Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да помогнем на Алберт!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да помогнем на Алберт!!!

    Здравейте,в събота 15-10-2016г.Ще се кача до връх Мургаш за да помогна с доставка на храна (картофи)на Алберт.Ето малко инфо и за него,това е човекът който почти със собствени сили и средства подържа метеорологичната станция на върха.От няколко дни ми се обажда,че достваките на храна са силно ограничени....Както вече казах по горе,аз и група приятели сме уредили средства за закупуването на 100 кила картофи.Та всеки който е готов да помогне с финансова,мобилна или просто морална подкрепа е добре дошъл.Място на срещата е на площада в Бухово в 9;30ч.
    п.п Горе той разчита само на ток от слънчеви панели,два от които са счупени,ако някой разбира и може да помогне е добре дошъл.Поздрави от мен и Алберт.И нека съчетаем полезното с приятното,все пак се очертава да е кално....;-)

  • #2
    От: Да помогнем на Алберт!!!

    Аз съм за, ако съм в София ме бройте с жипката. Алберт само от картофи ли има нужда?

    Коментар


    • #3
      От: Да помогнем на Алберт!!!

      И аз идвам.Хубаво е да му занесем вода.Минерална вода в бидони.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Да помогнем на Алберт!!!

        Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
        Аз съм за, ако съм в София ме бройте с жипката. Алберт само от картофи ли има нужда?
        Домати и краставици. И банани (с поздрави от Банана).

        Там с пресните зеленчуци и плодове са много зле. Май и хладилник нямат.

        Коментар


        • #5
          От: Да помогнем на Алберт!!!

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          И аз идвам.Хубаво е да му занесем вода.Минерална вода в бидони.
          Вода се носи от извора на 2км под върха. Той туби си има.

          Коментар


          • #6
            От: Да помогнем на Алберт!!!

            За слънчевите панели за съжаление нищо не може да се направи. Преди 2 месеца бях при него и ги гледахме .... тотално са здали багажа. Правихме тестове и искахме да изградим два репитера за нуждите на фирмата в която работя. Внесохме официално писмо при шефовете му на 4ти километър с молба да ни разрешат да монтираме там техниката си и да ни определят наем за това. И до ден днешен нямам отговор. Дори и да се появи, аз вече не съм заинтересован при това несериозно отношение. А щяхме да закараме доволно количество панели, акумулатори и агрегат. И на тях щяхме да дадем, защото са свестни хора, но за съжаление от началниците им не става нищо. Искаш да им дадеш пари, а те не искат да ги вземат. В събота съм ангажиран с клубно мероприятие, но през седмицата мога да се кача до там. Ако остане нещо за каране на разположение съм. Може би не е зле да питаме как стои въпроса с горивото за техния агрегат. Беше споделил, че им карат в началото на сезона варели с някакъв пикап. Дали имат сега не знам .....
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: Да помогнем на Алберт!!!

              Какво им има на панелите?

              Коментар


              • #8
                От: Да помогнем на Алберт!!!

                Дайте да разберем от какво най-вече има нужда, за да не извършваме безсмислени действия. Кой поддържа връзка с него и се наема да му звънне един телефон с конкретен въпрос?

                Аз бих се включил в набавяне на необходимото с радост - Алберт е много свестен агент. Не мога да участвам в доставката, обаче.

                А игрите на НИМХ станаха доста странни напоследък - вж. "замразяването" на станцията на Мусала. Има доста активна подписка по въпроса - http://www.peticiq.com/sreshtu_zakri...na_vrah_musala . Който смята за нужно, да подписва.
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Да помогнем на Алберт!!!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Какво им има на панелите?
                  Изпотрошени са. От всички които са върху бившия покрив на военните само две са техни и работещи. Това, ако не се е променило към зле през последните два месеца.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да помогнем на Алберт!!!

                    Замразяването на станцията на Мусала за съжаление е логично следствие от десетилетно неглижиране на тези станции. Следствие - няма хора които да покрият смените. Да наемещ нови (горе-долу адекватни) на тия заплати е майтап, наличните са колкото са.

                    За горивото: Алберт ми е разказвал че има норма от порядъка на 1л/ден нафта.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да помогнем на Алберт!!!

                      Неглижирането на всички високопланински станции напоследък като че ли е свързано и с личен бизнес интерес на директора на НИМХ - позивът е да преминем изцяло на автоматизирани станции, които се внасят и инсталират от негова фирма. Онлайн информация по казуса има много, стига да потърси човек.

                      Не е ясно кой и как ще оправя автоматизираните станции след по-сериозна зимна буря. Хора навити да работят по върховете има доста, но иска инвестиция на време и усилия да бъдат обучавани - било в метео-, било в планинската част. Станцията на Мусала има и доста сериозна животоспасяваща функция за туриста, който се окаже в кофти време на върха - а там туристопотокът е голям целогодишно.

                      Да видим с какво може за пореден път да поемем част от функциите на държавата за момента. Въпросът за метео-станциите е генерален и иска по-сериозен натиск от всички страни. Може би е за отделна тема.
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да помогнем на Алберт!!!

                        Хора, навити да работят при почти всякакви условия, има при наличие на пари - както за самите хора, така и за осигуряване на условията за тях. Понеже пари има колкото има, и хора има толкова. Това със станциите е ново развитие, проблемите са от много преди това.

                        И да, стаята за туристи на Мусала си има своята роля. Как и защо досега е поддържана от НИМХ е отделен въпрос.

                        п.п. и да, бъдещето е на автоматизираните станции. Дали е дошло не знам, сигурно още не. Кой ще ги оправя след буря - и за това има начини.

                        Пак с пари.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да помогнем на Алберт!!!

                          Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                          Изпотрошени са. От всички които са върху бившия покрив на военните само две са техни и работещи. Това, ако не се е променило към зле през последните два месеца.
                          На колко волта са, знаеш ли?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да помогнем на Алберт!!!

                            Ясене, честно да ти кажа не помня. Помня, че си говорихме за тях, но нямам спомен и ще те излъжа. Трабва и да се корегирам .. техните панели са четири, а не две както писах по-горе, монтирани са културно на стойка. Всичко останало около тях е за скрап.
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да помогнем на Алберт!!!

                              т.е. да се кача и да видя.

                              Картофи не знам ама ако му сложим един истински панел ще му опростим живота.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X