Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

    Приятелката ми почва шофьорските и искам да идем някъде да се учи да пали и да тръгва с джипа. Попрочетох каква е ситуацията с полигоните в София и предпочитам да си идем в планината на спокойно без опасност от полицаи, а и на по-интересно.

    Хич не познавам Витоша за разлика от другите планини, виждам от снимковия материал от разходки, че има и такива равни места. Споделете някое, дайте координати, покажете на maps.google.com.

    Благодаря предварително!
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

  • #2
    От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

    В няколко теми, че и в анкета опискахме орталъка против забраната или ограничаването ни да караме в горите и планините. Ами докато има хора, които търсят поляни, че и по-равни ако може за учебни полигони ще има и други, които вече научени ще ги разорават. Еми заслужаваме си рестрикциите м..му стара!

    Възмутен съм.

    При това съм от хората, които твърдо застават срещу забраните, които ни готвят.
    JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

    Манол Денев

    Коментар


    • #3
      От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

      Честно казано, аз май съм по-скоро за забраните и регулацията, макар че осъзнавам, че всяко добро правило после може да се използва с цел облага за някой конкретен.

      От друга страна - палене и тръгване, не е крайно възмутително действие, както и да го погледнеш. Въпроса ми произлиза от това, което вече съм видял във форума. А дали ще ринем - ами няма да ринем. Не съм си взел джипа за да рина, като видя кал я заобикалям, не се вра в нея. Машината ще я използвам за експедиции, мобилен дом и така нататък.

      - поляна ми трябва заради безопасността, липса на препяствия
      - искам да е в гората, заради полицаите дебнещи по полигоните
      - питам тук и така защото съм видял на множество снимки тук как джипове ринат по поляните на Витоша

      Това не значи, че ще се отделя от обозначения черен път, по-който ще стигна до тази поляна. Всичко това е въпрос на отговорност пред самият себе си и докато ние сме сигурни в себе си и разума си, не можем да сме против забраните, които ни налагат.
      Последно редактирано от Иван Димитров; 25-02-11, 12:07. Причина: пропуснати буквички
      Mitsubishi SpaceGear 2.4

      https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

      Коментар


      • #4
        От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

        Идете в делничен ден по никое време на паркинга на Бонсови Поляни. Обикновено няма кьорава кола, а и да има, ще са 2-3, по периферията.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

          Съвета ми е да търсиш нещо по на ниско. Сега горе се карат ски, а в ниското поляни няма. В посока Кремиковци има доста празни полета.

          Коментар


          • #6
            От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

            До г.Сливница има полигон, до преди 3-4 години беше много добър, полицаи няма. Мога да обясня точно как да стигнеш, 24 км. са от караулката.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Идете в делничен ден по никое време на паркинга на Бонсови Поляни. Обикновено няма кьорава кола, а и да има, ще са 2-3, по периферията.
              Благодаря, Sparky. Това тук при хижата ли е?


              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              До г.Сливница има полигон, до преди 3-4 години беше много добър, полицаи няма. Мога да обясня точно как да стигнеш, 24 км. са от караулката.
              Ще съм ти благодарен! Може и на Гугъл карта да ми го покажеш, ще се оправя.


              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Съвета ми е да търсиш нещо по на ниско. Сега горе се карат ски, а в ниското поляни няма. В посока Кремиковци има доста празни полета.
              Май така ще стане, ще разгледам и там.
              Mitsubishi SpaceGear 2.4

              https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

              Коментар


              • #8
                От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

                Малко над Драгалевския манастир има своеобразен паркинг ( подминавайки манастира от ляво след поляните за барбекю). През седмицата едва ли ще има много коли, а и полицаи няма. Не е нещо огромно но за упражняване на полигонни техники става.

                Коментар


                • #9
                  От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

                  Първоначално публикуван от Иван Димитров Преглед на мнение
                  Благодаря, Sparky. Това тук при хижата ли е?
                  Не, още долу до където някога ходеше автобус (сега не знам как е хавата). Големия паркинг. Според Google Maps: 42.652298, 23.192133

                  В почивен ден е лудница, но примерно в някой вторник в 14:00 часа няма да има никой, еле пък ако времето е гадно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

                    Ето входа в полигона от Гугъл Земя: 42 51'43.87" С ; 23 02'28.67" И
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

                      ако се откажеш от поляните и не ти е далече Красна поляна, чудесен, безплатен полигон има на бившия паркинг на завод 6-ти септември...... полицаи няма, асвалт е и е полупразно, в смисъл, че най-много да има още една две коли да въртят.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        ако се откажеш от поляните и не ти е далече Красна поляна, чудесен, безплатен полигон има на бившия паркинг на завод 6-ти септември...... полицаи няма, асвалт е и е полупразно, в смисъл, че най-много да има още една две коли да въртят.
                        Да там почти не минават коли и доста хора са се учили там.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

                          Между Панчарево и Кокаляне по посока Самоков - вляво има табела за някаква клиника мисля, свиваш към нея и на 100 метра надолу има такъв "полигон" - там се учихме миналата година. Също така става и на паркинга на Кино Арена в определени моменти.

                          http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=4...09645&t=h&z=17
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

                            Първоначално публикуван от Иван Димитров Преглед на мнение
                            и предпочитам да си идем в планината на спокойно без опасност от полицаи, а и на по-интересно......
                            ...при "Дядо"....асфалт няма, но има достатъчно празно място по поляните + възможност за "заигравки"
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Равна поляна на Витоша за учебен "полигон" ?

                              Благодаря на всички за инфото, събра се добра колекция, сигурно ще посетим повечето места, за разнообразие.

                              Лошото е, че черокито, което трябваше да излезне от сервиза на Vladi333 вчера, е срещнало затруднения и недай си боже да повиси там още доста. А пасата ми като чу за това и отказа да запали тъй, че може и да не смогна да ги обиколя всичките
                              Mitsubishi SpaceGear 2.4

                              https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X