Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Днес подреждам наличностите да няма после Мяу мия всичко преди монтаж и ........мяу Единия лагер на всмукателния вал ясно си личи че не е работил,бфго, преглед на леглото му показва, няма отвор за мазане обаче защо принципно педантичния немец го е направил - хал хабер нихт т,е, приемам идеи Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07451.JPG
Прегледи:1108
Размер:76.3 КБ
ID:6915197 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07452.JPG
Прегледи:1076
Размер:56.9 КБ
ID:6915198 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07453.JPG
Прегледи:1068
Размер:61.7 КБ
ID:6915199
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Огледай дали има възможност за маслен канал за този лагер.
      Виж откъде се захранва с масло отливката с лагерите. Има ли съответно разклонение на маслената магистрала в главата .
      Въпросите, които си задавам са:
      - конструктивно няма мазане под налягане този лагер;
      - грешка при изработването, не пробит отвор;
      - "замазан" лагер, съответно и отвор.

    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      По твое внушение днес свалих горната половинка на главата и огледах - заводски си е така, само съм се объркал в положението на главата това е "изпускателния" вал

  • И продължавам, понеже е осми март, някой би помислил, че дядо като на млади години е върху в Г-вагината,
    Не направо се е насадил на пачи яйца,

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07455.JPG Прегледи:0 Размер:74.3 КБ ID:6915371

    Първо се борим с валовете - обтегача поддава, но веригата е къса, "Ире мутер" но не и не,
    Добавяме све по списку! Евро ориентиран съм за това не пропускам кака Ахмед и леля Мюмюн но не,
    Най накрая решавам да махна обтегача

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07456.JPG Прегледи:0 Размер:56.1 КБ ID:6915372

    ъъъъ дизайнери специфична завряна на кучето в хралупката гайка налага производство на високо технологичен инструмент и вече нещата се свеждат до просто пцуваньие, Реда някак си ангренажа и продължавам,

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07460.JPG Прегледи:0 Размер:55.8 КБ ID:6915374
    Немеца е свързал двете части на главата с безброй болтчета и като не знам технологичния ред въртя валовете ту така ту иначе, мутер пак мутер, мотора е ужасно стегнат труден за въртене и откривам че веригата е много стегната Отново обтегача вън и консултация със снимки как изглежда нов
    Малкото пишле стърчи и се движи, но на новите не стърчи, а е прибрано, по-горната снимка с червената стрелка
    Всички знаем че стърчащо пишле винаги води до проблем за това се опитвам да го прибера - още мутер
    Най-накрая постигам резултат и виждам че хер конструктор го е измислил просто но еднопосочно блокиращо се, В едната посока зегерката има канал в който да се скрие, в другата е конус и е запъва в стените на обтегача Туй и да го има някъде описано не съм го срещал

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07461.JPG Прегледи:0 Размер:44.6 КБ ID:6915373


    Де да имах рАкия щях да се напиеМ
    Последно редактирано от дядо владо; 08-03-23, 19:18.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Деди, токът на късо съединение на заваръчен апарат е неколкократно по-висок от номиналния, но при мижаво напрежение, и съответно мощността не е хич нещо велико. 2000А при половин волт е един киловат, сепак.

    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Трябва да го видя, така хич не мога да си го представя как работи,,,,,,по-надолу продължаваме с картинки

    • petkov_bb
      petkov_bb коментира
      Редактиране на коментар
      Владо,търси 2-3 трансформатора с медни проводници от микровълнова ,изрязваш вторичната намотка и вместо нея кабел от електрожен една две намотки -излизат 3-6в. ,но ампеража е достатъчен 6мм. болт да стане червен за 5-10 с. Когато са три и са свързани правилно (има значение и първична и вторичната в каква посока са намотките) се получава "уредче" за нагряване.
      Притискаш гайката срещуположно и се загрява . Даже болта, който фиксира раменете на горния носач при Ауди за 20с. се нагрява достатъчно за да освободи.
      Недостатък на "уреда" е теглото -не съм го теглил но е над 10кг.
      Пс. В тубата има показани "точкови апарати " от такива трансформатори.

  • От всички езици на които псувах стигнА до най-правилния - на дружета сръбЕ "Мамцутииебемфашистичку" голямо рамо, пилени вложки да няма загуба на площ и с цената на много замазани ръбове се сдобивам с развити повдигачи

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07462.JPG Прегледи:0 Размер:45.2 КБ ID:6915605

    и ГМЪЦ голямото не е контра гайка или аз нещо не разбирам от механика сега ще се пуля и над въпроса кое законтря тази уйка, освен ако някой не даде жокер



    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07466.JPG Прегледи:0 Размер:33.3 КБ ID:6915606
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Може и нищо да не я законтря, а резбата да е направена стегната или с лека разминавка между горната и долната половина на резбата.

      Имал съм такова возило - губиш повече време да махнеш капака на клапаните, отколкот при самото регулиране на клапани. Буквално за 10 минути с махането и слагането на капака на клапаните имаш регулирани такива.

      Случайно "хуйката" да е куха в долния си край? Щото ако да, категорично е това, за което говоря.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Сигурно е баш така, двете резби се разминават със стотни най-вероятно защото след като се вслушах в съвета ти, се отдадох на търсене на метчик 16х1.5 (ти да видиш и намерих кой да ми помогне в събота следобед ) та прочистих вътрешната резба на "контрагайката" измих всичко хубаво и с малко масълце сега хуйката се навива лесно до средата и след това другата резба затяга ( шайзе мутер и други работи за немската прецизност )

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Не е само немско. Моторът, в който аз съм го виждал, беше York Diesel 2.4 върху Ford Tranzit.

    • Понеже тези дни някой ме попита " Е не свърши ли с таа гаТ" да си кажа.
      Таман да свърша и пак и пак При сглобяването на валовете се абстрахирам от това че някой вече е счупил и заварил едната пружинка на кобилицата -,ще работи и така

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07467.JPG Прегледи:0 Размер:33.9 КБ ID:6917400

      Наядените от фон Мишон жици пък въобще не им обръщам внимание, ще ги боря по натам

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07477.JPG Прегледи:0 Размер:51.8 КБ ID:6917401

      Както вече писах кое след кое нямам идея и за това го карам по джипски, (нали даймлер-крайслер) ама не......
      Главата се състои от две части, слагаш първата, слагаш втората, слагаш изпускателните колектори, слагаш всмукателните т.е. целия инжекцион блок ъъъъ слагаш всмукателните ъъъъ слагаш...... да ама не трябва да махнеш спирачките със све серво иначе нъцки. Махам го, вкарвам цялата бандура на мястото и .....

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07469.JPG Прегледи:0 Размер:68.9 КБ ID:6917402

      гредичка (като африкански баобаб ) тръбите на системата за празния ход къси и както и да подаваш целия инжекцион блок после нито може да ги налундзиш, нито ако някак си успееш може да им стегнеш скобите МУТЕР нихтен

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07470.JPG Прегледи:0 Размер:59.3 КБ ID:6917403
      след неизвестен брой опити най-накрая си приспособявам щуцери и тръбички. Само малко по дълго (25-30мм), мЪ как кефи............. за тръбата със зеленото на по-горната снимка малко по-натам
      Последно редактирано от дядо владо; 26-03-23, 18:49.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        ех, Владо, некои пият вече трета ракия със салата ... ама кой-каквото сам си направи, никой не може да му го направи...

      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Така е, само бачканьиЕ 🙄 и нЕма парЕ за рАкия😥

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Кът ни щеш корейски пациенти , да ти плащат , няма да имаш за рикия ; )

    • Днес с леля Заяк бях на ТЕЛК, следващите дни забавлението ще е ПЕТ скенер и химиотерапия, работата ми не спори така да си допиша за тръбата със зелената линия от по-горое
      Всичко е сглобено, правя няколко внимателни завъртания на ръка на мотора да не затяга или тропа някъде, после принудително пускам горивната помпа и проверявам за течове и ще го паля - не се получава, но за това по-натам Виждам под колата масло Всички които са идвали при мен знаят че това ме докарва до бяс Следва проучване от къде тече и какво тече Оказва се току що налятото ново моторно масло Баси блок ли имам спукан - гледаниьЕ пцуваниьЕ и те го - конструкторите вероятно са завършили дизайн в Швестербург ( мутер нихтен )

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07474.JPG Прегледи:0 Размер:62.4 КБ ID:6917526

      тази тръба се оказва не вентилация на картера а външен маслопровод, който връща маслото от главата в картера Естествено началото и е завряно на кучИто в колибката,( най-отзад на главата под смукател инжекцион и т.н) тЪрбътъ е станАла дрЪвена на кАмик а за капак

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07475.JPG Прегледи:0 Размер:52.8 КБ ID:6917527

      преходника между главата и тръбата е позачупен

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07476.JPG Прегледи:0 Размер:46.3 КБ ID:6917528
      за да съм сигурен махам преходника и въртя на стартер - да от там тече масло
      ПЦУ-ВА-НЬИЕЕЕЕ пак трабва да махам серво инжекцион и т,н ако не измисля нещо
      Последно редактирано от дядо владо; 27-03-23, 15:18.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • novatech
        novatech коментира
        Редактиране на коментар
        Да го беше извадил ли този мотор на масата , та да го направиш като хората? Да не говорим че щеше да го разхвърлиш, измиеш , дефектираш и да стане от първия път?
        Честно , уж с това си вадиш хляба , а пък питаш елементарни работи и откриваш топлата вода... антиреклама пълна.

      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Да го бях извадил,🙄 ....... ужким всичко беше наред само да се навържат жиците и да се запали 😥

    • След всичко, видяно по тоя "неубиваем" мотор, мРецедес няма да помириша през живота си, освен чужд и гаранционен, та някой друг да псува. Това си е извращение, баси!
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        То интересното е с извънгаранционния. Като им гледам техническите решения по въпросния мотор и имайки предвид че въпросния е на 100 години и на фона на сегашните е на технологично ниво "буца желязо", ми се изправя всичкия косъм какво е нарил маркетинговия отдел в съвременен такъв.

        Та както казах - само чужд и гаранционен. Или ще продължа да си карам американци до пенсия - поне са прости кът Фафла Трепач.

      • NovemberCharlie
        NovemberCharlie коментира
        Редактиране на коментар
        5 години гаранция стигат.

      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Чарли и се моли да имаш пари в този и всички следващи периоди, че тампони на двигателя с управляема твърдост на мен ми идват в повече като "екстра"

    • Специално за съфорумника novatech топлата вода и елементарните работи

      Отстраняваме отново ~дебааму~ инжекцион блока, почистваме "масления улук" и нещо не е така

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07482.JPG Прегледи:76 Размер:46.2 КБ ID:6917780

      ъъъъъ материала не е стара гума, а нещо пластмасово, не и чупено или рязано, а си е така, даже с дупка

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07479.JPG Прегледи:72 Размер:46.6 КБ ID:6917782

      Ъ ъъъъъ произвеждам подходящо удължение на другата част и опА зъбче -

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07480.JPG Прегледи:72 Размер:47.7 КБ ID:6917781

      сега ми става ясно елементарното ~ама го няма в справочника за топлата вода~ формата на "улука" е такава за да може зъбчето да влее в дупката и цялата инжЪклъмЪ да се законтри
      Последно редактирано от дядо владо; 29-03-23, 21:32.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Такива решения има на много машини, споко, човек се учи цял живот, аз съм на 44 години и средно на година прочитам с учебна цел поне 3-4000 страници "нови неща", при теб няма много време за четене за това се учиш в движение, няма нищо странно в това.

        Браво и само така, продължавай в същия дух!

      • novatech
        novatech коментира
        Редактиране на коментар
        Ако не дай си боже седнеш на един БМВ осмак 4,4 - е те тогава ще е голям сеир...

      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        😲Опазил ме Бог 😂🤣😂........🥂

    • Ами карам втори МБ със 104 мотор и никога при никакви обстоятелства не съм имал проблеми с това. Единствената причина да го имам е именно това, че само го карам. Понякога сменям чорбите, ако се сетя.
      В твоя случай, проблемите са от многото специалистори, преди теб. Ама то не е само двигателя там.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Ами незнам, Майсторите - ясно, оставили са си ръцете или просто "да го сглАсим" ама и инженерната им школа швестерска.....сглобих го, запалих го, не се форсира псувах го, мерих, мислих, най -накрая го пръсках с дезодорант ( да мирише на жиФ) и се оказа че от някъде смуче въдух, ( вероятно онези удължени тръбички или около тях) и сега пак разглабяне Те това ми е неприятно че се явява неремонтно пригодно на полето

    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_935049.jpg
Прегледи:486
Размер:34.1 КБ
ID:6919613
      Някой ще помогне ли на Дядо,те таА живинка от какво е ? Нещо жигулско ми се върти, но дали?
      Дали е фабрично или са взети две отделни части
      Диаметър 87,5 между отворите 62, отворите 8 височинна на ушето 54,5
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07487.JPG Прегледи:0 Размер:36.9 КБ ID:6919614
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        Може и да е събрано от жигулски или какъвто е размера на карето. ползвал съм подобни решения (от мотокари) за предаване на въртеливо движение в разни самоделки преди години. Проблема е, че тази конструкция не предава- равна ъглова скорост.

    • Деди днес не се "нагушва"! Връщам си резанките.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230501_134847.jpg
Прегледи:391
Размер:1,019.2 КБ
ID:6921966
      Прикачени файлове
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • Стояне ...май не си му чел подписа ...днес е понеделник
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • Е то е празничен ден и реших, че лапа двойна надница, ама йок! Иначе знам за Понеделник де. Ма нищо! Ше черпи кафе другия път.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Виж бре, и "Ферко" и "Гробищарката" са там, значи съм бил вътре, ами да си звъннАл да съм ти отвориЛ. Внучката ми беше на гости и се мъчих да и обясня що е то брауново движение, дифузия, топлопредаване, закон за запазване на енергията и т.н че съвременната им ( ни ) образователна система съвсем си е набрала лайката, нямат преподавател по нещо, после идва някой ( или нещо ) и айде петилетката за две години.......

        • Абе тая дедова внучка... тя ли много отрано се интересува от такива чудеса или аз остарях?

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Ти, щот от 2008 до сега аууУУУУ🙄💀

        • Някой не иска ли да бори шибания К-джетроник на Гелендевагината, че нещо ми идва в повече
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X