Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки край Сливен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разходки край Сливен

    Това е от моето фото.....-/по подробни снимки от цялата разходка ще качи Найден/.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Разходки край Сливен

      Добре ,че си намерил мъжко момиче да копа с лопатата
      Обаче си мисля ,че не е лошо към крика с подложката да добавиш и две пътеки.
      Ти караш често сам и ще са ти от голяма полза.
      Оня път когато бяхме закъсали в снега и нямахме ни лебедки,ни крикове ,ни лопата,но имахме резачка усетих колко хубава работа биха ни свършили и едни пътеки.
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • От: Разходки край Сливен

        Аз ще наблегна само на снимковия материал, тъй като музата за писане нещо ме е напуснала:























































































        Коментар


        • От: Разходки край Сливен

          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
          Добре ,че си намерил мъжко момиче да копа с лопатата
          Обаче си мисля ,че не е лошо към крика с подложката да добавиш и две пътеки.
          Ти караш често сам и ще са ти от голяма полза.
          Оня път когато бяхме закъсали в снега и нямахме ни лебедки,ни крикове ,ни лопата,но имахме резачка усетих колко хубава работа биха ни свършили и едни пътеки.
          Така е Антоне,прав си за пътеките.
          И на мен често ми липсват и търся я дърва,я камъни да подлагам.
          Добре че в гората всичко има

          Коментар


          • От: Разходки край Сливен

            Добре сте си изкарали, браво!
            Снимките са чудесни, евалата.
            Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

            www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

            Коментар


            • От: Разходки край Сливен







              Коментар


              • От: Разходки край Сливен

                Днес с Янко отново се поразходихме из нашия прекрасен Балкан и естествено няма как аз като щатен фотограф, да не се отчета с 2-3 дузини снимки. Разходката както често напоследък се случва беше соло и с минимален екипаж от само 2-ма души. По принцип планирахме да е максимално софт излизане, поради по-горе изброените причинини, но както обикновено става се оказа една от тия разходки, където цял ден имаш странното чувство, че не си минал и 1 км за целия ден.



                Отправната точка за деня беше местността "Изворите на р.Луда Камчия":





                Природата в Балкана все още не се е събудила след тежката зима и само полянките с пролетни цветя и едва поникнали тревички подсказват, че все пак идва пролетта:



                Вярната Нива на "наборчето" Янко все още чиста и неподозираща какво изпитание е чака през следващите часове, но и нищо ново под слънцето за тази машина, която е преживяла много и все трудни километри из родните гори и поля:



                Навлизаме по добре познатия ни горски път, но все пак за първи път през тази година и очакваме и изненади ( както по-късно се разбра напълно ни се оправдаха очакванията):





                Както и подозирахме след обилния сняг през отминалата зима, локвите по пътя са максимално налети с вода от снеготопенето и изискват максимална концентрация от водача при преминаването им:



                Снегът също не си е отишъл напълно и тук-там са останали дълги и дълбоки преспи с много тежък сняг:









                Нивата благодарение на немалкия си клиренс успява да се справи с по-голяма част от пряспата и едва към края поляга по корем, но след кратка помощ от наша страна продължава напред:





                Тук открихме една прекрасна полянка с див чесън и аз лично си набрах от него, тъй като и преди съм опитвал и по нищо не отстъпва на домашния пресен чесън :



                Тук се натъкваме и на доста паднали дървета, които препречват пътя и решавам да се поразходя пеш по-напред по пътя, за да проверя как е положението и дали въобще си заслужава да ги разчистваме. Няколко минути по-късно се срещам и с първия горски обитател за деня и явно факта, че бях пеш не е събудил инстинкта на дивото животно и се оказвам само на някакви си 70-80 метра от него и успявам да му щракна няколко кадъра преди да ме усети:







                След срещата със сърничката и проверката на пътя, се връщам при колегата и започваме разчистването на пътя от падналите дървета:







                Продължаваме по маршрута и естествено се натъкваме на нови паднали дървета и следва познатата схема по издърпването им с буксирен колан:



                От тук започва и най-трудната част от пътя, която представлява 2-3 много стръмни и с голям страничен наклон завои, където увисването на някое от колелата във въздуха е нещо нормално и неизбежно. Нивата като типично руска машина си има своите "странности" и след поредното преминаване на сериозен страничен наклон, който ще ви покажа малко по-късно на видеоклип, забелязваме известно изтичане на бензин през гърловината на резервоара:




                Продължаваме напред към Раковска река и следва поредното разочарование за деня заради паднала горска маса, която този път се оказва много и тежка за силите на Нивата и единствения начин да се разчисти е с моторен трион и тежка техника за издърпването на дебелите дънери. Решаваме да обърнем на тесния път и да се върнем по обратния път, тъй като наближаваше и много сериозна гръмотевична буря ( както ще се види и на един от клиповете придружена с градушка ). Трябваше да действаме по възможно най-бързо заради приближаващата буря, понеже излизането по стръмния път наобратно в дъждовно време е почти невъзможно. За съжаление нямам снимки и клипове от екстремното изкачване нагоре заради напечената ситуация, но благодарение на бързата ни реакция успяхме да изпреварим градушката буквално за минути и за изкачим стръмния участък благополучно, макар и с цената на много боксуване и пушещи гуми :





                Бурята отмина и остана само мъглата и разкаляният път, което пък от своя страна доведе до нови проблеми за машината и се озовахме по корем в поредния коловоз:





                Малко повдигане и подлагане на дървета и Нивата отново беше на "свобода" :





                Последния хард елемент за деня всъщност се оказа и първия такъв в началото на разходката, а именно дългата снежна пряспа, която след дъжда и градушката беше станала още по наквасена и даде голям зор на Нивата:



                Последва и второто сериозно закъсване за деня, което ни отне около час докато успеем да освободим машината от тежкия сняг:





                С това и приключи на практика тежката част от разходката за деня и се насочихме по асфалта до м.Даулите, където разпънахме софрата набързо заради напредналото време и отминаващият си ден. След това поехме по пътя покрай вр.Българка към Сливен като за малко се отклонихме да посетим клетката с белоглавите лешояди, което винаги поради една или друга причина сме отлагали:





                Няколко финални кадъра за деня и обратно към сивото ежедневие...



                Коментар


                • От: Разходки край Сливен

                  Найдене-перфектен репортаж-/друго не мога да кажа/.
                  П.П.Ще чакаме и клипчетата,когато ги обработиш.
                  Още веднъж-браво.

                  Коментар


                  • От: Разходки край Сливен

                    И на мен ми хареса!Тази седмица може да спретнем една разходчица,нищо ,че е Великден.
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • От: Разходки край Сливен

                      Антоне,обади се ако излизате. Аз ще съм в СЛивен, с Витара и един приятел..
                      Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                      Mercedes w212 E350 4matic
                      Ducati Monster 600
                      O888795575

                      Коментар


                      • От: Разходки край Сливен









                        http://vbox7.com/play:15882da593

                        http://vbox7.com/play:8fd7c322df

                        Коментар


                        • От: Разходки край Сливен

                          Браво Яче ей не се отказваш и сам война е войн
                          0898707872-Здравко

                          Коментар


                          • От: Разходки край Сливен

                            Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                            Браво Яче ей не се отказваш и сам война е войн
                            Какво да правя Даче-гледам да излизам от ежедневието поне през един ден от седмицата.

                            Коментар


                            • От: Разходки край Сливен

                              Събота в 10 часа тръгваме на разходка от центъра на Гавраилово.
                              Поканени са всички желаещи,носете си продукти за скара,която при нас е задължителна
                              Ако няма останали преспи,може да направим и по -дълъг преход.Ще се реши според участниците и "пътната обстановка"
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Разходки край Сливен

                                Има ли възможност за по - дълъг преход? Ако има, опишете маршрута.
                                ТЛК-120 Николай Колев
                                0898521295

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X