Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Езерата или какво получаваш за 15 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

    И аз те разбрах. Но не съм съгласен, че има правилен и неправилен начин за прекарване. Единствено и достатъчно условие е да не цапаш и да не пречиш на другите.
    Дано не се сърдите, че се повтарям. Бабите ме гледат с учудване, как така не следя турските сериали. Един от бившите ми шефове ме подиграваше, че не слушам чалга. Дори майка ми буча половин година, че си купих 4х4 (с мои пари), а не лека кола (по-евтини били)!
    Та, цитат:
    всеки има право на своя свинска работа
    , само да не пречи на другите.
    Имах един даскал, идеологически промит до мозъка на костите. Пенявеше се, че слушаме нещо различно от БониМ и хора/ръченици. Може да ви е смешно ама са ме гонили със сопа (медицинска тояжка) да ставам да играя.
    И пак не разбрах, хубаво ли ще ти е ако и теб не пуснат до там? Ходил си, видял си, хубаво е. Логическо противоречие?
    Всъщност ме радва, че има повече народ от на Витошка. Явно има надежда, писна ми да се блъскам ежедневно с Рекламо-Сапиенс. И колеги да ми завират в носа новото си яке за 700 лв, дано се сетя да ахна от възхищение.
    Последно редактирано от Rabin; 01-08-10, 18:14.

    Коментар


    • #17
      От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

      Начи сега езерата са фешън копеле. Мода. Яката ралта. Трее се иде. Масовост. Чалга един вид.
      Което стига да не пречи е ок.

      Но то пречи. Там дори и двете хижи са много. Просто така равновесието, което е крехко, се руши пред очите ми.
      Пътеката преди 15 години не се виждаше. Преди 5 бяха два коловоза по една педя дълбоки. Вчера пътеката беше 3 метра широка.
      В Рибното езеро преди 20 години нямаше водорасли. Сега има. След 20 ще има Рибното блато. След 40 тресавище.

      А уж било зона за ограничаване на човешкото въздействие???
      Преди 10 години нямаше коне за туристите. Сега има ~50.
      Преди нямаше копърки дето ти взимат 8 кинта да те повозят и те оставят два завоя преди хижата, щото ги глобявали. Е как ще ги глобяват бе, като всички знаят, че са там. Нали затова има лифт - да не се бръмчи из парка. Ама явно за некои може.
      Преди 10 години нямаше атв и мотори в парка.
      Вчера един се беше завъртял до Бъбрека. Мноо як пич просто отсекъде.

      Да продължавам ли?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        ...
        Пътеката преди 15 години не се виждаше. Преди 5 бяха два коловоза по една педя дълбоки. Вчера пътеката беше 3 метра широка.
        ...
        Преди 10 години нямаше атв и мотори в парка.
        Вчера един се беше завъртял до Бъбрека. Мноо як пич просто отсекъде.
        ...
        Това го казва човек, дето вложи усилия да има прилична високопроходима машина. Двата блокажа на асфалта ли ти трябват?
        Пък има и свестни деца, ако и да говорят на жаргон. Баш 100% не са кухите лейки. Щото имало било тъпанари, дай да забраняваме на всички.
        Между другото току що се връщам от Витоша. Почти няма хора, не е като преди година - две. . Седалковия нагоре го спират от време на време от нямане на хора, това лично го видях. Дано не закрият лифтовете поради нерентабилност. Като този до Враца към Леденика. Ръждясващи въжета и седалки - тъжна гледка!
        Последно редактирано от Rabin; 01-08-10, 18:31.

        Коментар


        • #19
          От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

          Аз не съм идеален. Ма примерно се качих с лифта вместо с джипа. И не щото някой ще ме глоби, а щото така трябва.
          Аз където карам общо взето други не ходят. Съответно въздействието върху околната среда е минимално. Щото и орли и сърни и глигани съм виждал на два метра от жипа. Опитвам се колкото мога да не си личи, че съм бил там.

          На езерата проблемът според мен е, че Х туриста на ден са много, дори и всички да са съвестни. Не съм спец, може и да греша. Не съм и екозащитник. Това е моето скромно виждане просто.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

            Те и срещу лифта що реване реваха... въжетата му рязаха, кво ли не! Темите са тука. Как да стане правилно?
            п.с. Към Мургаш също са коловози и чудо, че е близо до София. Казваш, не си ходил?

            Коментар


            • #21
              От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

              Не знам.
              Може да се сметне колко хора могат да ходят там дневно без пагубни последствия за системата и да пускат само по толкова. Което вероятно няма да стане

              Ма кой ще каже какво правят там копърките и конете? С чие разрешение са там? Аз искам да отворя скара бира на Бъбрека. Обещавам да не цапам много От кого да поискам разрешение?

              Та като се прекали и се забранява за всички. Затова офроуд в Англия, например, вече няма.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

                И мен не ме кефят задръстванията, да вземем да ограничим имането на коли... Някакъв лимит, да се кара по-приятно. Качете се на тротоарите, да минат колите на другарите/господарите (Р. Ралин).
                Всъщност конете в Рила са екологично чисти, за сметка на колите в градовете.
                С 2 ръце съм за реда, транспорта и имането в Англия, ще жертвам Офроуда. А дано, ама надали. Купуваме им скрапа, и дотам с приликите с Англия.
                Ама напоследък промените ни идват единствено вътрешно. Високи акцизи, глоби, цени, не знам си кво, щото в EU било така. Ниски заплати, кофти здравеопазване, щото в БГ било така!
                Заради шепа кресливи чалгарчета промениха закон, в ущърб на всички. Само повод им дай! Айде за разнообразие нещо хубаво да претикаме? Аман от тояга, и морков, ама вътрешно...
                Последно редактирано от Rabin; 01-08-10, 19:08.

                Коментар


                • #23
                  От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

                  Колега turtey, следващият път когато решиш да ходиш до езерата ми се обади.
                  Ще ти дам един трак от Дупница до езерата и стига да имаш дупе да ходиш пеш ти обещавам,
                  че няма да срещнеш нито един човек по пътя си а резултата ще е този.


                  или този, това е правена по едно и също време с твоите снимки.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Колега turtey, следващият път когато решиш да ходиш до езерата ми се обади.
                    Ще ти дам един трак от Дупница до езерата и стига да имаш дупе да ходиш пеш ти обещавам,
                    че няма да срещнеш нито един човек по пътя си
                    Метни го, да имам в архива. Мен ходенето не ме плаши.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

                      Съгласен съм с Търтея! Не виждам и за какво толкова сте се захапали!
                      И аз ходих с лифта до там преди няколко месеца и останах със същите чувства. Леко разочарован.
                      Нямам против лифта и това да ходят много хора там, стига да не замърсяват, а да се любуват на природата. Смятам, че по-голямата част от хората се опитват да не замърсяват.
                      Кофтите неща според мен са ходенето там с мотори, АТВ, джипове, бивакуването трябва да е забранено. Дъновистите са много големи замърсители също.
                      Според мен, трябва да преместят бариерите и паркингите на Паничище. На който му се ходи, да се поразходи пеша до Пионерска и от там с лифта.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

                        Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
                        Благодаря за снимките! Красотата на природата е несравнима!
                        Аз също не обичам хората, които цапат. Не си позволявам и не позволявам на хората, които са с мен да изхвърлят каквото и да било "извън определените за целта места", но да определям кой може да ходи там и кой е осъден да се наслаждава на тези красоти само от снимките на "негмежта".......след малко тръгвам към Ахтопол....ами, ако там има някой, който смята, че "сухоземни" като мен нямат място на "неговото" море????!!! И поиска да ме изгони....?
                        Точно това имах впредвид аз.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Начи сега езерата са фешън копеле. Мода. Яката ралта. Трее се иде. Масовост. Чалга един вид.
                        Което стига да не пречи е ок.

                        Но то пречи. Там дори и двете хижи са много. Просто така равновесието, което е крехко, се руши пред очите ми.
                        Пътеката преди 15 години не се виждаше. Преди 5 бяха два коловоза по една педя дълбоки. Вчера пътеката беше 3 метра широка.
                        В Рибното езеро преди 20 години нямаше водорасли. Сега има. След 20 ще има Рибното блато. След 40 тресавище.

                        А уж било зона за ограничаване на човешкото въздействие???
                        Преди 10 години нямаше коне за туристите. Сега има ~50.
                        Преди нямаше копърки дето ти взимат 8 кинта да те повозят и те оставят два завоя преди хижата, щото ги глобявали. Е как ще ги глобяват бе, като всички знаят, че са там. Нали затова има лифт - да не се бръмчи из парка. Ама явно за некои може.
                        Преди 10 години нямаше атв и мотори в парка.
                        Вчера един се беше завъртял до Бъбрека. Мноо як пич просто отсекъде.
                        Да продължавам ли?
                        Преди 10 години,у нащо блато имаше шарани,ся само попови лъжички има...
                        Преди 10 години,в наща махала имаше по-малко хора и коли,ся са мноу повече,щото...яката ралта братче...


                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        На езерата проблемът според мен е, че Х туриста на ден са много, дори и всички да са съвестни. Не съм спец, може и да греша. Не съм и екозащитник. Това е моето скромно виждане просто.
                        Ми спри да ходиш,щом ставате много....
                        Да не зависиш от "Органи" в България....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

                          Спокойно,колеги,всичко ще си дойде на мястото,и тази мода ще отмине.Езерата са там от милион години и ще са там,още след милион години.Хората които ходеха в планината преди 20г. не ходят вече на езерата,те не се ръководят от модата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

                            Рилските езера се затлачват поради промяната на количеството и качеството на валежите в планината.
                            Поради общото затопляне на климата се увеличава количеството средногодишен валеж, което води до повече наноси в езерата. Това е световен процес, така че карайки си автомобила във Варна например, вличете върху наносите в Рилски езера.
                            Качеството на валежа се е променило в посока спонтанност, тоест големи количества валеж за кратко време. Това е предпоставка за порои, и отново смъкване на почвен слой в езерата. Причината за локално увеличаване на пороите е в изсичането на горите.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #29
                              От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

                              Да ама не баш. Езерата Рибно и Долното са яко изцапани с перилни препарати, фекалии и други неща. А сети се сам защо.

                              Докато окото е станало по-дълбоко с няколко сантиметра.


                              Румен Железаров и Владимир Веков достигят дъното след само 15 минути спускане. За целта са използвани бутилки, пълни с обикновен въздух (21% кислород - 79% азот) под високо налягане, а не със специални газови смеси, употребявани при дълбочинните водолазни спускания.

                              По време на опита водата в езерото е 2 градуса дънна температура и 9 градуса температура на повърхността. Взетите проби на седимент са безвъзмездно дарени на катедра "Обща и приложна хидробиология" към Биологическия факултет на Софийския Уневерситет "Климент Охридски". Предварителните резултати на учените показват изключителна чистота на водата, малка минерализация на повърхността, бедност на микроорганизми както и ниско кислородно съдържание на дънните слоеве.

                              Двамата професионални водолази са ползвали последните публикувани научни данни за езеро "Окото" от 1963 година. Тогава учените с помощта на въже и тежест са измерили дълбочина 37.5 м. При достигане на дъното, измерванията през 2005 показват дълбочина от 37.7 м
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Езерата или какво получаваш за 15 лв

                                Търтей, аз имам въпросче към теб - как ли са стигнали тези с дините и чехлите - гмежта - до езерата? Не са ли се качили на лифта - като теб? Мислиш ли,че загрижен за природата турист , определящ другите за гмеж е нормално да се качи на лифт за да стигне до езерата - та нали тоя лифт позволява на такива като теб - използващи го - да качват дини и чехли до красотите на планините ни? Аз съм ходил доста ПЕШ по нашите планини и трябва да си призная,че хората,които съм срещнал по пътеките (не на лифта) са били много приятни и учтиви и в никакъв случай гмеж с чехли,говорещи меко!! Може би такива има покрай лифтовете с които ти качваш планините! Все пак, трябва да призная,че колкото е по-лесен достъпа,толкова повече хора ще могат да се насладят на красотата на Бг! Вероятно ще минат много години още докато се отървем от чалгата,чехлите и "туристите " с дини по планините! Дано стане по-скоро!
                                Последно редактирано от Борислав Бонев; 02-08-10, 21:27.
                                Б. Бонев
                                0осем88две6шест71три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X