Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

    Не обичам да се хваля с постиженията си, но след поредната публикация в регионалния вестник в гр. Самоков и любезното предоставяне на снимков материал и текст от автора, бях потресен :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vestnik1.jpg
Прегледи:1
Размер:250.4 КБ
ID:6066214

    Които се е качвал на вр.Мусала ще е наясно за какво иде реч, които не се е може да предположи от приложените снимки.
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

  • #2
    От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

    Ето и нашият отговор във вестника в следващия брой по случай 20 годишнината от нашето изкачване на ход с мотоциклет до върха и обратно:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vestnik2.jpg
Прегледи:1
Размер:196.3 КБ
ID:5607510
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • #3
      От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

      За спомените и приключенията.Евала и за извършеното.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

        Не съм убеден, че на Мусала има място за мотори и всякакви МПС с двигатели. Съмнителен рекорд и постижение ми изглеждат.

        Коментар


        • #5
          От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Не съм убеден, че на Мусала има място за мотори и всякакви МПС с двигатели. Съмнителен рекорд и постижение ми изглеждат.
          "Ии, ами аз що свят съм изтръшнал! Ц.. ц.. ц.. Ти остави Едрене, Цариград, ами във Влашко! Ти вярваш ли? Туй Гюргево, Турну Мъгуреле, Плоещ, Питещ, Браила, Букурещ, Галац - чакай да те не слъжа, в Галац не помня бях ли, не бях ли - всички съм ги изредил."

          Коментар


          • #6
            От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

            тоя скутер от пьрвата снимка маи са го качвали у раница и са го зглобили там.

            Коментар


            • #7
              От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
              Ето и нашият отговор във вестника в следващия брой по случай 20 годишнината от нашето изкачване на ход с мотоциклет до върха и обратно:
              [ATTACH=CONFIG]735564[/ATTACH]
              И едни други " луди глави " на Вихрен ...от тук -
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...E8%F5%F0%E5%ED
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                Не съм убеден, че на Мусала има място за мотори и всякакви МПС с двигатели. Съмнителен рекорд и постижение ми изглеждат.
                Двама се карат - трети печели. "Царя" като си огради собствеността - с тия те снимки ще си останем. От много морал, моралисти и "почтеност във всичко".

                Коментар


                • #9
                  От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Двама се карат - трети печели. "Царя" като си огради собствеността - с тия те снимки ще си останем. От много морал, моралисти и "почтеност във всичко".
                  По-скоро визирам елементарно възпитание и съобразяване с другите. Хората отиват по тези върхове да си почиват, а не да слушат трещене и вой на мотори.

                  Излишно е да коментирам дали е нарушение на закони/наредби/правила.

                  Коментар


                  • #10
                    От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                    Почивката е относителна. Едни си почиват като гледат телевизия, други-правят кекс. А пък трети на мотори. Нали знаете приятели на цвят и вкус няма!

                    Коментар


                    • #11
                      От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                      Всичко с времето си.Пред 20 години тия неща бяха нещо немислимо.Едва ли са навредили толкова на природата.И аз не искам да виждам по циркуса на Рилските езера "туристи еднодневки",качили се с лифта заради келишлък и мода,но такива са времената.Всичко се променя и всеки трябва да приема околните,независимо какви странности имат.
                      Иначе поздравления за Ив.Попов и онова което са направили.
                      Нека силата да бъде с нас!
                      Suzuki Grand Vitara
                      +34 642 91 4154

                      Коментар


                      • #12
                        От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                        По-скоро визирам елементарно възпитание и съобразяване с другите. Хората отиват по тези върхове да си почиват, а не да слушат трещене и вой на мотори.

                        Излишно е да коментирам дали е нарушение на закони/наредби/правила.
                        Според мен тук са излишни крайни моралистки възгледи и мнения, защото...
                        1. Събитието се е случило преди 20-години и надали е имало закон забраняващ това по онова време
                        2. Събитието НЕ Е някаква практика и нещо случващо се постоянно, а е направено веднъж с идеята да се покори върха по този начин, което почти не е правено до този момент.
                        П.П.Родом съм от Русе и навсякъде около града на Дунава има огромни табели "къпането и плуването забранено" /поне в миналото ги имаше, сега не съм съвсем сигурен/.В същото време обаче същата държава сложила табелите организираше преплуване на Дунава и издаваше грамота на тези които са го направили, та...аналогично е!
                        П.П.П.Обичам планината, красотата и най-вече чистотата там, но ако си говорим по въпроса за това което пречи на туриста, ами скочете против дъновистите...всяка година след тяхното събиране е меко казано лайнарник ...та за сравнение вредата и неудобството причинено от двамата мотористи и то в години когато нямаше и помен от такава посещаемост каквато има сега...хайде , че ми става смешно...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Според мен тук са излишни крайни моралистки възгледи и мнения, защото...
                          1. Събитието се е случило преди 20-години и надали е имало закон забраняващ това по онова време
                          2. Събитието НЕ Е някаква практика и нещо случващо се постоянно, а е направено веднъж с идеята да се покори върха по този начин, което почти не е правено до този момент.
                          П.П.Родом съм от Русе и навсякъде около града на Дунава има огромни табели "къпането и плуването забранено" /поне в миналото ги имаше, сега не съм съвсем сигурен/.В същото време обаче същата държава сложила табелите организираше преплуване на Дунава и издаваше грамота на тези които са го направили, та...аналогично е!
                          П.П.П.Обичам планината, красотата и най-вече чистотата там, но ако си говорим по въпроса за това което пречи на туриста, ами скочете против дъновистите...всяка година след тяхното събиране е меко казано лайнарник ...та за сравнение вредата и неудобството причинено от двамата мотористи и то в години когато нямаше и помен от такава посещаемост каквато има сега...хайде , че ми става смешно...
                          Поздрави!
                          Нищо крайно не виждам в изказаното от мен мнение. Съобразяването с околните не е крайност, а нормалност.
                          Не мога да кажа точната година, но близо 100 години тези места са паркове и не са спирали да бъдат такива нито за миг.

                          Събитието не е практика, но славенето му създава рискове да бъде повтаряно, защото изгражда, макари псевдо, героично-мъжкарски имидж на деянието.

                          Преплуването на реката първо не е пречило на никого (освен на корабоплаването), второ не е мърсило и трето - било е организирано, което е решавало първият проблем.

                          Темата не е за Дъновистите, а това, че примерно мотористите цапат и пречат по-малко от Дъновистите не е достатъчен аргумент, за да не искаме от тях да не правят така.

                          Въпреки, че е трудно за разбиране и смешно в наши дни, принципите са важно нещо. Дразнещо е хваленето с подобни "подвизи" и то трябва да бъде осмивано.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                            Нищо крайно не виждам в изказаното от мен мнение. Съобразяването с околните не е крайност, а нормалност.
                            Не мога да кажа точната година, но близо 100 години тези места са паркове и не са спирали да бъдат такива нито за миг.

                            Събитието не е практика, но славенето му създава рискове да бъде повтаряно, защото изгражда, макари псевдо, героично-мъжкарски имидж на деянието.

                            Преплуването на реката първо не е пречило на никого (освен на корабоплаването), второ не е мърсило и трето - било е организирано, което е решавало първият проблем.

                            Темата не е за Дъновистите, а това, че примерно мотористите цапат и пречат по-малко от Дъновистите не е достатъчен аргумент, за да не искаме от тях да не правят така.

                            Въпреки, че е трудно за разбиране и смешно в наши дни, принципите са важно нещо. Дразнещо е хваленето с подобни "подвизи" и то трябва да бъде осмивано.
                            100% съгласен. По точно не може да бъде казано.
                            Поздравления на момъка за уменията които има с машината, но съм сигурен, че има достатъчно други места където да ги покаже.
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • #15
                              От: До връх Мусала и обратно с МПС на ход !!!

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Нищо крайно не виждам в изказаното от мен мнение. Съобразяването с околните не е крайност, а нормалност.
                              Не мога да кажа точната година, но близо 100 години тези места са паркове и не са спирали да бъдат такива нито за миг.

                              Събитието не е практика, но славенето му създава рискове да бъде повтаряно, защото изгражда, макари псевдо, героично-мъжкарски имидж на деянието.

                              Преплуването на реката първо не е пречило на никого (освен на корабоплаването), второ не е мърсило и трето - било е организирано, което е решавало първият проблем.

                              Темата не е за Дъновистите, а това, че примерно мотористите цапат и пречат по-малко от Дъновистите не е достатъчен аргумент, за да не искаме от тях да не правят така.

                              Въпреки, че е трудно за разбиране и смешно в наши дни, принципите са важно нещо. Дразнещо е хваленето с подобни "подвизи" и то трябва да бъде осмивано.
                              Наистина паркове е имало и преди 100 години, но и днес дори не е забранено на 100% движението на мпс-та в тях
                              Другото което е, че маса набедени "туристи" /от ония дето основно практикуват туризъм с лифта/, хвърлят боклуци и замърсяват планината/това съм го виждал нееднократно лично с очите си/, но...не виждам закон да забранява на подобни индивиди да ходят в планината!!!
                              Не защитавам мотористи или въобще някакво придвижване в забранените за мпс-та паркови зони или цели паркове, но чак пък от едно невероятно трудно и изискващо много майсторство, хъс и кураж изкачване и то преди 20 години да правим веднага тема за морал и екология...Започвайки да чета тази тема някъде до 3-тото или дори 4-тото мнение си задавах въпроса, кога ще се появи и първото моралистко мнение и то не закъсня... това ми стана смешно...
                              П.П.Относно това което съм сложил в червено от цитираното мнение, не съм съгласен и то много елементарна причина.
                              Задавам въпрос... Ако се абстрахираме от факта, че подобно изкачване е в парк и не е хубаво да се прави именно там, та наблегнем на другото, а именно майсторството, куража, хъса и т.н., ти колега можеш ли да го направиш?
                              Ако не можеш...не е редно поне според мен думичката подвизи да е в кавички.
                              Другото което е, според мен темата е с насоченост именно за майсторството и куража да се направи такова нещо, а за втория аспект си има подфорум за екология.
                              П.П.П. И ...нека мненията ми не се считат за заяждане.Не е това целта ми/аз също не одобрявам карането на мотори и АТВ-та по планините и особено през просото в паркове и въобще дори/.Просто темата има два аспекта и смятам, че вие наблягане на този аспект който е за един друг подфорум!
                              Поздрави с най-добри чувства
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X