Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За 13.01.08г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: За 13.01.08г.

    Това е от мен.

    По късно ще пусна две филмчета.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #62
      До: За 13.01.08г.

      Едно Голямо Браво от мен за всички учасници в тази снежна хард разходка !
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #63
        До: За 13.01.08г.

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        А ако имаш трак и знаеш колко сте карали може да сметнеш наистина разхода. (като извадиш асфалтовите километри със стандартния разход естествено). Знаеме, че такова животно няма като разход на офроуд, ама ако се приеме това за някаква горна граница на харда за полу-нормални хора все пак ще е полезно да се знае как да си смята човек запасите.
        Трак имам. За 123 км асфалт смятай по 15-16 /100 . Може и малко повече да е бил реално разходът, че карах с по-меки гуми (около 1.5), защото реших, че ме мързи да си играя да ги надувам преди тръгване и веднага с пристигането в Клисура да започна да ги изпускам обратно.

        Останалото е за сметка на карането по черно:

        - 4.8 км от Клисура до мястото за палене на скарата, преминати за 3 часа и 34 мин със средна скорост 1.4 км/ч

        - 8.8 км до Сапарево, преминати за 6 ч и 52 минути със средна скорост 1.3 км/ч

        Тук влиза и работата на празен ход, защото, най-вече през втория етап на разходката, изобщо не съм гасил двигателя при престоите.
        Естествено, тази сметка е валидна за кола, която през част от пътя е пробивала път през снега. Не че и карането във вече пробити коловози беше лесно, но все пак не се рине толкова и трябва да се преодолява по-малко съпротивление.

        Нали знаеш приказката "Офроудът е най-бавния, най-трудния и най-скъпия начин да стигнеш до място, където изобщо нямаш никаква работа" ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #64
          До: За 13.01.08г.

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          ....Нали знаеш приказката "Офроудът е най-бавния, най-трудния и най-скъпия начин да стигнеш до място, където изобщо нямаш никаква работа" ...
          Ееее, не си преписвйте стари лафове от алпинима
          А тая сметка нещо ме узадачава. Празния ход си е празен ход, той си влиза съвсем обосновано в горивото необходимо за преминаване на съответния маршрут при съотетните уловия. Ама 40-42 литра за 14-15 км... Аз няма да кажа отговора, въпреки че го сметнах
          Явно това излиза от графата "хард за полу-нормални хора" , както го бях класифицирал Нищо лично
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #65
            До: За 13.01.08г.

            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            Ееее, не си преписвйте стари лафове от алпинима
            А тая сметка нещо ме узадачава. Празния ход си е празен ход, той си влиза съвсем обосновано в горивото необходимо за преминаване на съответния маршрут при съотетните уловия. Ама 40-42 литра за 14-15 км... Аз няма да кажа отговора, въпреки че го сметнах
            Явно това излиза от графата "хард за полу-нормални хора" , както го бях класифицирал Нищо лично
            Е, аз пък съм го чувал това и за делтапланеризма. Явно има доста общи неща ... Нямам никакви претенции за оригиналност. Ама ако някой ми каже, че неделната разходка не покрива на 100% това определение ...

            А за разхода на гориво ... Често казано, в един момент се постреснах като видях с какви темпове се мести стрелката, а GPS-ът все така ми показва около 5 км до целта ...

            Бъхтането и буксуването си бяха наистина яки. До онзи ден не съм имал случай толкова продължително да ми се налага да карам с включени 2 блокажа и обороти над 3000. През голяма част от времето, въпреки студа, карахме с отворени прозорци, защото парното и отпред, и отзад беше на МАХ, за да не кипне чайникът ...

            При всички положения не изключвам и влияние на недостатъчно добре работеща горивна система, както и евентуално на не особено качествена нафта.


            П.П. А за това "полу-нормални" хора не се притеснявай! Според мои много близки хора сме си силни претенденти за категория "пълни откачалки" и са ми обещали направо жълта фланелка (в комплект с жълтата книжка) ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-01-08, 13:03.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #66
              До: За 13.01.08г.

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              При всички положения не изключвам и влияние на недостатъчно добре работеща горивна система, както и евентуално на не особено качествена нафта....:
              А, тая определено не ще да е нито от помпата нито от лоша нафта, от тях най-много 10%, а тука за порядъци става дума.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #67
                До: За 13.01.08г.

                Ами при мен резултата е абсолютно същия, никога до сега не съм изгарял толкова нафта. Просто условията си бяха такива, буксуване , буксуване и пак буксуване.

                Коментар


                • #68
                  До: За 13.01.08г.

                  Колеги ,браво на Вас много мъжки сте се борили с преспите.Кефът е бил пълен.
                  Гледайки снимките и четейки коментарите ,се замислих как би изглеждало положението,ако машините имаха вериги. Влади към коментара на една снимка е написал че "гумите се въртят търсейки замръзнала почва" .Въпросът ми е чисто практически.

                  Коментар


                  • #69
                    До: За 13.01.08г.

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    Гледайки снимките и четейки коментарите ,се замислих как би изглеждало положението,ако машините имаха вериги.

                    Не мисля, че вериги биха помогнали. Във всеки случай, при пробиването на път проблемът не беше в недостатъчното сцепление на гумите. Причината, поради която джипът в един момент спира и гумите се въртят или във въздуха, или се окопават надолу се вижда добре на снимките ...







                    Просто двигателят не смогва да преодолее съпротивлението на снежната маса, която колата бута пред себе си.

                    От полза биха били по-големи гуми и по-як двигател.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-01-08, 14:20.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      До: За 13.01.08г.

                      Ти правилно, според мене си разбивал преспите, но колко километра може да се кара така. Може би най правилният вариант е верижно задвижване вместо колела.Някъде бях гледал снимки на такива модификации.
                      Но въобще много ме изкефихте. Това е то способността да минеш отвсякъде.

                      Коментар


                      • #71
                        До: За 13.01.08г.

                        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                        ...се замислих как би изглеждало положението,ако машините имаха вериги.
                        Нямаше да е интересно
                        sigpic

                        Коментар


                        • #72
                          До: За 13.01.08г.

                          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                          но колко километра може да се кара така.
                          Докато ти свърши горивото или докато снегът стане толкова дълбок и/или плътен, че джипът да не може да го избута и смачка под себе си.

                          Тази пряспа например ме спря при разходката преди Коледа ...




                          Не че беше чак толкова дълбока, но снегът беше такъв (тежък и плътен), че дори тежък джип като Патрула се качваше върху него с предния мост, докато предните колела увиснат във въздуха и тогава ...


                          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                          Може би най правилният вариант е верижно задвижване вместо колела.
                          Най-правилният за какво? Di добре ти е казала, че ако бяхме с верижни машини нямаше да е интересно ...
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-08-17, 12:52.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            До: За 13.01.08г.

                            Да ,прави сте .

                            Коментар


                            • #74
                              До: За 13.01.08г.

                              Филми.
                              http://htftp.offroad-bulgaria.com/Go...7/P1170865.MOV

                              http://htftp.offroad-bulgaria.com/Go...7/P1170868.MOV
                              LZ1VMH

                              Коментар


                              • #75
                                До: За 13.01.08г.

                                Не съм карал на сняг и за това да попитам,на колко ви бяха(атмосвери) гумите.Аз карам 35" на 1,1 на кал-мисля си че на снега ша стане,нямам си напредстава,та за това питам
                                Емил-00356 99872043-Малта
                                Defender-90

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X