Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

    Предлагам една двудневна (събота и неделя) разходка в Родопите с повечко каране по черно.

    1 ден Тръгване от Якоруда по черно в посока яз. Г. Беглик (това е преминаване в обратна посока на маршрута от тази разходка). Карането е изключително по черно. Асфалт има само около 2 км.

    2 ден Връщане към София с варианти - директно и само по асфалт или каране по черно яз. Батак - Якоруда (в обратна посока на маршрута от първия ден на прехода, който направихме в Родопите на 24-25 май.

    Време за провеждане: Първия или втория уикенд на м. октомври, в зависимост от предпочитанията на мнозинството.

    Нощувка: Предвид на това, че вече се заесенява, спането се предвижда да е под покрив. Нощувката може да бъде или в района на яз. Доспат или в района на яз. Батак (Цигов чарк) в зависимост от предпочитанията на мнозинството.

    Хранене: Доколкото маршрутът е почти изключително "по черно", не може да се разчита на крайпътни заведения за обяд. Т.е. всеки яде това, което си носи (примерно сандвичи).
    В зависимост от мястото за нощувка вечерята ще е или в заведение или собственоръчно приготвено барбекю с кой каквото си носи.

    Такса за участие: НЯМА

    Необходимо оборудване:

    Гуми: Тъй като горепосочените маршрути предвиждат много каране по черно, към момента има един известен участък с отнесен път а, в зависимост от метеорологичните условия, трасето може да стане и по-сложно на някои места, желаещите да вземат участие трябва задължително да имат поне АТ гуми (за предпочитане е наличие на кални).

    Наличие на лебедка НЕ е задължително, но може да помогне в някои ситуации.

    Силно желателно е всеки джип да разполага с поне един здрав колан и шекели, съобразени с размера на ушите за теглене.

    Много е желателно наличието на радиостанция PMR 446 с достатъчно батерии за 2-дневна работа.

    Наличието на допълнително оборудване и инструменти (като напр. брадва, моторен трион и т.н.) не е задължително, но, на база на опита от м. май, се приветства.

    Към момента интерес към подобно мероприятие е изявен от моя милост и Victor.

    Моля, ако има желаещи, да се обозначат в тази тема или на ЛС.

    П.П. Организаторите не могат да гарантират целостта на боята на джипките ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-09-07, 14:00.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

    Само боята ли?
    А брони,калници и друг такелаж?
    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
    NULLA TENACI INVIA EST VIA

    Коментар


    • #3
      До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

      Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
      Само боята ли?
      А брони,калници и друг такелаж?
      Уфффф, сега, като сме вече в ЕС, май ще трябва да спретна един по-изчерпателен disclaimer. Че току-виж някой предявил претенции заради това, че си е направил някоя гънка на тенекиите при разходка ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

        Оооох, в моя район е тва.... идва ми се много.... ама с тия мойте гуми .... абе имат бая грайфер ама е шарка за асфалт.. Нищо ако не вали пишете ме и мен.
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #5
          До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Уфффф, сега, като сме вече в ЕС, май ще трябва да спретна един по-изчерпателен disclaimer. Че току-виж някой предявил претенции заради това, че си е направил някоя гънка на тенекиите при разходка ...
          ...Както и да предупредиш, че ползването на барбекюто крие опастност от изгаряне на пръстите!!
          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • #6
            До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

            Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
            ... да предупредиш, че ползването на барбекюто крие опастност от изгаряне на пръстите!!
            А също и че яденето на мазнички и препеченки вратни пържоли крие рискове за здравето ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              А също и че яденето на мазнички и препеченки вратни пържоли крие рискове за здравето ...
              Що бе ? Аз много обичам диетични вратни пържоли !
              Сега сериозно - втория уикенд е състезанието в Бистрица , и аз и Асен(надявам се ) ще сме възпрепятствани . Но ако мнозинството реши за първия , а и нямам други ангажименти с удоволствие ще се присъединя !

              Коментар


              • #8
                До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

                От сега аз съм в групата, само да доуточним датите. По добре ще е да е първия уикенд за да може и Митко да дойде, но ще се съобразя с мнозинството. За мен е без значение.

                Коментар


                • #9
                  До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

                  Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                  Сега сериозно - втория уикенд е състезанието в Бистрица , и аз и Асен(надявам се ) ще сме възпрепятствани . Но ако мнозинството реши за първия , а и нямам други ангажименти с удоволствие ще се присъединя !
                  Вярно, че е така, и освен състезатели като вас, може да има и хора, които просто ще искат да гледат състезанието.


                  Значи, коригирам анонса и моля по-горе да се чете:

                  Време за провеждане: 6-7 октомври 2007

                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

                    А до Якоруда през Рила ли ще се минава.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

                      Де късмет де !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

                        На 06.10. е откриването на ловния сезон на едрия дивеч,зайци и яребица иначе с огромно удоволствие,тъкмо да пробвам и новите гуми,жалко.Успех и придполагам невероятно изкарване.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

                          Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                          А до Якоруда през Рила ли ще се минава.
                          Стига бе! Провокатор!
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

                            Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                            Що бе ? Аз много обичам диетични вратни пържоли !
                            Сега сериозно - втория уикенд е състезанието в Бистрица , и аз и Асен(надявам се ) ще сме възпрепятствани . Но ако мнозинството реши за първия , а и нямам други ангажименти с удоволствие ще се присъединя !
                            Па надявай се А ако се осъществи прехода може ли и аз да се надявам нещо
                            RB Patrol Team

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предложение за Родопите - начало на октомври 2007

                              Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                              Па надявай се А ако се осъществи прехода може ли и аз да се надявам нещо
                              Ти още и питаш ? Ма КЪ !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X