Обява

Свий
Няма добавени обяви.

частно и не само ''бедстване''

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • частно и не само ''бедстване''

    Специални благодарности на същата тойота дето ни спаси за Nти път и тази вечер -отново оставам длъжен../дано не се отваря възможност да връщам услугите че колегите ще трябва да закъсват яко!/
    На 28ми в 19.00 заминах за с.Зорница / Чепеларе/ разтоварих семейството и кучетата качих приятели и отидохме да пробваме новия сняг!към 24.00 се свлякох настрани през 5-6 прага на нивите и започнах опити за щурмуване обратно по всички възможни начини към 2.30 се придвижвах с по 10 см на всеки опит ,което ме обнадеждаваше.
    Но в опитите да изровя до земята понеже беше прекалено студено за да се отъпче снега -той само се местеше насам натам след няколко рязки захапвания на почва с 4те колела едновременно не можах да уловя миризмата на съединител през тази на гуми..
    Към 3.30 по къси ръкави поведох напълно неподготвената за излизане навън група - 2 момчета и 2 момичета без якета и подходящи обувки на бърз едночасов марш до къщата.
    На 29ти следобед дойде първата помощ-уазка с 2 вериги отзад! която не можа да достигне до мястото.
    На 31ви пак следобед 2ра уазка с 2 блокажа но с галоши направи втори неуспешен опит-видео /и в двата случая проблема бе главно в пилота/
    На 1ви организирах всички боеспособни гости на къщата с 8 лопати и започнахме прокопаване на пътека за избутване на повредения до най-близкия път за лека кола само с каквито разполагахме..акцията отне 8 часа и ПОВРЕДЕНИЯТ бе пред къщата..
    На 2ри евакуирах семейството и болните..
    След множество разправии с сервизи и доставчици в гр.Чепеларе мога да препоръчам сервиз Савов - успяха да намерят съединителя дето да пасне!
    На 4ти в 10.00 се завърнах успешно при къщата в селото,там имаше с 40 см повече сняг от колкото при последното ми шофиране и при опита да слезна по долния овчарски път под къщата за да не носим багажи по стълбите затрупани със сняг се свлякох в една навявка и почти изпаднах в един обор-под снега имаше супер лед и се движех като лавина!
    Помолих гостите да си събират бавно багажа и да го качват по стълбите и започнах систематизирано подлагане на камъни напред после назад и където се наложи крик и по-големи камъни като през цялото време помагаше и ръчната лебедка вързана към оградите, мили гостенки ме гостиха с топло кафе с МНОГО ЗАХАР което стимулира шоково последните напъни и положението се охлаби.. тоест излязох обратно на пътя към 16.00, натоварих всички, всякакво и всичко и се устремихме към любимата столица която ни посрещна с невероятния си аромат на смог мокри и болни/само аз не се разболях поради духа на постоянната борба с неволята, ракията и снега/
    Разбира се всичко бе гарнирано с тонове месо, салати, боб, баници и много други вкуснотии който прекрасните ни дами приготвиха-добро изкарване на нова година.
    Днес/вчера/ 5ти в 12.00 отидохме на онроад разходка със сина, жена ми и приятел с чиято кола същата тойота вече ни вади веднъж, решихме да отидем именно в същата посока но нали снега е повече та с ''джип'' и както си пробвахме съединителя с мръсна газ по най-балъшки начин се набих леко под пътя..напред назад -НЕ! лопата крикче ръчната лебедка и много клони отрязани с трион за подлагане под гумите.
    Към 16.30 ни оставаха само още няколко подлагания и напъвания и за още 30 минути щяхме да сме ок и да не се обаждаме на никого но отдолу се зададе хижаря с любезно предложение да ме дръпне НАЗАД!
    Не мога да си простя че се навих на това..резултата беше пагубен- трупер в дерето до пътя с един замах, тоест пича ме върна не в първи клас а в забавачката- можех да го изкарам чрез същия метод за приблизително 12 часа но вече се стъмваше а отдолу се зададе и един чисто нов луксозен ленд ровер, точно се бях обадил с молба за помощ и се зарадвах че няма да е нужна когато пича отказа помощ и си тръгна назад за да се закопае 50 метра по надолу та да го разглабяме и вадим и него,ицо-фреша разпъна лебедки и хумор на точното място в точния момент МЕРСИ СПАСИТЕЛИ!!!
    Дано и дугите колеги са изкарали вълнуващи празници
    ЗА МНОГО ГОДИНИ!
    Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

  • #2
    До: частно и не само ''бедстване''

    Няколко снимки..
    Прикачени файлове
    Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

    Коментар


    • #3
      До: частно и не само ''бедстване''

      Включваш блокажите и излизаш....
      LZ1VMH

      Коментар


      • #4
        До: частно и не само ''бедстване''

        Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
        На 29ти следобед дойде първата помощ-уазка с 2 вериги отзад! която не можа да достигне до мястото.
        На 31ви пак следобед 2ра уазка с 2 блокажа но с галоши направи втори неуспешен опит-видео /и в двата случая проблема бе главно в пилота/
        Не е ли малко нахално след като си закопал някъде, да намираш кусури на хората, които са си зарязали празниците за да дойдат да те вадят?!?

        В ей тази тема колеги се чудят дали изобщо си струва да помагат на закъсали именно заради прояви на неблагодарност ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: частно и не само ''бедстване''

          Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
          Специални благодарности на същата тойота дето ни спаси за Nти път и тази вечер -отново оставам длъжен../дано не се отваря възможност да връщам услугите че колегите ще трябва да закъсват яко!/......................................................................
          и вадим и него,ицо-фреша разпъна лебедки и хумор на точното място в точния момент МЕРСИ СПАСИТЕЛИ!!!
          Дано и дугите колеги са изкарали вълнуващи празници
          ЗА МНОГО ГОДИНИ!
          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Не е ли малко нахално след като си закопал някъде, да намираш кусури на хората, които са си зарязали празниците за да дойдат да те вадят?!?

          В ей тази тема колеги се чудят дали изобщо си струва да помагат на закъсали именно заради прояви на неблагодарност ...
          Е благодарил е човекът ,ама да не му спамим темата ,явно се е докоснал до доста екстремни преживявания и вече ще знае ,че не само калта е лечебна ,ами и снега,когато го има.
          B+

          Коментар


          • #6
            До: частно и не само ''бедстване''

            Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
            Е благодарил е човекът ,ама да не му спамим темата
            А, аз казах каквото ми направи впечатление. Повече нямам какво да добавя. Може би освен едно "Ходи после ги спасявай такива ... " по повод на едно съобщенийце, което получих току-що ...

            Ти да не си даскал, че се заяждаш така? Повечето уазкаджии си мислят, че уазката сама всичко ще направи и дори не се стараят да се научат да карат.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: частно и не само ''бедстване''

              проблемните шофьори не бяха с малко опит а с много спирт-нищо лошо не мога да кажа за чепеларските момчета-близки мои приатели а само за пиенето по цял ден....а и надали бих пропуснал да се отблагодаря най щедро за всяка оказана помощ както и да помогна на всеки:независимо от това дали е благодарил на някого или не!а и никого не съм задължавал нито да дърпа нито да копае-всички се забавлявахме заедно..
              Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

              Коментар


              • #8
                До: частно и не само ''бедстване''

                браво

                Коментар


                • #9
                  До: частно и не само ''бедстване''

                  на 1 по обет исузото беше в чепеларе на пьтя минах покраи теб ама тебе те нямаше

                  Коментар


                  • #10
                    До: частно и не само ''бедстване''

                    да се беше обадил за по бира..докато нямах транспорт се мотаех наоколо а ако и ти имаше време щях да ти покажа и вилата на която ви каня../вила зорница/
                    Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X