Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Най вероятно е дошла като пакетна сделка десетина бараки за никакви пари от Италия . Тук се докарват в движение с минимум разходи и на пазара . После клиента да му мисли . Поне аз не съм видял кола дошла тук да е без някакъв сериозен проблем . Ако мотора и трансмисията са читави ще е ударена или ако външно е читава ще е с някакъв друг проблем .
    Да ама тука всеки не ще кола карана в БГ, щото цялото окачване било разбито. И тичат по автоморги...такова автокъщи, и айде нов внос от Италия, сглобена снощи от 2-3 коли, ама лъсната и с горд километраж на 130 х.км. на 15 години. Мечта.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Нямах предвид кой физически е правил заварката, а тоя, дето изобщо е сътворил цялата случка.

      Сега и аз погледнах старите си постове. Явно съм се оказал прав че ще се окаже дива глупост. Е, чак такава даже не би ми дошла на акъла.
      По логически път си стигнал до извода, че именно бобините горят бушона и именно заради дълъг импулс го горят.Ако имаха и един осцилоскоп под ръка и еталонна осцилограма, с която да сравнят, проблема щеше да се реши с доста по малко ядове.Гадното е, че почти всички библиотеки с осцилограми станаха платени и освен от някои чуждестранен форум почти няма откъде да си ги набавиш, а в такива случаи помагат много.

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        .Ако имаха и един осцилоскоп под ръка и еталонна осцилограма,
        Анджък де, осцилоскоп имам (даже май Спарки ме уреди с него) по напред в темата баш за това съм питАл, ама отговор - йок. На по-старите 6-таци и 8-маци им знам "маймуните" ама на този - тц. Виждам някакви импулси и понеже двигателя работи неритмично приемам че за това са неритмични.....както казах - поредица малки грешки
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Е ако от PicoScope не бяха минали към третия пол с малко ровене в Гугъл, най-вероятно щеше да откриеш еталонна осцилограма и да решиш проблема бързо и безболезнено.Преди библиотеката им с осцилограми беше общодостъпна, сега вече йок или трябва да си плащаш абонамент или да си купиш нещо от съвсем евтините им продукти.

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            На каквото и да го качнеш се датчика ще обвини
            Да го стопанисвате с обич дедо
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Да ама тука всеки не ще кола карана в БГ, щото цялото окачване било разбито. И тичат по автоморги...такова автокъщи, и айде нов внос от Италия, сглобена снощи от 2-3 коли, ама лъсната и с горд километраж на 130 х.км. на 15 години. Мечта.
              С предишната инсигния търговците се набутаха за основен ремонт не мина само с шкурка на вала Мотора затегна втори път а вече бяха взели 12 бона за колата от клиент . Много ги е боляло да връщат парите По принцип една кола за да дойде тук независимо дали е от Германия/Австрия или Италия има някакъв сериозен проблем . Отстраняването му там струва доста пари и човека се отървава на подходяща за него цена . За всичките години през които имам наблюдения върху новия внос много рядко идва нещо наистина читаво . На колегата аудито А4 го докара от Германия на 80 000 реални километра но с помляна цялата лява страна . Там го е платил 3800 Евро.
              Последно редактирано от sek.1; 09-10-19, 05:37.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                С предишната инсигния търговците се набутаха за основен ремонт не мина само с шкурка на вала Мотора затегна втори път а вече бяха взели 12 бона за колата от клиент . Много ги е боляло да връщат парите По принцип една кола за да дойде тук независимо дали е от Германия/Австрия или Италия има някакъв сериозен проблем . Отстраняването му там струва доста пари и човека се отървава на подходяща за него цена . За всичките години през които имам наблюдения върху новия внос много рядко идва нещо наистина читаво . На колегата аудито А4 го докара от Германия на 80 000 реални километра но с помляна цялата лява страна . Там го е платил 3800 Евро.
                И после Дядо Владо да прави дисертация и да го номинират за Нобелова награда по електромеханика
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  И после Дядо Владо да прави дисертация и да го номинират за Нобелова награда по електромеханика
                  А той от много време е специалист по въскресяване на трупове При него на Веикден не е Христос воскресе а джипа воскресе
                  Последно редактирано от sek.1; 09-10-19, 08:12.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Другари , моля не мешайте деди с Жамбазите
                    Дайте в друга тема
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Анджък де, осцилоскоп имам (даже май Спарки ме уреди с него) по напред в темата баш за това съм питАл, ама отговор - йок. На по-старите 6-таци и 8-маци им знам "маймуните" ама на този - тц. Виждам някакви импулси и понеже двигателя работи неритмично приемам че за това са неритмични.....както казах - поредица малки грешки
                      Той сигналът е четен от датчика , та чети , мери > се тая.
                      Как читателите го фащате това механична повреда по синусоидата?
                      Имате два компонента работещи в зависимост и кой е крив за лош сигнал , или ще трябва сигурен датчик , или разглабяне на маторя
                      Те тука се реди евала на деди за много работи
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        При толкова сменени части, вярваш ли че не са сменили и датчика на КВ поне за проба?
                        Иначе напълно подкрепям идеята за Нобеловата награда.

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Деди пак намери борче в разсадника с елхички
                          Гранд 5.9 кутия 46 ЕрЕ (заводски А518 се води) пържена в собствен сос Не`а лошо, но задната спирачна лента е препържена (и много други части) поръчка, миене, монтаж.....греда новата лента е прекалено стегната, мислих че е просто заради факта че е от друг производител, но се оказва че тази е 6" (каквото и да значи това) а старата вероятно е 6.25" (това число го откривам след доста четене къде ли не).
                          Въпроса е защо А518 е има и тако и вако, на кои коли се слага че е различна, може ли с някакъв чалъм да ползвам все пак новата, а ако не къде да гледам за да не ми доставят пак 6" защото в търговските сайтове този размер не се дава
                          Прикачени файлове
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Дядо, на мен на пръв поглед тази зап част ми прилича на менталий, кутията, етикета...
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Дядо, на мен на пръв поглед тази зап част ми прилича на менталий, кутията, етикета...
                              Може и така да е. Отпред има чакащи аутопсия три гранда с течащи семеринги на дифовете. Проблема е че съм им прави ремонт последните месеци и или аз допускам една и съща грешка или има партида менте по магазините. Преди време един съсед каза иди в еди кои си вторични, има огромна купчина с изхвърлени чисто нови автомобилни части. Специално за мен бил взел едно нещо в кутийка и с холограмни стикери и ми подава биелетка за jeep chArokee. Благодарих му и му обясних, че нито има "чАроки" нито на познатите ми "Чероци" има детайл с такава форма и вероятно това обяснява защо от митница са попаднали директно на вторични....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • Здравейте,може ли някакъв номер. а Дядо Владо да питам нещо?
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X