Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опит за разходка с джип.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опит за разходка с джип.....

    Искам да ви разкажа за опита ,който направихме вчера да направим деня си интересен.
    Не знам дали темата трябва да е тук и ако модераторите смятат ,че не е за това място, нека я преместят.Но аз се чуствувам повече моторджия отколкото,автомобилист и за това я слаган тук.
    Искам да ви разкажа за нашия "нещастен" опит да направим оffroad разходка с джип.
    Струва ми се ,че наща стана като онази с"жабата и коня дето и тя вдигнала крака да я подковават".Но какво да правя ,като толкова ми се пътува,ама има много сняг и не става за мотор
    И така вчера денят беше прекрасен,слънце,температура около 4 градуса C.Това обаче се оказа,лошо за нашите планове.
    Тргването беше с много ентусиазъм и много любопитство за неизвестното....Решихме да направим следния маршрут.
    Пазатджик,Дебращица,Добра вода,Свети Константин и обратно.По асфалтовия път е около 40 км.в едната посока.Но по offroad трасето??????
    Нашата подготовка се състоеше в това да вземем лопата,камера и фотоапарат. И много желание за приключения.





    Трябваше и да тестваме нова офроод карта качена на Garmin-ето.


    Излязохме от асфалта







    и до тук всичко вървеше прекрасно.Страхотна природа,рекичка аз карам а другите ме снимат,Всичко е гот.
    Да ама не....


    Започнахме и да закъсваме




    И в този момент се появи и заветната помощ


    За съжаление се оказа,че ни липсва въже за да го впрегнем и да ни издърпа
    И видяхме,че без специални гуми,лебедки и т.н.,трябва да потърсим друго трасе с по твърд сняг.И ето ни вече на Свети Константин,където е по студено но и снега е значително повече.





    И пак тръгнахме с пълна газ


    Но много скоро се оказа ,че джипа се намери върху дълбокия поне 60 см сняг,и за да продължим трябваше да разриваме.





    И след това въртене джипа пропадна в наклона на долу.Тук вече ни трябваше много време за да разрием добре,да се спуснем на долу и след доста бутане и въртене на гуми да се върнем на пътя.
    А ето и какво оставихме след нас...



    ctureid=26985[/IMG]

    Успяхме и можехме малко да отдъхнем.Моят приятел Жоро,мъдро отсече,че сега трябва да помислим


    и да намерим нов маршрут с по-малко копанеееее




    Тук вече излязохме на хижата.


    и бях готов да разцелувам този джип,защото ни измъкна от сериозни затруднения.


    И моите двама сина също бяха щастливи.


    Решихме да проверим дали двигателя е там


    Там беше и се държа супер.Прибрахме се уморени но доволни.Колкото и да не бяхме подготвени Rocsta Azia-та,ни закара,докара и реших,че ако жена ми склони,да се откаже от нея,бих и направил малко ъпгрейд за да се включвам на разходки с "profesionals"
    Накрая както си му е реда направихме и разбор на мероприятието като поканихме и Жоро Дойчев,като експерт да чуе и види нашия разказ.
    Разбира се той ни даде съвети за демултипликатора,блокажа и т.н.Той ще бъде основен консултант и участник при "ъпгрейда"

    Последно редактирано от Тануцо; 14-02-10, 18:45. Причина: интервали между снимките
    [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

  • #2
    До: Опит за разходка с Джип.....

    Пропуснах да кажа ,че снимките са дело на големия ми син Дани.

    [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

    Коментар


    • #3
      До: Опит за разходка с Джип.....

      Насе, ти май ще залитнеш по четириколесните оффроудъри Или просто се радваш на снега по вашия край

      Ма няма лошо, де - тъкмо ще играеш поддържаща роля при преходите с ендурата

      Всъщност, аз вече две седмици се правя на "джипар" из русенските улици, които са в пъти по - зле от това, което е на снимките ти

      Коментар


      • #4
        До: Опит за разходка с джип.....

        Опита за разходка е успешен Браво на джипчето, че ви е закарало до където трябва, браво и на вас.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          До: Опит за разходка с джип.....

          Не че нещо,ама 60см сняг по снимките не се вижда.Вижда се около 20см.Просто Азията Ви не е подготвена за извън пътя...
          И само за сравнение,тука снега беше около 40см.Тежък,замръзнал сняг.Гумите са 31-ци.



          Иначе разходката Ви е била приятна...
          Прикачени файлове
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Опит за разходка с джип.....

            Снега наистина не изглежда много на снимките, но пък едно е на снимка друго е на живо. БРАВО хубава и интересна разходка!
            FIAT Doblo SX

            Коментар


            • #7
              До: Опит за разходка с джип.....

              Браво колега,че си се разходил ,че разходката е била успешна,както за вас така и за джипа и че ни направи съпричастни с преживяването.Мотора си е мотор,джипките носят друго очарование.Успех.
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #8
                До: Опит за разходка с джип.....

                Направо е съпер разходката ви

                Коментар


                • #9
                  До: Опит за разходка с джип.....

                  Благодаря на всички за хубавите думи.
                  Но да ви кажа кефих се,но нее като с мотора
                  [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

                  Коментар


                  • #10
                    До: Опит за разходка с джип.....

                    Много хубава разходка колега !!!!

                    п.п.- Колкото до дебелината на снега ,то на снимките нещата винаги изглеждат различни !!!
                    0878 943913

                    Коментар


                    • #11
                      До: Опит за разходка с джип.....

                      Първоначално публикуван от lazov Преглед на мнение
                      Благодаря на всички за хубавите думи.
                      Но да ви кажа кефих се,но нее като с мотора
                      Ти с тая лека разходка ще сравняваш с мотоджийския адреналин.Не бързай,споко.Ще дойде време да разхождаш и по-така с повече екшън и емоция.Тогава ,когато смениш гумите и разбереш възможностите на четириколесното ,пак ще си говорим.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Опит за разходка с джип.....

                        Незнам? Моторите са ми в кръвта.
                        Определено се чувствам по сигурен с четириколесните.
                        Но адреналина при моторите е друг. Карам и ендуро ,карам и чопър.И двата мотора са ми по интересни,с повече неизвестни,с повече хъс и т.н.
                        [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X