Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заралий в след новогодишен снежен тест.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заралий в след новогодишен снежен тест.

    Здравейте.Заралий след новогодишно, решихме да преборим трасето/траялчето което си спретнахме за Коледа/,но този път в снежни условия.Да не говорим,че двама от групата са с нови Самурайчета и беше просто редно да се направи тест.Речено-сторено.На 06.01-неделя се събрахме на могилката и тестовите изпитания започнаха.Кой с гуми за кал,кой с гуми за сняг,кой без хич гуми,но важното е ,че имаше желание и хъс.

    Някой виждат зор на баира,други пък само заледен баир им дай.....

    Нисана ,мака и трудно/с блокаж и прилична засилка/,се справи и след два опита беше покатерен на могилата.Разбрахме че, и много проходимите и леки Самурайчета,когато им липсват гуми/на едното/,или съединителят буксува/на другото/,зорът или дори невъзможността да преодолеят наклона е налице.Но смятам,че всеки ще добави на машината си всичко липсващо и за в бъдеще ще мога спокойно да разчитам на по-малките братчета да ме дърпат по баирите.Това е поредното заставане на стартовата линия.


    Гаааассс....ама понякога като нямаш гуми и всичката гас не стига.....

    Тук е мястото да спомена ,че групата се увеличи с още един член-Митака.Той показа,че с правилните гуми,макар и с лъскав джип се покатери без проблеми и смея да твърдя,че се справи много добре.Браво Митко и добре дошъл в Заралийската група.След като си поиграхме тук,решихме да се пробваме и от другата страна,където имаше доста повече сняг и наклона /макар и по-къс/,беше доста по-стръмен.Първо последва спускане...........


    .........а след това,а да видим кой кВо ша напрай....

    Фронтерката на Маринхакер ореше нагоре-надолу и нямаше никакви проблеми/с правилните гуми беше все пак/.Витарата на Митака след няколко опита преодоля наклона също много добре.Патрола мислех въобще да не го пробвам,защота с калните гуми и голямото си тегло шансът беше почети нулев.Ноооо....все пак реших,че най-малкото трябва да се пробвам и.......след два безуспешни опита/още самото тръгване беше почети невъзможоно поради наклона и дълбокия сняг/,след поредното засилване машината все пак преодоля наклона и след кратко колебание на ръба/и с всичката гас.../,се истреля на могилата.Снимки няма/поне има свидетели/,защото просто никой не вЕрваше ,че това се случва.Боко също не издържа и с доста майсторлък покатери /макар и с прибоксуващ съединител/Самурая на Драган на могилата.Другия мъник /без гуми/просто не успя....Така,че ако трябва да избирате:без съединител или без гуми......
    Ето и въпросната Витара представила се много добре.

    След като се наиграхме,решихме/въпреки многото сняг/,да поразбием преспите и на техничната част от траялното трасе.Последва слизане от високото,и насочване към дупките в ниското.

    За съжаление батерийте на фотоапаратът ми паднаха точно в този момент,и имам само малко снимки от GSM-a.Реалното трасе което бяхме карали по Коледа особено в силно пресечената си част при този сняг беше почети невъзможно да се спази,но така стана дори по-интересно и Патрола скоро заигра ламбата ,като непрекъснато се опетваше да си извади някоя пружина....или пък да събори подкалника с забита високо горе гума.....


    Абе викам им аз ,че Нисана не е със спортно окачване и няма амортесьори с по-големи ходове ,ама слушали ме някой и.....какво да правя.......играя ламбада



    Ами това е.Поиграхме си добре.Направихме сефтето за тази година/макар,че аз го направих на връщане на 03.01.08г. от Смолян до Ст.Загора-5часа и средна скорост 29км/ч.иии....много екшън/,тествахме Самурайчетата и на Митака Витарата/всичките се справиха добре/.След това пихме по кафе и направихме задължителния разбор на мероприятието.Смятам,че всички се накефихме и имаше доста снежни емоции.Поздрави на всички.
    П.П.Има още доста снимки и очаквам колегите да не се стискат ,а да ги публикуват тука.
    П.П2 Белата не можа да дойде,защото беше в бокса.Оправяй машината и вече не пропускай мероприятие,защото ни липсваше твоето присъствие.Скорошно оправяне на автомобила и....пак в строяПоздрави.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    До: Заралий в след новогодишен снежен тест.

    Беше много много добре в снега, а и нисана се представи добре.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      До: Заралий в след новогодишен снежен тест.

      Хубав репортаж, хубави снимки!

      Интересно ми е също, че заралии, които преди 2-3 месеца доста се каниха "да се съберат", сега често привличат вниманието на всички с готини разходки. А вече чух и "на живо" симпатични отзиви за групата.

      Изглежда, през новата година, която ви честитя от сърце, ще имате повече "приходящи" във вашите приключения. Поне ако съдя по собствените си намерения...

      Поздрави!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • #4
        До: Заралий в след новогодишен снежен тест.

        Поредния купон. Ще ви идвам пак на гости аз, ама да видим кога...
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Заралий в след новогодишен снежен тест.

          Мерси колеги.И аз желая на всички много живот и здраве през новата година и всеки е добре дошъл при нас.Смятам,че разходките и подвизите ни ще станат още по-хубави,доста се работи в насока оборудване на машините,а това означава покоряване на още по-забутани и труднодостъпни местенца и по-голям купон.Поздрави.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            До: Заралий в след новогодишен снежен тест.

            В събота-12-ти с Боко решихме да огледаме владенията на Горския.....
            Прикачени файлове
            [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X