Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един прекрасен ден в Западна Стара планина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Един прекрасен ден в Западна Стара планина

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Питаме, кажи
    След разклона за гара Бов, който се пада вдясно, ако се идва по дефилето откъм Своге, на около 200 метра има разклон вляво за една махала на Бов. Тръгва се по него, като се държи дясното разклонение. То слиза на едно мини площадче, минава се по мост над рекичката, идваща от водопада с почти обратен завой се тръгва по черно нагоре, с много завои( от единя водопада се вижда като на длан, пътчето излиза на първите надвесени къщи на Заселе на ръба на дефилето. Минава се за 15 минутки и е много по-готино, отколкото по асфалта. А за Студената река трябва много да обяснявам и май е по-лесно да покажа на следващата разходка. Пък и не само Студената река, а и куп други чудеса.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #32
      От: Един прекрасен ден в Западна Стара планина

      Страхотен сезон за разходки в планината е лятото, особено юни!

      edoors, след тези снимки направо планирам тия дни едно посещение . Искам да се разходя нагоре покрай "реката без край" и да разгледам котловината. Там това място много ме впечатли.

      zzlatev, кога ще спретнем заедно един explore на Понор?
      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
      0888/00-55-37

      Коментар


      • #33
        А някой да има трак от този район?
        Или поне координати на изчезващата река от разказа на колегата verter?
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
          zzlatev, кога ще спретнем заедно един explore на Понор?
          Уф, и на мен ми се кара, особено след като в началото на юни намерихме поредното готино шорткътче из тоя Понор. Но в близките 2 седмици за мен е нвъзможно, ще съм със семейството на море.

          Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
          А някой да има трак от този район?
          Или поне координати на изчезващата река от разказа на колегата verter?
          Студената река и изчезващата река са едно и също. В оффроуд картата за Гармин има бая тракове из района, аз специално не съм свалял трак или координати дотам.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #35
            От: Един прекрасен ден в Западна Стара планина

            моята тъща също е от берковица и две хлапета имам тоже. като решиш да ходиш сл път, дай знак, може да стане кавалкада

            Коментар


            • #36
              От: Един прекрасен ден в Западна Стара планина

              Хубава разходка, само дето не ми хареса, че посред лято децата ядат кроасани....бе няма ли чушки, домати, сирене, мразя ги тези изкуствени храни....особено сред природата.

              Коментар


              • #37
                От: Един прекрасен ден в Западна Стара планина

                Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                Хубава разходка, само дето не ми хареса, че посред лято децата ядат кроасани....бе няма ли чушки, домати, сирене, мразя ги тези изкуствени храни....особено сред природата.
                Дани, нямам против, но нещата, които си изредила, в този регион стават доста по-късно (освен сиренето, де), а от кроасани и турски домати.... не знам кое е по-малкото зло!
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #38
                  От: Един прекрасен ден в Западна Стара планина

                  В неделя обиколих Понор отново. Водата я няма вече. Водопада не се забелязва, Реката , която изчезва в
                  земята е почти пресъхнала, тревата все още е зелена, но започва да съхне.
                  Експериментирах по разни други маршрути и намерих кратък път до Петрохан, толкова бърз, че ми остана половин ден за Ком.
                  Излиза за хижа Петрохан и си е "магистрала".
                  и докато в София бе най-топлият ден с 40 градусов маркер, то на Ком си бе 25 градуса придружени със силен ветрец. Спасението от жегите е в планината!
                  Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                  0888/00-55-37

                  Коментар


                  • #39
                    От: Един прекрасен ден в Западна Стара планина

                    Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                    В неделя обиколих Понор отново. Водата я няма вече. Водопада не се забелязва, Реката , която изчезва в
                    земята е почти пресъхнала, тревата все още е зелена, но започва да съхне.
                    Експериментирах по разни други маршрути и намерих кратък път до Петрохан, толкова бърз, че ми остана половин ден за Ком.
                    Излиза за хижа Петрохан и си е "магистрала".
                    и докато в София бе най-топлият ден с 40 градусов маркер, то на Ком си бе 25 градуса придружени със силен ветрец. Спасението от жегите е в планината!
                    Не се ли засякохте с Крум, Митко Желязков и Радо? Те са го карали по същия път ... май. Виж в "Разходките"...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #40
                      От: Един прекрасен ден в Западна Стара планина

                      Първоначално публикуван от choko Преглед на мнение
                      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                      A пък ей тази къщичка, която не знам защо излиза на малка иконка, се намира сякаш точно под водопада и изглежда голяма, колкото къщичка за птички. Това е максималния зум на сапунерката.

                      Това е къща за гости.
                      Бил съм там (като гост), няма да повторя.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Един прекрасен ден в Западна Стара планина

                        edoors, те са карали в събота, а аз в неделя.

                        Иначе се разминах с 4 митсубишита....чак си помислих, че групово са тръгнали, но караха през голяма дистанция и с последния джип се заговорихме и разбрах, че поне той не е с другите в група.
                        Търсеха водосбора, защото пътя по който се движехме е направен заради тръба, която отива някъде към Петрохан.
                        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                        0888/00-55-37

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X