Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обърнат джип в дефилето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Обърнат джип в дефилето

    Звъни им, да знаем, че ще са под ръка, ако потрябват = ако с джип-лебедки не се получи
    (Все пак, като сме там и им казваме как, полека - ще послушат)

    Коментар


    • #62
      От: Обърнат джип в дефилето

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
      Да звънна на дърварите? ЗИЛ 131 с 60метра въже, ще го извади от там на лебедка, като тапа от шампанско, лошото е, че не са много-много по церемониите и мисленето?
      Идеята е и да излезе цял.

      Коментар


      • #63
        От: Обърнат джип в дефилето

        Утре да тръгнем от София в 10:00 ?

        Коментар


        • #64
          От: Обърнат джип в дефилето

          Пичове, понеже гледам че се забавляте, да кажа пък аз мнението си от първа ръка, като човек който снощи беше там и се прибра в 6 сутринта. Ситуацията изобщо не е аматьорска. Изключително опасен терен, голям страничен наклон, максималната ширина на машината, която отива да тегли е не повече от патрола на Явор. Трябва постоянно осигуряване, пътя по който после трябва да се върнем до близката поляна е над 100 метра и риска от нова кола в дерето е същия. ВРъщането на Явор на заден ход, когато му се откачи лебедката отне почти час, така че си направете сметката. Няма как зил или виетнамка и каквато и да е друга популярна техника да стигне до там набързо и да се справи без замисляне.
          Момчето от екофермата каз че в селото има верижен трактор с гребло отпред. Според мен а и не само дспоред мен, Володя просто трябва да го организира да дойде, да му плати ако трябва, но този да заравни малко пътя и после да го изтегли назад.
          Всякакви аматьорски изпълнения са изключително опасни за живота.
          Снощи четири часа отне само поставянето на въжета и обезопасителни колани. Били сме на терен от 22 часа до 04 сутринта.
          Може би се потретвам, но е изключително опасно. Като човек, който подсигуряваше Явор на връщане отпред, на предната гума, мога да кажа че на всеки десет метра джипа се свилчаше към дерето, при това осигурен с колани от другата страна. Шест човека го навигирахме, буквално той пълзеше.
          Не е апокалсис, но и определено се иска сериозна подготовка.

          Няма опора, няма къде да застане втори автомобил без да рискуваме падане в дерето, няма как да го изтеглим от поляната, няма как да запазим тойотата здрава.

          Трябва да се мисли и след като се върне тя на пътя какво правим, защото как ще бъде изтеглена по тези сто метра склон до поляната, не ми се мисли. Риска да падне пак долу, заедно с друга кола е сериозен. Снимките не дават никаква представа за наклона. На такъв от 20-25% направо си се радвахме и не осигурявахме ЯВор

          Коментар


          • #65
            От: Обърнат джип в дефилето

            Привет на всички!
            Трагедията не е голяма, трябва да се върже Тoyotata да се отрежат дърветата и полека да се спусне на гуми.
            Ако е възможно подкопайте коловоза от към ската за да се поизравни, без лопати и мотики не става,също и добър резач(профи),лостове, ръчни лебетки и повечко жива сила.
            Успех ще следя темата!

            Коментар


            • #66
              От: Обърнат джип в дефилето

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              ...
              По-добре кажи има ли сгодни опори НАД пътя. Дървета имам предвид.

              Коментар


              • #67
                От: Обърнат джип в дефилето

                Съгласен съм с Кокича във всички пунктове, с леки забележки за втори джип от другата страна и поляната - може би защото като съм ги виждал / минавал на светло си мисля, че съм видял повече (та обърнах колата ?) С човека от селото (Атанас) говорих още в четвъртък за събота; ще го организирам да е там с верижния, щом групата е съгласна. Предложих го и снощи, но преди да видим терена се взе решение да не но търсим; после стана след полунощ... съмнявам се, че ще може да изравни скалата, която ме обърна, НО ! от поляната до нея / от "скалата" (където ще стъпи тойотата - и "стъпването"е под много лош наклон) до поляната ще е полезен.

                Коментар


                • #68
                  От: Обърнат джип в дефилето

                  Напълно подкрепям kok4o1.Подобен филм го играхме 2014.Не е никак лесно.Два джипа с лебедки и немалко хора за осигуряване.Така,че ще има нужда от повече хора и по малко техника.Пожелавам Ви успех.


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:st.jpg
Прегледи:3
Размер:119.9 КБ
ID:5703982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:st1.jpg
Прегледи:2
Размер:112.0 КБ
ID:5703983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:st2.jpg
Прегледи:2
Размер:75.2 КБ
ID:5703984

                  Коментар


                  • #69
                    От: Обърнат джип в дефилето

                    Първоначално публикуван от Nik0la Преглед на мнение
                    Привет на всички!
                    Трагедията не е голяма, трябва да се върже Тoyotata да се отрежат дърветата и полека да се спусне на гуми.
                    Ако е възможно подкопайте коловоза от към ската за да се поизравни, без лопати и мотики не става,също и добър резач(профи),лостове, ръчни лебетки и повечко жива сила.
                    Успех ще следя темата!
                    Аз даже предлагам да отрежем всички дървета от Тойотата надолу. Все ще излезем на равно. Даже може и да тръгне сама.
                    Човече, почвата се рони под краката ми и ската се свлича надолу, а аз съм само 130 кила.


                    Ясене, дървета има предостатъчно, че и добре разположени. В интерес на истината, ако ги нямаше тях, дори и нямаше да опитваме, но ситуацията си е сериозна и изсква не само опит, но и много въжета.
                    Може би лебедката на Стоян от Ужаската можеше да свърши работа, че е 120 метра май.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Обърнат джип в дефилето

                      Въжета ще набавим. Малко не ме бива на възлите ама все нещо ще нагласим.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Обърнат джип в дефилето

                        Надолу по баира до къде се стига?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Обърнат джип в дефилето

                          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                          Надолу по баира до къде се стига?
                          На съд за незаконна сеч.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Обърнат джип в дефилето

                            Кокич - не можеш да им опишеш точно ситуацията - снимките лъжат бесно.
                            Няма смисъл от камиони - няма да посмеят да се приближат. Вчера го дръпнахме около метър и по-важното - оставихме рисковите въжета (под джипа) вече вързани.
                            Системата е отработена. Може да ви помогне ако си вземете 50 метра въже за лебед - ще ви позволи да изберете място за джипа за теглене. Втората лебедка в момента е тази на тойотата - и акумулаторите държа още.
                            НЕ мисля, че е добре да слизате под джипа - оставихме го с повдигната предница и не е ясно колко добре се е подпрял.
                            Дървета отгоре има - добри групи.

                            Можете да започнете мисленето за по-сложната част от операцията и която ще отнеме повече средства и време - предвижването после на джипа до асвалт.

                            Утре като сте Н джипа и НН помагачи - очакваме пряко предаване
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Обърнат джип в дефилето

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              На съд за незаконна сеч.
                              Не , не -умишлено престъпление от общ характер. Незаконна сеч е друго , и се води икономическо престъпление.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Обърнат джип в дефилето

                                Места за кибици с фотоапарати има ли ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X