Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до връх Петровски кръст - Чепън планина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка до връх Петровски кръст - Чепън планина

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:82.8 КБ ID:6691749Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:698.6 КБ ID:6691710Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:261.0 КБ ID:6691751Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:230.6 КБ ID:6691733Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:132.3 КБ ID:6691744Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:546.2 КБ ID:6691753Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:216.2 КБ ID:6691750 Здравейте,
    Отскоро съм оборудван с по-високо возило и съответно ми се отвори "апетит" да кривна от асфалта. За бягство от мъглите над София избрахме да се разходим до Чепън планина. Причини - близо до София, пътува се бързо по магистралата до Драгоман, късо и лесно трасе (с малкия човек нямаме много време на разположение). Денивелацията е 380 метра, пътят до върха е 3,4 км. Среден наклон около 11%, предимно камъни. За първи опити - чудесен. Отгоре панорамата е приятна, има и построен параклис. Следват снимки от две различни посещения, има ни всички (извинявам се за качеството, от телефон са):
    Последно редактирано от Delyan.Dimitrov; 05-01-21, 12:20.
    Mitsubishi L200 Instyle 2020, 4N14 400 Nm, 6AT, Super Select II, 1:2.566 low gears, 265/65 R18 Yokohama Geolandar A/T G015;

  • #2
    Извинявам се, забравих да дам началната точка - https://goo.gl/maps/bknSyBux7py5E2Pn9 . Пътя нагоре е само един.
    Mitsubishi L200 Instyle 2020, 4N14 400 Nm, 6AT, Super Select II, 1:2.566 low gears, 265/65 R18 Yokohama Geolandar A/T G015;

    Коментар


    • #3
      Добра бърза разходка !

      ... само не знам защо съм изпуснал дестинацията до сега, хем имам приятели в Беренде ?!
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        Понякога нещата точно пред очите ни не ги виждаме
        Mitsubishi L200 Instyle 2020, 4N14 400 Nm, 6AT, Super Select II, 1:2.566 low gears, 265/65 R18 Yokohama Geolandar A/T G015;

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          В повечето случаи.

      • #5
        Благодаря за споделеното ! Последните дни времето беше супер за приятни разходки .
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #6
          Като от рекламна брошура са снимките И мястото е връх! Да се вдигнеш над облаците е голям кеф, ма и хубаво време сте нацелили, такава видимост!

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Така де, много добре са уцелили момента.

        • #7
          Благодаря!
          Едните снимки са от 26.11., други от 24.12. Мястото е хубаво, на юг се вижда Драгоман, Драгоманското блато е точно отдолу, на югоизток е София, в случая под мъглата. На север - североизток е Годеч. Любители на парапланерите го ползват за старт. Терена пък е чудесен за моите и на нашия паркетник/ евридей кар изисквания - без кал и дълбоки коловози, без много храсталаци.
          Mitsubishi L200 Instyle 2020, 4N14 400 Nm, 6AT, Super Select II, 1:2.566 low gears, 265/65 R18 Yokohama Geolandar A/T G015;

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Тия ти изисквания ще са още малко, което зависи колко ще ви харесат разходките, като опционално ще решиш, че е добре да си облепиш колата с фолио, което първоначално няма да ти хареса като цена.
            Тая пътека е утъпкана !

        • #8
          Здравейте! Мислим да посетим Чепъна. От къде точно е подхода към билото и обозначен ли е ? 20 см. клиренс достатъчни ли са пътя?

          Коментар


          • Delyan.Dimitrov
            Delyan.Dimitrov коментира
            Редактиране на коментар
            Здравейте,
            Подхода е от пътя 813 Драгоман - Годеч. Координатите на отбивката са 42°56'43.3"N 22°55'30.9"E , в пост номер две има линкче към гугъл. Обозначение не съм сигурен, най-много да има означена "Екопътека Чепън". Достатъчен е клиренса, хората се качват със Субару догоре.

        • #9
          Благодаря !

          Коментар


          • #10
            Само да спомена , че Чепъна е много специална планина. На върха има, (Имаше старо тракийско светилище, за съжаление разрушено от високо проходими автомобили, който обичат да карат много извън пътя) останки от тракийско светилище.
            Мога да препоръчам посещение около 10 май , тогава цъфти Урумовото лале описано в червената книга, почти няма шанс да се види от колоездачите вече. Но ако се разходите пеша има , имаше салеп, перуника и костенурки. Предупреждавам че костенурките са изключително топлолюбиви , да не се изненадате ако запалите огън, сами влизат в жарта.

            Коментар


            • #11
              Да добавя видео от вчерашната разходка - част от трасето до върха -
              и
              .
              Mitsubishi L200 Instyle 2020, 4N14 400 Nm, 6AT, Super Select II, 1:2.566 low gears, 265/65 R18 Yokohama Geolandar A/T G015;

              Коментар


              • #12
                Найстина прекрасно местенце за бягство от напрежението в София.Ния минахме през Костинброд. От отбивката за Църклевци до началото на черния път се разминахме само с две коли. Със сигурност ще се разходим пак до там пролетта. На места към върха имаше доста преспи, някой преди мен ги беше разбил та нямаше проблеми до към 500метра от върха. Там същия този някой беше решил че ще заобиколи останалите преспи през един доста стръмен камънак. Аз не се чудих много, дръпнах лоста на бавни и тръгнах и аз след него през камънака. Това естествено ми докара много мрънкане и пилене от жената на тема безопасност но пък гледката отгоре си заслужаваше
                Последно редактирано от sv2006; 26-02-22, 18:07.

                Коментар


                • #13
                  Днес, предновогодишно, отново ходихме догоре. Чудесно безветрено и слънчево време. Да оправя линковете - https://youtu.be/v2sk8VzSoOo и https://youtu.be/q1DjdlEf6Ng . Целият път до параклиса. Плюс още две с изглед отгоре - https://youtu.be/IG8uO5beZJw и https://youtu.be/Tb8EsmyjuwQ . Видяхме и 3 сърнички, но не можах да ги хвана в кадър.
                  Mitsubishi L200 Instyle 2020, 4N14 400 Nm, 6AT, Super Select II, 1:2.566 low gears, 265/65 R18 Yokohama Geolandar A/T G015;

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X