Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

    Колега, не знам защо ти е смешно, когато някой си защитава законово уредените права. Може би на някой утре ще му е смешно, когато ти защитаваш твоите, нали? А може би вече се е случвало? Няма нищо общо с морала.

    Какво общо имат цапащите и хвърлящи отпадъци "туристи" в този пост? Да не би да мислиш, че ги защитавам? Не, и на тях правя забележки, когато ги видя. Не разбирам изобщо логиката ти - щом онея цапат, аз съм ОК да си бръмкам с мотора?!

    Обясних ти защо не съм ОК да се венцеславят подобни "подвизи", независимо от степента им на трудност. Какво аз мога не е интересно, по-важно е, че не може да е подвиг грубо нарушаване на правилата.

    В другият подфорум действително може да се обсъжда какви ефективни мерки трябва да се предприемат, за да не се случват повече подобни "подвизи".

    Коментар


    • #17
      От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
      Колега, не знам защо ти е смешно, когато някой си защитава законово уредените права. Може би на някой утре ще му е смешно, когато ти защитаваш твоите, нали? А може би вече се е случвало? Няма нищо общо с морала.

      Какво общо имат цапащите и хвърлящи отпадъци "туристи" в този пост? Да не би да мислиш, че ги защитавам? Не, и на тях правя забележки, когато ги видя. Не разбирам изобщо логиката ти - щом онея цапат, аз съм ОК да си бръмкам с мотора?!

      Обясних ти защо не съм ОК да се венцеславят подобни "подвизи", независимо от степента им на трудност. Какво аз мога не е интересно, по-важно е, че не може да е подвиг грубо нарушаване на правилата.

      В другият подфорум действително може да се обсъжда какви ефективни мерки трябва да се предприемат, за да не се случват повече подобни "подвизи".
      Не , че нещо, ама щом толкова ревностно намесихме и закона...каква щеше да ти е реакцията, ако аз примерно си купя мотор, взема разрешително от някоя дирекция на парк и бръмча два дена там около теб докато си правиш разходката?
      После ако пък пусна тук една тема, как съм си карал в парка и вероятно реакцията щеше да е подобна...Е да де...ама нали имам разрешително...Тогава пък доводите щяха да са други и така...
      Дай да не задълбаваме повече!
      П.П.Разбрахме ти позицията относно закона, екологията и т.н., кажи сега какво ти е мнението към другия аспект, а именно за майсторството при едно такова катерене, за хъса и куража да го направиш.
      Дай да обсъдим и тях, след като вече обсъдихме по-важния за теб аспект...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

        Нямам представа, вероятно се изискват и трите компонента, не карам мотор.

        Коментар


        • #19
          От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Нямам представа, вероятно се изискват и трите компонента, не карам мотор.
          Виждам,че нямаш никаква представа и се излагаш и мен ме объркваш . Не знам какво караш и колко ходиш по гори и паланки , но искам да те попитам, когато си там прибираш ли си боклуците ??? Аз винаги си прибирам моите и дори пълня чувала с чуждите , може би и твоите. За нашето качкване , мога да те уверя , че с нищо повече не съм замърсил природата ,ако го бях карал мотора в града същия ден . До Мусала срещнахме само един турист по пътеката от Чакъра към Заврачица и нагоре нямаше никой ! Ти ми кажи кой притеснихме ? Ако някой се качи на Еверест или К2 с МПС и това ли ще е ерест или подвиг ???

          Пуснах тази тема , не да се хваля , а да спра САМОХВАЛКОВЦИТЕ !!! Можете ли да четете или само да плювате. Вбеси ме първата публикация , защото такова недоразумение не може да се качи до връх Мусала на собствен ход. Мислех , че ще се включат някои мотористи или Истински туристи , а то някакъв "гриинпиист" цапа и той не знае защо. Та да си довърша това ,което убягва на пръв поглед за добросъвестният читател , че до връх Мусала имаше и можеби още го има товарен ЛИФТ от язовир Бели Искър до връх Мусала !!!!!
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • #20
            От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

            Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
            Виждам,че нямаш никаква представа и се излагаш и мен ме объркваш . Не знам какво караш и колко ходиш по гори и паланки , но искам да те попитам, когато си там прибираш ли си боклуците ??? Аз винаги си прибирам моите и дори пълня чувала с чуждите , може би и твоите. За нашето качкване , мога да те уверя , че с нищо повече не съм замърсил природата ,ако го бях карал мотора в града същия ден . До Мусала срещнахме само един турист по пътеката от Чакъра към Заврачица и нагоре нямаше никой ! Ти ми кажи кой притеснихме ? Ако някой се качи на Еверест или К2 с МПС и това ли ще е ерест или подвиг ???

            Пуснах тази тема , не да се хваля , а да спра САМОХВАЛКОВЦИТЕ !!! Можете ли да четете или само да плювате. Вбеси ме първата публикация , защото такова недоразумение не може да се качи до връх Мусала на собствен ход. Мислех , че ще се включат някои мотористи или Истински туристи , а то някакъв "гриинпиист" цапа и той не знае защо. Та да си довърша това ,което убягва на пръв поглед за добросъвестният читател , че до връх Мусала имаше и можеби още го има товарен ЛИФТ от язовир Бели Искър до връх Мусала !!!!!
            Да пич, прибирам си остатъците. И децата си уча да ги прибират. И разни пишман туристи също, че ги и събирам, като ги видя. Като не знаш нищо за мен, зяй по-малко. Как точно разбра какъв турист съм - боб ли хвърля, на врачка ли звъня?!

            Тъй като явно имаш трудности с възприемането на писмена информация - не е голям проблем, че си замърсил. По-голям проблем е, че нарушавайки правилата пречиш на другите. Ще ми кажеш - нямаше никой. И ако имаше някой, щеше да загасиш мотора и с бутане да го върнеш обратно ли?
            Не си голям мъж, когато правиш простотии, а когато си наложиш да не ги правиш. Ама това няма скоро да се разбере в наш'та държава.

            Лифтът си го има и той има определена цел и смисъл, каквато няма твоето качване с моторетка.

            Коментар


            • #21
              От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

              Аз на Мусала съм се качвал често, все пеш. Много хубаво място и два крака стигат и мотор не ми е липсвал... още по- малко, обаче, ми е пречил, че се е качил веднъж, някога. ЕВАЛА пичове, че сте успели да се качите по този труден и нетрадиционен начин. Ако повече хора правят трудни и нетрадиционни неща и по-малко мрънкат ще е много хубаво!
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #22
                От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                Те мрънкащите коли не карат ...
                Евала Ванка !
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #23
                  От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                  Евала Ванка!
                  Нали знаете кой е най-високо качилият се автомобил?

                  А тия от Greenpeace да си палят катамарана ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                    ... Дразнещо е хваленето с подобни "подвизи" и то трябва да бъде осмивано.
                    Обаче май си объркал форума, в който да ги осмиваш ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                      Поздравявам Ванката за "покорения връх"! Това е една моя несбъдната мечта още от времето, когато нямаше японски мотори в България. Другите коментари не са интересни.

                      Коментар


                      • #26
                        От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                        През 1980 година, още млади и зелени с приятели си направихме едноседмичен поход из Пирин. Красивата планина току що бе обявена за ПАРК и до всяко езеро имаше табела "къпането забранено". Е разбира се че ние мъжката част, най-малко за да впечатлим дамите, си поплувахме във всяко езеро /беше чудесен топъл август/. И какво според вас навредихме на планината ? Та и с горният безмислен спор е същото.
                        Тези които най-много се възмущават от ивановата постъпка и в най-смелите си мечти не са допускали, че някога самите те биха могли да направят това.
                        Аплодисменти за дързоста на Иван !
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #27
                          От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                          Друг е смисълът в поста на благо, но май не всички го прозират.... Аз го тълкувам така:
                          Ванко, възхищавам се на уменията и упоритостта довели до успешен край на начинанието. Карал съм мотор и имам някаква представа колко усилия и внимание изисква това което сте направили. Никой не ги омаловажава, нито дискутира смисъла от направеното. Преодоляването на едно предизвикателство е винаги полезно за израстването на човек, стига да не се превърне в самоцел. Сашо по-горе е прав: различните движат прогреса, не мрънкалата. НО.....
                          Въпросът е какъв е смисълът от публикацията ти тук и замислял ли си се какви могат да бъдат последствията?
                          Аз участвах в нещо подобно и видях колко вредим на планината макар и да се стараех да бъда по лек от въздуха. Как "повлякохме крак" и докарахме още беди на и без това изнасилената от дървосекачи и бракониери планина. Та за мен е ясно - няма да го повторя и машини в планината работа нямат. Тя е за хората. Да, терена е труден и предизвикателството е голямо, но ще се учудиш може би, какви предизвикателства отправя едно дере в равнината или един преход до клетка на мобилен оператор на хълма край селото. А след един преход по дерето на една пресъхваща пред лятото река се чувствах хиляди пъти по удоволетворен - нито разрушихме нещо което не би било пометено през пролетното пълноводие, нито пропуснахме да съберем боклука на златотърсачите.

                          С най-добри помисли и Поздрави на всички
                          I get High by going Down

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X