Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

    Днешната разходка се получи малко странна.За някого може би е пълно разочарование- обиколихме едно дере около Долище и това е. Три километра за три часа.За други надявам се е била добро забавление - именно поради това....Пътя от Долище до кръчмата не го броим за "офроад"
    Малко снимки и видео от днес:

    Съставяме плана за деня в центъра на Долище.....От който план нищо не остана само час по-късно...
















































    Порвото сериозно изпитание- гмуркане в ...нищото. Т.е. - в едно дере










    Черокито така се гмурна , че удари чело в дъното










    Работата стана дебела...т.е. кална и сложих веригите






    На Цонко не му трябваха вериги ...с тия гуми























    Бурлаки на Волге...

















    Закачихме през полиспаст паджерото на skitnik

























    Дадохме малко въздух под налягане на kaskadiora















    Проверка на веригите
































    Я, кал ! Откъде ли е дошла ?...
















    И един петминутен видеоклип https://htftp.offroad-bulgaria.com/n...2022.02.09.wmv

    Коментар


    • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

      Да... В гората трябва да си помагаме.
      Благодаря на колегата nisanterano за въздуха под налягане, като и на banjo за "изправяне и баланс" на джантата.

      Относно "Бурлаки на Волге" такава хубава кочинка стана след 2-рия, 3-тия джип, а ние съвсем като прасенца си се търкаляхме доволно. Незнам дали някой е направил клипче, но обикновено след РАЗ, ДВА ТРИИИИ джипа потегляше 2-3 метра а 5-6 от бутащите се озоваваха на земята на лицева опора. Физ. зарядката си я биваше колектива се сплоти, времето се стопли, или поне бутащите и дърпащите. Интересна беше МОТИВАЦИЯТА. Това е дере, и има 2 пътя, по по-стъмният се спуснахме. А по тоз трябва да се измъкнем . Третият вариянт беше "Разнос на пици по GPS".
      Тези двамата замислят нещо:

      Хареса ми! Следващият път пак оттам
      Последно редактирано от Kaskadiora; 23-02-09, 01:39.
      Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
      http://www.cardomain.com/ride/2562837

      Коментар


      • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

        БЛАГОДАРЯ ЗА ХУБАВИТЕ СНИМКИ

        Коментар


        • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

          Петьо често е воден от мисълта за мерене на карданите,сигурно защото самурая е с най-малкото карданче.Важното е че всичко завърши добре с похапване,пийване и сладка раздумка в темата,плюс нови познати със сходно хобиПоздрави.
          Последно редактирано от ЦОНКО; 24-02-09, 23:11.
          [FONT=Comic Sans MS]
          [/FONT]

          Коментар


          • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

            Първоначално публикуван от tsonko Преглед на мнение
            Привет.Няма по-лошо нещо за неподготвения джип от странчния наклон,както всички вече разбраха в последните разходки и това Каскадьора понеже водеше трябваше да вземе предвид,но под влиянието на Banjo първо реши да караме 5км през полето,след което организира три часови кални борби ,което на мен специялно никак не ми хареса понеже ми се караше него ден и загубихме цено време ,цяло чудо,че няма сериозни щети по машините освен едно строшено огледало и малко криви ламарини на отделни коли и така,Петьо често е воден от мисълта за мерене на карданите,сигурно защото самурая е с най-малкото карданче.Важното е че всичко завърши добре с похапване,пийване и сладка раздумка в темата,плюс нови познати със сходно хобиПоздрави.
            То лошо няма е не ти е харесала разходката. За прехода през полето обаче не си прав. Плана който беше съставен първонаално предвиждаше поне 20 км само такъв преход. Явно не познаваш добре района,това че три часа стояхме на въпросната поляна мисля ,че вина нямаше нито Каскадьора нито Аз. За неподготвените джипове също не съм съгласен с теб. Два примера: 1(Самурая на Каскадьора и Ферозата на Пламен), 2(Тераното на Жоро и английското Паджеро). В Първия пример два автомобила с еднакви килограми и еднакви гуми а във втория Пак еднакви килограми и пак еднакво оборудвани с вериги. Всички видяхме кой, как и по какъв начин и по кое време мина по трасето като пич.
            Не искам да давам квалификации за хора от форума но явно трябва да правим разходките около Варна на няколко групи. Едните които искат да карат в гората със 170км/ч ,другите в полето и гората където е интересно,трети да си направят групичка за новобрнци и т.н.
            Айде стига толкова че се отплеснах. Вярвам че в последната неделна разходка повечето са били доволни макар и от малкото километри.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              То лошо няма, е не ти е харесала разходката. За прехода през полето обаче не си прав. Плана който беше съставен първоначално предвиждаше поне 20 км само такъв преход. Явно не познаваш добре района,това че три часа стояхме на въпросната поляна мисля ,че вина нямаше нито Каскадьора нито Аз. За неподготвените джипове също не съм съгласен с теб. Два примера: 1(Самурая на Каскадьора и Ферозата на Пламен), 2(Тераното на Жоро и английското Паджеро). В Първия пример два автомобила с еднакви килограми и еднакви гуми а във втория Пак еднакви килограми и пак еднакво оборудвани с вериги. Всички видяхме кой, как и по какъв начин и по кое време мина по трасето като пич.
              Не искам да давам квалификации за хора от форума но явно трябва да правим разходките около Варна на няколко групи. Едните които искат да карат в гората със 170км/ч ,другите в полето и гората където е интересно,трети да си направят групичка за новобрнци и т.н.
              Айде стига толкова, че се отплеснах. Вярвам че в последната неделна разходка повечето са били доволни макар и от малкото километри.
              Съгласен съм за групиране на разходките. Обаче всеки иска да стигне по-далече. Би трябвало да правим разходки леки към трудни... като се дава шанс на всеки неподготвен (какъвто съм и аз), да може дасе оборудва и оттренира за определени ситуации.
              Има линякой роден със всички умения за кал, 4х4, камъни, локви и реки... Всеки се е учил, къде самоук с горчив опит, къде от знаещи.

              Ако е за леки разходки, всеки ще ги мине, ако е за офроуд, макар и лек, си трявба водач.
              Нека можещите и знаещите да водят групата по правилния път.

              След всичкото казано до тук от мен, смея да кажа с ръка на сърцето, че ми е мъчно, но няма да се присъединя към вас докато не си купя джипка за чупене. Жена ми ме изяде, че съм и натрошил семейната кола - демек нейната.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                То лошо няма е не ти е харесала разходката. За прехода през полето обаче не си прав. Плана който беше съставен първонаално предвиждаше поне 20 км само такъв преход. Явно не познаваш добре района,това че три часа стояхме на въпросната поляна мисля ,че вина нямаше нито Каскадьора нито Аз. За неподготвените джипове също не съм съгласен с теб. Два примера: 1(Самурая на Каскадьора и Ферозата на Пламен), 2(Тераното на Жоро и английското Паджеро). В Първия пример два автомобила с еднакви килограми и еднакви гуми а във втория Пак еднакви килограми и пак еднакво оборудвани с вериги. Всички видяхме кой, как и по какъв начин и по кое време мина по трасето като пич.
                Не искам да давам квалификации за хора от форума но явно трябва да правим разходките около Варна на няколко групи. Едните които искат да карат в гората със 170км/ч ,другите в полето и гората където е интересно,трети да си направят групичка за новобрнци и т.н.
                Айде стига толкова че се отплеснах. Вярвам че в последната неделна разходка повечето са били доволни макар и от малкото километри.
                Първоначалния план бе предложен и коментиран назад вув форума от Жорката ,който имаше начертан трака и трябваше да води уточнявахме го и в ОМВ,другия план е бил само в твоята глава,района много добре го познавам като цяло за твое сведение.80% от джипоете нямаха гуми за офроуд и е видно от фотосите какво се случи с полянката която 3часа се оказа непревземаема,не говорим кой с кой бил сходен и колко тежал и е истина,че Жоро я атакува правилно на петия път и мина майсторски.Относно квалификацийте такива не правя ,а се шегувам с Каскадьора.И си прав ,че не ми хареса деня като цяло,а и на другите също те си го казаха,колкото до групичките създай си групичка на спорещите виждам че ти е основна дейност.Аз приключих разговорите с теб.
                [FONT=Comic Sans MS]
                [/FONT]

                Коментар


                • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  ... но няма да се присъединя към вас докато не си купя джипка за чупене....
                  Това е ИСТИНАТА.
                  Всеки ден ходя на работа и за това си имам КОЛА.
                  Като ще се правя на гъзар - карам МОТОР.
                  В неделя, обличам старите дрехи, вземам очукания САМУРАЙ и отивам да катеря камъни и да го давя в реките.
                  Такова НЕЩО, дето ще е хем КОЛА, хем ПИЧЕЛОВКА, хем офф-роуд ДЖИП ... е те такъв хибрид няма.
                  Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                  http://www.cardomain.com/ride/2562837

                  Коментар


                  • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

                    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                    Съгласен съм за групиране на разходките. Обаче всеки иска да стигне по-далече. Би трябвало да правим разходки леки към трудни... като се дава шанс на всеки неподготвен (какъвто съм и аз), да може дасе оборудва и оттренира за определени ситуации.
                    Има линякой роден със всички умения за кал, 4х4, камъни, локви и реки... Всеки се е учил, къде самоук с горчив опит, къде от знаещи.

                    Ако е за леки разходки, всеки ще ги мине, ако е за офроуд, макар и лек, си трявба водач.
                    Нека можещите и знаещите да водят групата по правилния път.

                    След всичкото казано до тук от мен, смея да кажа с ръка на сърцето, че ми е мъчно, но няма да се присъединя към вас докато не си купя джипка за чупене. Жена ми ме изяде, че съм и натрошил семейната кола - демек нейната.
                    Ама знаеш ли колко си прав. Наистина никой не е роден научен обаче в гората винаги ще си надереш боята. При последните ни излизания забелязвам че няма никаква сплотеност и организираност на групата. Единия водач ги води като на рали и групата се разпокъсва на три -четери части ,другите пък искат да влизат в резервата при положение че са ни предупредили ,че животните са в размножителен период.
                    За новите умения си напълно прав. В неделя който не е пслушал съветите на по опитните изпадна в кумична и рискована ситуация. Това че автомобилите не са подготвени не го приемам. Една сентенция гласи: Вие сте колата-колата това сте вие. Всичко е до нагласата атомобила няма нищо общо. От десет години бродения по горите само две-три години съм имал подготвен автомобил. Уменията се създават точно в момента когато си в безизходица. С лебедка всеки може. Как бяха казали руснаците: Колкото ти е по-добър джипа толкова по-далеко ще ходиш за трактор.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

                      Първоначално публикуван от tsonko Преглед на мнение
                      Първоначалния план бе предложен и коментиран назад вув форума от Жорката ,който имаше начертан трака и трябваше да води уточнявахме го и в ОМВ,другия план е бил само в твоята глава,района много добре го познавам като цяло за твое сведение.80% от джипоете нямаха гуми за офроуд и е видно от фотосите какво се случи с полянката която 3часа се оказа непревземаема,не говорим кой с кой бил сходен и колко тежал и е истина,че Жоро я атакува правилно на петия път и мина майсторски.Относно квалификацийте такива не правя ,а се шегувам с Каскадьора.И си прав ,че не ми хареса деня като цяло,а и на другите също те си го казаха,колкото до групичките създай си групичка на спорещите виждам че ти е основна дейност.Аз приключих разговорите с теб.
                      Цонко,точно за първоначалния план става въпрос. На карта е много лесно да се начертае. Ако огледаш добре и ако познаваш месноста ще разбереш,че точно в първоначалния план е проблема и затова го обсъдихме с Жоро и беше прекроен тотално. Пнеже се очертаваше преход през полето около 20 км (което на теб не ти харесва и започна да мрънкаш още на първия километър ,а ако бяхме продължили кой знае какво щеше да е) и минаване през резервата до Чукурово при пложение че сме предупредени. След прекрояването се оказа че интересното щеше да дойде след 15км асвалт до Долище + 20-25км ниви до ранчото на Гюнтер и чак тогава Сламата.
                      За последните ти думи присъстващите в кръчмата в Чукурово могат да потвърдят кой как и за какво спори и кой иска да си счупи колите като иска да кара в гората с голяма скорост
                      Айде следващата неделя да видим какъв маршрут ще изберете но искам снимков материал понеже няма да присъствам защото ще ходя на състезанието в Троян.
                      Приятна разходка
                      Последно редактирано от banjo; 25-02-09, 09:44.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

                        [quote=nisanterano;647625]Днешната разходка се получи малко странна.За някого може би е пълно разочарование- обиколихме едно дере около Долище и това е. Три километра за три часа.За други надявам се е била добро забавление - именно поради това....Пътя от Долище до кръчмата не го броим за "офроад"
                        Малко снимки и видео от днес:
                        Съставяме плана за деня в центъра на Долище.....От който план нищо не остана само час по-късно... ...................................................................................................................................................... ............
                        На кой му е харесало и на кои не всеки разбра,Жорка давай нови трасета да коментираме тука ,че от неделя насам всичко се спами ,знам ,че имаш такива в изобилие,а и някой друг ако има идеи маршрут да споделиПоздрави
                        Последно редактирано от ЦОНКО; 25-02-09, 21:55.
                        [FONT=Comic Sans MS]
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

                          Преди известно време бях написал че нестава мешена скара от различно подготвени коли. убедихте се нали?
                          ЛУД УМОРА НЯМА
                          0897865200

                          Коментар


                          • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

                            Не става офроад с тежки "параходи".Трябва да се раздели групата през прехода а после збирка а не "мерене на пишки през деня?така ли е или не?
                            ЛУД УМОРА НЯМА
                            0897865200

                            Коментар


                            • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

                              Първоначално публикуван от dido-diskoto Преглед на мнение
                              Преди известно време бях написал че нестава мешена скара от различно подготвени коли. убедихте се нали?
                              Проблема не е в колите. Както се вижда, трасето е такова, че всички минават от всякъде. Някъде с чужда помощ, другаде от 2-ри, 3 ти опит.
                              Проблема е ПСИХИКАТА на водачите и пасажерите. Едните се кефят, дриги ги е страх, но при тях нивото на адреналин се повишава и НЯМА да умрат от инфаркт, на трети не им пука, а четвъртите мрънкат за боята.
                              Няма оправия... за това разделяме се на хора готови да се борят с препядствията и да се понацапат малко, и на софраджии.
                              Не че има нещо лошо да седнем на СОФРАТА, да ядем и да пием, но НИЕ излизаме да КАРАМЕ.
                              При това да караме ОФФ-РОУД. А на последната разходка, до Долище по асфалт !!! А някои си тръгнаха и от ресторанта пак по АСФАЛТ.
                              Последно редактирано от Kaskadiora; 25-02-09, 23:30.
                              Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                              http://www.cardomain.com/ride/2562837

                              Коментар


                              • До: Организиране на OFF ROAD разходка около Варна

                                нямам нищо напротив да счупя и още едно огледало и един фар на черокито каквито и гуми да сложя си е това леген няма никакви блокажи
                                а и на мен неми трябват миналата неделя задкормилното устроиство се претесни и малко се изложихме а с възможностите на черока си е на риск
                                каде ще мине каде не всичко е под ???????????????? но е важна емоцията
                                поне за мен
                                http://www.vbox7.com/play:f7388cc7</a>
                                0896415228

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X