Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уединени места по черноморието

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уединени места по черноморието

    Здравейте,
    прочетох тема която ме наведе на този въпрос: Има ли все още уединени места по черноморието? Предполагам, че доста от знаещите за такива места биха предпочели да ги запазят за себе си, но все пак ще съм благодарен ако споделите поне ориентировъчна информация. Ето и няколко уточнения:
    - ако е възможно да не е на повече от 10-15 км от населено място в което може да се наеме квартира.
    - ако е възможно да се достига с един средно проходим SUV.
    - ако е възможно да се достигне до плажната ивица с малко дете.
    Благодаря на отзовалите се и най-вече на тези със снимков материал.
    p.s. моля ви да не обръщаме темата на политически диспут - кой какво и къде построил, разрушил, заградил. Нека да се адаптираме към момента, колкото и трудно да ни е да приемем гореизброените човешки дейности.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    До: Уединени места по черноморието

    Само една лека забележка, ако позволиш - ако всеки си сподели уединеното местенце по Черноморието тук със снимков материал, то при този поток от разглеждащи сайта това местенце автоматично ще престане да е уединено....
    И за да не съм съвсем офтопик ще ти предложа местността "Кара дере", която обаче последните години е доста гъсто населена, макар и с 5-6 км черен път до нея. Ако не знаеш къде е, на лични ще ти посоча точните координати. Второто ми предложение е нос Емине. Пътят до там е много лош и няма наплив от хора с обикновени автомобили там. Освен това има много закътани местенца, покрай самия нос.

    Коментар


    • #3
      До: Уединени места по черноморието

      Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
      Само една лека забележка, ако позволиш - ако всеки си сподели уединеното местенце по Черноморието тук със снимков материал, то при този поток от разглеждащи сайта това местенце автоматично ще престане да е уединено....
      Абсолютно си прав, това го загатнах и в самият въпрос... мислех да предложа да ми пишете на лични, но не ми се стори коректно...
      Дали няма начин да се вижда темата само от регистрирани и да обменим опит?
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        До: Уединени места по черноморието

        Кара дере го забравете през сезона. Там е по-населено от Златните. Въпреки лошия ( никакъв ) път.
        Темата ме накара да се замисля тихите места, които знам в какво състояние са в момента и разбрах, че знам само едно тихо място, което все още е такова.

        Но мога да предложа няколко компромиса
        1. Къмпинга на Дуранкулак
        2. Шабла
        3. Камчия ( вкл. Камчийски пясъци )
        4. Шкорпиловци ( със забележки )

        Май това се сещам на север. На южното Черноморие може би колегите от Бургас, ще кажат. Но там съм ходил на Лозенец,Синеморец,Силистар,Липите. Все още сравнително спокойни места. Много ми хареса Кости, въпреки, че не е на морето точно, но не видях един турист ( освен мен де).
        Всичко останало е пълна гмеж.
        Не споменавам Камен Бряг, защото няма плаж но е много красиво и спокойно място. Не споменавам Болата, защото последния път нямаше къде да паркирам. Не споменавам т.нар " Къмпинг на СБА " сега наречен Бялата Лагуна, защото не съм ходил скоро и на знам какво са настроили там. Абе въобще избора май е доста малък.
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #5
          До: Уединени места по черноморието

          Има такива места на юг от Резово. Трябва само зелена карта, или турска жълта за 15 долара. Останалите разходи са сходни. Възможностите за уединение много повече
          Справка : Джиорджо.

          Коментар


          • #6
            До: Уединени места по черноморието

            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
            Има такива места на юг от Резово. Трябва само зелена карта, или турска жълта за 15 долара. Останалите разходи са сходни. Възможностите за уединение много повече
            Справка : Джиорджо.

            Подкрепям Бат Симо... там на Юг от Резово си е Турция, но морето, брега са супер...

            Идеално за гмуркане, за риболов, уединено...

            Проблем са единствено огромните конски/кравешки кръвожадни мухи...

            На север, такива места за около Болата, около Калиакра, Тузлата, около Балчик, и нагоре към границата с Румъния...

            Но там е трудно проходимо, което гарантира уединението разбира се...

            Успех и дерзайте!
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: Уединени места по черноморието

              Че то аз като ходих последно до Резово, от другата страна се виждаше един огромен (дълъг) плаж, на който нямаше кьорав човек. Не знам дали там дават, но ми се стори добро местенце.

              Е, сега, някое войниче на служба може да свърши някоя "самотна" работа, при при вида на поразголени българки на плажа, ама какво от това.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Уединени места по черноморието

                Колко много вещина прозира в изказванията ви...
                Най-реално ми се струва едно ,,присламчване" от наша страна към по-запознат колега-водач... ,,плажен офроуд" + ,,да предадем опита си на по-младите"
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  До: Уединени места по черноморието

                  locr.com качени две снимки с координати между с.Влас и Елените

                  Коментар


                  • #10
                    До: Уединени места по черноморието

                    Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                    Кара дере го забравете през сезона. Там е по-населено от Златните. Въпреки лошия ( никакъв ) път.
                    Темата ме накара да се замисля тихите места, които знам в какво състояние са в момента и разбрах, че знам само едно тихо място, което все още е такова.

                    Но мога да предложа няколко компромиса
                    1. Къмпинга на Дуранкулак
                    2. Шабла
                    3. Камчия ( вкл. Камчийски пясъци )
                    4. Шкорпиловци ( със забележки )

                    Май това се сещам на север. На южното Черноморие може би колегите от Бургас, ще кажат. Но там съм ходил на Лозенец,Синеморец,Силистар,Липите. Все още сравнително спокойни места. Много ми хареса Кости, въпреки, че не е на морето точно, но не видях един турист ( освен мен де).
                    Всичко останало е пълна гмеж.
                    Не споменавам Камен Бряг, защото няма плаж но е много красиво и спокойно място. Не споменавам Болата, защото последния път нямаше къде да паркирам. Не споменавам т.нар " Къмпинг на СБА " сега наречен Бялата Лагуна, защото не съм ходил скоро и на знам какво са настроили там. Абе въобще избора май е доста малък.
                    И аз бих предложила Шкорпиловци там плажа е по чист става да си заведеш детето и жената, ние даже сме нощували там ,бяхме два джипа с една палатка +една каравана мъжете даже спаха и на открито ,дали защото бяха се напили незнам ,хора имаше само през деня но не бяха много.
                    http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      До: Уединени места по черноморието

                      За мен лично най-доброто място е Ирaкли
                      Последно редактирано от GIGA; 01-04-09, 22:39.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уединени места по черноморието

                        Темата е от 2009....
                        Има ли още такива места?

                        Как да намеря пътя от Шкорпиловци до Карадере?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уединени места по черноморието

                          Пътя от Шкорпиловци до кара дере е лош и на места с коловози , минава се покрай едно ловно стопанство . Пътя почва от последните бунгала на Шкорпиловци . Ако тръгнеш от Бяла към кара дере пътя е добре и за лека кола.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:screenshot_16.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5766001

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уединени места по черноморието

                            Благодаря! Това ми трябваше.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уединени места по черноморието

                              Малко лични впечатления от Дерето и доста снимки:

                              http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=2855

                              През 2016 ходих началото на Юли и въпреки, че имаше хора беше поносимо.

                              Тази година минах за няколко дни началото на Август. Имаше поне двойно повече хора и не останах очарован.
                              Последно редактирано от The_Fallen_One; 13-12-17, 22:59. Причина: ПраУписна грешка
                              Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X