Обява

Свий
Няма добавени обяви.

18.11.07г. Продължение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 18.11.07г. Продължение.

    Който желае и има снимки може да ги пусне. Излишните спорове няма да се толерират.
    LZ1VMH

  • #2
    Така започна денят.





    Повечето бензиностанции нямаха ток или не работеха.
    Времето беше дъждовно и облаците бяха затиснали Софииското равно поле.
    Похода се очертаваше да бъде интересен.









    В мене се прокрадваше удоволствието да притежавам високо и проходимо превозно средство. Машината ми беше оглеждана с нескрита завист. Причината беше ясна. Водата беше заляла големи площи. На места пътят изчезваше в дълбоката вода и колите пъплеха със скороста на бавно движеща се лодка. Дори големите жълти лодки минаваха с забавен каданс






    Независимо от тежката седмица и умората натрупана през нея очаквах с трепет и едва сдържано нетърпение денят да се събуди и да покаже с вида си какво ни очаква. Дали много сняг и виелици или влажно и студено време.




    Повечето превозни средства бяха джипове и всеки един от тях предизвикваше в мене чувството на приятна среща с някой познат, който а-ха и да ти махне за поздрав от него. Времето беше мокро студено. Ръмеше дъжд. Време, в което повечето хора обичат да спят тихо и спокойно в уютните си домове. Изпитвах умора и същевременно нещо в мен ми казваше, че тук и сега усещам силата на моят живот



    Удоволствието да си сред планината и да разчиташ на някого е съизмерима с това да се сгушиш в майчината гръд. Трудно е да се опише топлината, която се среща в тези мрачни и студени планински места. Усещането за приключение събужда духа на нашите предци, вървели в девствените гори на отминали времена.




    Приключението започва да добива реален вид.



    Възможно е гумите да са малки, но сърцето е голямо.
    Пред него дори и величествената планина се свива и разрешава на шепата хора да преудоляват тежките места и да завладяват свойте върхове. Тук върхове има за всеки и винаги се намира някой, който да помогне в качването на по високия съответно по заскрежен и опасен връх.







    Взаимопомоща е в основата на оцеляването на цовешкия род.






    Това не е основната река. Нея може всеки да преудолее. Тя се е отделила и вече не представлява някакво препятствие.
    Силата на тази рекичка е малко по нататък, където е общия водозбор.
    Точно и това място се оказа непреудолимо за нас. Рисковете бяха големи и безмислени. Ако живота на някого зависеше от минаването и можеше да се рискува.









    Част от развитието на човешката раса се дължи на смелоста на отделни индивиди. Някой загиват, но други поставят началото в иследването на нови континенти.














    За днеска толкова. Утре пак.
    Последно редактирано от Венци- малкия; 19-12-07, 10:15.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      До: 18.11.07г. Продължение.

      Как да не ви завижда човек!?

      Оставете това дето някой с някого не се доуточнил. Не повреждайте магията.

      Поздрави!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • #4
        До: 18.11.07г. Продължение.

        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов



        На тази снимка ми изглежда доста страшнишко, а пък на живо си представям
        sigpic УАЗ-452

        Коментар


        • #5
          До: 18.11.07г. Продължение.

          Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
          Повечето превозни средства бяха джипове и всеки един от тях предизвикваше в мене чувството на приятна среща с някой познат, който а-ха и да ти махне за поздрав от него. Времето беше мокро студено. Ръмеше дъжд. Време, в което повечето хора обичат да спят тихо и спокойно в уютните си домове. Изпитвах умора и същевременно нещо в мен ми казваше, че тук и сега усещам силата на моят живот
          Много добре казано! Колко пъти и аз съм се зазяпвал по другите джипки като теб и съм усещал силата. (е, може би в по-малки параметри, отколкото ти, но все пак)

          Много съжалявам, че не можах да приема поканата и да присъствам на разходката поне като пасажер, но вече бях поел други семейни ангажименти.
          ... to be continued

          Коментар


          • #6
            До: 18.11.07г. Продължение.

            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
            Удоволствието да си сред планината и да разчиташ на някого е съизмерима с това да се сгушиш в майчината гръд. Трудно е да се опише топлината, която се среща в тези мрачни и студени планински места. Усещането за приключение събужда духа на нашите предци, вървели в девствените гори на отминали времена.
            май тук е мястото да изразя ОГРОМНА БЛАГОДАРНОСТ към организатора,участниците и най-вече на голди който избра да кара пред мен за да ме спасява и да усетя въпросния дух-за което огромно евала ...макар на няколко пъти да ме изчакваше прекалено съвестно та едвам спирах зад него понеже се засилвах много за да изоравам коловозите/казаха че като се засиля след мен било като магистрала../надявам се да не съм бил в прекалена тежест на останалите участници с това ми оране или да съм заравнил прекалено трасето та на други да им е било скучно, мерси!
            БЕШЕ СТРАХОТНО!с нетърпение очаквам следващи разходки.
            Мерси!
            Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

            Коментар


            • #7
              До: 18.11.07г. Продължение.

              Красота. Само да отбележа има едно балканско село в северозападнала България където във всяка къща има по един джип уаз или газ и пътищата са доста по зле само такива реки няма. Та в това село всеки ден се кара в балкана все едно хората отиват на пазар а при тях няма лебедки и нови гуми и на всичко отгоре им слагат по два кубика дърва, но къде карат страх да те хване.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                До: 18.11.07г. Продължение.

                Сигурен съм че всеки иска да знае кое е това село.....
                SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                Коментар


                • #9
                  Най-накрая и нашата групичка има възможност да се отчете За сметка на това, забавянето е компенсирано в не малка степен от количеството и качаството на снимките

                  БЛАГОДАРНОСТИ на "безпътеводителя" ни Маркан комбиниран с всички останали участници за изклчително приятната рзходка. За нас този ден беше изпълнен само с полужителни емоции

                  По същество с отчета:





































































































































































































                  Последно редактирано от Венци- малкия; 19-12-07, 10:17.
                  The only thing that looks good on me...is TOYOTA

                  Коментар


                  • #10
                    До: 18.11.07г. Продължение.

                    Ако е технически възможно, би било хубаво някой от Модераторите да премести част от постовет ми на нова страница за да се улесни зареждането.
                    The only thing that looks good on me...is TOYOTA

                    Коментар


                    • #11
                      До: 18.11.07г. Продължение.

                      Снимките са благодарение на нашия приятел Велко, който определено има афинитет към фотографията и бая се потруди в неделята.

                      Той снимаше с два фотоапарата и това са снимките само от единия...
                      Още снимки мога да кача... но само ако тези ви харесват
                      The only thing that looks good on me...is TOYOTA

                      Коментар


                      • #12
                        До: 18.11.07г. Продължение.

                        Чакаме нови снимки.Утре няма ли да се разходиш с нас до Бистрица.Една маскирана кална разхотка от опелджиите във форума


                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20964
                        Последно редактирано от zipmotors; 23-11-07, 13:58. Причина: грешка
                        Седем милиона души имат щастието да живеят в България, а останалите хора по света, нямат това щастие, но пък имат всичко останало..
                        LZ1BGM Тел.0887482136

                        Коментар


                        • #13
                          До: 18.11.07г. Продължение.

                          Първоначално публикуван от doncho Преглед на мнение
                          Снимките са благодарение на нашия приятел Велко, който определено има афинитет към фотографията и бая се потруди в неделята.

                          Той снимаше с два фотоапарата и това са снимките само от единия...
                          Още снимки мога да кача... но само ако тези ви харесват
                          Браво на вас , и специални благодарности на Велко. Снимките са великолепни, човека си личи, че го може, и че здраво се е потрудил.

                          Коментар


                          • #14
                            До: 18.11.07г. Продължение.

                            Първоначално публикуван от zipmotors Преглед на мнение
                            Чакаме нови снимки.Утре няма ли да се разходиш с нас до Бистрица.Една маскирана кална разхотка от опелджиите във форума


                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20964
                            Вярно е, че добре са се замаскирали

                            Утре няма да мога да се присъедия към вас, имам си задачки тук в София
                            Може за неделя, ама още не съм го решил...
                            The only thing that looks good on me...is TOYOTA

                            Коментар


                            • #15
                              До: 18.11.07г. Продължение.

                              Пичове,ще ме извините за маскирането на Фронтерите,но ще го отдавате на новобранщината ми и свикване че за всяко нещо тук си има място.
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X