Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    То и аз може да си харесам нещо. Ако и някакви цени споделиш също ще е добре.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      То и аз може да си харесам нещо. Ако и някакви цени споделиш също ще е добре.
      Спарки, нямам никаква представа за цените, разчитам на коректност. Примерно колкото струва такъв еквивалент в магазина - наполовина тия нещица. Повечето са чистонови Mitutoyo в кутийки.
      Мога да кача още снимки, ако има интерес тема мога да сформирам цяла, че са доста неща а тук просто споменах

      Sent from my LG-F400L using Tapatalk

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Ми там е работата че и в магазина цената е разтегливо понятие. Понякога излизат доста евтини неща, понякога в друг магазин за същите искат майка си и баща си.

        Нащракай, пък да видим.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Спарки, нямам никаква представа за цените, разчитам на коректност. Примерно колкото струва такъв еквивалент в магазина - наполовина тия нещица. Повечето са чистонови Mitutoyo в кутийки.
          Мога да кача още снимки, ако има интерес тема мога да сформирам цяла, че са доста неща а тук просто споменах

          Sent from my LG-F400L using Tapatalk
          Цени е трудно да се определят за прибори, дето ще се ползват от дъжд на вятър.
          Единици останаха стругарите способни да ползват подобни неща. Така като ги гледам са оборудване за заводска инструментална, а не за домашен струг.
          Ама то заводи със стругове не знам дали останаха, та според мен тези наистина маркови неща, са по-скоро за музея.

          п.с. Дано да бъркам, ама ти наснимай - няма да навреди.

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Единици останаха стругарите способни да ползват подобни неща. Така като ги гледам са оборудване за заводска инструментална, а не за домашен струг.
            Поне тия от снимките трябва да може да ги ползва всеки, дето е излязал от механотехникум и му е останало нещо в главата. Наистина се ползват от дъжд на вятър, но се купуват когато излязат на добра цена, а не непременно когато конкретно ти трябват. И в 99.9% от времето си стоят кротко в шкафа, докато дойде момента в който свършиш с тях работа за 5 минути, вместо по друг начин за 2 часа.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Поне тия от снимките трябва да може да ги ползва всеки, дето е излязал от механотехникум и му е останало нещо в главата. Наистина се ползват от дъжд на вятър, но се купуват когато излязат на добра цена, а не непременно когато конкретно ти трябват. И в 99.9% от времето си стоят кротко в шкафа, докато дойде момента в който свършиш с тях работа за 5 минути, вместо по друг начин за 2 часа.
              Баш за същото хорувам и аз. Щото тези, според мен, са от времето когато имаше "внос от второ направление" и не всеки стругар можеше да си помисли да ги има.

              Та мисля е добре колегата да наснима и да отвори отделна тема и всеки да си прецени.

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                са по-скоро за музея..
                тук не си прав, ама никак.....

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Та мисля е добре колегата да наснима и да отвори отделна тема и всеки да си прецени.
                ........а това го подкрепям.
                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                .....но още има кашони със тругарски пособия......
                Порови малко нета и пускай тема. Това са професионални неща, имат си цена и ценители. Не се продават всеки ден и на всеки.....

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Ти на копчето балтон ше шиеш май.
                Ми не, по-скоро е лице и гръб без ръкави и хастар......и е най-вероятно заготовака за Хоби 7 - т.е. търся всичко за това от производствена документация до знам ли......
                Последно редактирано от дядо владо; 10-10-16, 18:06. Причина: изядени букви
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  тук не си прав, ама никак.....

                  .......
                  Ще видим какво ще е търсенето и тогаз ще говорим.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Днес няма да е, но утре ако успея ще се помъча да ги събера бещата в една тема, пък каквото стане. Така или иначе върша услуга на добър приятел

                    Sent from my LG-F400L using Tapatalk

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Порови малко нета и пускай тема. Това са професионални неща, имат си цена и ценители. Не се продават всеки ден и на всеки.....
                      ..
                      Това са професионални неща, да.
                      Ама я да видим кой от присъстващите знае какво е общото между пасаметъра, Йохансоновите пластини и трите жички?

                      Всъщност, който знае, вероятно има, и ги има заради имането, а не заради ползването.

                      Обявявам анкетата за открита - Румбата да си мълчи

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Това са професионални неща, да.
                        Ама я да видим кой от присъстващите знае какво е общото между пасаметъра, Йохансоновите пластини и трите жички?

                        Всъщност, който знае, вероятно има, и ги има заради имането, а не заради ползването.

                        Обявявам анкетата за открита - Румбата да си мълчи
                        Очевидно са за мерене, само жичките на знам за какво са. Сигурно и те за мерене.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Очевидно са за мерене, само жичките на знам за какво са. Сигурно и те за мерене.
                          Очевадно не знаеш. Защо просто мъдро не замълчиш като останалите. Явно отговор ще има.

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Днес няма да е, но утре ако успея ще се помъча да ги събера бещата в една тема, пък каквото стане. Така или иначе върша услуга на добър приятел

                            Sent from my LG-F400L using Tapatalk
                            И аз проявявам интерес към уредите,снимай всичко.

                            P.S Вени,гледах и се пулих,ама "жички" не вИдох!
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              И аз проявявам интерес към уредите,снимай всичко.

                              P.S Вени,гледах и се пулих,ама "жички" не вИдох!
                              Пламене, това, дето го написах по-горе, беше поради факта, че тия неща са инструменти не за мерене, а инструменти за контрол на качеството.
                              Те не са приложими в общата и специализирана работа, а само в серийното производство.

                              Краишните мерки, или Йохансонови пластини, се използват основно за настройка на пасаметри.
                              Тия пасаметри ( айде баш на теб да не ти обяснявам, де) са инструмент за мерене на допуски или отклонения от номиналния размер.

                              Който не знае какво е пасаметър, да потърси в специализираната тема за мерителни инструменти във форума. Румбата е писал.

                              Та пасаметъра се настройва с тия краешни мерки. ( Не са краищни! )

                              Когато трябва да се мерят резби, то пасаметъра се настройва да мери средния диаметър на резбата. Това се прави по метода на трите жички - две жички в две съседни падини на резбата, и една - в отсрещната. Мери се външен размер, и с една елементарна формулка се смята средния диаметър.

                              После с пасаметъра той се контролира.

                              Това е т.нар. контрол на качеството в машиностроително предприятие - ако още има такива, де.

                              И това са инструменти за контрол на качеството, а не директни мерителни инструменти, и си мисля, Пламене, че на тебе не ти трябват.

                              Поне засега, де - като направиш завод, тогава ще е друго.
                              Ако го искаш - желая ти го от сърце.

                              На дядо Владо дядо Вени му осра темата, ама се извинявам отново.

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                ...
                                Интересно !
                                Днес научих нещо ново, а все по-рядко ми се случва.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 3 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X