Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На палатка през почивните дни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На палатка през почивните дни

    Здравейте колеги.

    Смятам, че ни липсва една отделно обособена тема за всички любители и "професионалисти" палаткаджии.

    След цялата седмица напрегнато ежедневие, шум , мръсотия, нерви, гадна храна, бързане и пр. "екстри", богато предлагани ни от т. нар. цивилизация, събота и неделя не се ли разходя до някоя рекичка, горичка, язовирче или моренце, се чувствам тотално скапан.
    Така или иначе гледам всяка седмица да съм някъде извън града ще ми бъде приятно да споделя компанията на всеки от Вас, обичащ природата и нощувките на открито.
    Мисля си местенцата за бивакуване да бъдат относително леснодостъпни( с оглед на различно подготвените автомобили, мрънкащи пасажери, подивяли деца и пр.), с красив изглед, малко народ, с възможности за релакс на едните и окопаване на другите участници.
    Принципно има теми за хард или софт разходки, за планирани екскурзии, за дълги пътешествия, но за едни прости палатки няма.

    И така, тази седмица предлагам да се съберем тук: 42*25'58.39 и 23*08'30.23. Това е едно малко и чисто язовирче- Диканя, намиращо се на около 45 минути път от София, по посока Дупница.Зная едно много приятно местенце в борова горичка, което от доста време искам да споделя с приятели.
    Другата или по- другата седмица можем да отскочим до моренцето или до друго място за плажуване.

    Всъщност, който желае може да погледне тези теми, където сме били на палатки- нещо подобно си представям като преживявания:

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...82%D0%B5/page5

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...B8%D1%8F/page2

    Ваш ред е. Кажете какво мислите по въпроса.
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    От: На палатка през почивните дни

    Ако тръгнеш към морето, мога да ти препоръчам едно супер местенце. Супер изглед-абсолютно диво и много малко посещавано. Ако съм свободен, може да си направя и аз разходка до там, само че нямам палатка, пък съм и с малко дете.

    Коментар


    • #3
      От: На палатка през почивните дни

      Някой да знае добро място около Стара Загора или Пловдив?

      Коментар


      • #4
        От: На палатка през почивните дни

        Първоначално публикуван от gromi4 Преглед на мнение
        Ако тръгнеш към морето, мога да ти препоръчам едно супер местенце. Супер изглед-абсолютно диво и много малко посещавано. Ако съм свободен, може да си направя и аз разходка до там, само че нямам палатка, пък съм и с малко дете.
        Със сигурност ще се възползвам от препоръката ти, но ще бъде август месец- тогава за около 10 дни ще съм по твоя край.

        Благодаря.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #5
          От: На палатка през почивните дни

          ОК. Като му дойде времето тел-а ми е 0887/626547. Може да запиша маршрута до там и да го постна.

          Коментар


          • #6
            От: На палатка през почивните дни

            Хайде колеги,
            края на седмицата идва, а горещините вече са тук...
            Никой ли не иска да опънем по една палатка между боровете, да поплуваме в хладните води на язовира или пък да пояздим малко джетове? Всичко, разбира се гарнирано с хубава скара и полято с...кой, каквото иска.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #7
              От: На палатка през почивните дни

              Времето тази седмица се очертава прекрасно, аз ще съм там...
              Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
              Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

              Коментар


              • #8
                От: На палатка през почивните дни

                Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
                Времето тази седмица се очертава прекрасно, аз ще съм там...
                Е то остава и да не си...

                Колеги, аз заминавам още довечера.Ако на някой междувременно му доскучае може да мине да ударим по бира, дори и без преспиване.От София до язовира се стига за 30 минути нормално шофиране.Ето снимка и малко координати:



                Точните координати са: 42*25'58.28 и 23*08'30.08.
                За момента сме трима палаткаджии. Ако някой не се оправя да звънка.
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • #9
                  От: На палатка през почивните дни

                  Много приятна е тази Диканя. На има- няма 35 километра от навалицата и мръсотията. Като се вземе предвид и, че пътя до там си е почти магистрален, с жена ми си говорихме, че дори през седмицата не е проблем да опънем една палатка след работа- цялата разходка до там трае не повече от 30 минути.



                  Мястото има наклон, но не е проблем да се съберат 5- 6 палатки плюс джипките, децата и лагерните огньове:



                  За палатките на земя избрахме, разбира се места под борчетата:



                  За тези, които сме с покривни палатки ни е все едно къде паркираме:



                  Яденето и пиенето се подразбират при почивка от този тип така, че няма да Ви занимавам с обяснения кой, какво, колко и т.н.
                  Приятната изненада ни бяха приготвили двама наши колеги, съфорумци във вид на ето тези две водни кончета:



                  Абе голям кеф си е както да караш, така и да те дърпат:



                  За идната седмица, обаче се чудим къде да идем
                  Честно казано съм малко изненадан от липсата на интерес към темата, понеже за мен винаги офроуда е бил неразривно свързан с палатките.
                  Та, чакам предложения за място и компания.
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #10
                    От: На палатка през почивните дни

                    Аааааа, това последното с джетовете ме побърка!!! Много готино....
                    Диканския яз. е страхотен. Спокоен. Наистина близко до София. Офф-роуд трасета -много!

                    Идея мога да дам за идната - яз. Пчелина(яз. Лобош) незнам кое е правилното. Хубаво място. Има интересно палаклисче на върха. Намира се на 10-тина км. от Радомир.

                    Коментар


                    • #11
                      От: На палатка през почивните дни

                      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                      Аааааа, това последното с джетовете ме побърка!!! Много готино....
                      Диканския яз. е страхотен. Спокоен. Наистина близко до София. Офф-роуд трасета -много!

                      Идея мога да дам за идната - яз. Пчелина(яз. Лобош) незнам кое е правилното. Хубаво място. Има интересно палаклисче на върха. Намира се на 10-тина км. от Радомир.
                      Предполагам имаш предвид това: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=42985 .Знаем му силата на този язовир.То, всъщност проблема не е толкова къде, колкото с кого...Така, че за този уикенд май съм се ориентирал вече: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=95408&page=1 . Да се видим там?
                      Ако пък толкова ти се кара джет, другата седмица можем да направим едно "състезанийце" на Диканите?
                      Последно редактирано от Вальо; 22-06-10, 09:57.
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #12
                        От: На палатка през почивните дни

                        Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                        ...То, всъщност проблема не е толкова къде, колкото с кого...
                        Е, събуждам темата, че и при мен организацията на съмишленици трудно се получава ....
                        Аз съм навит за палаткуване по всички краища на Бг-то и навън, но наблизо. Стига само да е спокойно - без навалица и "народна" музика. Проблема само е, че не съм офф-роуд. Мотора го продадох, пък Форда носи много, ама гази плитко. Колега, ако споделиш планове, бих могъл да се включа.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X