Обява

Свий
Няма добавени обяви.

от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

    Май само аз пиша за пътешествията си жалко щеше ми се и някои друг да напише да чуя (прочета) за нови места

    Но стига плакал (както би казал поета ... май...)
    Днес в свободният ден се дигнахме две коли да "покорим" връх Мургаш лесно, приятно и красиво. Тръгнахме от Бухово (по мое мнение ако го нямаше Кремиковци - Комбинатът, Бухово щеше да е като Симеоново че и по-добро ) от там след първата грешка завършила в задънен път отидохме на Буховският манастир (разбирачите да ме поправят че името му не беше така но не го запомних ) доста е изоставен но все още има какво да се види. от там през хижа Мургаш (около която копат та пушек се вдига) стигнахме до самият връх, много красиво би било ако не беше в облак та нищо не видяхме, освен естествено Жоро който ни показа от къде Вушев се е качвал зимата на този Връх
    той ни каза че има не лош път (самият той е доста добър крач на УАЗ както разбрах) към Ябланица (не онази с халвата ) и ние потеглихме - Оффроуд нямаше защото си имаше нещо като път - но какъв път, две спускания като от Ястребец до Боровец по пистата (на страха очите са големи ), след което път (доста оживен съдеики по следите) с коловози и бая кал (добре че не беше валяло) без проблеми стигнахме до Ябланица и асфалта, ама местен кадър ни показа по-кратък (пряк и черен - естествено ) път към Ботевград и ние поехме отново, имаше моменти на чудене от къде да минем, имаше срещи с трактори и камиони (полагат някакъв кабел), имаше и крави и прасета и ями дето прасетата се къпели а ние газихме. Стигнахме без проблеми като по-пътя видяхме много красив манастир (виж снимките) и така изтощени (шега ама така се пише...) но много доволни си пристигнахме, е имаше и миене след това че колата беше натежала от калта по нея.

    Леле какъв съм писател дано да не сте заспали (ако въобще сте започвали де ) и пак не съм написал и половината
    а ето и трака http://htftp.offroad-bulgaria.com/al...0Botevgrad.gdb
    а ето и малко снимки и филмиhttp://htftp.offroad-bulgaria.com/al...a%20Botevgrad/

    П.С.
    Пишете да ли ви харесват тези пътеписи дали да се хабя или не

  • #2
    Спокойно,

    Точно си разтоварвам траковете от последното пътешествие до морето. Смятам да използвам и съветите за обединяване на тракове, така, че ще видите вие...

    Т.
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • #3
      До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      Май само аз пиша за пътешествията си жалко щеше ми се и някои друг да напише да чуя (прочета) за нови места

      Но стига плакал (както би казал поета ... май...)
      Днес в свободният ден се дигнахме две коли да "покорим" връх Мургаш лесно, приятно и красиво. Тръгнахме от Бухово (по мое мнение ако го нямаше Кремиковци - Комбинатът, Бухово щеше да е като Симеоново че и по-добро ) от там след първата грешка завършила в задънен път отидохме на Буховският манастир (разбирачите да ме поправят че името му не беше така но не го запомних ) доста е изоставен но все още има какво да се види. от там през хижа Мургаш (около която копат та пушек се вдига) стигнахме до самият връх, много красиво би било ако не беше в облак та нищо не видяхме, освен естествено Жоро който ни показа от къде Вушев се е качвал зимата на този Връх
      той ни каза че има не лош път (самият той е доста добър крач на УАЗ както разбрах) към Ябланица (не онази с халвата ) и ние потеглихме - Оффроуд нямаше защото си имаше нещо като път - но какъв път, две спускания като от Ястребец до Боровец по пистата (на страха очите са големи ), след което път (доста оживен съдеики по следите) с коловози и бая кал (добре че не беше валяло) без проблеми стигнахме до Ябланица и асфалта, ама местен кадър ни показа по-кратък (пряк и черен - естествено ) път към Ботевград и ние поехме отново, имаше моменти на чудене от къде да минем, имаше срещи с трактори и камиони (полагат някакъв кабел), имаше и крави и прасета и ями дето прасетата се къпели а ние газихме. Стигнахме без проблеми като по-пътя видяхме много красив манастир (виж снимките) и така изтощени (шега ама така се пише...) но много доволни си пристигнахме, е имаше и миене след това че колата беше натежала от калта по нея.

      Леле какъв съм писател дано да не сте заспали (ако въобще сте започвали де ) и пак не съм написал и половината
      а ето и трака http://htftp.offroad-bulgaria.com/al...0Botevgrad.gdb
      а ето и малко снимки и филмиhttp://htftp.offroad-bulgaria.com/al...a%20Botevgrad/

      П.С.
      Пишете да ли ви харесват тези пътеписи дали да се хабя или не
      zdraveite,az sum nov ,iskam da se pohvalq,s tova,4e edin den trugnahme-az i edin priatel-ot vrachesh-do qblanica.putqt e okolo 15km.no ne e tova nai-vajnotopriatelqt mi be6e s ij-350kubika,a az bqh s SKUTER!!!!-50kubikaputqt e gore-dolu hubav,no ima6e mesta mnogo zle,az se predstavi6 izklu4itelnopo4ivahme samo 10min. za po cigara na Groba,ako nqkoi go znae,imam snimki,no neznam kak se ka4vat.sleznahme na Qblanica,hodihme na biv6ata rezidencia na Dobri Jurov-sega loven dom Tursava,mnogo e hubavo,i sled tova obratno do Vra4e6.

      Коментар


      • #4
        До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

        Не се хабиш, продължавай само така!!!

        Коментар


        • #5
          До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

          Първоначално публикуван от iovko80 Преглед на мнение
          zdraveite,az sum nov ,iskam da se pohvalq,s tova,4e edin den trugnahme-az i edin priatel-ot vrachesh-do qblanica.putqt e okolo 15km.no ne e tova nai-vajnotopriatelqt mi be6e s ij-350kubika,a az bqh s SKUTER!!!!-50kubikaputqt e gore-dolu hubav,no ima6e mesta mnogo zle,az se predstavi6 izklu4itelnopo4ivahme samo 10min. za po cigara na Groba,ako nqkoi go znae,imam snimki,no neznam kak se ka4vat.sleznahme na Qblanica,hodihme na biv6ata rezidencia na Dobri Jurov-sega loven dom Tursava,mnogo e hubavo,i sled tova obratno do Vra4e6.
          Добре си дошъл

          Само две забележки: пиши на кирилица и поглеждай датите на темите - тази, в която си писал е от септември 2004
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

            Аз утре мисля да направя един Мургаш
            Отдавна съм обещал на Блонди да я кача дотам
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Аз утре мисля да направя един Мургаш
              Отдавна съм обещал на Блонди да я кача дотам
              Говори с Албер, преди малко говорих с него и имат нужда от някои неща. Може да се разберете да слезе до х. Мургаш и ти от там да му качиш вода. Много ще ти е благодарен albert_elbi му е скайпа, но в момента не е онлайн пробвай по-късно
              Светът на Владо

              Коментар


              • #8
                До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

                Вече е на линия
                Светът на Владо

                Коментар


                • #9
                  До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

                  ОК
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

                    Писах му, че ще се свържеш с него за да те изчака
                    Светът на Владо

                    Коментар


                    • #11
                      До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Аз утре мисля да направя един Мургаш
                      Оглеждай се за нисколетящи камиони, че знае ли се ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

                        Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                        Говори с Албер, преди малко говорих с него и имат нужда от някои неща. Може да се разберете да слезе до х. Мургаш и ти от там да му качиш вода. Много ще ти е благодарен albert_elbi му е скайпа, но в момента не е онлайн пробвай по-късно

                        To na po-малко от един км от Мургаш има извор,на зла поляна,би трябвало да няма проблем да се пие.Координатите са:N42 49.995 E23 41.795.Другият е чешма и също е близо само че в обратна посока към Кремиковци:N42 48.993 E23 38.835.Качвам и картата.
                        Прикачени файлове
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #13
                          До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

                          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                          To na po-малко от един км от Мургаш има извор,на зла поляна,би трябвало да няма проблем да се пие.Координатите са:N42 49.995 E23 41.795.Другият е чешма и също е близо само че в обратна посока към Кремиковци:N42 48.993 E23 38.835.Качвам и картата.
                          На около километър от хижата с Алберт наляхме около 200 л. много хубава вода намира се в един дол точно под върха.
                          Мисля, че беше находище на тежка вода, предвид, че ни излязоха фасовете, докато ги качим от дерето до джипа
                          Не съм снимал, защото збравих да си взема кадрото, но беше много хубаво.
                          На хижата пък имаше един пич, закъсал с една дизелна Азия Рокста, която по известни само на нея си причини работеше на 3 цилиндъра, и весело бълбукаше в разширителния съд, дори и вече изстинала. В крайна сметка, Нейно Величество Гравитацията го свали до Бухово...
                          Умрем от любопитство защо хората не си гледат в уредите, докато карат...
                          Последно редактирано от Scrapheap; 18-10-08, 22:26.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

                            Привет от Мургаш
                            Мъгливо и студено е.

                            Коментар


                            • #15
                              До: от Бухово през Мургаш и Ябланица до Ботевград

                              Здрасти Алберт
                              Ако направиш времето преобладаващо, с временни прекъсвания, сигнализирай да се качим
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X