Обява

Свий
Няма добавени обяви.

25.03.07.- в Рила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 25.03.07.- в Рила

    Днес не кроих лозе(у дома вече май не ми говорят ) ама карането беше екстра. То от разходка стана траял ама какво да прайм като не знам деретата У районО.
    Та като ми се обадиха по некое време и газ на Поповяне.Сигурно Вранглера е много бърз та почаках групата ама после затова им направих деня интересен.
    Та те тука чЕкам.



    Та тръгнахме и от бързане набутах цялата група У едно дере дето май немаше минаване.













    Та като казаха по некоя БЛАГА дума за родата ми се взе единодушно решение да обърнем и да хванем друг път малко по-надолу.



    Май ни е време вече за клуб.



    Е тръгнахме по другия път ама както викат ЛЕСНО НЕМА та се почна.















    Е те тука ми направиха агитка ама що да се прай-ПРИЯТЕЛИ.





    А тука като видеха малко равно и широко се беА изтепали със снежни топки.Та решихме-айде пак У дерето като не слушате.







    Тука сме вече над Клисура и решихме да се спуснем в селото по един моторджийски трак който се оказа доста по-лесен отколкото се виждаше от високо.











    Та слезохме в селото и след около километър се набихме в един път дето е бил път по времето на ТКЗС-то.Така каза горския на района .
    Каза още че НЕМА да излезнеме по това вече станало дере а не път и си тръгна.Май си вярваше защото си тръгна без да гледа сеир.





    Ама я дека е асфалтО доле а вие каде сте тръгнали а





    А па Васко с Рубикона умре от скука днеска.Не знам дали му стигнаха цигарите докато ни чакаше.







    Ей с тоя 4.2двигател го изправя като кросак.





    Лебедките днес определено бяха нужни.







    Я па тоя. Излиза от джипа като танкист.



    Горе-доле съм към 2м. та добре го беше навирил това Паджеро.



    Айде и аз като мъжете.
    Малиййй... фана ме страх.



    Чавдар вече не е интересен.Цел ден кара на три гуми.



    Тука вече почти сме се качили на по равно.



    Та това беше горе доле.

  • #2
    Re: 25.03.07.- в Рила

    Браво бе момчета, такива снимки още не бях виждал за един излет.
    Сега чакам и Чавдар да се включи с репортаж.

    Коментар


    • #3
      Re: 25.03.07.- в Рила

      Как не ви досрамя да не кажете че ще ходите из Рила, аз таман исках да пробвам поремонтираният камион

      А снимките са както винаги на НИВО, радвам се че сте си прекарали хубаво!

      Коментар


      • #4
        Re: 25.03.07.- в Рила

        Баси добрите!

        Коментар


        • #5
          Re: 25.03.07.- в Рила

          Блазе Ви.
          Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

          Коментар


          • #6
            Re: 25.03.07.- в Рила

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            Как не ви досрамя да не кажете че ще ходите из Рила, аз таман исках да пробвам поремонтираният камион
            Eeee, че ние най-често там си ходим. А и напоследък сме взели да се вслушваме в съветите на умни хора ...

            За вчера си бяхме решили да започнем с едно "технично" пътче над Поповяне, което преди 2 седмици безпроблемно спуснахме надолу по тъмно.
            Даже преместването на часовниците не можа да ни попречи да поемем доста ранко. Онзи горе, с червения джип, се опита да се бъзика с навигационните ни умения, та ни беше определил среща не в селото, а извън него, на черно (белки се загубим, та да може после да ни се смее). Като видя, че планът му не е успял, се опита в последния момент да ни прати в грешна посока със своите "подсказвания". Ама не би!

            Въпреки апокалиптичните прогнози от миналата седмица, денят започна чудесно. Хубаво време и добре подгизнал терен ...



            Като не можа да ни накара да се загубим сами, Маркан се зае да свърши тази работа лично и, вместо да слуша хората, които са виждали ГПС, че се отклоняваме от трака, ни поведе по едно пътче, което беше като магистрала, по която обаче никой не е минавал от баре 20 години.
            В един момент пътчето стана на пътечка, по която можеше да се мине, ама с мотор или пеша. За джипките трябше първо да се направи една просека, а трудният терен - след това ...



            Е, нямаше накъде. Намерихме къде и как да обърнем и се върнахме назад, за да си хванем по "царския" трак.

            Бързо се видя, че има разлика между спускане по сухо и качване в калта. Боби направи сефтето ...





            А Маркан се кефи и дава ОЦУ




            За да не остана по-назад, аз разпитах къде са минавали леки коли и моментално отидох да се забода там и да направя една хубава тапа, както аз си знам ...

            Каквото правим, го правим добре ...



            Ако някой ви каже, че не е лесно да се кара дълга, тежка, ниска, но за сметка на това с малки ходове на окачването, джипка, да знаете, че не ви лъже. Вчера аз на няколко пъти се поизпотих. Ама то балетните номера не са лесно нещо. Установих, че понякога ми се получава да карам на 3 колела, но нещо не успях да оправя карането на 2 ...





            Ама нали за това хората са измислили и лебедки ...



            Ей, тия само да не видят нЕкой номер и веднага почват да плагиатстват



            А па тоя Умре да се майтапи с хората, а като той се бодне - били сме му правили агитка ...



            Лека-полека се качихме до горе









            Полюбувахме се на хубавата гледка и даже успяхме да видим "подземното танково поделение"



            Това в ляво на снимката ще да са укрития за танковете.



            Някои даже си полегнаха за кратка почивка



            а после си спретнаха и бой със снежни топки





            После продължихме с едно спускане по моторджийски трак, с което Маркан преди време ни плашеше. Пък то се оказа не толкова страшно ...





            А след това пък, Маркан ни поведе по едно деренце, дето не го бил карАл ...

            В началото устроихме кратко шоу за преминаващите по пътя коли. Двама яки младежи даже специално отбиха и спряха да погледат как излизаме от пътя и се набиваме в гората. Май ги разочаровахме, защото никой не закъса там

            Иначе дерето беше от тия, дето Маркан ги обича. Тясно, стръмно, изровено ...










            Задачата да пробива път се падна на Кики



            А той я взе толкова присърце, че тук се опитал да мине на 2 колела, та за малко да се обърне ...






            Поозори ни туй деренце ...




















            Както всички констатираха, вчера ми беше ден за каране на 3 колела ...





            и за лебедки ...









            При последното дърпане в дерето обаче, тоците ми отидоха на кино. Първоначално помислих, че съм поизпил акумулатора, но после се установи, че алтернаторът не зарежда. Нещо май зорът от лебедката му е дошъл в повече ...

            След изкачването на дерето имахме кратка пауза, в която най-интересното беше един участък, в който трябваше да се влезе на максимално възможна скорост и да се кара плътно вляво, през клони и храсталаци, за да не те свлече в дълбокия коловоз. Е, вантите издържаха ...

            После стигнахме до едно местенце, което се оказа много подходящо за правене на аватари ...

            Тук Кики май се попрестара ...





            Измъкна се той като танкист отгоре, а остави жената в Паджерото ...



            Примерът се оказа заразен ...







            Тоя, дет много приказва, вчера беше взел да разправя, че не му била требвАла лебедка (и тоя ли беееееееееееее ). Че как да му трябва, като има приятели да ги използва като шерпи ...




            Жалко, че жената не е успяла да хване на кадро последния етап от операция "Изтегли Маркан", в в който аз и Кики търчим по баира с изплезени езици (а бе, Кики не толкова, ама аз ... ) и дърпаме колана със закачен за него един червен Джип, който ни гони да ни гази ...

            Минахме я и тази засадка





            За съжаление, за мен веселата част свърши малко след това.
            При едно нищо и никакво баирче, на почти равен път, където трябваше само да развъртя колелата на "бързи" за да издрапам през калта, чух едно познато прищракване и установих, че май пак в съм изходна позиция като преди месец - с излязла полуоска, т.е. без предно. Само че този път наблизо нямаше асфалт, а само на задно ина баир в калта ...

            Обаче пък има приятели! Васко ме закачи за Рубикона и ме повлече.
            Каде на буксир ...



            къде на лебедка ...



            Май поскуча през деня човекът. С тоя як двигател и вълшебните копчета Рубиконът си минаваше като на парад там, където другите се потяхме. Накрая видя зор да влачи 2 тона и двеста детевоз ...

            Ама Васко и накрая Кики с Паджерото ме извлякоха до билото, където можеше да се кара и само на задно. Междувременно се стъмни. И взех да виждам със зор. Защото се оказа, че проблемът с тоците е в алтернатора, а не в акумулатора. И много бързо останах без светлини.
            Отначало палих фаровете само докато въртяхме по по-неравен терен, а после взех да карам със светлини "на аванта" - от фаровете на Кики отпред и от "полилея" на Боби, който отзад се опитваше да кара колкото се може в страни от мен за да ми осветява пътя.

            Стигнахме благополучно до Сапарево, където Кики спаси положението с вече веднъж отработван вариант - даде ми единия от своите акумулатори, а моят изтощен отиде на Паджерото.

            А бе, стабилната група си е стабилна група!!! Благодаря за помощта момчета! Железни сте!

            Та така, малко късничко, но се прибрахме благополучно и на собствен ход.
            Има и интересно видео, но то ще почака. Сега отивам да ближа рани ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Re: 25.03.07.- в Рила

              Полюбувахме се на хубавата гледка и даже успяхме да видим "подземното танково поделение"



              Това в ляво на снимката ще да са укрития за танковете.



              Даже се вижда и пистата откъдето са излитали "танковете" и за да не им се търкат веригите е асвалтирано между бункерите та чак до пистата. Страхотен репортаж завиждам ви благородно.
              Последно редактирано от Chinela; 26-03-07, 15:22.

              Коментар


              • #8
                Re: 25.03.07.- в Рила

                Незнам дали трасето тоя път е било по криво или сте имали повече време за снимки но кадрите са зрелищни.

                Коментар


                • #9
                  Re: 25.03.07.- в Рила

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Незнам дали трасето тоя път е било по криво или сте имали повече време за снимки но кадрите са зрелищни.
                  И двете. Имаше си криви места, а заради тях имахме и повече време за снимки. Който ги минаваше по-бързо - губеше по точки, щото не оставяше време за качествени снимки "като за аватар".

                  Ей го на Васко. Има сравнително малко снимки, щото, вместо да вири колелета като някои с детевози, просто си избръмчаваше с Рубикона през засадните места.
                  Боби (CJ_7) и Васко Йончев с Тойотата пък много бързаха, вместо да задържат в стойка достатъчно време за да може автофокусът да се справи.

                  Ей тук съм стоварил всички снимки

                  За видеото - С човека е говорено 3 пъти. ВземА парите и казА, че ще си помисли ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: 25.03.07.- в Рила

                    много добре сте си изкарали браво само така...
                    не изкам да се меся но ще кажа че тук не се обявява много поради простата причина че над известен брои джипки е нужно някво си тъпо разрешително но и не се интересувам аз с такива дяволи не се занимавам тръгвам сам и точка ако има някой мераклия да свирка белким се съберем да стане по весело..
                    поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      Re: 25.03.07.- в Рила

                      V 93 Та така, малко късничко, но се прибрахме благополучно и на собствен ход.
                      Има и интересно видео, но то ще почака. Сега отивам да ближа рани ... [/quote]


                      Казвай по-напред какви са раните и как се справяш?
                      на 0896-597-375 продават части за галопер/взех го преди време от мобиле.бг не съм звънял/ ако ти е от полза.
                      ++++
                      Хей я по-весело, стига сте гледали в мъглата . Страхотни репортажи спретнахте и сте си взели своето за да имате мерак и за следващата неделя пак да ровите каманаците. И Голди е снимал супер и го разказа интересно.
                      ++++
                      Под имената ви пише Мобилна Спасителна Служба
                      Ако сега се обадя на някой от вас как ще ме приемете като от някой от..........
                      Нямам намерение да чета морал, НО всеки има право на собствен избор, да усети химията на познанство което за мигове
                      се превръща в приятелство. Нещо което не се обяснява а само се усеща и доказва /с времето/
                      И в Русе се събраха и поцапкаха в кал........та! И на други места.
                      Тук ни е събрала мисълта, любовта и познанието към едно и също нещо. А това с червените букви е нещо което ви задължава да сте хора на честта и достойнството и тези реплики не ви прилягат.
                      ++++
                      НО като гледам рейтинга на хард разходките той отстъпва значително от софта. Така че моля, делете каманака и калта и си ги подавайте колкото щете.
                      ++++
                      АААА И МНОГО МОЛЯ !!!
                      Висшите военни от запаса да поседнат.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: 25.03.07.- в Рила

                        Първоначално публикуван от zzlatanov Преглед на мнение
                        Казвай по-напред какви са раните и как се справяш?
                        на 0896-597-375 продават части за галопер/взех го преди време от мобиле.бг не съм звънял/ ако ти е от полза.
                        Благодаря за желанието да помогнеш!

                        Раните засега са:
                        - изгорял диоден блок на алтернатора - оправен
                        - измъкната дясна полуос (онази, дето е в ръкава). Този път май съм имал късмет, защото шлиците са едва-едва засегнати и няма да се налага да се търси друга за замяна. И слава богу, щото хем няма, хем скъпо , пък не съм милионер.

                        Сега обаче чешем глави и се чудим каква може да е причината за повторение на същата повреда след само 2 разходки. Надявам се да няма някакви поражения вътре в касетата на дифа.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: 25.03.07.- в Рила

                          Ама и ти тоя Галопер го юркаш наравно с вранглерите де ... Аз моето паджеро не смея и на тва "вашето" софт дет' му викате да го пробвам. Щом минава само с тия поражения той си е герой, макар че го наричаш "детевоз" А части от паджеро не стават ли - тех по ги има.
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            Re: 25.03.07.- в Рила

                            Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                            Ама и ти тоя Галопер го юркаш наравно с вранглерите де ... Аз моето паджеро не смея и на тва "вашето" софт дет' му викате да го пробвам. Щом минава само с тия поражения той си е герой, макар че го наричаш "детевоз" А части от паджеро не стават ли - тех по ги има.
                            Ами ти за твоето Паджеро гледай Кики какво прави с неговото!
                            А Галоперът си е детевоз на 100%, щото много често на задната седалка са децата на цялата компания и тече голям купон ...

                            Части от Паджеро за ставане - стават (даже някои от каталожните номера са си направо с кода на Мицубиши). Ама стават най-вече от старото Паджеро (с кръглите фарове) и трябва да се внимава, щото си има и разлики. То и Паджерото е пускано в различни модификации ...
                            Да не говорим пък, че като цяло японските авточасти са по-скъпи от корейските. А за ментаците от арабите питай Кики да видиш какво ще ти каже ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: 25.03.07.- в Рила

                              Браво Маркане и компания,

                              Направили сте си страхотна разходка - както винаги е при тебе между другото, независимо от малкото пъти, когато съм бил (с Алекс) с вас.

                              Продължавайте все така! Искам и аз някой ден с вас (стига да имам кола)..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X