Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    ...най-накрая заподозрях CAN комуникация, но как да е хвана ъъъъ старовремски осцилоскоп, режеш блок по блок ( които намериш че са в CAN далаверата ) гледаш закачаш и следващия и ОПА заЮк наяко бърка сигнала като го включиш...
    Има по-модерни скопове с CAN декодери. Наскоро в "продавалниците" се подвизаваше един Hameg - Rohde Schwarz с подобни екстри.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Има по-модерни скопове с CAN декодери. Наскоро в "продавалниците" се подвизаваше един Hameg - Rohde Schwarz с подобни екстри.
      Пусни някой линк моля , малко съм изостанал с новите технологии ( не че веднага ще тръгна да се снабдявам такъв ) и сигурно ще ми е полезно за в бъдеще
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • В момента явно обявата не е активна и не я намирам, но беше нещо подобно.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Мерси🙄, май съм още малък за това 😥 финансово

      • След като изчетох малко във форума за фрезите ( и особеннно постовете на Сек1 ) реших че фрезата ми вероято има нещо общо с декелите ( дали копие, дали лиценз, няма значение ) Когато е подкарах, самохода и в едната страна изискваше леко да се плясне лоста да не е докрай, а поооочти докрай, и понеже чувах как се включват и изключват електроматнитни съединители, реших че проблема е електрически, а щом е дАкел по роднинска линия трябва да е ремонтопригодна като стара немска техника, и леко по жицата по жицата хоп крайни изключватели "Магяр нещо си" на дали ще намеря такива, но пък се разглабят - вътре вярно гняс, следва чистене, сглобяване (+пцуваниьИе) разглобяване напасване и кеф имам си самоход.....е признавам че мерих по веригите и понеже имах няколко крайни изключвателя го пратих на по-малко натоварено ( от ампери) място,
        , Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07569.JPG
Прегледи:626
Размер:56.7 КБ
ID:6934025
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07568.JPG
Прегледи:597
Размер:42.0 КБ
ID:6934027


        За награда си намерих и преходник с "декел" захват, така Станьо си заслужи кафе ......

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07570.JPG
Прегледи:593
Размер:51.2 КБ
ID:6934026
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • Що го криеш тоя държач бре, мискинин????? Преди месеци да сме установили че е 40ка.

          Както ти казах, цанги и държач ще имаш от мен, след като огледам едно-друго като мина.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Щот го вземах преди ден, а домашните ме забавляваха с други проблеми ........

        • Дедо...дедоо...одъртеваааашшш....
          Онзи ден направих един преход през Костинбродско и мислех да мина...ма викам...телефона съм затрил...ма знам къде е...ма нямам...ни кафе...ни резанки...а съм с маторя....
          Друг ден ще е явно...
          Като се прибере Милен от Белгия трябва да се разходим заедно да направим един моабет,че не се знае...знае ли се...
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • Стоян Боюков-Sariones
            Стоян Боюков-Sariones коментира
            Редактиране на коментар
            Ма моя номер го имаш ..., значи и на Дедо имаш. А резанки на бензиностанцията при Деди има! И шоколадови Яйца има, и пияни вишни има! А деди има кафе.

        • Проблема е че аз кафе не пия...
          Аз и на Дедо трябва да го имам...ама пусто не сме се виждали толкова отдавна,че Дедо може и да не ме помни...щото кога ходих последно нямах още грандчерок....а аз го нямам от 4 години та тури ги поне 6-7...бахх мааму удъртехме...
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            .бахх мааму удъртехме...
            От 15 години съм "дЕдо" баси а като че ли беше вчера докато пръцнеш и се измирише и .............
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • Стоян Боюков-Sariones
              Стоян Боюков-Sariones коментира
              Редактиране на коментар
              А "оня зет" не го набихме дееба! А си беше за бой тогава

            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              Не сме такива хора 🤣

          • Малко нещо обърках и готови текст се изтри
            Отново в кратце

            Това е кафето ми, ""бензин" и бензин




            Мързеше ме да работя ( все пак чукнах 60-тте тези дни ) и за да измия един двигател реших да източа гориво от мерцедеса ( имаще и тема за заминала горивна помпа наскоро) после да му налея нов......
            Да но това което излезе ме накара да направя горното съпоставаяне. Тъмен бензин и парцали

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07588.JPG Прегледи:0 Размер:54.3 КБ ID:6939017

            Спрях сглобяването на мотора и свалих резервоара, - на поплавака гняс



            Разглобих го, вътре още гняс направо корали, няма как да се движи



            Отделно корозия създава и електрически проблеми ....







            "Зелената" жица е 0.3мм (бих казал нормална), но червената е 0.01 и направо си се не вижда,псуваш разпояваш запояваш възтановяваш връзки и добре че леко може да се кривят държачите и за да се опъне и да "чете" съпротивление поплавъка



            Тези от швестербург са надминали себе си това е дъното на измерителя спираловидно каналче и метална капачка отгоре ( да им го ....) за да не се влияе от плискането на горивото ( естествено беше като едно цяло от гняс)



            След всички псувни най-накрая се заемам с резервоара и понеже съм известна "мека китка" успявам да бръкна вътре и да напипам "нещо" ъъъъъъ буци кал или там каквото е




            При запалване гори като нормален бензин в паничка,



            изгаря почти без остатък ( като сух спирт примерно )


            Някаква идея какво може да е това, или какво го е предизвикало ........някой химик по въпроса ЯСЕНЕЕЕЕЕ
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от дядо владо; 01-10-23, 22:06.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              появиха се

          • НИ сЪ виждЪт снимките, освен втората.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              Аз ги виждам бре.........качих ги на ново, кажи ако се не виждат

          • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Отговарям поред - Калине, да каза за стария бензин и не съм се съмнявал в опита ти, само че аз сложих всичко ново и приех че двигателя е работил перфектно до последно, амЪ явно още преди да бъде сменен двигателя с дизелов е каран със стар бензин
            Жоро незнам как и защо, но през годините съм получил странния навик да ям поне веднъж на ден и то ако може всеки ден мамкЯму за това се искат малко пари, Г-то не носи пари ако разхвърляш сумите на прекараното време си е на загуба, за това "пътьом" права по някой и друг автомобил, та пищова е от новозакупен жиБ който само малко има утечка .....и се почна ровене къде ли не - стара телефонна инсталация, навигация, някакви еврокуплунги като че ли отзад е имало второ радио, жици в нищото, обелки от "Дюрекс" и дори пищова, (ама е газов д,ба,ааму). Новия собственик ( в присъствие на жена си ) категорично отказа намереното да е негово и да го е ползвал та ще чакам на местния КОСаджия да му се повреди "Черока" и ще му решим съдбата
            Никола - като в онзи стар виц ( предвид обелките от "Дюрекс") може предния собственик да го е насочвал към умрелия смок и да му е заповядвал "....в името на народа СТАНИ"
            Припомням...

            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Припомням...
              Както и тогава писах - не се съмнявам в мнението ти
              Назад в темата се върнах и четох - резервоара съм го мил с пароструйка и т.н
              Нова помпа, нов бензин и са минали към два месеца в проби до изтропването Първия път мотора е изтропал от стар бензин с който е каран още ПРЕДИ сманата с дизел в това съм абсолютно убеден!
              Сега вече в резервоара е бензин на около година, а неуспешните ми опити да подкарам отнова К-джетроника са от половин. Значи ли това че за половин година бензина е почнал да се втвърдява на буци И въобще бензин ли ни продават ?????
              П.П. Аз бях сипал към 10 литра, Скорпиона ако помни да каже колко още му досипа, че в момента източих под 10 , останалото да се е съсирило ...........
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • Резервоара беше пълен с дизел, така, че Владо го е точил и чистил! Той е сипал 10 литра, аз още 20 ако си спомням добре. Това преди около година. Баси бензина дето продават!!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • Малко продължение по казуса, понеже не обичам мазньоч по пода на гаража бах оставил тави в които капеше "бензина"., след като се е изпарил вчера по дъното им е останлал лепкав слой който до сега от нормален бензин не съм наблюдавал, а изсъхналите бучки от резервоара са много леки ( не като плътна маса ) и си горят пак по същия начин като бензин в тава и почти без пепел..........някой дали се сеща къде може да се анализират?
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • Това са извънземни организми бе деди!

                    п.п. Като стане моето возило с Мишо трябва да ви водя на кръчма.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X