Примерно Витяз или Ратрак.
                    LZ1VMH

                    Коментар


                    • #85
                      До: За 13.01.08г.

                      Влади не можах да ги пусна филмчетата.Сега ще си инсталирам плайера и ще пробвам.

                      Коментар


                      • #86
                        До: За 13.01.08г.

                        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                        Най- вероятно дори и Унимога ще закъса лесно в снега в бедстващите региони където има навят сняг.
                        Решението е ясно. Широки вериги. Примерно Витяз или Ратрак.
                        Има няколко решения. Ето снимки на едното.Човека в до камиона не е инвалид
                        Прикачени файлове
                        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                        NULLA TENACI INVIA EST VIA

                        Коментар


                        • #87
                          До: За 13.01.08г.

                          Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                          Има няколко решения. Ето снимки на едното.Човека в до камиона не е инвалид
                          Нали си говориме за джипове все пак.

                          Коментар


                          • #88
                            До: За 13.01.08г.

                            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                            Снега беше такъв, ако си отворил филмите ще видиш.
                            Джиповете вървяха върху малки замръзнали топчета и след минаването на машината оставаше следа пълна с мека и силно лабилна повърхност през която трудно се вървеше. На самите филми е Уазката вървяща през ужким утъпкано място. Стигнеше ли неутъпкано място Уазика започваше да плува и от време на време да зацепва в почвата правеше двадесетина сантиметра и отново заплуваше в нищото.
                            В никакъв случай не препоръчвам на машини по ниски от висок Унимог да излизат от пътя и да рискуват в дълбокият сняг.
                            Най- вероятно дори и Унимога ще закъса лесно в снега в бедстващите региони където има навят сняг.
                            Решението е ясно. Широки вериги. Примерно Витяз или Ратрак.
                            а аз каде бях тръгнал с мойта витарка с шосейни гуми
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-01-12, 19:20. Причина: Корекция на цитат
                            ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                            Коментар


                            • #89
                              До: За 13.01.08г.

                              Първоначално публикуван от кайо Преглед на мнение
                              Снега беше такъв, ако си отворил филмите ще видиш.
                              Джиповете вървяха върху малки замръзнали топчета и след минаването на машината оставаше следа пълна с мека и силно лабилна повърхност през която трудно се вървеше. На самите филми е Уазката вървяща през ужким утъпкано място. Стигнеше ли неутъпкано място Уазика започваше да плува и от време на време да зацепва в почвата правеше двадесетина сантиметра и отново заплуваше в нищото.
                              В никакъв случай не препоръчвам на машини по ниски от висок Унимог да излизат от пътя и да рискуват в дълбокият сняг.
                              Най- вероятно дори и Унимога ще закъса лесно в снега в бедстващите региони където има навят сняг.
                              Решението е ясно. Широки вериги. Примерно Витяз или Ратрак.
                              а аз каде бях тръгнал с мойта витарка с шосейни гуми[/quote]

                              Само не разбрах ти ли си тръгна или последните коли те забравиха че още ми е премисля.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X