Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обърнат джип в дефилето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обърнат джип в дефилето

    Един Луд си подбира както му хареса, каквото му хареса ! Хронологиятя: Сряда, около 14:30-15:30 = Володя обръща Тойотата в дерето; същия ден вечерта около 19:00 - форума получава молба за помощ; Четвъртък, вечерта - група от форума потегля да извади колата от дерето; потегля назад без успех около 04:30-06:00, петък сутринта; Събота сутрин - нов заход, успешен ! Около 20:00 първата група и по-късно присъединилите се тръгват да се прибират

    Коментар


    • От: Обърнат джип в дефилето

      Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
      Е този колега друго казва ???
      И живее на 15 минути от мястото ....
      Колко пъти ти се каза че белята е станала през деня,ама ти едно си баба знае,едно си баба бае.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • От: Обърнат джип в дефилето

        Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
        Нормален човек ,посред нощ и през седмицата ,не се заиграва току така по пешеходни маршрути ,особено по това време на годината.Освен това и ,,неграмотното краварче'' го е предупредило
        Причините са няколко ... пиянско изпълнение и/или бракониерски лов.
        Не е правилно човек да съди окончателно за другите, по себе си.

        Коментар


        • От: Обърнат джип в дефилето

          Е няма друг такъв задружен форум!Просто нямам думи,има проблем със сериозен форумен участник и проблема се решава по-най бързия начин.За мен тук е най-сериозния форум за цялата страна!Браво момци!!!Лошото е,че съм на хиляди километри от БГ и немога да помагам с жива сила,но всеки ден чета и се възхищавам,че все още има доблестни мъже в Родината ми.Ако се счете,за оффтопик,моля да се зачисти коментара ми!

          Коментар


          • От: Обърнат джип в дефилето

            Не е коректно колеги, които не са имали желание или възможност да помогнат в случая, да отправят упреци към участниците и пострадалия в тази случка...
            Всеки знае, че понякога става заложник на ситуацията... Дали покрай грешна преценка или природна сила - няма значение... Неслучайно в договорите и застраховките има понятие форс-мажор - непреодолима сила... Не защото хората са глупави, а защото понякога наистина нямаш друг изход освен негативния за теб...
            Добре е да се знае причините, довели до инцидента - Володя ги каза (кучето му май не е разпитвано за да даде алтернативната версия от единствения друг свидетел )
            Добре е да се знае и как е протекла процедурата за да е в полза при бъдещи подобни случки (да не дава господ) - що годе и това се изясни...

            Адмирации към помощниците. На Володя - бързо оправяне (както казват докторите - при такива случаи на колкото години си, толкова дни ще те наболява)...
            Убеден съм, че всички са си направили изводите...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Обърнат джип в дефилето

              Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
              За да няма излишни спекулации, макар че не носех GPS, мисля, че това е мястото:
              43.013236, 23.440939
              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
              Същото пътче,същото място от снимките.
              Същото е. Ей го трака (десния, над вр. Издремец) отпреди 9 години.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:izdremec.jpg
Прегледи:1
Размер:36.0 КБ
ID:5704202

              Ако е продължил още малко направо е щял да излезе от гората с възможност да обърне спокойно и безопасно и да си се върне по същия път без да прави опасни маневри. Ама, имал е късмет, че е бил малкият дявол и за друг път ще си знае, че използване на блокаж на страничен наклон не е особено добра идея. Както и движение на заден ход при подобни условия.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Обърнат джип в дефилето

                БРАВО МОМЧЕТА
                SUZUKI VITARA V6
                HONDA CBR 919RR
                MERCEDES ML
                MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                Коментар


                • От: Обърнат джип в дефилето

                  Браво момчета , добра работа !
                  Един съвет към колегата от клипа - при странично осигуряване с колан на тънко дърво и тежък джип , ползвайте широк колан и три пъти усукване около дървото . Така има нужното триене и трябва много малко усилие за да задържиш двутонен джип дори да виси отвесно на колана - изпитано многократно
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • От: Обърнат джип в дефилето

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    Браво момчета , добра работа !
                    Един съвет към колегата от клипа - при странично осигуряване с колан на тънко дърво и тежък джип , ползвайте широк колан и три пъти усукване около дървото . Така има нужното триене и трябва много малко усилие за да задържиш двутонен джип дори да виси отвесно на колана - изпитано многократно
                    Бакалов това един път ни изигра лоша шега.
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • От: Обърнат джип в дефилето

                      Браво пичове!Де да бяха всички хора като вас!

                      Коментар


                      • От: Обърнат джип в дефилето

                        Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                        Нормален човек ,посред нощ и през седмицата ,не се заиграва току така по пешеходни маршрути ,особено по това време на годината..... .
                        Стига бе човек, айде да разведря малко темата: Знаеш ли, че преди година и нещо реших да се прибера СЛЕД РАБОТА по нов път - живея във вилна зона около Плана. Та прибирайки се от работа, сам, си спретнах такъв траял, че трябваше на точно такъв път, хлъзгав и със страничен наклон, да пускам патрула странично подпрян на покривния багажник на дърво да се изпързаля, за да не се обърне. И освен това, тъй като през това време правих банята вкъщи патрула беше натоварен с мивки, плочки, моноблок и огледало.... Ако се бях обърнал, а кажи ми какво трябваше да обяснявам после
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • От: Обърнат джип в дефилето

                          Чета поредната тема за взаимопомощ във форума и, някак си, ми става гот, че съм част от него. Дали потърпевшият е пълен балък, или се е родил на 4 колела, дали е знаел какво прави, или си е мислел, че е недосегаем с голямата жипка, дали... няма никакво значение. Кой не е изпадал в ситуация "мамка му, дотук издрапах, малко ми остава"? Понякога, дори не става дума за самонадеяност или пияна глава, нещата са просто малко адреналин, малко мързел, малко авантюризъм... по малко от всичко.
                          Осмелявам се да пиша тези неща, понеже не за пръв път се появяват мнения от рода "абе, ти не знаеш кво е парт- тайм / фул- тайм, блокажите не знаеш за кво са, а си тръгнал да ръсиш мозък тук, че и в гората сам да влизаш, хак ти е!". Володя не го познавам, както и повечето от действащите лица в тоя филм. Вероятно е абсолютно леке, неблагодарник, пияндурник и т.н. Това не го застрахова от допускане на грешки, които всички допускаме и не му отнема правото да се пробва докъде ще стигне. Бих допуснал, че дори един луд би могъл да изпадне в нелепа ситуация. Володя вече знае малко повече, а благодарение на оказаната помощ, ще има още един повод да окаже помощ на друг. Не е задължително да е в гората, може и в старческия дом да е.
                          За "изваждачите" не мога да кажа нищо друго, освен- благодаря, че има хора като Вас! Чак ми иде, зорлем да се окопая някъде, та да дойдете, да ме вадите. Обещавам да се подготвя с мезета на скара преди или след това.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Обърнат джип в дефилето

                            Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
                            Е няма друг такъв задружен форум!Просто нямам думи,има проблем със сериозен форумен участник и проблема се решава по-най бързия начин.За мен тук е най-сериозния форум за цялата страна!Браво момци!!!Лошото е,че съм на хиляди километри от БГ и немога да помагам с жива сила,но всеки ден чета и се възхищавам,че все още има доблестни мъже в Родината ми.Ако се счете,за оффтопик,моля да се зачисти коментара ми!
                            За мен този форум, докато дойда "на живо", беше най-добрия в Европа, а може би и не само; заради темите и професионалното отношение; сега вече знам, че има и Хора в и около него, с мноого голяма буква и с мноого сърце = посред нощ или в празничен ден: чудеса правят !

                            Коментар


                            • От: Обърнат джип в дефилето

                              Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                              Бакалов това един път ни изигра лоша шега.
                              Или колана е бил тесен , или не си направил достатъчно усуквания около дървото , системата е изпитана и работи
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Обърнат джип в дефилето

                                Респект...Брилянтна спасителна акция.
                                Животът е харизан кон според мен...

                                Теди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X