Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Твърд софт" - 02-03 юни 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Твърд софт" - 02-03 юни 2007

    По начало тази разходка си беше замислена като софт. Един вид - малко релаксация след височинните приключения от миналата неделя. Ама не било писано да е съвсем така ...

    На 2 юни групата се изнесе по посока Стара планина, за да отбележим с една лека двудневна разходчица рождения ден на Боби.



    Леко маршрутче, никакви "хард" изпълнения.



    До последния момент Маркан беше под въпрос заради служебна заетост, но в крайна сметка успя да се включи.



    Приятно слънчево време. Даже малко топличко, та някои взеха да се разхлаждат и така





    Първоначално смятахме да разположим бивака под тези скали



    но после решихме, че имаме доста време и може все пак да потърсим някое по-удобно място, така че продължихме нататък

    Ментаролозите пък взеха, че познаха по отношение на "възможни са превалявания в планините". То "преваляването" в един момент си стана бая сериозен дъжд



    ама пък джипките не са от захар я!

    Не след дълго дъждът спря, а след това попаднахме на една много приятна полянка. Единственият й кусур беше липсата на вода наблизо, но решихме, че това не е болка за умиране и започнахме да се устройваме.






    Банкетната зала е вече готова



    а сега да уредим спането ...





    Ей! Сборихме я тази палатка ...



    Лагерът е готов.




    Джипките днес почиват ...



    ние - също ...



    Ето го виновникът



    От здраве да не се отърве!


    Наш'та маса поздравява ваш'та маса!




    Помощниците май повече правят пушек, отколкото да разпалват огъня



    Скараджиите се развихрят ...





    Падна нощта, но не и настроението ...



    Рано сутринта къде пладне сме готови да обсъдим маршрута за втория ден




    Тръгнахме. Имаме си и малко публика ...




    И Стара планина предлага хубави гледки.



    Направо като картички от други, по-прочути страни. Лошото е, че, като наближиш населено място, и идилията се разпада. Дежурно бунище в околностите, грозновати къщи, разхвърляни дворове ...


    Подкарваме един "червен" път над Бов, който се оказва направо магистрала.



    Явно някога тук е имало предприятие. Сега обаче грозно зеят издънени прозорци на изоставените сгради ...




    Пеша и по тъмно тук човек сигурно няма да се чувства особено уютно ...


    Качваме се нагоре в планината и гледките стават далеч по-приятни. Няколко интересни местенца едно след друго ни карат да се чудим дали да не опънем палатките и за втора вечер тук ...



    За съжаление, трудно можем да избягаме от ангажиментите си, така че продължаваме ...

    Понеже ни е писнало да се друсаме по чакълестия черен път тип "магистрала", решаваме да подкараме по един "зелен" моторджийски път ...




    Скоро след влизането в гората нещата започнаха лека-полека да се втвърдяват. Пътчето е тесничко, на места с приятни странични наклони, гарнирани с хлъзгава шума и камъни ...








    На места природата е спуснала бариери ...






    Добре, че този път си имаме подходящ инструмент ...












    Много подходящо място да останеш без предно ...





    Измъкнахме се от гората ...



    Гледката отново е приятна, но времето вече е доста напреднало и ще е добре, ако не се захласваме много ...



    "Червеният" път е някъде наблизо, но май е твърде далечен ...



    Пътят, или по-скоро пътеката (част от "Маршрут на дружбата Ком - Емине") ни води стръмно надолу ...




    Я да видим как се кара камион през клонаците ...



    Зад клоните страничните наклони продължават ...



    Хич не ми е кеф да карам по такъв терен без много да виждам какво има отпред, но ...





    Митко, големият син на Маркан, си е вече готов навигатор. Момчето действа наравно с нас и много помага. Тук се бори с клоните на един бор, които (о Ужас!!!) искат да ми надраскат боята ...



    Не бих казал, че терени от този тип са ми любими ...






    Дотук бяхме!




    Докато Кики хаби веригата на резачката върху поредното дърво, преграждащо пътеката, останалите правим разузнаване на терена пешком.

    Това, което виждаме, изобщо не ни радва. Пътчето вече е придобило характер на пътека - доста тясна за джип, със страничен наклон, редуващи се остри виражи и няколко солидни прегради във вид на паднали напреки дървета. Ама дебели дървета ...
    Не ни трябва много за да констатираме, че ще е крайно неразумно да продължим напред. Вече се свечерява, а теренът е толкова тежък, че шансовете за успешно преминаване на следващите няколкостотин метра до следващата сутрин изглеждат нищожни ...

    Слава богу, мястото, докъдето сме стигнали, позволява безопасно обръщане. Преди това обаче трябва да помогнем на Паджерото, водещо колоната, да излезе безопасно назад.

    Закачваме го за лебедката на CJ-я, с въжето, прекарано през блок. Блокът пък е вързан за солидно дърво над пътеката и с това подсигуряване Кики успешно се измъква назад.

    Нямахме особено желание да се връщаме назад по пътя, откъдето дойдохме, през вече преминатите засадни места по тъмно, но не е като да имахме избор. Единственият друг вариант беше да разпънем палатките и да дочакаме следващата сутрин.

    Решихме обаче, че няма да имаме проблеми и поехме обратно. С повечко внимание и малко задържане на дъха тук-там излязохме отново на по-безопасен терен. Лично на мен много ми помогна поставеният "полилей". Двата крайни фара извъртени настрани и свалени да светят на 2-3 м пред Патрула идеално допълват щатните фарове и ми осигуриха доста добра видимост.

    След като излязохме от засадния участък, решихме да пробваме "червеният" път, от който се бяхме отклонили преди това. Покарахме известно време по него. Пътят явно беше обработван от тежка верижна машина. Тук там някой и друг по-дълбок коловоз и доста клатене по "вълничките", направени от греблото на булдозера, но иначе - никакви проблеми.

    В един момент се видя краят на обработеният път, а продължението беше завой в ляво и стръмно изкачване. Наистина стръмно. На Патрула 2-а бавна не му достигна, та трябваше още в началото да мина на първа ...

    Качихме се на високо и пътя го хвана липсата ...

    Пробвахме за известно време да пилотираме по уреди. Т.е. да караме по ГПС. После обаче преценихме, че е по-добре да не поемаме излишни рискове като караме почти слепешком в тъмното, при стръмни спускания и прилични странични наклони. Още повече, че на ГПС картата напред по маршрута ни се мъдреше един тлъст Х с надпис "Път край" ...
    Въпросното означение беше поставено на място, където се събират 3 трасета. След него пътят по картата продължаваше, но все пак решихме да не рискуваме на непознатия терен да се окажем на място, през което не можем да продължим, а връщането назад щеше да е затруднено, защото щеше да се наложи да се качваме обратно по стръмни склонове, покрити с влажна трева ...

    Поради което направихме кръгом и се оттеглихме по следите си обратно през Бов по посока София ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-06-07, 19:38.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: "Твърд софт" - 02-03 юни 2007

    Браво хубава разходка с паржолки.

    А това място не е ли между с. Искрец и с. Брезе на това пътче май съм висял да чакам некое друго прасенце.

    Коментар


    • #3
      До: "Твърд софт" - 02-03 юни 2007

      Браво за "Софт-а", ама душата ви си го иска "Нощем, с белите Коне"
      Важното е да сте се "Накефили", че такиви разходки лично мен ме зареждат с енергия за цялата сива седмица

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от edobg Преглед на мнение
        А това място не е ли между с. Искрец и с. Брезе
        Ученото си е учено ...

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        душата ви си го иска "Нощем, с белите Коне"
        Eeee, не е задължително да е "нощем", но понякога просто така се получава ...

        В случая - жалко, защото нощта ни накара да се върнем.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-02-16, 17:05.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: "Твърд софт" - 02-03 юни 2007

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Ученото си е учено ...
          А ние сме били по същото време в неделя някъде над вас...

          Сори за оффтопик поста, но не се сдържах като гледам снимките на познати места...
          Няма да се сърдя ако модератора го изреже
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от miki64; 04-06-07, 22:16.
          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • #6
            До: "Твърд софт" - 02-03 юни 2007

            Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
            А ние сме били по същото време в неделя някъде над вас...
            В един момент, като видях какво е напред, бях на път да съжаля, че не съм с мотор ... Ама бързо се опомних!
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: "Твърд софт" - 02-03 юни 2007

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              Браво за "Софт-а", ама душата ви си го иска "Нощем, с белите Коне"
              Важното е да сте се "Накефили", че такиви разходки лично мен ме зареждат с енергия за цялата сива седмица
              Нещо мен ме зареждат за от вторник до края на седмицата.
              А У понеделник сутрин не знам на кой свет сАм .
              Утре ще качвам снимки че нещо май ми се спи.

              Коментар


              • #8
                До: "Твърд софт" - 02-03 юни 2007

                Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                А У понеделник сутрин не знам на кой свет сАм
                Що ли ми звучи познато!!!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: "Твърд софт" - 02-03 юни 2007

                  Е иаз стигнах да пусна нЕкоя снимка.
                  Та както се разбра тръгнахме на рожден ден с идеята за леко каране и повече -а бе ядене.
                  Тука сме в търсене на бивак.





                  Тъкмо се чудехме дали да разпъваме тука и нЕкой се сети че е още рано на да сме направили още някое кръгче......



                  Та стигнахме до идеалното място за бивак.
                  Тука ще е - речено/сторено.



                  Тия пък какво ли са се умислили толкова.Ама на днешно време всеки си има проблеми май .



                  Та както се казва-ПОЧНА СЕ.Вечерта беше яка а огъня още гореше сутринта.



                  Събрахме багажа и тръгнахме като знаехме горе-доле само посоката.



                  Тая снимка много ми прилича на една по-горе пусната от Чавдар.(трите козлета).



                  Та както се разбра се заиграхме по маршрут Ком-Емине както винаги привечер.







                  Та както стана традиция Я брах най-Ного ядове.
                  Предния мост се включваше когато си пожелаеше.
                  А тогава не беше ама ИЧ излишен.



                  После по тъмно пробвахме и в тая посока ама и на там не стана.



                  Още от пътеката Ком-Емине.
                  Ама на никой не му ТРЕКНА че може и да е само за пешеходци например.....





                  Май и на камиончето не му беше леко.









                  А дали пък не бяхме в нЕкоя гора от Властелина на пръстена .



                  После се качихме и по билата но вече беше тъмно .
                  Та толкова от менЕ.Дано ви е било интересно.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X