Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

    Здравейте.В неделя 10.06.07г бяхме решили да ходим в околностите на Мъглиж ,да се разходим/кой пеша,кой с джип/,но ставайки сутринта дъждът,който валеше от 2ч. през ноща не само че не беше спрял,но и се засилваше.След сутрешното кафе-оперативка/оглеждайки хоризонта от къде просветлява / дестинацията се промени и ето че потеглихме за язовир Братя Кунчеви.Той се намира на 25-30км.източно от Ст.Загора в полите на Средна Гора.Успокоих групата ,част от която беше готова да идва с Москвича за който наскоро писах че"минава от всякъде" ,обясних им че пътя почети до язовира върви по равното,а самото изкачване е осеяно с доста чакъл и камъни,претоварих ги на Патрола и потеглихме.От Ст. Загора първата ни цел беше с.Хрищени.Естествено асфалтов път има,но нали сме тръгнали все пак на офроуд разходка и решихме по черно.Майко тези хорица си изкараха акъла.Като се набихме в една неутъпкана кал/поставяха наскоро тръби и уж е черен път/,която от часовете проливен дъжд просто беше така подгизнала,че двата километра ми се видяха 20км.На равен път при постоянно вкючено4х4 за тези 2км колата не спря да боксува ,а половината разстояние го минахме носейки се странично или на ляво или на дясно.На моменти при най-малкия наклон и Патролът се изпързалваше в нивата покрай която минавахме.Излизането от там ставаше на бавни с включен блокаж на задния мост.Моите пасажери уж много ербап,обаче нещо бяха видимо притеснени.Така или иначе стигнахме селото и на излизане от него реших да спра да им дам глътка въздух.За целта избрах ето това прекрасно местенце.

    Гледката беше невероятна,а машината след като беше покарала малко по сухото и се беше отръскала до някъде от калта изглеждаше така.

    От напрежението на никой не му дойде на акъла да снима "борбата" така,че за съжаление това са и първите снимки от излета..След като моите пасажери се осъфериха похме нататък.Не след дълго стигнахме една рекичка и аз реших да поизплакна джипката.И докато хората ми викаха чакай къде отиваш вече навсякъде летеше вода.

    Упражнението беше повторено няколко пъти,но лепкавата кал почети не падна.След банята продължихме и не след дълго навлязохме в полите на Средна Гора.

    А от тук започнахме и същинското изкачване към язовира.

    Пътят който тук изглежда "магистрален",само след два завоя стана тъкмо подходящ за скален офроуд.За съжаление тъй като времето беше напреднало,всички единодушно ми забраниха да се мотам със снимки.Трябва да отбележа,че тук не беше капнала и капка дъжд.Успокоени че сме избрали правилната дестинация продължихме и не след дълго бяхме под стената на язовира.Там ни посрещна уникална гледка.Табун от полудиви коне,около 60 на брой,се пръсна на ляво и на дясно след като "Танка"изкочи от гората.На мига спрях и без да слушам вече никого изкочих от колата за да ги снимам.


    А тук изживях и първия си стрес за деня.Когато се приближих до една кобила с малкото и за да ги снимам,от върха се спусна към мен един невероятен жребец,който със силно цвилене и връхлитайки отгоре ми ме принуди да се изтегля бегом към колата.

    След като ме прогони той подбра съпругите си, а на мен хвърли поглед сякаш искаше да ми каже..."нещо имаш да ми кажеш а.....".

    Повече не ги тормозих.Продължихме и след 200м излязохме на заветния язовир.

    На тази беседка си направихме така нареченото"софт мезе".Хапнахме пийнахме ....аз се правих на рейнджър.

    Реших да отида и половя риба.Е да ама не.....Дъжда който тук не беше капвал се стовари от веднъж.

    А язовира го гледах от тук...

    Не стига това,ами на поляната на която бях паркирал джипа за да слезна до сами язовира имаше 4-5 огромни дупки най-вероятно останали от изкоренени дървета.След като заваля аз реших да се връщам при другите и тъй като върху стъклата шуртеше много вода,при маневра назад се насадих /избягвайки една от по-малките дупки/,в една сериозна яма.Казах си ,"спокойно ще излезеш" но......при тази подгизнала трева излизането се оказа проблем.На 4х4 нито на бързи,нито на бавни нещата не изглеждаха розови.Слезнах от колата за да огледам обстановката,но ......за съжаление я огледах само от зад.Намерих зхвърлено парче от бетонен кол дълго около 40см,поставих го зад потъналата гума и след това с включен заден блокаж дадох рязко назад и след това рязко напред.Над джипа полетяха пръст и трева и след кратко избоксуване машината се изстреля напред и........предно ляво колело хлътна в друга голяма дупка.Бях изумен ,че това ми се случва/ами тъй става като човек гледа само отзад/Почуствах се като в минно поле .....А дъждът си валеше ли валеше.Този път огледах нещата детайлно,защото не ми се искаше излизайки от новото препятствие/ако излезех де/,да се напъхам пак в старото.Този път манврата беше успешна .След няколко прибуксувания напред и назад, усях да извадя джипа от дупката без да хлътвам никъдеА през цялото време си имах и навигатор......но файдата.....


    Съжалявам,но снимки при това напрежение и този дъжд не направих.Тъй като времето нямаше изгледи да се оправи решихме да се връщаме.И пак всичко се повтори макар,че минахме по друг път.Първо скалист път......


    а после полека ,полека ......

    стигнахме и до тази доста дълбочка кал.


    Макар да имаше боксуване,емоцията спрямо горе с дупките беше по-малка.След това последва и връщането по първоначалния много кален път,където пак се пързаляхме на ляво и на дясно...и ето тук сме почети пред финала.


    А това е финалната права или по-скоро финалния кален и стръмен баир.

    При вида на баира у някои от пасажерите се появи ерес.Загубиха вяра във възможностите на Нисана и даже въобще не се споменаваше колко бил проходим Москвича.Заключих вратите за всеки случай да не му дойде на акъла на някой да скача в движение и......просто искатерих /с леки прибоксувания/скапания баирТова е .Искарахме си добре/особено аз преливам от емоции/,всички се завърнахме живи и здрави,а на мен утре ми пристигат Кобрите/а Минчо Празников каза,че пак ще вали/и......малей какви тестове ще са.Но за това в друга тема.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

    Браво! Добре сте си изкарали! Патролът е железен , а москвичът мълчи свит в ъгъла , нали? Айде пък като тестваш новите гуми направи още една фотосесия... И конете са жестоки... Само дето рибка не си хванал , ама то никое щастие не е пълно...

    Коментар


    • #3
      До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Заключих вратите за всеки случай да не му дойде на акъла на някой да скача в движение и......просто искатерих /с леки прибоксувания/скапания баир.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

        Еми нямах избор......и действах на сигурно
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

          Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
          Браво! Добре сте си изкарали! Патролът е железен , а москвичът мълчи свит в ъгъла , нали? Айде пък като тестваш новите гуми направи още една фотосесия... И конете са жестоки... Само дето рибка не си хванал , ама то никое щастие не е пълно...
          Ааа....хванах 1 червеноперка и 10-12........слънчевки.Но поне моят "навигатор"хапна добре
          А тук вече му се приспа.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

            абе аз като гледам си можел да минеш и отстрани покрай калчицата,ама си се цопнал героично в нея,сигурно да се окаля джипа.

            Коментар


            • #7
              До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

              Амииии.....тихо сега ....не ме разкривай.При вида на тази хубава калчица....не и устоях
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

                Здравейте,

                Браво, страхотен расказ и великолепни снимки.

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

                  Тук имаше други снимки...
                  Явно си презаписал върху тях тези, със същите имена
                  Nissan Patrol Y260

                  Коментар


                  • #10
                    До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

                    Така е За съжаление ако ги оправя тези,нещата ще станат така в другата тема .......така че съжалявам не ми дойде на акъла че може да стане така.Така или иначе едната от двете теми ще остане с грешните снимки и аз прецених,че по-старата вече са я видели повече хора ,а новата не....затова и не я поправих а оставих нещата така.Занапред ще знам.Искрено се извинявам на всички.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

                      Темата е оправена!!!Това са истинските снимки.Пак се извинявам на всички...човек се учи докато е жив.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Уж софт мезе на яз.Братя Кунчевик пък то.......

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Темата е оправена!!!Това са истинските снимки.Пак се извинявам на всички...човек се учи докато е жив.
                        За да не стават такива сакатлъци най-добре си прави отделни директории за снимките към всяка отделна тема. И най-добре не слагай имена на файловете на кирилица.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X