Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обърнат джип в дефилето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Обърнат джип в дефилето

    Точно там, да - въжето е 12.7 мм (половин инч) по документите на лебедката, в действителност е някакво много близко до този размер число. Вчера успяхме да го навием с помощта на "свинска опашка", но това беше само за да го приберем на барабана. За да съм сигурен в тегленето утре, трябва да е направено както трябва, защото се ползва почти цялата дължина от 26 метра.

    Нямам обувка, но предполагам, че пресоването е по-сложното от намирането на обувка.
    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

    Коментар


    • #47
      От: Обърнат джип в дефилето

      ОК. Момент да проверя при мен какви обувки имам. Кербовъчните клещи са при мен и ще свършим работа. След малко ще пиша.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #48
        От: Обърнат джип в дефилето

        Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
        ...

        Имам една молба - за да има смисъл да участвам в събота, трябва да си оправя въжето ДНЕС. Моля, свържете ме с човек, при когото да отида и да пресоваме нова халка (или друг доказан алтернативен метод), за да мога да го навия на барабана, тъй като в момента имам най-безполезната лебедка на Балканския полуостров . ...
        Защо не си купиш една кабелна обувка (нещо от този тип) с достатъчно голям отвор, в който да може да влезе въжето и после с един чук и няколко майки да го защипеш там. Кой знае каква здравина не ти трябва, защото това нещо не е предвидено да издържа на напън при теглене с лебедката. Предназначението е да фиксира въжето към барабана. Така или иначе на барабана винаги трябва да остават поне 5-6 намотки или най-добре целия първи ред. При аналогични обстоятелства, но със синтетично въже, съм прикрепвал въжето към барабана с армирана лента, колкото да се задържи и да мога да навия първия ред.

        Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
        ... За да съм сигурен в тегленето утре, трябва да е направено както трябва, защото се ползва почти цялата дължина от 26 метра. ...
        Изобщо не разчитай, че, ако напънеш с лебедката чак дотам, това съединение ще издържи. Ако не изскубеш въжето от накрайника, може да поддаде резбата на винтчето, което го фиксира към барабана. Мислете за удължаване на въжето, а не за развиване от лебедката до последния сантиметър.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Обърнат джип в дефилето

          Чавдаре, което предлагаш беше план Б в главата ми.
          Проблемът е в това, че когато мине на втори ред въжето от усилието директно размазва кабелната обувка на първия ред (когато се навие над нея) и къса ухото ѝ - то затова и се стигна до ситуацията. След това, като развием до последните 4-5 оборота, ако изпуснем малко нещата (с един оборот) и се случва каквото се случи вчера.
          V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

          Коментар


          • #50
            От: Обърнат джип в дефилето

            За съжаление най-голямата с която разполагам е с вътрешен диаметър 10 мм. Ако тръгнеш към мен купи от някъде и идвай да я кербоваме. В офиса съм плътно до 13.00 часа. Намирам се тук:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.jpg
Прегледи:1
Размер:178.2 КБ
ID:5703968

            Купи по една от 75, 90 и 120 квадрата и за предпочитане медна, защото са с по-къси опашки. Ако не ще режем с флекса. Една от тях ще свърши работа. Голямата сграда на Никми, която се строи в момента ще ти служи за ориентир. Точно преди нея има две бариери една след друга. На която и да спреш ще дойда да те вкарам вътре. Телефона е в подписа ми.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #51
              От: Обърнат джип в дефилето

              Може би въже от icerunner (обмениха мисли с ясен по-горе), като продължение на твоето, т.е. + 10-15 метра, ще свърши работа (кука в единия, халка в другия) ? Така твоето (закрепено както трябва към барабана) ще има два реда намотки и няма да се откачи толкова лесно ...същото важи и за лебедката на обърнатия джип(и тук 10-15 м въже в плюс няма да навреди); за дозареждане на неговите акумулатори по време на дневния оглед и разпъване на такелажа (около час) е хубаво да има 2х15 кабел по 1,5-2 кв.мм, от джип по-горе на пътя, чийто двигател пърпори..

              Коментар


              • #52
                От: Обърнат джип в дефилето

                Не палете джипа че може да има масло при буталата и да стане бела знам от опит криви биели

                Коментар


                • #53
                  От: Обърнат джип в дефилето

                  Обърнатия ще бъде запален поне ден-два след като е стоял на равно на колелата си; след като са проверени масла, филтри и прочее - това снощи се каза (не аз) преди да почне каквото и да било

                  Коментар


                  • #54
                    От: Обърнат джип в дефилето

                    С Жоро Танев направихме организация за моето въже. Дайте предложения за утре - час и място на среща, и тръгване. Който мисли да дойде нека пише, за да има яснота върху организацията.
                    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                    Коментар


                    • #55
                      От: Обърнат джип в дефилето

                      Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                      Може би въже от icerunner (обмениха мисли с ясен по-горе), като продължение на твоето, т.е. + 10-15 метра, ще свърши работа (кука в единия, халка в другия) ? Така твоето (закрепено както трябва към барабана) ще има два реда намотки и няма да се откачи толкова лесно ...същото важи и за лебедката на обърнатия джип(и тук 10-15 м въже в плюс няма да навреди); за дозареждане на неговите акумулатори по време на дневния оглед и разпъване на такелажа (около час) е хубаво да има 2х15 кабел по 1,5-2 кв.мм, от джип по-горе на пътя, чийто двигател пърпори..
                      Въже ще има.

                      Прочее, твоята кола на 12 или на 24 волта е?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Обърнат джип в дефилето

                        24 за палене, 12 за консуматори

                        Коментар


                        • #57
                          От: Обърнат джип в дефилето

                          Ясно, имаме нужните средства.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Обърнат джип в дефилето

                            София,бул.ХР.Ботев No.59
                            тел./факс:02/986 22 59
                            GSM: 0885 82 84 17
                            Колегите продават всякакакви въжета и имат преса за кербоване!Проверете дали не могат да ви помогнат.
                            Николай Папазов

                            Коментар


                            • #59
                              От: Обърнат джип в дефилето

                              Да звънна на дърварите? ЗИЛ 131 с 60метра въже, ще го извади от там на лебедка, като тапа от шампанско, лошото е, че не са много-много по церемониите и мисленето?
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #60
                                От: Обърнат джип в дефилето

                                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                                Да звънна на дърварите? ЗИЛ 131 с 60метра въже, ще го извади от там на лебедка, като тапа от шампанско, лошото е, че не са много-много по церемониите и мисленето?
                                Не разваляй скарабирата
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X