Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рибарски водоеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рибарски водоеми

    Във вчрашния "Стандарт" видях това


    и с ужас си дадох сметка, че 90% от тия гьолове аз не ги знам къде са

    Та предлагам на всички, при които GPS манията е усложнена с тежък риболовизъм, да цвъкаме точки с имена върху познатите нам малки гьолчета и сетне да изюдиме Събин да ги вмъкне като POI-та в следващия ъпдейт на Картата .

    Ето, като начало:
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Рибарски водоеми

    Баластриерната на Негован - трак. След излизането от пътя точно преди Чепинци, има коларски път в добро състояние. Днес и вчера ходихме с Форд Мондео, Ауди А6 и Голф (за да добиете представа за височината на колата). Ако не е валяло предишния ден, пътя е проходим при летни условия
    Прикачени файлове
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      До: Рибарски водоеми

      Айде бе, никой ли не ходи за риба...
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Рибарски водоеми

        За кое езеро на Драгичево става на въпрос.На едното има табели с забрана и един пазач приличащ на Касчей безсмъртни а другото което се вижда от високо мисля че ще го мина с джипа толкова е голямо

        Коментар


        • #5
          До: Рибарски водоеми

          Не бе, нямам предвид да си издаваме най-свръх-ултра-мега тайните места за риболов. Идеята ми беше просто да се знаят имената на малките гьолчета, като тия на картинката, покрай Пясъка. Най-малкото, така е много по-лесно да обясниш на някого за кое язовирче точно става дума. А местните хора си им знаят имената - искаше ми се да ги покажеме в картата...
          Как ще обясниш на някой от Варна, например, който за пръв път идва в района, че ще се срещнете баш на тоя гьол?

          Коментар


          • #6
            До: Рибарски водоеми

            Трак до страхотно място на Китенската река. Кефал до 700гр, на морски червей. Без повод, директно на 0.18 минимум, кука от 5 до 9, по-малки не препоръчвам. Кепа е за препоръчване заради стръмни бряг, но аз не съм носил никога и не си спомням да съм изпуснал.
            Прикачени файлове
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #7
              До: Рибарски водоеми

              Ето бе господа http://www.hvanah.com/?page=gps

              Коментар


              • #8
                До: Рибарски водоеми

                Първоначално публикуван от LZ5BF Преглед на мнение
                Ето бе господа http://www.hvanah.com/?page=gps
                Именно - е това имах предвид!
                Много благодаря.

                Коментар


                • #9
                  До: Рибарски водоеми

                  Моля

                  Коментар


                  • #10
                    До: Рибарски водоеми

                    Ето. Това, разбира се, все още е много далече от това, което би трябвало да бъде, тъй че, ако някой иска и може да добави или редактира нещо - моля, не се свенете
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от denislav; 17-11-08, 23:39.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Рибарски водоеми

                      Добре де - защо файла от http://www.hvanah.com има 202 точки, а този тука има само 185 .
                      Какви са промените .
                      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                      Коментар


                      • #12
                        До: Рибарски водоеми

                        Гледам в мапсорса че още не е добавен язовир Батак. За съжаление нямам географските му координати за да ги дам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Рибарски водоеми

                          Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                          Добре де - защо файла от http://www.hvanah.com има 202 точки, а този тука има само 185 .
                          Какви са промените .
                          Махнах реките, както и водоемите, които вече ги има в картата - всички големи язовири, както и част от по-малките.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Рибарски водоеми

                            Колегите от http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=31&t=30522
                            си правят база данни с гьоловете и доста са напреднали. Ето едно файлче, в което съм добавил няколко гьолчета (с червени флагове са) към тези от рибарския форум, но за съжаление не им зная имената - сложих номера.
                            Който знае име, моля - преименувайте, добавяйте нови, м@мка му, толкова ли е трудно да се нацвъкат тия локви бе - то членовете на форума са повече от общия брой локви в страната...
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Риболовни обекти

                              Здравейте, колеги
                              Позволихме си с няколко човека от ..........и от форум..........., да съберем информация за риболовните обекти в страната и да ги направя за GARMIN.
                              Досега пуснахме 3 версии в интернет и като се съберат повечко нови точки я обновявам, но сега ми дойде на акъла да ги пусна и тук.
                              Чудех се темата къде да я пусна, тук или в GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
                              Ако не е за тук, моля Модераторите да я сложат на правилното място.

                              Това е файл с POI точки на язовирите в България за GARMIN навигации.



                              За навигацията: файла се слага посредством USB в папка ?:/GARMIN/POI
                              За телефони: файла се слага посредством USB в картата памет в папка ?:/GARMIN/POI
                              За лаптопи: файла се слага C:/GarminMobile PC / poi
                              В новата версия е обновена информацията и са добавени 98 язовира. Общата бройка във версията е 411 язовира.
                              Язовирите, които са добавени или е променена информацията са с дата 02.2010г
                              Информация кои са язовирите тук

                              Снимки от версията на кирилица:



                              Снимки от версията на латиница:



                              Ако имате забележки по файла (объркани имена, грешни координати или грешно попълнена информация за видовете риба в водоема) ми пишете ПМ или тук в темата и в следващата версия ще бъдат коригирани.

                              Файла става както за всички GARMIN навигации така и за телефони със Symbian, телефони с Windows Mobile и GARMIN MOBILE PC за лаптопи.

                              Само за телефоните:
                              Ако ще ги ползвате на кирилица, GARMIN Mobile XT трябва да е на руски език,
                              ако ще ги ползвате на латиница, GARMIN Mobile XT трябва да е на английски език.

                              DOWNLOAD на Кирилица: Язовири БГ v3.00
                              DOWNLOAD на Латиница: Yazoviri BG v3.00
                              DOWNLOAD на Кирилица: Язовири БГ v3.00 за Google Earth



                              Поздрави и Наслука
                              Последно редактирано от Pacific; 14-05-10, 17:26.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X