Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спарки,на куче под опашката плюни
    черна котка през рамо хвърли
    и числата от тотото ми кажи
    ,,,,а тиража в четвъртък говоря, вчерашните ги знам Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07207.JPG Прегледи:0 Размер:70.1 КБ ID:6867334
    Те такива ми ти работи. Каза Спарки трябва фреза и хоп фреза - явно има вещерски способности сега някой ако каже това какво е, евентуално документация ( нещо да не строша) ............
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Се не срами, се самопокани пъ ела и виж, че като ме питаш все едно ми говориш на арамиейски🙄 .....ясно е че кафео е от мен ☕

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      табелка няма ли някъде по тази играчка?

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Само време да остане че в сряда товаря един сливенски струг Су 580 . И без това трябва да прескочим да видим те това https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=pb2y58

  • Нали ще идвам, даже ореди 19 (по-скоро 17), ще я разгледаме.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Иначе деди е жив и здрав! Малко се е оплел, като муха в паяжина, ама е добре!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220619_123133.jpg
Прегледи:1023
Размер:506.9 КБ
ID:6869370 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220619_123146.jpg
Прегледи:988
Размер:467.6 КБ
ID:6869371

      п.п. Дедиии. По-голЕма цифра да запишеш на плочката! За стената ше ти кажа, какво да пише за правата на клиента.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар




      • Що е туй? Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07212.JPG Прегледи:0 Размер:106.7 КБ ID:6870418 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07213.JPG Прегледи:0 Размер:105.5 КБ ID:6870419 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07214.JPG Прегледи:0 Размер:81.4 КБ ID:6870420Имаме изпарител , някаква разновидност на газов карбуратор и малко блокчета с електроника, ама какво правят си нямам идея, някой срещал и е подобна твар? В кръгчетата са части от връзката между вакума на колата и изпарителя, принцип на действие за сега неясен, ясно е само че както всичко беше свързано на 3000 оборота колата включваше прекъсвач и ако я караш гърми в колектора (5.9 Гранд).........
        Последно редактирано от дядо владо; 23-06-22, 13:13.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • Първото е клапан, деди. Вероятно двупътен, който предполагам или връзва двата маркуча един към друг, или връзва единия (или и двата) към атмосфера.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Аз да благодаря на деди за свършената работа и сладката раздумка.Добре си побъбрихме.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              Иначе деди е жив и здрав! Малко се е оплел, като муха в паяжина, ама е добре!
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220619_123133.jpg Прегледи:312 Размер:506.9 КБ ID:6869370
              Дедо с пяци се е оправЯл и пяжината на Вранглера е сресана ( но деца не правете това в къщи )

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07216.JPG Прегледи:0 Размер:118.9 КБ ID:6880707
              И след като изрих Вранглера е (най-накрая) време за Глендевагината ......жички някъде си там оставени от "майстурчЕа"

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07218.JPG Прегледи:0 Размер:48.4 КБ ID:6880708
              Какво ли още ме чака​...........


              Нещо обърках снимките та ще пиша - това е Г-то, накрая на скоростната кутия (по-точно виси нейде там) правоъгълен куплунг
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07219.JPG Прегледи:0 Размер:73.1 КБ ID:6880709
              Но единственото гнездо е за кръгал куплунг - някой с идеи или опит???

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07221.JPG Прегледи:0 Размер:66.6 КБ ID:6880710
              Последно редактирано от дядо владо; 29-07-22, 16:47.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Вранглера е роден с 2.5 инжекцион бензинов мотор с най-старото запалване - "Реникс" и ръчни скорости, сега му е сложен автомат и 4.0 с "Мопар 2" т.е. имаме отделни компютри за скоростите и мотора и адаптираната към тях ( принципно несъвместима ) стара инсталация. Шанса да съм объркал нещо или да изисква допълнителни връзки не е малък, но ще се разбере когато му накичат кардани радиатори и т.н и ако всичко е наред може да се мисли за гофрета бандажи и т.н.......

              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                Аа, то още вървял процеса по реинкарнация...

              • petkov_bb
                petkov_bb коментира
                Редактиране на коментар
                Мога само да изразя професионално уважение към желанието,търпението и влагания труд от колегата.
                Да съгласуваш несъвместими неща е повече от творчество!!!

            • Такаааа борбата за смяна на G-пола продължава с пълна сила. След известна доза четене се оказа , че липсва блока "транзисторно запалване" "Обади се на приятел" в случея Лозан( "Исузо" във форума) и си имам блок Махат се всички свещи за проверка и греда 6 свещи от три марки (бамааму и майстурчеА) като петте са нови, едната е стара, псувам но развъртам двигателя (все пак е седял години на сухо) и пътьом гледам дали работят свещите( те се надлежно наредени в кабелите си върху капака на клапаните) искри има двигателя върти леко, нооооо се чува шум от теч (баааму) Който ме познава знае че масло по пода на гаража ме докарва до бяс, така че псувам на всички езици които знам и на някои които незнам МайсторчеАта са скрили два маркуча за охлаждане на маслото под лебедката, но никакси не са ги свързали Намирам подходящия топлообменник съединявам щуцерите и става почти заводски ( крие се зад някак си монтираната лебедка но не тече и ще го мисля по-нататък) Захранвам принудително горивната помпа и нъцки ( от празно състояние резервоара се оказва че има "мъртъв обем" между 15 и 20 литра. ) След доливане на още 5 литра най-накрая имам налягани и .....нъцки свещите са сухи Сипвам 20-30 милилитра бензин направо в смукателния тракт, чук бръм и.....автоматика потича - едната тръба за охлаждане не е сложена, другата липсва изобщо ( пак пцувни за све по списку мастурчеа ) ще го боря утре или по-натам..........въпроса за днес е - отпред на коляновия вал има една голяма метална шайба и към нея има датчик ( любезно откъснат от гориье пцуваните) Според едни источници е само за диагностика, според други "без него не пали" някакъв опит за какво служи и къде да му заврЪ жиците
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Да се не пропиеш преди да съм свършил ( т.е. одрал две кожи поне 🤣 )🍻 Питай (ако е възможно) майстурчеАта да проверят дали не са си заврели едната тръбичка на автоматика в ъъъъъ задния си двор примерно, че гледам картинки и немога да открия как изглежда ( т.е. от къде тръгва)

              • Skorpion_BG
                Skorpion_BG коментира
                Редактиране на коментар
                Владо, изръшках всичко, каквото има е при теб.

              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                Как изглежда шайбата с/у датчика?

            • Свещите
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07224.JPG
Прегледи:591
Размер:55.5 КБ
ID:6882890


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07225.JPG
Прегледи:580
Размер:82.6 КБ
ID:6882891
              и шайбата, в кръгчето е датчика
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                Шайбата не се вижда с 1 или 3 щифта е. Ако е само 1 на -20 градуса е за центровка. Тази система е или К или КЕ Jetronik. И в двата случая доп. реле включва помпата. Регулатора на налягане е двустъпален.
                При К джетроник има доп. реле, с повечко крака, което получава сигнал от клема "1" на бобината, че има искра и пуска бензина. При КЕ компа на мотора щрака обикновено реле за помпата.
                Като за начало, можеш помпата с ц-к ключе да си я пускаш ръчно. Ако дозиращата гориво глава не е изправна, ще ти напълни някой цилиндър. Ослушвай се за свистене първоначално.
                Може да имаш и реле за пренапрежение с бушон в/у самото реле - провери го.
                Ако "зациклиш" прати ми телефон да ти звънна в понеделник.

              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Мерси, през седмицата ще продължа да е боря , че трябва да спра теча на масло. С един щифт е и предполагам че е обикновенния К ( без компютър) Телефона ми е 0877170727 и излиза под всеки мой пост ☕,

            • Чудя се дали да не си отворя тема "Селения с простотия" за работилите по Г-то преди мен, то бива мърлящина, то може, ама това което виждам ми докарва желание да убивам
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07151.JPG Прегледи:0 Размер:62.4 КБ ID:6884945
              Това е кутията за управление на лебедката .....хваната със свински опашки,
              По-назад самобитното "майсторчЕ" е завряло буксата за кабелното управление " на кучито в ...." прескачам ще поправям понатам


              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07241.JPG Прегледи:0 Размер:67.8 КБ ID:6884946

              Докато търся как са монтирани радиаторите за да няма теч стигам до лебедката и "БАААМУ" Това че трите гайки на захранването бяха различни го прескачам - сменят се с еднакви за сикунди, но дупката за въжето е така "дизайнерски" изрязана, че и най-малкия натиск ще до накара да се среже в ръба на "кастъм" плочата....

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07234.JPG Прегледи:0 Размер:72.1 КБ ID:6884947
              .....преди нея обаче е "хеви метъл"защитата. Това че е 3мм. рифел не е зле, лошото е че ушите за теглене са над линията на зхват, и туи ламаринчЕ изведнъж трябва да влачи 2 и нещо тона конзолно захванато .......ми огънА се още на влизане в гаража

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07243.JPG Прегледи:0 Размер:51.8 КБ ID:6884948
              Ето и връхТа дизайнерска , на шублера по-долу се вижда колко е дебела, заварките няма да коментирам,

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07242.JPG Прегледи:0 Размер:44.7 КБ ID:6884949
              следва продължение.............
              Последно редактирано от дядо владо; 12-08-22, 17:01.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • Поне, не се скучае
                С постиженията на самобитния български "гений" ,цяла тема може да се запълни.
                Пс. -Миналата седмица видях вътрешен кормилен накрайник подсигурен със заварка,а днес ролката на алтернатора (инерционна) на Пежо 508 2.0D се оказа също със заварка.

                Коментар


                • Борим си се лекичко и си слагаме радиатори
                  Опит едно - един над друг както е по нормално, но нъцки

                  Опит две - един до друг ъъъъъ май така са били и нещо им е пречило и са рязали, по-точно дялкали майстурчЕата,

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07248.JPG Прегледи:0 Размер:56.4 КБ ID:6885167






                  Хем грозно, хем опира навсякъде и е въпрос на време да се пробие


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07244.JPG Прегледи:0 Размер:63.2 КБ ID:6885164 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07246.JPG Прегледи:0 Размер:54.5 КБ ID:6885165
                  Освобождавам болта за да сложа по-къс и да легне радиатора и МЯУ "силовата броня" така е дръпнала от заварките (ако изобщо е мерена) че зейва един сантиметър между нея и рога

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07245.JPG Прегледи:0 Размер:64.5 КБ ID:6885166


                  Гледане мислене и се оказва че хер немец си е направил точни планки и места за закрепване


                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07258.JPG Прегледи:0 Размер:22.5 КБ ID:6885168 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07259.JPG Прегледи:0 Размер:20.0 КБ ID:6885169

                  Следва продължение......
                  Последно редактирано от дядо владо; 13-08-22, 19:05.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • Влади, кой е акал преди теб там?
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • дядо владо
                      дядо владо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Скорпиона да каже!

                    • Skorpion_BG
                      Skorpion_BG коментира
                      Редактиране на коментар
                      Много са, като се оказва, че частично така е било като съм го купил.

                  • Аз не мисля, че е коректно да се сипва с лопатата на хора, които не могат да се защитят или не присъстват на "сипването", защото аз лично съм имал множество примера в България където клиента идва и казва какво точно да се направи, как да се направи и какво да не се прави + не се знае на 100% кое е дело на механик и кое е дело на клиента, съседа на клиента и братчеда на авера на клиента...
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • дядо владо
                      дядо владо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Мърлявщината си е мърлявщина, сигурен съм че някои четат, но се тишат, а колкото до клиентите когато дойдат при мен и си носят и дупето и вазелина и викат "те оправи ме" мога да свиня само ако е жизненоважно, да се прибере някак си примерно, а тук си говорим а проект с пари

                  • Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Аз не мисля, че е коректно да се сипва с лопатата на хора, които не могат да се защитят или не присъстват на "сипването", защото аз лично съм имал множество примера в България където клиента идва и казва какво точно да се направи, как да се направи и какво да не се прави + не се знае на 100% кое е дело на механик и кое е дело на клиента, съседа на клиента и братчеда на авера на клиента...
                    Деди не е сипвал на никого, което не променя факта че говното си е говно, независимо от кого сътворено.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • NovemberCharlie
                      NovemberCharlie коментира
                      Редактиране на коментар
                      Дядо Владо конкретно обвини колега от форума.

                    • дядо владо
                      дядо владо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Конкретно знам че е работили по тази кола, и конкретно съм падал в канала заедно с булбар закрепен( по-точно прихванат) от него само с два болта М6 най-отдолу. Отдавна не пишещия тук "Пинмастър" би трябвало да има снимки на монтаж на "АРБ"въздушен блокаж където при затварянето на диференциала болтовете са размазали медната тръбичка за задействането му.и колата е сдадена на собственика
                      О.К. не отричам правото на всеки който работи да греши( и на мен ми се случва) но си проверявам работат и не замазвам
                      П.П порових се по-назад в темата https://offroad-bulgaria.com/forum/%...56#post2783056
                      Последно редактирано от дядо владо; 14-08-22, 18:13.

                    • turtey
                      turtey коментира
                      Редактиране на коментар
                      всъщност, няма значение. Плюй си смело

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X