Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Този ги догажда огнените води.Ще тръгне тя...
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Хахаха.. С Дедо включихме джипката за демонстрация - май бе грешка.. Дедо изглеждаше притеснен като видя списъка с модули - били повече от ключовете до 17-ка
      Бая чесахме мозъците 'що рече туй'
      Щото 'туй' рече, че освен 'стандартните' PCM, TCM, SRS, ABS и т.н. и т.н. има различни компютри например за шофьорската врата и отделно - за пасажерската... Или за задния капак....
      Или за задния диф (специално демонстрирах на Дедо, как 'жипката заключи задния диференциал на място - по онази тема има ли твърдо заключване при съвременните жипки )...
      Дедо почерпи кафе - който не е дошъл - е изтървал

      А дали е сборил експоната пред гаража - той да каже - щеше да го пробва

      За съжаление не можах да остана повече - времето напредна, а след това бях планирал пътя Петрохан - Ком, и от там обратно - хижите - Берковица... Успешно
      Последно редактирано от slowtraveler; 10-09-17, 23:43.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        А дали е сборил експоната пред гаража - той да каже - щеше да го пробва ......
        Да идва Боголюб да тренирам на "Хеми" и на "Либи" Спрямо твоето чудовище WJ-я се оказа постен като вАрен боб, ( което по никакъв начин не повлия на радостта от подаръка) но ще трябват много опитни зайчета за да му свикна.
        Пак благодаря на всички заговорници (кафе)
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Дядо не се скатавай ами кажи повече за този ОБД туул, масовка или този е специален и чете неща скрити за повечето китайци?
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Дедо, аз затова ти казах да не се плашиш... Не са много автомобилите, които изплюват толкова данни. На WK2 има около две страници компютри, измежду които да избираш, и след това - всеки компютър да си каже параметри, настройки, тестове и т.н... Докато при повечето автомобили излизат 3-4 системи.. Например ECU, ABS, Airbags, BODY (и там често - климатици и т.н.)... И за съжаление не винаги компютрите позволяват да им бъркаш в мозъка Но в повечето случаи това нещо се представя на нивото офицалният диагностичен и настройващ хардуер... Без ъплоуд на фирмуери на компютрите разбира се...

            BatGeorgeone, това на снимката е хардуера на 'евтиният' диагностичен вариант на Launch... Но това е много различно от евтините 'китайчета' (и струва няколко пъти повече), защото чете данни не само от ЕКУ-то както са евтините китайци, а всички системи... Обаче поради една случайност, този 'жълтурко' съвпада с хардуера на червената ПРО версия, която китайците я продават за доста над 1000 Евро (jeko да каже)...

            Пък едни други юнаци (братушки, а не американци, колкото и да не им харесва на някои ) взели, че смъкнали цялата база данни за всички автомобили (над 1.2ГБ), че и то няколко поредни актуализации - на Дедо май сложих февруари 2017г И намерили начин да накарат 'жълтуркото' да работи като 'кармазЪ' ПРО устройството... И за да са още по-нахални - взели че споделили информацията БЕЗПЛАТНО с хората във техния си форум
            Гадни хора, ама Дедо е доволен

            А като сервизни функции - например на Тойота съм изключвал автоматичното включване на рециркулацията на климатроника при всяко рестартиране. От вчерашните прегледи по менютата видях за джипката - изключване сигнализация за колан, вкарване в регенерация на DPF, смяна на ДПФ, нулиране на масла, обезвъздушаване на АБС, закачане на датчик към TPMS, промяна границите на сработване на алармата на TPMS, промяна на обиколката на гумата (в мм ), за да ти е точен километража, ако смениш диаметъра на гумата, калибриране на дросели, и други актуатори и много много други...
            Разбира се - функциите са достъпни САМО ако даденият модел разполага с тях
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Дядо не се скатавай ами кажи повече за този ОБД туул, масовка или този е специален и чете неща скрити за повечето китайци?
              В царството на слепите едноокият е цар ха ха ха хахах
              Еasydiag Launch



              Бре, бре гледам и предлагат ъпдейт за 2017-та срещу 309 лева разни нашенци ха ахахах ..... чудесата нямат край, свалят фри , а продават ха хахах
              Последно редактирано от Keltis; 11-09-17, 11:52.
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                В царството на слепите едноокият е цар ха ха ха хахах
                Еasydiag Launch...
                Както писах по-горе, при Дедо устройството само външно прилича на Easydiag, а 'под кожата' си е Launch Pro Тунинг - какво да правиш
                А за парите, за които продават ъпдейта - не ме учудва. Смъкването на ъпдейта е елементарна работа. Но да го пуснеш да работи е МНОГО НЕПРИЯТНА работа.. Лично на мен ми отне доста време (участниците в заверата знаят ) защото условностите са много - защитата следи фирмуера и серийния номер на самото устройство, софтуерния лиценз, сборката автомобили/ъпдейта (точната и версия - дали имаш валиден по дати лиценз точно за нея) и т.н... Освен това пуснеш ли хардуера към официалната програма, вече си ъпдейтва фирмуера и се заключва.... Абе не е леко... И хванахме последния влак - устройствата след 1 септември вече са заключени по-сериозно (променен начина на получаване на лиценз от китайците).. И китайците искат 50$ само за да смъкнеш диагностиката (без команди, настроийки и т.н.) за една конкретна марка...
                Неслучайно в темата в онзи форум за кратко време страниците станаха над 560 Ако не бе Дедо - не бих се хванал..

                Да е жив и здрав Дедо - да му разучи техниките и начина на работа Дедо, не се плаши, ако някой компютър не ти отговори - обикновено показва максималната комплектация за дадения модел. Например при мен показваше компютър 'адаптивни светлини', ама ако го бяхме избрали, щеше да отговори, че компютърът на адаптивните светлини не отговаря... Така е и с други функции...
                Последно редактирано от slowtraveler; 11-09-17, 12:17.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Аз пък досадих на дядо със скъсани болтове и тунинг на лебедка.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Както писах по-горе, при Дедо устройството само външно прилича на Easydiag, а 'под кожата' си е Launch Pro Тунинг - какво да правиш
                    А за парите, за които продават ъпдейта - не ме учудва. Смъкването на ъпдейта е елементарна работа. Но да го пуснеш да работи е МНОГО НЕПРИЯТНА работа.. Лично на мен ми отне доста време (участниците в заверата знаят ) защото условностите са много - защитата следи фирмуера и серийния номер на самото устройство, софтуерния лиценз, сборката автомобили/ъпдейта (точната и версия - дали имаш валиден по дати лиценз точно за нея) и т.н... Освен това пуснеш ли хардуера към официалната програма, вече си ъпдейтва фирмуера и се заключва.... Абе не е леко... И хванахме последния влак - устройствата след 1 септември вече са заключени по-сериозно (променен начина на получаване на лиценз от китайците).. И китайците искат 50$ само за да смъкнеш диагностиката (без команди, настроийки и т.н.) за една конкретна марка...
                    Неслучайно в темата в онзи форум за кратко време страниците станаха над 560 Ако не бе Дедо - не бих се хванал..

                    Да е жив и здрав Дедо - да му разучи техниките и начина на работа Дедо, не се плаши, ако някой компютър не ти отговори - обикновено показва максималната комплектация за дадения модел. Например при мен показваше компютър 'адаптивни светлини', ама ако го бяхме избрали, щеше да отговори, че компютърът на адаптивните светлини не отговаря... Така е и с други функции...

                    Аз над себе си се надсмивам, че го познах, но не съм работил или притежавал такова.Виждал съм го у приятели в бранша с диагностиката. Моля за извинения, че не съм бил достатъчно ясен.
                    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Аз пък досадих на дядо със скъсани болтове и тунинг на лебедка.
                      Еййй, тоя Лаунч и това ли може ?!
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Дядо с помоща на Мама Мудеба,чука и диагностиката вече няма спиране.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Така като ви чета коментарите за софтура, май хардуера и хемороиди ще лекува... Дядо, почвай ги!
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            .....май хардуера и хемороиди ще лекува... Дядо, почвай ги!
                            .......измежду многото неща които деди си няма са и хемороидите, мЪ сЪ незнаЙ, може да завъдя и тогЪз......(туй е следобедното кафе)
                            П.П. Оказа се, че чете Сузуки джимни без проблем, продължавам с търсене на опитни заюкци
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              .......измежду многото неща които деди си няма са и хемороидите, мЪ сЪ незнаЙ, може да завъдя и тогЪз......(туй е следобедното кафе)
                              П.П. Оказа се, че чете Сузуки джимни без проблем, продължавам с търсене на опитни заюкци
                              Почвай ги клиентите имах в предвид. От толкова друсане по тия джипки, някой все е завъдил...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Младежи , да ви споделя из дъното на душевните си терзания.
                                Помните ли , преди време "дедо Ви Владо" беше питал за читало.Ако е знаел какво го чака...
                                Ако не беше Жоро ( кроткият пътешественик) , този проект нямаше да го има.Мисля си , че ще помогне на много от учястниците.
                                Сичкото почна , когато една вечер наборът каза , че Жоро е готин.После добавяме един идеиот - и готово
                                Успех на новия диагностик!
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X